Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
Konačno smo iz leta prešli u jesen, ovde je zahladnelo...ali bojim se da zato sad sledi sezona gripa, a virus Suma-Ožeg, sa svojim podvrstama ,,Desetka,, i ,,Cigan-taraba,, očigledno je mutirao u virus ,,Sadik,,!
Kod nekih on izaziva nerviranje i glavobolju, a kod drugih ili blagu euforiju, ili nekakav zaštitnički sindrom...
Na ove viruse (ili ovaj zasad ovako mutirani virus) niko nije otporan, tako da, pripremite se za reakciju!

E, hoćemo li sad malo i o tome treba li ,,desetka,, u savremenom fudbalu ili u Partizanu?! :D Nismo odavno...
Šalim se, nećemo...

A o Sadiku i tako to...pa...može još malo...

Svaka cast Sumi na ovome sto se oporavio ,ali uporedjivati ga sa Zukom i Moreirom je greh. O Sadiku i Dijari da ne pricam, dva razlicita sveta.
Natho je vec druga prica. Ja sam bio skeptican u pocetku, ali je valjda jasno da je covek majstor.
Tako je, Natho je majstor, ali ni on nije bez mana, nije tako brz, niti u defanzivi može ozbiljnije da ,,krlja,, protivnike...

Da zamislimo da su nam ovi gorepomenuti u najboljim godinama i na raspolaganju, plus da je tu recimo i sjajni defanzivni Everton, ko bi osim Sadika ispao iz tima? Samo 11 može da igra, a u timu treba i golman, odbrana...
Ali dobro, to je stvar teorije i afiniteta, igrali bi mi Moreira i Dijarrra, a da li bi utakmicu počeo Natho, Žuka ili Evi, morao bih doooobro da razmislim, ali bi svakako morao da dam ne ozbiljnu nego preozbiljnu i znatnu minutažu i njima, ali i Sadiku...ali mogu da izvršim samo 3 izmene, a kako i da mog ljubimca žonglera Sumu premestim na tribine ili zakucam za klupu?! Uh!

Na sreću i da ne ,polomim mozak,, od razmišljanja, ovo je bila samo teorija...i, na sreću, Partizan sad (po meni) igra dobro, šta je bilo bilo je, ko je igrao igrao je (i hvala im na tome!), ali sada je ovako: Natho-Suma-Sadik!

Statistika nešto pokazuje, nešto i ne pokazuje, recimo Đurđević je imao nezapamćenu statistiku postizanja golova, ali opet, ne bih mogao da kažem da je baš on najbolji špic Partizana kojeg sam ikada gledao...i tandem Đu-Le je (po sipanju golova) bio nezapamćen u istoriji Partizana...
Ipak, ako ,,tri legionara,, po nekom statističkom učinku prestignu ,,tri musketara,, mogu samo da se radujem...a ako i nemamo dva momka koji će da ,,sipaju,, golove kao nekada Đu-Le, nego se to sada raspodeli na više njih...opet dobro i po njih, i po nas i po Partizan...
rodjen sam 1991. I ne treba mi da sam ista stariji da pamtim mnogo boljih napadaca od ovoga sto imamo u timu.
Dobro, nisi gledao 1966, 1976, 1986, ali verovatno u ovo moderno vreme pratiš ili si pratio i neke druge lige u inostranstvu, ili neke timove, ili Ligu Šampiona, Ligu Evrope...i ako pratiš moraš da priznaš da mnogo bogatiji klubovi sa preskupim napadačima isto tako ne daju svaki put od 4 do 8 golova na utakmici, niti svaku šansu pretvore u gol...
Ja ne pratim, ali pretpostavljam da je tako, inače bi rezultati bili dvocifreni...
Ovo sto momak igra u Partizanu bi bilo cak i smesno da zbog toga ne gubimo bodove. Doduse nekad ih i dobijamo jer nam broj koji nam stoji uz ime kluba u semaforu zavisi od necega sto se tesko moze objasniti, a ponajvise zavisi od slucajnog sleda dodgadjaja koje ni sam Sadik ne moze da predvidi.
Nikad u zivotu nisam gledao nista slicno na terenu i bio bi mi zanimljiv da ga gledam "rekreativno" u nekom drugom klubu. U Partizanu mi tanji zivce i nije mi nimalo zanjimljivo dok ga gledam kako se bori sa gravitacijom, loptom, zeljom i mogucnostima.
Ako želiš da pratiš Partizan i u starosti, čuvaj živce, trebaće ti... :ziveli

