Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
Kad smo kod Ostojića...

0MIpTgY.jpg
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Pažnja forumaša nekako je trenutno više okrenuta ka prelaznom roku nego ka pomnom praćenju Partizanovih utakmica, ali...nađe se ipak po koji entuzijasta da prokomentariše i ovo drugo... :D

Dakle, odgledah obe dosadašnje pripremne utakmice, i, kao i uvek jeste da kažemo da tu rezultat nije baš važan, ali ipak nam uvek i prija ako Partizan pobedi, iako utakmice služe nekim drugim zahtevima i potrebama stručnog štaba...
Ono što je bilo primetno (bar meni) je to da uopšte nema govora o nekim ,,teškim nogama,, mnogi igrači su doduše odigrali samo poluvreme, ali za to vreme provedeno na terenu prosto ,,pucaju,, od snage!

Moj ,,poznanik,, iz utakmica Teleoptika, Savo Arambašić, odigrao je solidno poluvreme one prve utakmice, učestvovao u igri i akcijama, primao i odlagao lopte, pogodio prečku...
Ipak, kako je njegov imenjak Savo (ali Milošević) rekao, Partizanu trebaju visoki špicevi, tako da dolaskom Matića, možda čak i ostankom Škrbića, Arambašić može samo da nastavi da redovno daje golove za Teleoptik, i da se ipak nada nekoj sledećoj šansi u Partizanu...uzgred ne znam koliko je tačno taj dečko visok, ali svakako ne može biti fizički jači od Škrbića ili Matića...fudbalski talenat mu je neosporan.

I Škrbić kao špic je takođe dosta učestvovao u igri, primao, odlagao, dao i gol koji je sudija bespotrebno poništio...ali, kako su minuti ,,odmicali,, u igri ga je bilo sve manje i manje, i sasvim je moguće da je tu u pitanju nedostatak snage, fizičke pripremljenosti...
Mali Jović je u svojoj prvoj utakmici za A tim Partizana dao pobedonosni gol, i gde ćeš boljeg ,,starta,, od ovog!

Uzgred komentator Arene Jovića proglasi ,,desnim spoljnim,, a dečko igrao sasvim malo po krilu, a malo više u napadu, malo više u vezi, malo više iza špica, i malo kao golgeter (ali sa odličnom realizacijom) al' ,,desnog spoljnjeg,, tj kako se to srpski kaže BEKA - nije!
Dobro, novinari su talentovani da ,,zeznu stvar,, jer fudbal uče preko interneta a ne na terenima, pa je tako i Telegraf Lutovca proglasio ,,vezistom,, iako je čovek krilo ,,u prekomandi,, na beka...ali vezista svakako nije...(vidim da su posle izgleda prepravili naslov, valda im neko rek'o...)
Da, postoji i izraz ,,krilni vezista,, ali taj termin je, kada je u pitanju Partizan, čista glupost...

Da se još vratim na utakmice, Laki Lazar Pavlović je delovao kao pravi pravcati ,,gazda,, na terenu, i njemu svakako treba davati neke minute ako želimo da postane pravi igrač (da li će ih imati dovoljno u Partizanu, i da li bi bila šteta da recimo igra non-stop svaku utakmicu 6 meseci za Teleoptik, ako ih ne može imati dovoljno u Partizanu?). S druge strane, ako od mladog igrača koji igra za prvih 11 Partizana želiš da napraviš pravog igrača, moraš da trpiš i njegova variranja i padove forme, greške na terenu...recimo Laki je u toj utakmici imao pravi uspon, ali je zato Fića imao pravi pad...

Što se tiče druge utakmice, igralo je dosta igrača koji su nam dobro poznati kao prvih 11 Partizana, a istakao se afrički mađioničar i moj fudbalski ljubimac Sejduba Suma, koji je svojim fudbalskim vradžbinama prolazio kroz protivnike kao kroz sir, a napadače svojim loptama precizno spajao sa golom...
Za neverovati je da u ovoj fazi priprema taj naš ,,Sima Strahota,, igra sa takvom lakoćom i da toliko ,,puca od snage,,!

