Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Simpatizer

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
149
Reaction score
309
Локација
Novi Sad
Sta se sve ovde pise... Tacno nam treba par godina jos bez titule da ostanu oni pravi najverniji koji navijaju za klub i dres koji igraci nose, ljudi koji zive za vikend i zajebanciju sa drugarima dok se ide na stadion ili u halu, za pivo i analizu utakmice i lige, za Da volim crno bele dok igraci izlaze na teren, a da odu svi oni koji navijaju za titule i sve pobede bez kiksa cele sezone i pljuvanje igraca, trenera, uprave i navijaca. Sad ce odma oni najpametniji da napisu sta ne treba da navijam za trofeje? Sta mislite kako je navijacima Union Berlina, Dinamo Bukuresta, pokojne Steaue, Dinamo Drezdena pa i moram da kazem Hajduka iz Splita i mnogih drugih koji pune stadione uprkos katastrofalnim rezultatima... mislite da su oni zadovoljni time gde su, svojom upravom i zalaganjem svojih igraca na terenu? Navijamo za nas klub, za sveti dres koji nose, za to sto ceo zivot posle vikenda cele nedelje razmisljam samo opet o vikendu, naravno i za sto vise trofeja i uspeha ali i bez toga do kraja uz svoj klub na stadionu i u hali. I u beton ligu ako treba

U ovom pasusu je Goran sve lepo objasnio, dobro ga procitajte.

Evo, dok K.K. pobeđuje, vidim slabo nešto ljudima smeta što je uprava SNS i što su pare za igrače koje imamo očigledno voljom baš Vučića (jer taj o svemu u državi odlučuje) ,,sunute,, malo i u našu kasu...ne vidim i da im baš toliko smeta što je ,,Jug,, takav kakav je i tako dalje - jer se pobeđuje - i stoga je Arena puna...
Ali, u F.K.-u se ne pobeđuje stalno, pa onda smeta i SNS i ,,Jug,, i svi ostalo, pa je JNA ,,praznjikav,, i piše se unapred o lošoj poseti derbija...
 
Последња измена:

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Idi navijaj za Cuku onda, oni nece nikad titulu vidjeti. Ja hocu titule, hocu utakmice protiv jakih evro timova. Pun mi je k vise da gledam ovo razbijanje bunkera protiv raznih Surdulica, Macvi i Palanki. Dokle vise da gledamo ono mucenje po terenu. Ono je sve samo ne fudbal.

Pise se svasta. Evo prvi Goran sto pise (citat sa tvog posta)
ne vidim i da im baš toliko smeta što je ,,Jug,, takav kakav je i tako dalje - jer se pobeđuje - i stoga je Arena puna...

Ovo apsolutno nije tacno!
Evo prvi ja najvise pljujem navijace u Areni, da citas kk teme znao bi za to.

A o politici i ko nam je dao pare me zabolje uvo. Ostoja da ima ovolike pare kao sto imaju ovi u fk, mogu samo da zamislim sto bi jos uradio. Podrzavam Ostoju u radu a to jel za sns ili za nekog drugog me ne zanima. Evo idu vam izbori sada pa ako vam sns smeta maknite ga.

Odjavljujem se sa fk tema do derbija da ne kvarim idilu podrske nasem "treneru" i nasim amaterima.

Vidimo se na istoku
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Tacno nam treba par godina jos bez titule da ostanu oni pravi najverniji koji navijaju za klub i dres koji igraci nose, ljudi koji zive za vikend i zajebanciju sa drugarima dok se ide na stadion ili u halu, za pivo i analizu utakmice i lige, za Da volim crno bele dok igraci izlaze na teren, a da odu svi oni koji navijaju za titule i sve pobede bez kiksa cele sezone i pljuvanje igraca, trenera, uprave i navijaca.

