Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Stil igre koji forsira Stolica je najkompleksniji danas u svetu fudbala. To je stil Pepa Gvardiole. Veliki problem ovog stila je sto svaka greska pa i mana fudbalera vrlo lako dolazi do izrazaja i protivnik vrlo lako moze da je realizuje. Pored toga za takav stil igre je neopodan vrhunska travnata podloga.

Nama u ligi ce infrastruktura praviti ogroman problem, sto smo i danas videli. Da izuzmemo takticko tehnicke stvari, mi smo na pripremama vezbali da iznosimo loptu sa golmanom kroz pas i da pravimo visak. To danas, a i na vecini gostovanja nece biti uvek moguce zbog terena. Tbog toga kazem da ovo u prvom poluvremenu nije nuzno losa odbrana, jesmo bili mlaki u odbrani, pasivni, ali greske u predaji i improvizacija neka da iznesemo loptu kroz pas pa onda duga lopta, ili izbijamo zbog uslova terena nas je dovodila u te situacije.

@dusan.petrovic
Poenta ovakvog stila fudbala je da kontrolises stvari na terenu i da sto vise zavise od tvojih igraca, pa cak iako ne mozes da uspostavis dominaciju na terenu. Ovakva postavka u build-up zahteva da igraci stoje vrlo siroko a plus i po dubini visoko, razlog je da bi se stvorio visak kroz pas igru. Ukoliko stvoris visak i prebacis loptu po dubini dobijas tranziciju (polukontru) protiv ekipa koje bi inace igrale bunker. Mana je kao sto sam napisao iznad da protivnik stoji dosta usko na terenu, sto znaci da svaka izgubljena u ovoj zoni moze biti kobna po gol. To nam je danas stvaralo dosta problema. Nismo pravili greske u zadnjoj liniji kao na pripremama ali u sledecoj zoni jesmo. Posto nasi igraci stoje visoko po dubini i siroko to je dovelo da protivnik kontrolise svaku niciju loptu i lako nam se priblizi golu. Pored toga stvarno smo bili mekani nakon izgubljene lopte i pasivni.

@Dusan
Super post. :ziveli
Samo jedna stvar, "la pausa" je stil igre pojedinaca kada imaju otvorenog igraca na boku recimo i oni ne odigraju odmah pas nego naprave korak dva, navuku protivnika i posalju vertikalan pas koji otvara odbranu. To su doktorirale stare desetke, posle Ronaldinjo, Pirlo, Iniesta, Cavi... Danas je toga sve manje a Modric uz Kevina De Brujnea to radi najbolje na svetu. Ima otvoren pas na stranu (krilo), ocarini loptu jos korak dva navuce igraca i kada svi ocekuju pas na stranu (krilo), on je da vertikalno ka golu.
Ovo sto mi igramo je build-up sa golmanom gde se insistira da se kroz pas iznese lopta. Tiki-taka poznata u narodu :D

Ja sam prizeljkivao Stolicu kad je Marko otisao iz Partizana i to sam i ovde pisao. U medjuvremenu se uopste nije razvio, cak je imao dosta neuspelih pokusaja. Tako da polako sa procenama. Stil igre, razvoj mladjih igraca, sistem, predanost radu nikad nije bilo upitno. Glavni trener ipak treba da ima jos dosta skilova pored toga, na planu taktike, motivacije, autoriteta i mnogo toga. Videcemo kakvu ce pricu ovde napraviti, ja mu zelim sve najbolje. On je bio pomocnik Kizi Milinkovicu kod nas, jos tad se pricalo da je vodio glavnu rec na treninzima, imao velike ideje, bukvalno nosio tim. Ali jedno je biti pomocnik a drugo glavni trener. Za pocetak da ga ove hulje ispostuju i dovedu jos nekog igraca i poguraju sa jos nekim dobrim individualcem.