Mi stari smo dosadni i opširni, ali često imam utisak da je vama mlađima nekako ,,kraći fitilj,, nego što je to ovaj naš...mi neke stvari iskuliramo ili ih primimo sa osmehom, a vas te iste stvari iznerviraju ,,na keca,,...utakmice nam nekada davno bile prilika za radost, a zastave u RAVNOTEŽI crnog i belog, i obavezni iskreni osmeh na licima...a sada... navijači su u crnom da izgledaju opasnije, zastave posvećene i tome i ovome, a lica smrknuta i namrštena...

A što se tiče fudbala...,,umetnički dojam,, je lepa stvar, ali gol je najbitniji...da li ga daje lep ili ružan čovek, krakat ili kratak, crn ili beo, lenj ili vredan, slučajno ili namerno, filigranskim šutem ili dupetom...nije bitno...
Samo da ga da.
Ako ne on, onda neki kolega iz tima.

Račune za Sadika (sezonu, Trinkijerija, Ping-pong, ABU, Evrokup...) svodimo na kraju.
 

BandidoIvicaIliev

Početnik
Учлањен(а)
19.10.2019
Порука
37
Reaction score
36
Локација
Beograd
Данас ће бити страховито тежак меч. Чука је тим који је ове полусезоне показао највише. Ментално најјачи тим у лиги, тим који игра на резултат, што нама не одговара. Показали су снагу у прошлом колу где су водили 2 0 на гостујућем терену, примили гол пред крај, противник кренуо у напад, не само да су издржали него су и дали трећи гол. Врло стабилна екипа. Неће бити прилике за 350 шанси па нема везе ако се нешто не убаци. У овом мечу видећемо да ли смо кандидати за велике ствари.
 

Fuenlabrada

Grobar
Учлањен(а)
02.07.2019
Порука
350
Reaction score
1.387
Локација
Krusevac
Rasprava jeste konstruktivna, ali po meni cinjenicno stanje staje u par recenica.

Nismo smeli ulaziti u sezonu sa jednim spicom.
Ne bi pravili ovoliko sansi da Sadik ne vrsi konstantan presing, i da ne ucestvuje u napadima sa svojim atipicnim kretanjima.
Sadik ima problem sa realizacijom.
Podrzimo Sadika jer trenutno boljeg nemamo, a zvizducima mu sigurno necemo povecati samopouzdanje a samim tim i realizaciju.

Uprava napolje, NAPRED PARTIZAN!!!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.320
Reaction score
37.458
Ja sam odavno prestao da se nadam tome, jer se svaki put ponovo opečem i osećam kao posran. Neka odigraju kako god, samo neka dobiju. Živce odavno nemam, nemam šta ni da izgubim. :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.563
Локација
Beograd
Rasprava jeste konstruktivna, ali po meni cinjenicno stanje staje u par recenica.

Nismo smeli ulaziti u sezonu sa jednim spicom.
Ne bi pravili ovoliko sansi da Sadik ne vrsi konstantan presing, i da ne ucestvuje u napadima sa svojim atipicnim kretanjima.
Sadik ima problem sa realizacijom.
Podrzimo Sadika jer trenutno boljeg nemamo, a zvizducima mu sigurno necemo povecati samopouzdanje a samim tim i realizaciju.

Uprava napolje, NAPRED PARTIZAN!!!
Lako je tebi da ovako sažmeš suštinu, kad mi opširni prvo ,,raspišemo,, čaršave pa ti onda odatle izvučeš ,,srž,,! :D
Ha, ha, šalim se, stvarno odličan i konstruktivan post u dužini koja je idealna! :ziveli

Hajde sad idemo da pobedimo na Brdu, a ako Sadik ne može danas da da tri komada, nek ih danas da neko drugi.
A ako može, nek ih ,,sune,, i on.
Samo da pobedimo.