Ako on može još dodatno da ,,nabije,, snagu i kondiciju do početka polusezone i da i snagu i formu drži na ovom nivou do kraja sezone, blago nama, a teško svakome ko bude bio na terenu ispred nas!

Pisao sam gore o minutima Lazara Pavlovića, ali momak mora da bude svestan koliko još ima da radi da bi bio u stanju da može da bude koristan za tim koliko to Suma trenutno jeste...
A da ne govorim o lepoti i veštini fudbalskog poteza, načinjenog dok protivnik pokušava da te zaustavi ili bar udari - a ne uspe ni jedno ni drugo.
Vrhunac umetnosti, šta drugo reći...

Jedva čekam sledeće utakmice Partizana, da opet vidim šta Suma sve može, ali, i da vidim šta će nam prikazati i ostali...

Znam da se na forumu s pažnjom prati prelazni rok, ali...naš najveći uspeh u njemu biće ako nam ekipa od jesenas ostane sačuvana!
Igrali smo tada dobar fudbal i najlepši u zadnjih xx godina, a očekujem da na proleće budemo još bolji, efikasniji, jači i uigraniji!
Lepota fudbala se podrazumeva! :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Na Partizan.rs rekoše da današnja propremna utakmica počinje od 17h po lokalnom vremenu (a to će reći valjda, tamo, u Turskoj), kao i da možemo potražiti prenos na ovom linku:

youtube.com/fkpartizanbeograd

Međutim kako je to samo link koji ,,vodi,, na taj ,,kanal,, ali ne i na samu utakmicu, molim nekoga da ovde ,,okači,, pravi link prenosa, kao i da mi ,,kaže,, kad je 5 sati (popodne) u tom delu Turske, kol'ko mu to dođe ovde kod nas, u Srbiji? Valjda 3, ili grešim?
Mislim da je onaj komentator sa Arene za prenos od 9 ujutru rekao da je to tamo kod njih 11, ali šta sve on zna da pogreši, nisam siguran da zna i sat da namesti kako treba...
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Hoce li bar negde u toku ovih dana biti repriza,ako vec nema uzivo?
 

tintin

Grobar
Учлањен(а)
07.08.2018
Порука
275
Reaction score
520
Локација
blizu
@Z. Sova
Neko javio ili ima stream? Ja ne nalazim nigde.

Btw, meni se od streamova najpouzdaniji pokazao: http://livetv.sx/allupcomingsports/1/ (kada prođe 30 sekundi reklama kliknuti na full screen dugme u donjem desnom uglu i nema više rekalama)

PS: za moderaciju, ako nije po pravilima, brišite ovaj post.
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Pobeda nad Rozomberokom od 2:1 na kraju. Strelci za nas Suma i autogol nekog Slovaka nakon centarsuta Miletica. Smiljanic pogodio stativu u finisu meca.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ja i dalje ne verujem u ove dve stvari kad pogledam poslednjih 6 meseci (letnji rok i pripreme, pristup struke i napredak igrača):
  • Toliko prosutih bodova, da smo na -5 upisao bi titulu
  • Ispadanje u Hagu
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Interesantno je da je rođeni Zrenjaninac na predstavljanju novinarima po dolasku u turki Belek progovorio i tome da li je 29. godina pravo vreme za prelazak u voljeni klub, a upravo je u stihovima "Samo da se nismo sreli prekasno" izrazio nadu da je kraj treće decenije života pravo vreme za crno-bele

Već mi se svidja ova glava. Želim ti da ga staviš komšinici više puta ove sezone pa da mogu i ovu pesmu da stavim na repertoar onih koje poručujem na svadbama :D:clap:clap:clap:partizan-fan:

 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
345
Reaction score
213
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Pobjeda protiv Ruzomberka 2:0

Po sansama izgleda da smo dobro odigrali ,da li je neko pratio preko TV i kakvi su dalji utisci?
 
  • Like
Reactions: Don
Статус
Затворена за писање одговора.
Top