Andrade je zver od igraca. Po meni bez razmisljana igrac utakmice. Prekucao je momak i u odbrani i u napadu, sve ono sto predstavlja Box-to-Box po definiciji je danas on radio. Pretrcao najvise do izlaska iz igre, stalno pokretan, blizu igraca, vrhunska anticipacija zbobg cega je imao gomilu presecenih i oduzetih lopti i uz to vrlo aktivan u napadu.
Kod prvog gola Petkovica, Andrade kao od sale preseca loptu na sredini prosledjuje do Natha... dalje znate. Dupli pas sa Filipovicem strasna stvar... Stvari koje radi nisu toliko uocljive ali pravi nenormalnu razliku na terenu. Cim sam video da je bio u timu godine LK i bio igrac sa najvize oduzetih lopti, a nije defanzivan igrac, odmah mi je bila lampica da ima potencijala da bude bomba. Nemamo naprednu statistiku, ali siguran sam da je danas imao najvise oduzetih lopti uz najvise pretrcanih kilometara. Urosevic standardno odlican

Koliko znace fizikalije u danasnjem fudbalu je i primer Andradea, ja sam siguran da je Daca Pantic u najboljem izdanju imao bolju bazicnu tehniku od Andradea ali nikad nije mogao da je primeni, kada se na to doda da nije krvnicki trenirao dobijemo prosecnog srpskog igraca.
Zbog ovih stvari me je Stanojevic izludjivao, na kraju sam bukvalno dosao u situaciju da ga ne podnosim. Nakrcao tim igracima koji nisu u stanju da igraju ozbiljan fudbal zbog brzine i fizikalija, na stranu da pricamo o individualnom kvalitetu. Tragedija... a jos forsira pricu kako gaji nemacki stil fudbala za sta je osnova brzina trcanja.

Filipovic osvezenje.
Menig mi je mrsav. Jedino sto ima fizikalije za kvalitetan fudbal ali mu bas fali individualnog kvaliteta. Nadam se da ce Dijabate da napravi ozbiljnu razliku.

Tako da polako sa procenama. Korak po korak.
:partizan-fan::napred-partizan:
Naucio sam sta je “la pausa” svaka cast na upisu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.768
Reaction score
29.661
Локација
Beograd
Imponuje ona izjava Stolice posle utakmice gde se taj elokventni čovek brine što publika nije mogla da vidi BOLJU igru zbog neravnog terena. A njegov tim dao 4 gola i imao šanse za bar još toliko (Fića, Riki, Menig, Urke, Sani, Saša, Šeha...)!

E to je pravi put za jedan Partizan! Igra! Fudbal! Ofanziva! Golovi!
Može titula da se osvoji ili ne osvoji, utakmica da se završi i ovako i onako, ali ako nema šta da se gleda, onda jebiga...

Mnogo toga je danas ,,škripalo,, u našoj igri, ali bolje da ,,škripi,, i da pobeđujemo sa 4:0, nego da sve ,,štima,, a da se igra ,,kladioničarskih,, od nula do jedan...
Meni bilo bitno da danas pobedimo pa kako god, i eto pobedismo, bilo je i lepo i gledljivo i zabavno (i na četu Partizan.neta), slavimo i radujemo se večeras, pa da se zatim što pre uozbiljimo i budemo bolji za sledeću utakmicu...

Svaki put kad Piroman krene da vodi loptu (nogom) meni srčka preskače...
Fića nekad i ofanzivan, ali ponekad ga i prođu pozadi, Sanija i Lepog Svetu takođe...
Urke kao nož u rebrima rivala. Trči k'o na olimpijadi. Ima snage za dve utakmice.

Sva trojica vezista pokazala su šta mogu (i ne mogu), ali i dalje mislim da ćemo teško imati totalnu prevlast u sredini protiv ,,zgusnutih,, ekipa Njivalige, ako toj trojici ne priđe i ne pomognu i neko otpozadi i ovi od napred!
Mora nekad i da se priđe (i ,,skupi,,) da se odigra, zatvori, iskombinuje, pripomogne, a nekad i da se ,,širi,, i beži da bi se dobio taj ,,daljinski,, pas...

Patrik i Natho ,,čitaju,, jedan drugog, a znaju i lopte, a i Saša je tu da im čuva leđa ili da odigra ponešto, ali ne mogu samo dva kreativna igrača i Saša koji pripomaže da ,,vode,, ceo tim svih 90 minuta, a ovi napred samo da čekaju da dobiju loptu. Mora neko od krila da se ponekad vrati da više učestvuje u igri...ne kažem da toga nije bilo, ali...