:napred-partizan:
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Sto se tice posta iznad, da ponovim - Sadik je asistirao slucajno, skroz jebeno slucajno i ne postoji niko ko moze da me ubedi u suprotno. I da uzmemo da je hteo ono da uradi, onda ima ozbiljniji problem sa glavom nego sto se misli, imas prazan gol ispred sebe a spustas loptu igracu iza, aha, malo sutra.

Asano je kod te situacije šutirao a ne centrirao, a lopta se odbila od golmana do njegove glave sa felšom i prevarila ga.
Dobro je da je uopšte i uspeo nešto da uradi.
Po meni super asistencija.

 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Cukaricki - Partizan

Medjusobni dueli ligaski mecevi ( od sezone 1999/2000 do sad )

- Ukupno: 35 utakmica, 26 pobeda, 6 remija i 3 poraza uz gol razliku 79:31 ( +48 )

- Skor na Banovom Brdu: 17 utakmica, 12 pobeda, 4 remija i 1 poraz uz gol razliku 31:14 ( +17 )

- Poslednjih 5 meceva i kuci i na strani (ligaski mecevi): 4 pobede, 1 remi, bez poraza uz gol razliku 11:4 (+7 )

- Jedini poraz koji smo doziveli na Banovom Brdu u ligaskim mecevima: 2008 godine (1:0)

- Cukaricki je znao da nas dobije dva puta zaredom ali u Humskoj (ligaski mecevi): 2015 godine (0:1) i 2016 godine (1:2)

*Kao sto vidimo imamo sasvim solidan skor na Banovom Brdu i u poslednjih 5 utakmica tako da verujem da cemo danas nastaviti pobednicki niz iako sigurno nece biti tako lako jer Cukaricki ima mladu i jako talentovanu grupu igraca i nisu dzabe na drugoj poziciji trenutno u ligi. Samo ozbiljno i samo jako do pobede !!!
 

BandidoIvicaIliev

Početnik
Учлањен(а)
19.10.2019
Порука
37
Reaction score
36
Локација
Beograd
Глупо је што Јутјуб канал Партизана не дозвољава коментаре. Мислим ионако бисмо пружили подршку играчима, понекад нека мала критика али у сваком случају наши смо.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.933
Reaction score
7.314
Локација
Banja Luka
Jako lepa kvota na Partizan, 2,20. Singlovao sam solidnu lovu. Do sad nisam psovao Sadika, ali u kurac te ljubim danas iskoristi sve sanse
Da se duplo radujem :)
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Mnogo je Sadik napredovao u odnosu na avgust kada je trčao nogama, rukama, jedva dobacivao loptu do golmana šutevima oko 16m.Mnogo je napredovao i u povratnim loptama a i u završnici.Zašto mu niko nije viknuo leđa kod one šanse jedan na jedan sa golmanom?U fudbalu je normalno da se saigrač razdere mala leđa i to svaki stranac razume od prvog dana u Srbiji.Taj termin se koristi tokom cele utakmice kod svih igrača na ovoj planeti.Tako da ga ne krivim za ovu šansu.
Ima izvaredno kretanje i odličan presing vrši.Nisam vido da mu je neko uzo loptu jedan na jedan kad je licem okrenut golom, nekako uvek pre štopera dodirne loptu i prevari štopera, kad to uradi 1,2,3 puta onda ga štoperi više i ne nepadaju, vide da su sporiji u rekaciji.Njegova najveća vrlina je dribling i kretnja iz koraka, on tu pravi razliku i u tome je TOP.Sa takvim korakom ni Real nije daleko.Ali je očigledno da on nije prošao školu fudbala sa 12-16 godina, kada se uče osnove tehnike, kretanja, zone, šut, udarac glavom, prijem svim delovima tela.Verovatno je tanak i kad se igra ševa.
Rikardo ne bi ulazio u ove šanse bez obzira na lopte koje imaju oči.Jednostavno Rikardo nikad nije ovoliko zujao oko dva štopera kako to radi Sadiq.Ja sam Sadiqa kritikovao u avgustu i pisao da nema pojma i zaista, nije znao da primi loptu, da odloži, igra glavom, pa i šutne.Ali danas u Partizanu igraju ljudi koji ne znaju da centriraju oštru loptu.To je bilo nezamislivo 90-ih ili 80-ih pa i početkom ovog veka.Nezamislivo je bilo u 3 ligi, a kamo li u PFC.Došlo je takvo vreme gde su fizikalije ispred tehnike i po tome se biraju fudbaleri, jeste tužno ali tako je.Pa postoji li nešto lakše nego u punom trku udariti jebeni fudbal jako i gađati povratni pas, centaršut na prvu, drugu na penaltik?Ne postoji, to je meni bilo najlakše dok sam igrao, al danas je to teško našim prvotimcima, pa čitam da Pešukić ima taj problem i kao uči sad da centrira.Ranije su ti sa fizikalijama, trkači igrali poziciju 4 ili 6 i bio je samo jedan u timu, danas su većina takvi.Al to je taj ,,moderni,, fudbal
 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
Ja nisam pročitao da je neko nekog napušavao i proglasio ciganskim sledbenikom.