Kad pročitam prvu rečenicu pomislim da nas na svakoj domaćoj ima 10 tak hiljada, a ne 3 4 nekad i hiljadu ljudi. I bio sam na svim derbijima prošle godine, kad smo igrali katastrofalno, tad nas je u rupi bio baš sramotan broj. Moraš shvatiti da je ljudima dopizdelo da glume ikebane, da se ložimo do septembra kako možemo uzeti titulu, a već u oktobru se opraštamo od iste. Ovo je treća godina prvenstva u kojoj nema neizvesnosti, pa i u onoj šampionskoj smo imali zaostatak na polusezoni pa smo okrenuli... I sad opet pročitaj tvoju rečenicu kako nam treba još nekoliko godina bez titule, pa ko će to ostati da gleda? Uža rodbina fudbalera? Ova liga je šarada i mi služimo kao legitimitet državnoj kurvici. Nije problem u titulama i pobedama već u glumi da pokušavaš nešto da osvojiš, a nisi sebe dao 100 posto. (mislim na ceo klub)

Nas kradu i to nije tajna to zna svako u ovoj državi, njih guraju sramotnim sudijskim "greškama" i to se zna i to nije tajna. Ali to ne sme da bude alibi, a ova uprava igra na tu kartu. Šta radi uprava kluba po tom pitanju? Da li smo mi u ovoj sezoni ušli kompletirani na svim pozicijama? Na barem 3 utakmice ove sezone smo kiksnuli našom greškom, zato što nemaš klupu koja može da odmeni nekog iz prve postave, koji su igrali grupnu fazu evrope. Dovodili smo kombinacije umesto pravih rezervi.

Jbt pa da li je u sezoni sa Markom bilo regularno prvenstvo? Gazili smo sve pred sobom, ekipa je imala isti motiv i protiv Lučana, Radnika i protiv kurvetina iz NS-a i BG-a. E vidiš u ovoj ekipi nemaš jednog Leonarda koji je vukao celu ekipu i koji je od Đurđevića napravio špica. Suma nije šampionski igrač i nikad neće biti, mi zavisimo od njega da l mu je danas dan za igru ili nije. On može da bude u ekipi jedino pored jednog Leonarda koji će u svakoj nešto napraviti, dok Sumi neće biti pritisak da odigra svaku nego da eksplodira svaku treću. On drugačije ne može da bude igrač u Partizanu. A vidiš u Partizanu to ne može, jer mi nismo Lučani gde nemaš pritisak rezultata. Jesenji deo smo odigrali sa jednim jedinim špicem, odigrali smo sa jednim desnim bekom koji zapravo i nije desni bek nego štoper. Pa Saša Zdjelar je odigrao najviše minuta bez prave rezerve.

Napravili smo do sad 7 kikseva, 4 poraza i 3 nerešene. Pa sa toliko kikseva na kraju sezone upitno je da li možeš osvojiti titulu, a kamoli u februaru mesecu imati toliku brojku kikseva. Da bi igrao ovu šaradu od prvenstva moraš počistiti prvo svoje dvorište. Da mi imamo kompletiranu ekipu, da im dišemo za vrat i da ih teramo svakom novom utakmicom na još veće krađe i da ovo prvenstvo raskrinkamo, mi umesto toga dajemo jebeni legitimitet našim kiksevima. I ne mislim da završamo prvenstva bez poraza jer nijedna ekipa to ne može uraditi na svetu, već sa umerenim kiksevima.

Vojvodina sa onakvom ekipom ima jednu pobedu manje, tj jedan poraz više. To je sramota.
Što se tiče kk, odgovor na to ću dati na kk temi.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.310
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja mislim da moraš imati ozbiljnu dijagnozu da misliš da je manjak posete usko vezan s rezultatima, a ne sa svim ostalim što provejava kroz klub. Uostalom ciganlija nas je drala u posetama u sezonama mobilizacije kad smo ih drali kako smo stizali. Na stranu što je to parametar kurca moga što bi rekao svojevremeno Makarije, eno u Teheranu svake nedelje 120 000 ljudi na stadionu.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Zvanican termin derbija je nedelja 1.mart od 18:00h.

Istok bok: 800 dinara
 

zeko lopove

Grobar
Учлањен(а)
11.10.2006
Порука
485
Reaction score
732
Локација
Kitchener, Kanada
Treba ljudi da budu srećni što se ovde ispisuju stranice nakon loših igara a ne da kritikuju. Onog dana kada ovde bude zavladala ravnodusnost i nestane kritike za igre ispod nivoa, možete da postavljate spomenik na grob nekada velikog kluba.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
A sta sad kad izgubimo treba da kazemo kako je sve dobro. Ne kazem da treba da se pljuje, ali normalno da cemo prokomentarisati sta ne valja.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
A sta sad kad izgubimo treba da kazemo kako je sve dobro
Ne, nego ne volim naknadnu pamet tek kada se nešto desi.

