Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Šta je kriv Savo?

Ovde treba ozbiljna čistka da radi. Na ovo što valja, treba dodati 4-5 pojačanja koja će uskočiti u prvu postavu. E kad napravimo prvu postavu, daj onda da dovodimo fudbalere (podvlačim fudbalere) koji će biti spremni sa klupe da odmene.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.746
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
@Matke22

Уз'о си ми реч из уста, баш сам то хтео да кажем...

Нама требају појачања у првих 11 па да озбиљније нападнемо титулу...а о ,,других 11,, довољно је рећи да су данас изгубили полувреме са 2:0 од једне Младости...и...нису показали никакву реакцију, не кажем да нису хтели, мада је и то упитно, али, нису умели, нису могли, нису били за Партизан, нису били у стању да дају голове, да преокрену резултат у нашу корист...а то је ,,реакција,, каква се очекује од играча Партизана - победа.
И, шта ћемо сад?
Није играње за Партизан, ух баш бих волео шансу, волео бих да сам у првих 11, да имам каријеру, продају, успех, новац...играње за Партизан је да победиш у свакој утакмици...
Да се нико не увреди, али...тако је...

О, да, ово је била само једна небитна припремна утакмица, али она битнија, њивалигашка, кад дође, биће још тежа, оштрија, са много више прекида, фаулова, грубости, и - шта ћемо онда? Да је изгубимо?
Ми ,,имамо форе,, да изгубимо само неколико бодова у ,,Њиви,, ако озбиљно желимо ову титулу...
Е па, сходно томе...покажите у свакој утакмици како то мислите да ,,газите,, све редом, на који начин, ко од играча може да ,,повуче,,...
Јер, ко не може, то смо гледали прошле сезоне, видимо и сад...

И још пар савета - ако поделимо терен на три дела, одбрамбени средишњи, нападачки - у овом трећем ми имамо најмање проблем, ту ће већ неко нешто да смува или ,,изшибицари,, предрибла, шутне, да постигне гол, изнуди пенал...да, недостаје ми тамо мој љубимац Сума, али...опоравиће се он већ...

У оном ,,првом, делу терена, одбрамбеном, зна се какви смо, кикснућемо повремено, примићемо гол, али мене то не брине, ако можемо да дамо гол више...

Али много ме брине тај ,,средишњи,, део терена, наша клупа ту виче, браво, браво, одлично, итд, кад неко успе да узме лопту, уклиза, да неки пас...људи бре, није то за ,,браво,, то је све нормално и плус ми ту морамо неупоредиво брже и брже и брже да одигравамо (наравно без губљења лопте) да бисмо толико оптеретили ривала и да не зна с које стране ће му шта доћи, и да лопту што више и што брже пренесемо до ,,богова фудбала,, у противничких 16м...морамо тако да ,,убрзавамо,, да се противник осећа лоше као ми у Манчестеру прошле сезоне, и да му стално ,,дува промаја,, а да не зна с које стране ће следећа...
А то се не постиже викањем играчима браво, него: брже!
И треба да се на тренинзима инсистира на томе, дакле - брже и правовремено - што би рекао Лотар Матеус, није ствар у томе да трчиш више него да се у правом тренутку помериш само за пола метра...а ако Лотар и није тренер светског калибра, ваљда бар, као један од најуспешнијих фудбалера на свету, итекако зна шта је на терену (и у глави) потребно па да победиш...много нам фали тих ,,пола метра,, померања и исто тако тај ,,прави тренутак,, - наши играчи га стално ,,губе,, - размишљајући преспоро...
Не мислим ту наравно само на данашњу утакмицу.

Други савет је да се наши (нападачки) центаршутеви и скокови на те центаршутеве увежбавају до бесвести, јер од 100 центаршутева, 99 главом чукне противник, а тај 1% у нашу корист био је Остојићев гол у финалу Купа ономад и Калаба који је знао да је главом ,,набоде,, али не баш и да да гол...
Па мајку му, нису ваљда само неки Пигмеји у нашем тиму па да је противник увек вишљи (није), а и глава у фудбалу не служи само за размишљање, него некад њоме и да даш гол...
Сећам се, Моца, Варга, били онижи људи, па опет су скакали и главом давали голове, тако да...није све у висини...

Да, Чолић је данас био солидан, право оно класично крило, које зна да по боку пробије 1на1 шиба центаршутеве, изнуди пенал...

@Direktor_Grobar
Нажалост, Сисе ни на овој утакмици није показао да је бољи од Ћелавог Милетића, што ће рећи, не може се сматрати као неко ко би био појачање Партизану, илити оно фудбалско што нама на беку треба...али можда је добар момак па ако можемо да му средимо нешто негде, рецимо у ПЛС, да и он заради неку кинту...