Kako nije kad jedan reče da svi mi kritičari Sadika dobijemo po jedan dick :D a drugi sa smo svi potpali po cigansku medijsku mašineriju. Zato kažem, argumentovana rasprava bez melodramatike i dizanja tenzija.

Ja prvi gotivim Sadika, odmah od kad je došao. Onako vižljast, smotan...simpatičan igrač. Ali sam odmah rekao da nije igrač kakvog očekujemo u FKP. I još stojim iza toga. A on se popravio, neka se još popravi, evo mu danas prilike. Ja ću prvi priznati.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Niko ne spominje očigledan problem po desnoj strani kada cupka Tošić?!Namerno pišem cupka, pošto njegovo igranje odbrane a i napada svodi se na cupkanje a ne na trčanje kakvo treba da bude u profesionalna igrača.Pa smo imali priliku da vidimo Asana na desnoj strani, i kako Miletić nema problema.Ja sam znao da će ona 2,3 gola i asistencije u avgustu od strane Bambija da nas koštaju kasnije bodova.
Pa mi je čudno da uopšte ljudi spominju njegove slobodnjake i njegov udarac.On to više nema.Ljudi sa godinama to poboljšavaju, ovde je isčezlo, ne postoji.I kad pogodi gol iz slobodnjaka, to je obična balonka koja se hvata živa.
Ja ne vidim uopšte Bambija kao startera u narednom periodu, čak mislim da bi bolje igrao 10,15 minuta u drugom poluvremenu.Za Partizan moraju da igraju najbolji i najspremniji u datom momentu.Ne možeš ti malog Stevanovića držati 20 dana bez 1 minuta i onda pustiti da igra protiv Manchestera i Spartaka.Vidi se jasna oscilacija kod njega.To nije Tako sa Lazarom Pavlovićem koji već sada ima mesto da bude starter i Lazara smatram za glavnog našeg igrača u narednom periodu.Apsolutno ima sve što trađi moderan fudbal sem visine, ali nisko težište mu daje i velike prednosti na poziciji prednjeg veznog.Nisma siguran da li možda može da odigra i centralnog, treba to da se vidi.
Očekivao sam da se Dinga već uigrava sa Pavlovićem.Smatram da ima dovoljan kvalitet da igra tog drugog štopera.Odigrao je veoma malo minuta.Pa bi voleo da čujem zašto je to tako od Save.Ipak je Dinga bio sasvim solidan u prvoj sezonu Ruske premijer lige, i bio standardan.
I da, da li mi u našoj školi imamo nekog desnog beka?Vidim da imamo Cucina u Spartaku, i da ga vraćamo na zimu izgleda, kakav je on, to je veoma važno pošto neki od naših mladih igrača, igraju značajne uloge u klubovima kokeza lige.
Danas očekujem pobedu sa tri razlike.To je za mene minimum, pošto ovi sa brda neće da parkiraju zglobni autobus kao veliki stručnjak i trener komšinice septembra na JNA.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top