Pripreme Partizana su išle u nekom dobrom pravcu, tim zimus nije rasprodat, Sava nas je ,,kupio,, približavanjem modela ige Partizana nekom ,,evropskom modelu,, igre na utakmicama UEFA lige, i na Forumu do pre nekoliko dana (i već jedno duže vreme) niko nije tvrdio kako smo očaj živi - a onda odigramo nerešeno sa TSC-om, i odjednom ništa više ne valja, i niko više ne valja, ni trener ni igrači...

Čim se ,,kiksne,, odmah postovi u stilu, aha šta sam ti rekao, bio sam u pravu da ne valja ovaj, onaj, ovo ili ono - nije ovo na tvoju ili bilo čiju ,,adresu,, samo mi je šlagvort za moja ,,filozofiranja,, - evo, derbi je pred nama, i do pre nekoliko dana smo tvrdili kako ćemo da ih razbijemo, kako ćemo da se sprdamo sa ,,Stankelom,, kao trenerom, i šta je sad? Šta sad mislimo? Hoćemo li ,,naknadnu pamet,, ili ne? Oćemo li da razbijemo zvezdu ili ne?
Izvol'te, kažite mi to UNAPRED...
Znači Suma i Sadik ne valjaju a Tošić je mator za fudbal? A na prošlom derbiju Suma i Tošić rešiše derbi...i onda zaboravismo da pišemo neko vreme kako ne valjaju...
Valjaju li ili ne, kažite mi PRE derbija...

Naravno, istina je da stvari obično nikad nisu samo ,,crne,, ili samo ,,bele,, (pa čak i u odnosu na ishod derbija kakav god on bio) ali istina je i da smo zaista najrazmaženiji navijači na svetu...

Slobodno vi racunajte ko je veci grobar odje i ko je ispravan.
Niko nema isključivu ,,tapiju,, na grobarstvo pa da tačno ,,izračuna,, ko je veći u tome...baš niko...ali svako može da kaže šta mu se u našem ,,grobarstvu,, sviđa ili ne sviđa...kako ti, tako i ja...

Uostalom, ja sam ti iz jednog sasvim drugog vremena i prošlog veka, i već više puta sam pomenuo da je izraz ,,grobari,, prvobitno bio prava uvreda za navijače i igrače Partizana koju su nam skandirali ,,cigani,, kada naši istrčavaju na teren u crno-belim dresovima (zbog crne boje na dresu su to tako ,,pametno,, smislili), ili te, recimo, tako začikavaju deca u školi, koja navijaju za onaj drugi klub...

...i tek nešto kasnije je ,,grobar,, prihvaćeno (čak i sa naše strane) kao neki opšti naziv za navijača Partizana, i onda je tako ostalo sve do sad, i sad (tj. već odavno) se tim imenom i ponosimo, iako su nam ,,kumovi,, za to ime bili upravo - ,,cigani,,...

Ali, tako to ide, termini se vremenom menjaju, ili ostaju isti ali menjaju svoja prvobitna značenja, tako da Partizanovac, navijač Partizana, Grobar, to je sad nekako sve isto - a ja ću ti reći ko su za mene neki od velikih u tom pogledu:
Miša Tumbas, pa onda Kroka (onaj što vuče nogu iz rata), pa onda onaj jedan crni nosati u šarenoj trenerci koji ide stalno na utakmice, i ona bakica što ide već decenijama, pa onaj sedi čovek koga pamtim još iz sedamdesetih, onaj jedan što muca i dolazi i na pripremne utakmice, onaj sa naočarima što dolazi i na Teleoptik, itd. - stalno su tu, i kad se pobeđuje i kad se gubi, i kada se uzimaju trofeji i titule i kada se ne uzimaju...eto, to su oni PRAVI