Кад већ поменух Ћелавог, нема га на ове две утакмице, а нема ни Фиће Стевановића...да није можда нека озбиљнија и финансијски издашнија ,,продаја,, али ,,у пакету,, на помолу, или су повређени, као што је то и Маестро Сума?
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Meni lično smeta kad vidim da se lopta vraća na stranu odakle je došla, pa jebemu miša okreni stranu. Prebaci težište igre na drugu stranu, pa ako i tamo ne može ti opet promeni stranu.

Evo primera ekipe protiv koje ćemo igrati u prvenstvu, a takvih ima još 18. Voleo bih da upale tv i pogledaju utakmice premier lige ili primere, da vide ekipe koje se bore za titulu. Da vide šta rade ozbiljne ekipe kad izgube loptu na protivničkoj polovini, tada je bunker ekipa najopuštenija jer tad ih odbrana tera da izađu i pomere prema napred, e tada se majstori moji radi presing i oduzima lopta. Pa kad oduzmeš loptu ne ideš na postavljeni bunker već na polupostavljenu odbranu. A naši igrači tada idu klaj klaj. To je vrlo bitan segment igre.

Mene brine to što se piše da za Zdjelara postoje 2 ponude italijanskih ekipa i 1 ponuda nemačke ekipe. On je taj koji treba da ostane i da mu se dovede jedan centralni vezista koji će raditi posao i u ofanzivi i u defanzivi. Šćekić protiv ovakvih ekipa baš guši igru i štrči mi.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Nevezano za ovaj rezultat, nebitan je totalno... Koja nasa titula i napad na nju, em imamo kriminalnu odbranu, golman takodje zna da baci neki biser, golgetera nemamo, a i nemamo niti jedan nas tim u ligi, koji bi klao cigane makar u jednom jebenom kolu od 38. Raspascemo se po obicaju, tu do kraja septembra. Nema titula sa Vucelicem, Vazurom i profesorom. Sa njima ima samo medijskih osporavanja ciganskih titula, a osvajanja nema.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.004
Reaction score
11.814
Локација
JNA
Sada kad se ima para, kada pojacanja mogu da se dovedu, Savo govori kako ima kompletan tim. Nama treba barem jedno krilo (Lazar Markovic gori od Tosica, Fica premlad, ima 17 godina), stoperi, bekove nemamo. Umesto toga, ne kupujemo desnog beka, vec dovodimo beka iz 3-4 lige Francuske(!?) . Toliko dobrih igraca se moze naci za neku solidnu cifru, tipa Sulejmani, ali ne, mi imamo kompletan tim i ne trebaju nam pojacanja.

Ovo su samo pripreme, ali strpljenja je sve manje i opravdanja za sezonu koja sledi nema. Savo, ako slucajno kiksnemo u prvih nekoliko kola, nemoj da trazis nikakva opravdanja i da govoris kako je titula izgubljena, jer je meni a i svim navijacima Partizana muka da slusamo alibije, vec uzmi i pokupi se sa ostalim clanovima uprave. Ovo nije nikakav linc ili teranje trenera posle prijateljske utakmice, vec samo govorim kako neke stvari stoje. Prijateljske utakmice nisu merilo, ali neke stvari nam se godinama ponavljaju.
 

-Sale-

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
691
Reaction score
1.927
U prvom poluvremenu smo dobro izgledali. Ali rezervisti su lose delovali svi.
Colic mali odlican, prijatno me je iznenadio.
Svidja mi se kako Lutovac igra beka. Siguran sam da ce ove sezone on biti startni bek. Dosta je napredovao u odnosu na pocetak prosle sezone za tu poziciju. I vidim u njemu jos prostora da napreduje.
Bog fudbala nagovestava da ce ove sezone biti jos dosta bolji nego prosle, ne staje da napreduje i bice mi mnogo krivo ako ode sada.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Ja mislim da nama treba solidna rekonstrukcija tima. Imamo i kvaliteta i talenata, ali ovaj tim nije dovoljan za titulu, ako odu Sadik i Suma tu cemo mnogo izgubiti, fale dva ozbiljna igraca u veznom redu.
Stojkovic i Colic odlicni klinci, ali i njima treba lider, nisam siguran da Natko moze da iznese sezonu.
 