I pored ove ubedljive pobede, Andrade se sigurno uverio da igrati po Srbiji i nije baš ,,mačiji kašalj,, - tereni su neravni, klizavi, blatnjavi, zna rival i da (obavezno!) udari, i da izvede kontru, i da zapreti...ne sme da bude zajebancije tamo gde lopta ne sme da se izgubi, itd.

Nath(k)o uzeo ,,desetku,, i dao gol. Ako. Nek Tatko samo nastavi tako.

Ćićko igrao onako kako treba da igra napadač Partizana - nema čekanja, kočnica i sporovoznog razmišljanja - uzmeš loptu, zalomiš, gađaš, pogodiš!

Menig i tako i tako, danas bez gola, nadam se da je Dija Bata bolja verzija Meniga, pa da će onda Andrade i Tatko više u odigravanju sarađivati sa njim, ali ga i više gađati teledirigovanim daljinskim loptama iz tranzicije... Kvinsi je onda dobar da nam uđe sa klupe, promeni ritam, itd...A u kupu i Evropi ionako nemamo obavezu ,,bonusa,, na terenu, pa možemo da igramo sa oba crna brzanjca po krilima...

Rikiju baš i nije išlo, ali pravi golgeter da gol i kad mu ne ide. Dupetom, glavom, leđima, stomakom, iz penala...svejedno...gol je gol...

A fudbal je nepredvid(lj)iva igra i ne treba da se držiš jedne te iste floskule kao pijan plota!
A baš to rade naši novinari i komentatori (kao i ovaj sa Arene danas, isto ko što je i onaj drugi nekad): Suma je najskuplji igrač a ne daje koliko je plaćen, a Partizan ima problem sa bonusima...a Suma mađioničar u kopačkama i bonusi danas dadoše dva gola - nego, jebiga, treba malo i gledati utakmicu na terenu a ne samo buljiti u podatke preuzete (i sto puta ponovljene) sa interneta...

Zato mi je drago što sam se na četu ,,kladio,, (i pogodio) da će posle ,,problematičnog,, bonusa Petkovića koji je dao gol i ovaj drugi ,,problematični,, bonus Baždar uraditi isto...

Ljudi bre, pa Partizanova deca su pismeni, školovani igrači, oni znaju lopte za razliku od onih nekih domaćih igrača koje smo dovodili tek da nas ima više ,,na broju,,...znaju lopte, ali treba i da fizički odrastu i porastu i očvrsnu...

I zato bi najgluplje bilo sad (posle dva gola od dva bonusa) tvrditi (i 100 puta po medijima ponavljati) da će bonusi zapravo ,,povući Valjak,, - ne, fudbal je timska i NEPREDVID(LJ)IVA igra, i ono što je važilo večeras, možda neće važiti na sledećoj utakmici. A možda i hoće.
I zato ni najbolji trener na svetu ne može da zna šta će biti na toj sledećoj utakmici, ali zato može da pokušava da mu ekipa ima što raznovrsnija rešenja - i kratke pasove, i dugu loptu, i prekide, i patos i skok, i opsadu i kontru - uvek ono što rivalu najmanje odgovara u datom trenutku.
A nije da mu baš odgovara ako imaš igrače na terenu koji znaju da misle i znaju da igraju fudbal. Bili mladi, bili stari ili taman kako treba.

I treba nam još neko pojačanje, sezona je užasno duga.
I da što pre popravimo realizaciju, danas smo imali 10 šansi, nekada ćemo imati možda jednu i po.
I da smene onog ćelavog sa Arene što priča sa trenerima po terenu pre i posle utakmice i da dovedu neku zgodnjikavu ženskicu da bude dostojna zamena Dijani Čolović!