Nije problem u titulama i pobedama već u glumi da pokušavaš nešto da osvojiš, a nisi sebe dao 100 posto. (mislim na ceo klub)

Slažem se sa mnogo čime što si napisao u svom postu, ali njegova ,,srž,, mi je baš u tome - ,,nisi sebe dao 100 posto,, - da, ceo klub!
Uprava zna se kakva je, fudbaleri biraju utakmice na kojima će ,,zapeti,, Savo greši, itd...da su na 100% cele sezone i na svakoj utakmici - nisu, daleko su od toga...
Ali tih ,,100 posto,, ne daju ni naši navijači - kako na utakmicama, tako ni ovde, na Forumu...mnogo su ,,strastveniji,, i ,,veći Grobari,, kada se pobeđuje i kada je trofej ,,na vidiku,, nego kada se odigra nerešeno sa TSC-om a titula je tako daleko...

Brate, u dobru je lako dobar (Grobar) biti, na muci se poznaju junaci...

E zato mi je upoređenja sa K.K. om prava slika i prilika našeg navijačkog ,,stanja,, - neke stvari sam već ukratko napisao, samo još i ovo, Zagor je na primer očajan igrač kad promaši šut za pobedu, ali je mnogo manje očajan kada se pobedi (pa makar ne dao on odlučujući šut, ili makar on ukrao neku loptu koja omogući pobedu) e tako je i Suma samo žongler ili loš igrač koji nije za Partizan kada odigra lošu utakmicu ili dve, ali onda odjednom i nije tako loš kada da gol zvezdi ili nekome u Evropi...

Pa, čekaj, jesu li Zagor (Birča, Raša) i Žongler (Sadik, Asano) očaj živi ili nisu? Nemojmo to da cenimo po jednom lošem šutu ili jednoj sjajnoj utakmici! Svakom se desi jedan loš šut, jedna sjajna utakmica - ocena nečijeg učinka ili dometa je ipak nešto više od toga...

Da ne dužim više, nadam se da će Partizan zaređati sa pobedama a igrači ući u formu, ne da bi neko bio u pravu na Forumu, nego zato što valjda svi navijamo za Partizan i volimo kad pobeđuje...čak i kada te pobede dolaze preko igrača koji nam nisu simpatični ili nisu dovoljno dobri za Partizan...
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
А зна се да је табела Линг Лонг Тајер Супер Лиге Србије најмеродавнија за оцену квалитета једног тима.

И Раднички из Ниша је прошле године био испред нас на тој табели у коначном пласману.
Шта ти то говори?
 
Последња измена:

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.911
Reaction score
4.213
naravno da su ljudi u euforiji posle neke bitne pobede, posle dranja kurve, plasmana u evropu...
ali reci za neku nasu ekipu koja je pa evo samo sto je poceo prolecni deo i vec je prosula 18 bodova, da je dobra i da je sampionska nece niko reci
nema tu sta mnogo da se filosofira rezultati govore, moze da se desi jednom eto neke okolnosti situacija tamo vamo izmakne ti titula jbg ali evo koju vec godinu mi se od titule oprastamo u oktobru/novembru ?! o cemu mi pricamo
ovaj tim nema potreban kvalitet da bi osvojio titulu u ovoj nasoj njiva ligi i TACKA moze ludi pantic da prica koliko hoce o ciganima i sudijama i varu ali ako neko stvarno veruje da je to opravdanje sto mi na kraju zavrsimo po 30 pa i vise bodova manje od cigana onda blago njemu

a tek te price "nek nemamo titule pa nek ostanu najverniji" :banghead:

o slaboj poseti sam pisao u predhodnom postu, ukratko utice rezultat na nju ali dalekooo od toga da utice samo on ima tu jos nekoliko veoma bitnih faktora!

