Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
Treba se vrlo ozbiljno posvetiti naucno-istrazivackoj aktivnosti kada je fizicka (a i mentalna) sprema u pitanju. Ljudima van nauke to mozda izgleda malo bitno i nesto sto se svodi samo na "glupu statistiku", ali to je vrlo povrsan pogled koji kreiraju mediji. Cak i sama tvrdnja da je statistika glupa je smesna. Statistika moze teoretski sve da pokaze, ali je problem koliko parametra se uzme u razmatranje. Ako se uzme veliki broj parametra i napravi dobar matematicki model, moguce je dobiti sjajne podatke. Problem je i napraviti te matematicke modele, dobro definisati veze izmedju svih parametara, to balansirati sa slozenoscu algoritama koji se koriste za implementaciju tih proracuna na racunaru... Uzmimo na primer dobro poznatu pricu Valerija Lobanovskog i Anotolija Zelencova. Za one koji ne znaju, prvi je bio legendarni trener Dinama iz Kijeva u tri mandata, inzenjer koji je imao svoju filozofiju da je fizicka sprema na prvom mestu i da to donosi najvecu prednost. Drugi je bio nesto slicno ovom Stojanovicu, pratio je Lobanovskog jos od prvog mandata. Jos kada su poceli da saradjuju, Zelencov je oformio naucno-istrazivacki centar u Dinamu gde su se pravili matematicki modeli bazirani na rezultatima sa fizickih testova igraca i predvidjali sta igrac mora da radi kako bi dostigao svoj maksimum. Dostignuca Dinama svi znamo, a jedan detalj posebno demonstrira preciznost tih modela. Kada je Lobanovski po drugi put napustio Dinamo pocetkom 90-ih, otisao je u Emirate da vodi reprezentaciju. Tamo je malo toga znao o njihovim igracima ali je koristio modele Zelencova kako bi izvrsio selekciju igraca. Rezultat toga je bio da je, ako se dobro secam, izabrao 23 od 25 igraca koji su i ranije bili pozvani u reprezentaciju.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Ipak fizika je "samo" glavni oslonac, a kontrola lopte tj. vestina nesto sto nikad ne moze da se prevazidje, a dobro izbalansiran spoj ta dva cini vrhunskog fudbalera dok nedostatak bilo cega od ta dva vodi u prosek ili ispod njega..... Svedjani, rusi, amerikanci itd imaju sjajne istrazivace po pitanju fizicke pripreme sportista ali kao sto svi znamo najbolji fudbaleri ne dolaze odatle vec iz juzne amerike, spanije odnosno iz sredine gde se neguje drugaciji pristup fudbalu..... Pricao je u tom klipu Stojanovic da nije tesko postici pravu snagu i brzinu vec je tesko pravilno je usmeriti u ono sto sportisti treba, pravilno je uskladiti u sportsku vestinu. Zati su juznoamerikanci bogovi fudbala jer imaju sve.....kompletnost vodi do vrha, a nedostaci su uvek kamen koji vuce dole i ko je malo vise pratio predavanja Stojanovica mogao je da vidi da je najveci izazov istovremeno podici igraca fizicki i tehnicki, a mentalni aspekt je u oba slucaja neizbezan.
Zato nema cenu kad imas ovakav strucni stab i bilo bi dobro da ostanu sto duze kako bi se sto vise znanja usvojilo u nasu omladinsku skolu jer stvarno ima mnogo talentovane dece ovde i samo im treba pravilan razvoj da pokazu taj talenat.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@wadepartizan bravo! dodacu da je Zelancov imao neki svoj patent u vidu neke masine, sprave ili jbm li ga koja je igrace oporavljala na poluvremnu tako da su u drugo izlazili fazon jos spremije i “jace”
Procitao sam negde o tome davno Vukicev intervju koji je pricao da se jos koristi neka starija sprava kao obavezan trentman na poluvremenu.

Sa druge strane postoji fantastican model Ajaxa o kome ima mnogo dostupnih zapisa.

Treba “prepisivati” od drugih koji su bolji i uspesniji, ovo od ovih ono od onih, meni licno utopisticki san je 20 igraca koji toliko vole Partizan da se tesko koji navijac moze porediti sa njima. Kojima je Partizan i mama i tata i brat i menadzer. Takav tim jeste utopija ali tvrdom da bi mogao mnogo, naravno uz sve selekcije ove i one prirode pre toga..
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.009
Reaction score
26.074
Локација
ante portas

Саво Милошевић и Милан Ђуричић,
предавање у хотелу Младост.
Ако је за неку другу тему,пребацујте.

Odgledah natenane.
Savo je trener van šablona.
Izuzetak u moru pravila.
Da se šutiramo nogama u guzicu što se sa ovim ljudima iz stručnog štaba latio ovog maltene sizifovskog posla i pristao da radi u ovom mulju.

Još nešto.
Zar niko od ovih metuzalema prisutnih iz "struke" nije imao ništa da ga pita ?
Nek skoče u Dunav.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Kako da ga pitaju kad ne razumeju jezik koji Savo govori.....toliko im nije jasno da ne znaju sta im nije jasno
 

Tano

wadepartizan
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
575
Reaction score
2.928
Локација
Universe
@wadepartizan bravo! dodacu da je Zelancov imao neki svoj patent u vidu neke masine, sprave ili jbm li ga koja je igrace oporavljala na poluvremnu tako da su u drugo izlazili fazon jos spremije i “jace”
Procitao sam negde o tome davno Vukicev intervju koji je pricao da se jos koristi neka starija sprava kao obavezan trentman na poluvremenu.