Eto, toliko za početak, bravo za Stolicu i njegove ,,stoličice,,! :clap
Ajmo sad po sledeću pobedu...
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
813
Reaction score
4.301
Локација
Beograd
ma brate mogu da pricaju ljudi sta zele,Stevanovic je Buffon licno za malog Popa...msm Pop je go k* nesiguran,usran uvek ko grlica,tacno je neciji igrac i guraju ga,nema druge...fali jos jedan golman za rotaciju,ovaj rezervni nije ni za Teleoptik

Pop ima svoje probleme, narocito kad je igra nogom u pitanju zbog cega mislim da su mu sanse da bude prvi golman kod Stolice slabe, ali ako si gledao Popa prosle godine, pre svega u jesenjem delu, i nisi video talenat, onda ne znam sta da ti kazem.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.768
Reaction score
29.661
Локација
Beograd
p.s.

,,ciganski,, VAR i isti takav sudija poništili su nam regularan gol u ,,tajmingu,, kada se utakmica itekako još uvek ,,lomila,,...šta li će tek kasnije u prvenstvu da nam rade kad su ovako žestoko krenuli od prvog kola???!!! :icon-rolleyes:
 

Partiz

Grobar
Учлањен(а)
25.12.2007
Порука
372
Reaction score
1.533
konacno da se napijem ko covek, bole me i da ne osvojite 98 bodova hvala vam sto ste me vratili u Partizanov zivot
 
Учлањен(а)
13.05.2018
Порука
3.288
Reaction score
8.058
Локација
Космос
ma brate mogu da pricaju ljudi sta zele,Stevanovic je Buffon licno za malog Popa...msm Pop je go k* nesiguran,usran uvek ko grlica,tacno je neciji igrac i guraju ga,nema druge...fali jos jedan golman za rotaciju,ovaj rezervni nije ni za Teleoptik
Popović je već sad golman bar na nivou Stevanovića, a za par godina konstantne igre bi ga prešišao iha-haj, kad je Stevanović na golu, uopšte se ne osećam sigurno po nas. Sigurnije se osećam kad Pop brani, i to mnogo.
I bio je nesiguran prvih par tekmi, što je i normalno, posle uopšte nije odavao takav utisak, i ne znam odakle se to stalno spominje, sklonjen je sa gola, veoma sumnjivo, opet ponavljam, posle petarde od Fejnorda, gde ni za jedan gol koliko se sećam nije bio izričito kriv, jer nam je odbrana bila gora od katastrofalne.
 

