Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.004
Reaction score
11.814
Локација
JNA
Da li se negde može kupiti karta za jug na derbiju, ne mogu nigde pronaći informaciju?
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Vecina medija tako objavila, Jug na nasem, ostalo ciganmala.

Dva dana pokusavam preko njihove jebene stranice da dodjem do karte za Istok. Blokiraju-odblokiraju.
Iz 50og pokusaja uspem, dok sam prikacio stampac- isteklo vreme za "preuzimanje" karte. Blagajne rade od sutra
Screenshot_2022-02-22-23-17-56-480_com.android.chrome.jpg

Trenutno stanje, pas majka ciganka..
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.871
Reaction score
10.927
Значи опет у рупу по исток? Је л се данас пуштају у продају?
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Danas, od 10- 18h blagajna ciganmale , pa isti termin svakog dana do utakmice
 

Moskri63

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
333
Reaction score
778
Ovi zeleni sektori pretpostavljam da su otisli, kazu naprednjaci da je vec otislo 20 000. Ajmo Grobari!
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Zeleni su satro jedino u prodaji, bar preko neta. Ko zna kakvo je realno stanje
 

nemavise

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
123
Reaction score
582
Standardno od straha velikog broja naših ljudi na Istoku petljaju nešto sa kartama..
 
Последња измена:

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.253
Reaction score
3.717
Prijavite ako bude karata na NIS pumpama, prethodnih godina je uvek bilo.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.514
Reaction score
29.302
Локација
Novi Sad

Prodaja će početi od petka, 25.02.2022. godine i trajaće do početka susreta, po sledećoj dinamici:

– na blagajnama stadiona FK Partizan: petak, subota i nedelja od 10 časova do 18 časova,
– u TC Merkator: petak i subota od 10 časova do 18 časova.
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Da se upišem i na ovoj temi, mnogo me bole neke stvari pa da podelim i sa vama, možda i da otvorimo raspravu a nadam se i da trgnemo ponekoga.

Potpuno sam razočaran činjenicom da je do sada prodato svega 8.500 karata za Spartu a pretpostavljam da pored svih mogućih skraćivanja na derbiju neće biti ni toliko Grobara. I pisaću i analiziraću u narednim danima i trenutni Partizan, i upravu i odnos države prema Partizanu i diskutovaćemo o mnogim temama ali ono što želim sada da prokomentarišem to je ogroman NEDOSTATAK NAVIJAČKE SVESTI.

Kada kažem nedostatak navijačke svesti ne mislim na one huliganske fore da ne bodemo jedni druge i da ne šutiramo protivnika na zemlji već nedostatak osnovnog osećaja i ljubavi prema klubu za koji, bar na papiru, navija bar 2-3 miliona ljudi.

Da odmah odgovorim na glavne i pre svega opravdane zamerke na koje "Grobari lepo vreme" i "Grobari besplatan ulaz" ipak vrlo lako zaborave:

1. Navijačke podele - svima su nam se smučile, i bez da biram strane i ulazim u dublju tematiku, stadion je srećom dovoljno veliki da možemo da izaberemo 3 ili u evropskim utakmicama čak 4 tribine sa kojih ćemo da gledamo naš Partizan

2. Nedostatak borbe/zalaganja kod igrača - prethodnih godina je vladalo mišljenje kako su košarkaši ti koji se bore za sveti dres dok su fudbaleri splavari... Pogledajte utakmicu protiv Sparte i derbi u košarci pa mi recite da li je tako ove sezone?

3. Uprava - nedolaskom na stadion se ništa neće promeniti, a još smešnije su priče o bojkotu za koji se svi vrlo dobro sećamo kako se završio. Partizan je suštinski državno preduzeće i kao i svako drugo državno preduzeće vlast bira ko će ga voditi. Samim tim skandiranje "uprava napolje" je po mom mišljenju besmisleno odnosno promena uprave ne bi ništa suštinsko promenila. Umesto da je na svakoj utakmici 10-15 hiljada i da se kroz udruženja navijača vrši nadzor i stalan pritisak na upravu, mi pre biramo da sedimo u fotelji i gunđamo u kafani ili na internetu. A kada nešto voliš, onda se za to i boriš, ili bi bar tako trebalo da bude...