Alex B

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2017
Порука
448
Reaction score
2.542
Локација
Novi Beograd
Mi imamo Sumu i Natha, koji se nisu pokazali kompatibilnim po proceni struke pa se slabo uparuju kao starteri, Sadika i Zdjelara. Dodajmo Fiću koji tek treba da postane ozbiljan fudbaler, Ostojića čije vreme prolazi i ponekad Asana. To je maksimum 7 igrača na koje ozbiljno može da se računa da su kadri da donesu titulu. I mi imamo kompletiran tim? Za koje domete?!
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Pticamo o tituli ping-pong, a ne Premijer lige. Ova ekipa koju imamo, uz desnog beka tipa Urosevic je dovoljno dobra za osvajanje titule.
Ako se to ne desi, nece biti do kvaliteta igraca, nego do strucnog staba i logistike.
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.287
Reaction score
8.055
Локација
Космос
One tabele o žutim kartonima/penalima na 90min po ekipi sve govore.
Ako i dalje budemo igrali u tim uslovima, titulu mi videti nećemo, nezavisno od toga kakvu ekipu imamo, jedino ako se desi neko golemo čudo.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Za uslove u kojima igramo nemamo dovoljno kvalitetan tim za titulu.
Malo nas je zavarala igra u poslednjem derbiju i pobeda, ali treba reci da ni njihov tim nije reprezentativan.
Fali nekoliko igraca u veznom redu, Suma vec dugo zbog povreda ne igra, ukoliko ga prodaju nemamo zamenu za njega.
Asano ne doprinosi u ovakvoj igri, prosto nije dobar sa loptom u nogama, ne moze nikoga da predribla, ako nema (a nema trenutno) nekog ko ce da mu gura u prostor on je neupotrebljiv.
Desno krilo nemamo resenje, imamo nekoliko igraca koji tu poziciju pokrivaju ali nemamo igraca ko se tu prirodno oseca i doprinosi.
10ka - Suma je ok, Natko nije. Natko samo na momente moze to da odigra. Ako ne igra Suma, Sadik je izolovan napred i mora sve sam da radi, Natko nije neko ko moze da izvuce sezonu na toj poziciji, dobar je Natko ali malo iza 10ke, ipak nije majstor kao Sale Kapiten.
8. Na toj poziciji Natko moze da odigra, ali je spor i nejak (za Evropu).
Lazar Pavlovic - bojim se da nije na nivou Stevanovica i da ce trebati jos vremena za njega.

Igra kakvu smo igrali u jesenjem delu vise je nema, poslednji mecevi su bili katastrofa, samo duvanje lopte na sadika. U ovih par utakmica na pripremama nismo igrali fudbal, nego smo duvali loptu. Prelazni rok traje do oktobra, kvaliteta imamo ali je potrebna ozbiljna selekcija. Nadam se da ce Savo uspeti da to izvede i da cemo biti kadri za titulu, jer ovo trenutno nije na tom nivou.
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.
Pticamo o tituli ping-pong, a ne Premijer lige. Ova ekipa koju imamo, uz desnog beka tipa Urosevic je dovoljno dobra za osvajanje titule.
Ako se to ne desi, nece biti do kvaliteta igraca, nego do strucnog staba i logistike.

Jeste al' kad ne bi igrali kup i evropu uporedno, pogotovo ove sezone kad raspored bude zbijeniji.
Ocekivati da sa samim Sadikom u napadu cele dve sezone uradimo nesto i sa kratkom klupom i neadekvatnim izmenama tesko.
Uz to jos dodas sve ukupno stanje u nasem fudbalu i vidis koliko mozes da ocekujes.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Prvo, iz kluba je jasno receno da je prioritet titula (i to ove godine mora biti apsolutni
priotitet), a to znaci da se to takmicenje igra sa najjacim sastavom.
Drugo, Sadik nije sam. Nas rezervni napadac je igrac koji bi bio prva opcija u svim ekipama koje su nas dobijale ove sezone. Savo ga izricito trazio i pricao hvalospijeve o njemu citavu proslu sezonu.
Tu je i Stulic.
Moze i Asano po potrebi.

Ja ne znam kako to treba da izgleda napad Partizana (a igramo sa jednim spicem) pa da bude konkurentan protiv Macve i Lucana?
Takticka disciplina, psiholoska priprema i motivacija igraca kada je u pitanju strucni stab, to je sve sto nam treba.

Ako pricamo o sportu i terenu.
 

akiopaki

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2007
Порука
3.567
Reaction score
1.080
Да вам не кварим забаву, али за титулу пинг-понг правимо-се-да-је-све-супер-лиге у 38 кола сме да се киксне само два пута, и то не против Вучићевог приватног клуба.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top