Živan

Početnik
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
49
Reaction score
128
Локација
Ulaz N
Ovo danas je izgledalo baš osvežavajuće, bar što se tiče naših terena. Nesigurnost vrišti i baš ume srce da preskoči kad napadi kreću od golmana. Ima lepote u tome i trebaće puno vremena da se to podigne na neki novi nivo, tako da bih i nama preporučio strpljenja, ako ništa igramo napadački fudbal i to je rizik koji ide uz taj stil. Sve u svemu, totalno drugačiji fudbal nego onaj od prošle godine, rekao bih i više "gledljiv", tako da dodatni motiv da se momcima pruži još veća podrška, naročito na JNA.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Bravo za pobedu za ove klince i ove matorce .
Ono iznošenje lopte danas od golmana je bilo puno bolje ali dobro ipak ovo je Javor . Bilo je i povuci i potegni kod 0:0 i kod 0:1 . Tek od 0:2 se moglo lakše disati. I onda je krenula ta laka rapsodija ako se tako može reći. Teren klizav u početku posle prsao u pm više sa tim terenima. Eto nadam će nedostatke i te kikseve umanjiti u budućnosti .
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.734
Reaction score
22.815
Локација
Beograd
Ono koliko sam mogao da gledam dok sam bio na pauzi, Andrade upravo ono što nam treba kao hleb nasušni, instant kvalitet, dečko jako precizno igra na prvu, Zdjelar ga je u par navrata baš teško pratio. Petković, mali kad si pustio suzu, biće od tebe nešto, a način na koji si otključao bravu, pa ne može neko ko je duduk da to uradi, bravo. Baždar takođe, pa rutinska realizacija, ja njega vidim kao ofanzivnijeg Saleta Ilića, deluje mi da svašta može da radi u 16 na malom prostoru.
Za kraj, dobro je da Rikardo uzme pelcer i za ovu sezonu. Ajmo mi!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Управа је таква каква је и ту се ништа не мења годинама али оно што је на мене оставило највећи утисак - показало се да многе ствари итекако зависе од самог тренера и онога што он донесе овде. Нпр Миловановић прошле године никад не би добио онолико минута да није дошло до принудног изостанка Рикарда у неким мечевима јер га је бивши тренер форсирао изван сваке границе фудбала и људског разума. Човек је играо чак и 80 минута против јебеног Трајала и после смо се чудили зашто му је пала форма у другом делу сезоне, зашто није могао да вуче екипу као раније. Замисли имаш два талента твоје школе фудбала који итекако обећавају, а ти мртав ладан изјавиш како ти шпиц игра под ињекцијама. А са друге стране довукао си гомилу играча на рехабилитацију у клуб. Камо среће да је само то било лоше али да не набрајам сад све, сви знамо отприлике где се грешило. Једно ужасно вођење и селектирање тима које никад више не бих пожелео овом клубу.
Сада имамо једну обрнуту ситуацију (сам Бог нас је погледао) где тренер уме пристојно да селектира екипу и да на прави начин приступи модерном фудбалу и схватањима у истом. Столица је тотално другачији ментални и стручни склоп. Два света. Била му је потребна шанса у оваквом клубу и предвиђам му врло добру каријеру кад заврши одисеју овде (надам се да ће остати бар две сезоне). Зато очекујем много добрих ствари ове сезоне. Парни ваљак је сервисиран, остале су још неке ситнице али грабимо крупним корацима.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.129
Локација
Žrnov
S obzirom da je Ivanjica bila u pitanju, igra više neko dobra.
Hajde da mi bar odigramo nešto, kad titulu uzeti nećemo.
Mnogo mi drago zbog Petkovića..ali one njegove iskrene, dečačke suze ...dečak bio pod meverovatnim pritiskom jer nije lako čitati i slušati kako eto on igra kao bonus jer nema ko drugi...
samo da imamo i malo strpljenja jer padovi kod mladih igrača su normalna stvar..
Natho i poruka sudijama :buhaha ipak je autoritet pa nije popio karton..
Andrade je spek-ta-ku-la-ran :p
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Bravo za momke i Stolicu. Ovo nam je inače najubedljivija pobeda u Ivanjici protiv Javora do sada. Pre toga dobijali smo maksimalno po 0:2 nekoliko puta tamo...

Prvo poluvreme: Solidno smo krenuli, imali par situacija (Urošević glavom, šutevi Petkovića, Filipovića, Rikarda...) a onda dobra lopta naše nove desetke a starog majstora Natha za malog Petkovića koji prelepo prima loptu na grudi potom kreće ka sredini i izvanrednim šutem plasira loptu tamo gde treba a da golman ništa mogao nije - prelep gol za 0:1. Nakon toga sledio je nešto lošiji period za nas a posebno u defanzivi gde nam je Javor pravio probleme... prvo neka gužva nakon ubačene lopte sa strane pa pomalo panika kod nas a potom još opasnije kada je Eliomar odapeo šut a ćelavi Stevanović nekako odbranio ali lopta se odbija, na svu sreću sjajno reaguje Sveta Marković i otklanja tu opasnost. A onda opet prilika za njih kada je Gigić šutirao glavom - srećom po nas preko gola. Opet se malo stabilizujemo i Menig propušta šansu pokušajem makazicama ali lopta ode pored gola. Poluvreme 0:1. Ne baš sjajna igra ali rezlutat dobar.

Drugo poluvreme: Mnogo bolje u odnosu na prvom što je i rezultovalo sa još tri gola u njihovoj mreži. Ali dešava se i ono što smo očekivali da će se dešavati... na svaki način će pokušavati da nas sapletu što su pokušali i sinoć kada nam je poništen gol Rikarda a pre toga nije sviran i čist penal nad njim... da su cigani to bili - budite sigurni da se ništa ne bi desilo kao što su nama uradili. Ipak nešto kasnije, Menig prodire sa strane i predaje loptu za Natha a ovaj odličnim šutem postiže novi gol za nas za jače samopouzdanje u nastavku meča - 0:2. Posle tog gola sve je bilo lakše. Usledila je odlična akcija, dupli pas Andrade-Filipović i ovaj drugi lepo asistira za malog Baždara i to je - 0:3. Napokon da imamo dobre bekove sa obe strane. Na kraju ipak je sviran penal za nas, bilo bi previše da nije i to suđeno, Riki uzima loptu i sigurno pogađa za konačnih - 0:4. Pobeda na startu, jako bitna, idemo dalje - sledi Niš u sledeći petak.