ps samo mali off - ja ne znam nikog ko voli ili ima bilo kakvo misljenje o sns upravi kkp a da bi to misljenje moglo da se svrsta u pozitivno, svi su vrlo dobro svesni da su oni nuzno zlo i da su upitanju najobicniji piuni kojima je jedini zadatak da ne razljute pickoustog, o njihovom ucinku vredi pricati kad odu pa vidimo sta su ostavili iza sebe ali kakvi god da budu oni ce u ocima navijaca uvek ostati nesto kao nasa vlada za vreme nacista ?!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Čim se ,,kiksne,, odmah postovi u stilu, aha šta sam ti rekao, bio sam u pravu da ne valja ovaj, onaj, ovo ili ono - nije ovo na tvoju ili bilo čiju ,,adresu,, samo mi je šlagvort za moja ,,filozofiranja,, - evo, derbi je pred nama, i do pre nekoliko dana smo tvrdili kako ćemo da ih razbijemo, kako ćemo da se sprdamo sa ,,Stankelom,, kao trenerom, i šta je sad? Šta sad mislimo? Hoćemo li ,,naknadnu pamet,, ili ne? Oćemo li da razbijemo zvezdu ili ne?
Izvol'te, kažite mi to UNAPRED...
Znači Suma i Sadik ne valjaju a Tošić je mator za fudbal? A na prošlom derbiju Suma i Tošić rešiše derbi...i onda zaboravismo da pišemo neko vreme kako ne valjaju...
Valjaju li ili ne, kažite mi PRE derbija...

Naravno, istina je da stvari obično nikad nisu samo ,,crne,, ili samo ,,bele,, (pa čak i u odnosu na ishod derbija kakav god on bio) ali istina je i da smo zaista najrazmaženiji navijači na svetu...
I dalje mislim da ćemo ih dobiti. Naša ekipa je takva da će u baš takvoj utakmici odigrati na 100 posto, kao i protiv bilo kog tima iz evrope. Problem su male utakmice u kojima nemaju dovoljnog motiva. A baš na malim utakmicama se osvajaju titule. Tim je sklapan za Evropu i utakmice u kojima imaš prostora da koristiš brzinu Asana, Markovića, Sadika, Sume... Kradu nas, guraju njih to nije tajna ali niko mi ne može reći i da pored krađa ne možemo odvaliti neke livadare. Neka im sviraju penal neka nama ponište gol i mi pored svega toga moramo ih dobiti sa golom dva viška. U barem tri utakmice smo ispustili bodove gde smo sami krivi bili. I opet kažem razumem da smo do sad napravili 3 4 kiksa što je i normalno ali 7 je previše. Boli me to što mi svojim kiksevima tu krađu legalizujemo.

Što se tiče Tošića, on može igrati u našem klubu jedino kao rezerva. Nekih 30 minuta je za njega sasvim dovoljno, uz naravno značajno smanjenje plate.
Oko Sume se ponavljam stoti put nije šampionski igrač, nema mentalitet pobednika, crtu lidera da bi doneo titulu klubu. Ako ustane na levu nogu na dan utakmice piši propalo. Trebaju nam igrači u ofanzivi kakvi su bili Leonardo i Đurđević, gladni golova i pobeda. Ovaj prvi je nosio i ekipu i od Uroša napravio špica u toj sezoni. Npr Sumi reč rekao ne bih kad bi imali igrača na krilu kao što je Leo, naravno takođe da mu je plata skresana. Suma je igrač poteza, bira utakmice u kojima će igrati što se jednostavno ne može raditi u klubu kakav je naš. Onaj njegov potez protiv Megvajera je bio dobar tih dana ali šta mi imamo danas od toga? Taj Megvajer je otišao dalje, mi smo ispali. Isto kao i što je bio škrt protiv AZ-a. Dakle što se tiče Sume, ne bih voleo da ostane sledeće sezone. Može on da da i sad gol u derbiju i radovaću se kao što sam se i prošli put radovao kad ga je uvalio ciganima, nisam sujetan. Ali nije za nas, nama na toj poziciji treba igrač sa boljom glavom i konstatnijim partijama.


Brate, u dobru je lako dobar (Grobar) biti, na muci se poznaju junaci...
Slažem se sa ovom rečenicom. U to smo se uverili prošle sezone kad smo imali katastrofa rezultate i igru. I tada sam dolazio na JNA, nisam birao utakmice već davao istu podršku i protiv Surdulice i protiv napredne kurve. Što se tiče foruma i pisanja od sjaja do očaja takođe se slažem sa Vama. Svoje kritike ne baziram na osnovu trenutnih rezultata već na nekoj široj slici. Dakle isto ću mišljenje imati i posle nedelje kad budemo dobili kurvu, a gol bude postigao primera radi Suma. Jer je upravo to i problem ekipe da velike utakmice igraju dobro, a da na takozvanim malim imaju problem da vežu pobednički niz.