Sa druge strane postoji fantastican model Ajaxa o kome ima mnogo dostupnih zapisa.

Treba “prepisivati” od drugih koji su bolji i uspesniji, ovo od ovih ono od onih, meni licno utopisticki san je 20 igraca koji toliko vole Partizan da se tesko koji navijac moze porediti sa njima. Kojima je Partizan i mama i tata i brat i menadzer. Takav tim jeste utopija ali tvrdom da bi mogao mnogo, naravno uz sve selekcije ove i one prirode pre toga..
Nesto mi je poznato to sa spravom ali nisam siguran da li sam citao o tome bas kad je rec o Zelencovu. Inace, on je po nekim izvorima bio ekspert za bioenergetiku sto dovoljno govori o njegovim interesovanjima. Bioenergetika se bavi protokom energije kroz telo, uticaju misli na fizicko stanje coveka. Ovako teoretski gledano, verovatno je ta njegova sprava mogla da eliminise (bar na kraci vremenski period) takozvanu nisku energiju izazvanu necim sto se desavalo u prvom delu utakmice. Sve lose misli kod coveka snizavaju (ometaju protok) energiju i covek se i fizicki oseca lose. Verovatno je ta sprava mogla da utice na taj protok energije i dovede do toga da igraci budu kao navijeni u drugom poluvremenu.

Teoretski, to bi moglo da se radi i bez te sprave ali samo ako covek nauci da kontrolise svoje misli, a samim tim i energiju. To je vec previse ocekivati od igraca jer je veoma tesko, sto ne znaci da ne treba probati sve alternativne metode kako bi se stiglo do optimalnog psiho-fizickog stanja igraca.

A ovo sa 20 igraca je sasvim realna stvar kada bi imali entuzijaste u klubu. Ipak mora da se kaze da je tuzna stvar sto su sve ovakve velike stvari neodrzive u praksi. Jeste Zelencov napravio taj naucno-ustrazivacki centar ali nakon sto je prvo umro Lobanovski 2002. a potom i Zelencov 2006., sve se promenilo. Nesto slicno kao i kad je otisao Dule iz KKP. Jeste sistem bitan ali bez entuzijazma nema nista.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.700
Reaction score
23.134
Локација
Академија

Саво Милошевић и Милан Ђуричић,
предавање у хотелу Младост.
Ако је за неку другу тему,пребацујте.

Стварно одличан материјал. Штета што снимак није дужи јер видим да је било разговора и по завршетку снимка.
Посебно ме одушевио овај Ђуричић. Тек сад видим какве су незналице они што долазе на ртс као стучни консултанти. Изнео је знанимљив податак да је АЗ на досадашњих 17 утакмица примио само 8 голова а од тога 4 од Партизана. Свиђа ми се њихов наступ и делују добро као тим. Нарочито бих поздравио оно када је рекао да често сучељавају мишљења он и Саво јер тамо где сви мисле исто ту нема много размишљања и памети. С друге стране, и Савудин је издоминирао. Каже "Не може се са фићом на Марс" и "Не иде се јагњетом пред вукове." Само тако, Саво. Пуна подршка теби и твом стручном штабу. А с пролећа, када гора озелени, очекујемо још боље партије!
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
@
El_Grande_Jokan

Mala ispravka kolega... Ne mislim na tebe jer nisi ti to rekao vec samo preneo da je rekao Djuricic... AZ je primio 8 golova u 17 meceva ali u holandskoj ligi...

A u Ligi Evrope su primili 8 a od toga 4 od nas u 6 meceva.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Moderacija na pecenju uz pivo i rakiju posmatra i slavi ovih 2-3 strane fudbalskog prepisivanja!

admini ajmo neki nagradni bodovi nesto, mada ne zalimo se ni na to pecenje
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.933
Reaction score
26.805
A sad zamislite izlaganje Štitarca na ovakvom skupu :D

Da pokusam, mada je senjor jedinstven.

Iii... Kazem zaista...nemam sta da zamerim predavacima...mi smo Partizan...i kazem zaista...idemo po protivnika...i kazem zaista...nemam sta zamerim...jer sam ja iz jebenog Stitara...i zaista, kazem...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.768
Reaction score
55.455
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Zanimljivo predavanje, pre svega što smatram da dobar trener mora da ima intelekt i da to odvaja klasu trenere od prosečnih.
Doduše ne slažem se s ovim izjavama ne možeš jagnjetom na vukove, jer upravo suprotno vidimo u našoj ligi. Nama spori igrači bunkerom ubijaju našu tranziciju. I opet nije dobro predstavio ideju, mi ne možemo sigurno da uzmemo brze igrače kao evropski timovi, nego možemo nešto da žrtvujemo u toj selekciji ( Bog fudlbala recimo relizaciju, Asano dribling itd) No razumem šta je hteo da kaže i smatram da stvarno ima logike taj put kojim idemo...
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Ima lepa anegdota o tome kako je Duki dosao u Partizan.. a kasnije cuvena o Zidanovoj desnoj nozi (Mateus mu rekao zaboravi levu, neka ona bude slobodna, zalepi se samo za desnu), te veceri Zidan desnom nogom nije uradio nista! Posle meca obostrano su prisli jedan drugome za dres! Posle 1:6 od Argentine plakao pola sata u svlacionici SAM! Veliki COVEK veliki Srbin veliki Partizanovac i veliki igrac!

Osecam se pocastvovano njegovim povratkom i ako sam ja samo navijac.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top