 

Dzodzi

Grobar
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
415
Reaction score
980
....Sto se tice Brezancica on mi nema to kretanje po terenu koje ocekujem od klinca koji ulazi na nekoliko desetina minuta. Kod njihove kontre na sredini terena on uopste ne juri igraca kome je najblizi, ne svidja mi se to. Vec ga cini mi se Zdjelar prestize u vracanju nazad i stize tog protivnickog fudbalera, dok Brezancic kaska...

Gdje nađe Brežančića? :D
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Ja bih se samo nadovezao na ono što je @TaraNdrel maestralno upisao sa jednim edukativnim sadržajem za ovo lepo jutro;

Upoznajte se sa objašnjenjem build-up stila igre uz više trenerskih profila. Napomena, ovo se već uveliko forsira u u15 u engleskoj. Nametnuo bi ovo u našim školama (kad bi sistem postojao) da bi naš talenat došao do izražaja.

Osnovna prednost ovog modela je što igraš 11 na 10 i uz brzu razmenu pasova dolaziš do te tranzicije. Ovo bez pogovora mora da se igra iz kola u kolo da bi tim uigrao ceo model. Imajte u vidu da je ovo Stolici 4ti meč, od toga svakih 11 je bilo različito.

Uživaćemo u jednom modernom Partizanu, a vi, uživajte u videu dole, nećete se pokajati.

:ziveli

 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Ово је занимљива тема за дискусију али по мени селекција играча је најважнија ствар у фудбалу и највећи квалитет Столице (и било ког тренера) је што уме да одабере играча, а све остало је последица тога и директно је везано за то. Ако играч није дорастао овој идеји Столице џаба све, то се ни у најмлађој доби (кад играч најлакше упија све) не може научити ако ниси таленат, а камо ли у трећој деценији живота. И не може нико да ме убеди како за подношљиву своту новца не можемо да доведемо играча који би био квалитет за нас. Нисмо ни Реал ни Сити па да нам је избор сужен на пар играча у свету. Све зависи од онога ко бира и како бира.
 
  • Like
Reactions: BaX

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Verovao ili ne ovde je potreban IQ igrača ne toliko koliko talenat. Treba ti školovan defanzivac sa sigurnom pas igrom koji ne zabada glavu u zemlju, ne plaši se pritiska protivnika gde će da seljački izbunari loptu, kao i sama kretnja u modelu.

Pročitao sam da je Pep imao 40+ varijacija build-up gde su igrači učili ko Oče Naš. Time je zbuniivao protivnike jer često ulaze u mismatch kao u basketu, pa ti recimo možeš sutra da vidiš na derbiju da ti dragović izleti na Uroševića.

Sveta je pismen defanzivac. Za ovo su moj brat od tetke i Sani tanki. Mislim da nemaju taj IQ za ovu igru. Treba nam neko ko Mark Valjente da sve dodje do još boljeg izražaja. Rekao bih da smo krila zatvorili, doveo bi još jednog veznjaka za rotaciju (izgubismo Jevtu i ništa ne dovodi pizdec bugarski) kao i prioritet #1 Rikardo 2.

Dakle štoper, veznjak, napad. To je sve što nam treba da gazimo.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Direktor_Grobar

To ne moze da se igra, ako ti bilo ko od igraca iz rane faze napada ima ikakav problem sa prijemom i predajom lopte. Dzaba sva brojcana prednost nastala na ovaj nacin, ako ti Sanicanin potrosi u prijemu i donosenju odluke kome da doda toliko vremena da cak i superligaskim ekipama nije tesko da se rasporede dovoljno dobro da stvore ozbiljnu nervozu, koja moze iznuditi gresku ili ucine pravline kretnje veznog reda besmislenim, jer lopta kasni, tako da vezni red stavlja u mnogo tezu poziciju, sto na kraju rezultuje neadekvatnim protokm lopte ka zavrsnoj trecini. Ne mislim da je Sanicanin najgori igrac koji je igrao stopera za Partizan u istoriji, ali je njegova sporost u donosenju odluka toliko velika, da to ovaj stil igre tesko moze trpeti. On moze malo da se poboljsa i ubrza sticanjem automatizama, ali to nece promeniti cinjenicu koliko je tvrd u prijemu i neprecizan u pasu, covek je odrastao igrac, nema tu popravke.