4. Odnos države - još iz istorije i političke teorije je poznato da je jako važan faktor ujedinjenja određene grupacije podela na "MI" i "ONI". Ta distinkcija je tokom istorije često i veštački pravljena, a sve u cilju jačanja pripadnosti grupi/naciji. Klasičan primer je cigansko loženje pre 10ak godina, kada su lažnim pričama o zlom Toletu koji njih uništava i državi koja je protiv njih uspeli da dignu ne samo navijačku tribinu već i celu smrdljivu cigansku javnost. Mi, sa druge strane, u situaciji u kakvoj se nalazimo, umesto da proradi grobarski inat i da punimo stadion svaku utakmicu, a pogotovo sad kad možemo da im se useremo u život i u proleće i u spomenike sa šalovima i u sve bilborde, mi ipak pre odlučujemo da sedimo kod kuće i omalovažavamo sami sebe i svoje igrače.

5. Rezultati - meni prvom je prethodnih godina bilo mučno i teško da pratim Partizan i idem na utakmice kad već posle nekoliko kola ostanemo bez Evrope i šansi za titulu. Ali prošle godine u ovo doba da vam je neko rekao da ćemo imati 5 bodova više od cigana i biti na korak od osmine finala evropskog takmičenja pa ja mislim da bismo svi već potrčali na JNA da zauzmemo svoje mesto i gledamo te spektakle. A imam i još jedno pitanje - da smo sad u četvrtak kao onomad 1966. izgubili prvi meč od Sparte 4:1, da li bi sutra na JNA došlo 50.000 ludaka koji veruju u prolaz?

Braćo, da ne dužim više, budite spremni da će svaki naš uspeh uvek biti omalovažavan, ako prođemo Spartu sutra pričaće kako je to nebitan miki maus kup, ako dobijemo cigane u nedelju reći će da je to zbog izbora, ako dobijemo sve utakmice do kraja govoriće da je naša liga najslabija u Evropi.

I baš zbog toga, moramo da cenimo sebe i svoje uspehe. Ako voliš Partizan kupi sezonsku na početku sezone, bodri ga na svakoj utakmici, prati šta se dešava u klubu, iskaži stav i prema igračima i prema treneru i prema upravi i prema državi, to je tvoje pravo i dužnost kao navijača Partizana. Budi tu, smisli kako možeš da mu pomogneš, kako možeš da ga podržiš.

Ne dozvolite da od legendarnih priča o najvernijim i najružnijim navijačima ostane samo mit. Konačno imamo tim i trenera koji ginu i žive za sveti dres. Nemojte da dođete samo na kraju sezone kad budemo slavili titulu i u polufinalu LK kad izvučemo Romu, tad će i onako svi već vikati znao sam, od početka sam verovao u ove momke, Stanoje legendo vodi nas u LŠ i tome slično. Verujte mi, titula će imati mnogo veću draž ako si bio tu kada se lomilo!
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.454
Локација
U Kinšasi
Da ne tupim previše, ovo prozivanje navijača koji ne dolaze na stadion mi je preko glave. Svi u i oko kluba godinama rade sve da oteraju navijače sa stadiona. Apsolutno nikome nije u interesu da naše tribine budu pune, osim tim nesrećnim fudbalerima. A u tome posebno naprednjače "najverniji" navijači. I sad se kao vodi kampanja "ne navijaj iz fotelje". Dno.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Stvarno nemam živaca glede navijača i posete, da podsećam na ne tako daleku prošlost, i šta smo dozivljavali zbog iskazivanja stava o upravi i stanju u državi. To je osetljiva tema, jer tada diramo u tanana osećanja najvernijih na planeti. Pa i ove sezone smo imali "pokušaj prevaspitavanja" neposlušnih na istoku, od strane onih koji nastavljaju slavnu prošlost najvernijih navijača ex juge.
Ta priča oko navijanja iz fotelje i traženje rezultata da bi se išlo na tekme, pada u vodu kada se pogleda poseta na utakmicama kk od 2015 na ovamo. Nigde rezultata, slabi timovi, a najposećenije utakmice. :puke:
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top