Ne ustručavam se neki svoj kritički post napisati posle neke pobede iako znam da će neki skočiti na mene, ali isti ti uzdižu da osvajamo sve ili da je očaj živi posle poraza. Primera radi pisao sam da ćemo u košarci izgledati mnogo bolje posle onih silnih gostovanja i da zato ne treba dizati halabuku jer smo bukvalno igrali bez treninga. Opet ponavljam nisam sujetan pa da se ne radujem ako da gol Suma na primer, radujem se kao i da ga je dao bilo koji drugi igrač. Volim ih sve podjednako i dokle god su u Partizanu navijaću da daju što više klubu, da l u asistencijama, golovima ili nekoj petoj stvari koja se ne ogleda u statistici.

Što se tiče poređenja KK i FK, svoj stav ću napisati na KK temi.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas
Előre Partizan – poseta žuto-plavim stolicama u Senti
cbnostalgija - 24. februara 2020.


Preuzeto sa sajta - crno bela nostalgija.
Vredi pročitati.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.926
Reaction score
26.722
Ne razumem potrebu navijaca Partizana, a cenim da je 90% ovde iskrenih, da pravi paralelu i (ne)svesno podelu izmedju kk i fk.
KK Partizan je i onih sezona kada nije uspevao da izbori plasman u po aba, imao ubedljivo najvecu posetu u ligi.
Dakle, nece bas biti da je do ove sezone, u fazonu namirisali smo krv kao neke zveri, i eto here we go in arena.
Ja sam navijac Partizana, i dragi su mi svi klubovi JSD. Naravno, bilo bi proseravanje da kazem da su mi svi podjednako dragi, jer nisu. KK je mezimce, ima "kredita" kod navijaca, s pravom. Ovo ne treba objasnjavati. FK nas je uvek podsecao da nije lako navijati za Partizan. Bilo je uspeha, nije da nije. Ali... Recimo period od 2008 godine do 2012, kada smo redovno dobijali u derbijima, taj period mi je bio nekako, kako bih rekao...neuobicajen. Nisam navikao da ih redovno tucemo, vec suprotno, da gubimo. Jbg, ali tako je. Nije da se nisam brzo navikao da to novo stanje, jer mnogo je lepse redovno ih drati, nego prolaziti susne periode, cekajuci Godoa, odnosno pobedu. Mnogo je lepsi osecaj radosti u pobedi, nego patnje u porazu.
E sad, mislim da je ovde jasno sta je misljenje ogromne vecine ovde o upravama u dve najpopularnije sekcije.
Ali, price oko posete, da treba videti je pravi navijac...ovo je forum ljudi koji vole Partizan, a ne organizovane grupe. Ovde se izmedju sebe "pokoljemo", a kamoli da cemo cutati na bilo sta loše u vezi klubova naseg JSD.
Ogromna je razlika izmedju nivoa ovog i klasicnog navijackog foruma. Zato je ovaj forum, poseban, jedinstven, unikatan. Bez zle namere, ali kvalitet upisa ovde i na forumima organizovanih je apsolutno na strani ovog foruma. Ovde se ne smatra da je zadatak navijaca samo da bezpogovorno i bez preispitivanja podrzava klub, bez obzira na sve sto se desava. Ne. Zadatak navijaca po nama ovde je da ukazuje na negativne pojave, likove i desavanja u i oko kluba, i odbijanja da budemo ovce koje ce preveslati zedne preko vode. Najmanje sto u tom smeru mozemo je, da bar na forumu damo kriticki osvrt. I da se ne zaboravi, ovde je kritika aktuelna i kad su rezultati dobri, i kada se redjaju pobede.

PS jbg, umesto na temi o fkp, ja ostavi komentar na temi o Generalu. Molim moderaciju da premesti post u odgovarajucu temu. Izvinjavam se na gresci.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
E tako je bre Matke, tebe i Aliboja cenim jer tebi Suma nije dovoljno dobar za Partizan, pa pobedili mi ili ne, a Aliboju je on očajan sve i da da het-trik na derbiju...tako se drži svoj stav, jebeš njegovo menjanje ,,kako vetar duva,,... :D

Meni je, pak, Žonglerinjo dovoljno dobar za Partizan, bez obzira na nedostatak titule...pa ni ja neću da menjam svoj stav zbog jedne takve sitnice kao što je to titula... :D

A kad smo već kod titule:
ovaj tim nema potreban kvalitet da bi osvojio titulu u ovoj nasoj njiva ligi i TACKA
Tako je, nema kvalitet (ni kontinuitet dobrih igara i pobeda) da bi uzeo titulu i to traje već neko vreme, ali...
Sve i da ima dovoljan kvalitet i kontinuitet, kakav li bi na taj naš kvalitet bio ,,odgovor,, finansijsko-kriminalno-fudbalskog maga zvezdasrbijenikadjugoslavije Terzokija i zvezdasrbijinikadjugoslaviji itekako naklonjenog FSS-a ,,grobara,, Kokeze i ,,40 razbojnika,, oličenih u likovima i (ne)delima ovdašnjih sudija?

I...

i kako to treba da se odrazi na naš (ne)dolazak na stadion?! Kad ono beše mi dolazimo u nekom većem broju? Onda kad treba da podignemo pehar? (Al' da ne pada kiša i da ne duva vetar?) I kad dolaze Mančester i Real? Tako nešto...

Da se vratimo na teren - i ja mislim da nam treba bolji igrač od Tošketa na krilu, kao na primer Lazar Marković, ali, eto, taj povratnik Toške nam dade bar nešto, a povratnik Lazar zasad čak i manje od toga...Leonardo nam je, zasad kao krilo nedostupan, tako da nema neke vajde od njega pred derbi...da ako pošalje neku poruku preko ,,mreža,, pa da nam bar tako uzmogne...

Šuška se i da je ,,obaranje forme,, na dve prve utakmice samo deo ,,paklenog plana,, pametnog Save i njegovgog štaba kao priprema za ,,kidanje,, u derbiju, isto kao i Markec koji će tamo pokazati da je (konačno) spreman...

I eto, to je možda neka (ne)realna i (ne)objektivna ,,skica,, naše trenutne situacije...a ja mnoge stvari ,,ne volem,, što reče onaj u onoj pesmi...a tako isto i ,,ne volem,, kada neko nešto izmisli nekom prilikom, pa posle to ostane i za prilke koje tome nisu primerene...

,,Ne volem,, recimo izraz ,,realni Grobar,, koji je ko zna ko i ko zna kad smislio pa se onda on ovde odomaćio i ustalio kao oznaka za neke tupadžije i ljude koji ,,nisu na liniji,, nekog opšteg stava da je pravi Grobar neobjektivan i nerealan - ko da je najveća mana i glupost imati smisla za realnost i objektivnost i sposobnost da to tačno proceniš pa i da ,,podeliš,, sa kolegama na Forumu...(svejedno što pamtimo i mudru izreku D.V.-a kako se prema realnosti treba odnositi...)
Al' eto, tako se nešto izmisli i onda ostade...isto k'o i što je ex-komunista Drašković (bez neke velike potrebe) smislio da je ,,pravi SrBski pozdrav,, kad uzdigneš tri prsta desne šake u vis, pa je onda bar pola Srbije nastavilo da to isto radi decenijama...a ja nikad ne videh i ne čuh da su moji dedovi i pradedovi (a ljudi isto bili Srbi) tako jedni drugima odmahivali dok su imali neka ,,posla,, od Cera i Kolubare, pa preko Albanije, do Krfa, Tunisa i nazad...

Stavovi se dobijaju ili pobijaju argumentima, a ne time da nekoga ,,počastiš,, nazivom realni Grobar, Jugonostalgičar, drugosrbijanac, žongler...Toške, Markec, Suma i Sadik, dajte po gol na derbiju i ja zadovoljan...Za peti, ako može Matić, može, a ako ne, neka ga dadne kome bude najbliže da loptu ćušne u mrežu... :D
 

grobarani

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
851
Reaction score
1.487
Valjaju li ili ne, kažite mi PRE derbija...

Ne valjaju. Od ovih 15-16 igraca koliko ih imamo osim Stojketa i Pavlovica i Lazara Markovica niko ne valja. Osim njih i mozda malog Stevanovica nikog nebih vise gledao u nasem timu. Ali ne pitam se ja na zalost. Ne pita se ni Savo, iako se kurci nesto da je on bitan i da on odlucuje o igrackom kadru.

Ivica mis mali je i dalje u klubu, on se pita. Niko njega nije smijenio. Pravi covjek dilove sa Radamanijem i ekipom iz CG. Ocekujemo na ljeto jos nekoliko polu amatera iz CG, zivi bili pa vidjeli.

derbi je pred nama, i do pre nekoliko dana smo tvrdili kako ćemo da ih razbijemo, kako ćemo da se sprdamo sa ,,Stankelom,, kao trenerom, i šta je sad? Šta sad mislimo? Hoćemo li ,,naknadnu pamet,, ili ne? Oćemo li da razbijemo zvezdu ili ne?
Izvol'te, kažite mi to UNAPRED...

Ja se stvarno cudim kako ovo ljudi uopste mogu da pisu. Opet kazem da neko nov pise pa da iskuliram. Ne mogu da vjerujem!?!?!?

Igramo protiv cigana sada..naravno da cu pricati da cemo ih razbiti da cemo im se posrati po sred one njihove rupe, da cemo ih zatvoriti, da cemo im pokazati da je Savo bolji od Stankovica. Oni su nama krvni neprijatelji, najvece zlo koje je moglo nas generalno cijeli sport da zadesi.
Pa da igramo sa petlicima naravno da cu isto pricati pred derbi i da cu ovim nasima u derbiju davati podrsku.
Pa i ako ih dobijemo kojim slucajem naravno da cu se radovati i da cu ovde pisati pod euforijom svasta pozitivno!

ALI sve to ne mijenja cinjenicu da smo mi ocajni na terenu. Da imamo zaostatak -13, da trecu sezonu za redom mi u oktobru se oprastamo od titule.

Ja necu da se mirim sa tim da su nam drugi krivi kao sto ono govno od Pantica sere.
Iskljucivi krivci za ovoliki minus smo mi sami!!!
Nisu nama cigani krivi sto nam TSC otkida 4 boda ili Napredak 5.

Pa, čekaj, jesu li Zagor (Birča, Raša) i Žongler (Sadik, Asano) očaj živi ili nisu?

Jesu!
Bircevic, Zagorac, Suma, Sadik..kako ti kazes zivi ocaj.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Nisu oni toliki ocaj koliko mi nemamo rotaciju, ne moze 12-13 igraca da ti iznese sezonu a pritom uopste nemas desnog beka i samo jednog centralnog veznog. Mi ni treninge ne mozemo da radimo sa 100% da se neko ne bi povrijedio slucajno...
 

Blok22

Početnik
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
34
Reaction score
38
Локација
Humska 1
@GroBARani Pa nista brate, kupi klub, ulozi 300 milona evra u igracki kadar da svi budu igraci za Partizan po tvom ukusu. Prihodi od karata 0, prihodi od marketinga 0, prihodi od sponzora mizerni, i ti bi 15 igraca kvaliteta Leonarda u Partizanu a i on je dosao da ozivi karijeru i cim je oziveo ode, jer ko da mu u Srbiji da godisnju platu od 3-4 milona evra i plus porez na tu cifru. Svi bi mi voleli gledati Markovica ali on je odigrao 3 utakmice i ostalo vreme je povredjen. Imamo to sto imamo i pre cu ih podrzati nego da ih pljujem.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.525
Локација
Beograd
@GroBARani

Tako je brate moj, to je pravi grobarski stav - imamo igrače koji su očaj živi, ali ćemo svejedno da polupamo ,,cigane,, posred ,,rupe,, a u košarci da poosvajamo sve što se može! :D
Šta li bismo tek radili da nam igrači nisu baš toliki ,,očaj živi,,... :D

:šal
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top