Na pripremama, gledati Jevtoviaca na stoperu, koji je sa loptom u nogama nekoliko klasa iznad Sanicanina je bilo jako zanimljivo, uy sve druge probleme koji su se javljali na tim utakmcama iz raylicitih razloga. Sveta je kud i kamo sigurniji, cak i Vujacic. Sumnjam da se planira dovodjenje igraca na toj poziciji, mozda probaju nesto sa Sehovicem koji je agilniji. To mesto ce nam biti rak rana. Sasvim je ok da je igrac na poziciji stopera, jak i skocan, da ima dboru procenu leta lopte itd, to je jako vazno, ali ni bilzu dovoljno ... Dobar posed lopte je, takodje, vid zastite sopstevnog gola, tako da nam u ovom trenutku Sanicaninova slaba igra sa loptom vise defanzivno steti, nego sto nam njegove osrednje stoperske karakteristike koriste (osrednje overall, ima stvari gde je dobar).

Ako se posed gradi od svog gola, to je kao temelj kuce, posle ide vezni red kao konstruktivni elemnti i na kraju napad kao krov (pojednostalvjeno). Ako ti je temelj lose postavljen, kuca ce da bude kriva, nebezbedna i sklona propadanju, koliko god je lepo okrecio i koliko god da si stavio dobre materijale na krov... Zato je nesretni Rikardo onako i propatio prosle sezone, jer je izigravao korv na kuci bez temelja... Sad temelj imamo, al je nakriv, to je napredak. Samo je pitanje da li je taj napredak dovoljan i racionalan, ako planiras da igras na nacin koji, zahteva mnogo rada i koordinacije, koji ne mozes tek tako bataliti u toku sezone, a sama osnova koja posle utice na svaki pojedinacni aspekt napada nije ni blizu nivoa, koji na primer imaju trenutni vezni red, a sada sa Diajbateom i navalni deo ekipe. Zali boze Natha ili Fejse i njihovog znanja i godina, kad budu sto pedest puta istrcali, postavili se, a lopta ne stize ili stize dovoljno kasno da te svaki domaci stoper moze odvaliti po nogama dok je primas. Ovo je prioritetano pitanje, znacajno prioritetnije od bonusa itd...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Verovao ili ne ovde je potreban IQ igrača ne toliko koliko talenat. Treba ti školovan defanzivac sa sigurnom pas igrom koji ne zabada glavu u zemlju, ne plaši se pritiska protivnika gde će da seljački izbunari loptu, kao i sama kretnja u modelu.

Pročitao sam da je Pep imao 40+ varijacija build-up gde su igrači učili ko Oče Naš. Time je zbuniivao protivnike jer često ulaze u mismatch kao u basketu, pa ti recimo možeš sutra da vidiš na derbiju da ti dragović izleti na Uroševića.

Sveta je pismen defanzivac. Za ovo su moj brat od tetke i Sani tanki. Mislim da nemaju taj IQ za ovu igru. Treba nam neko ko Mark Valjente da sve dodje do još boljeg izražaja. Rekao bih da smo krila zatvorili, doveo bi još jednog veznjaka za rotaciju (izgubismo Jevtu i ništa ne dovodi pizdec bugarski) kao i prioritet #1 Rikardo 2.

Dakle štoper, veznjak, napad. To je sve što nam treba da gazimo.


Интелигенција-карактер-физика су генетски условљени - све то скупа чини оно што се назива "таленат". Људи углавном имају погрешну представу о томе шта је "таленат". Тај страх који помињеш он је генетски условљен то се не решава на тренингу. Чврст карактер (муда) или имаш или немаш. Ми треба да бирамо младе играче који пре свега покажу карактер и физику јер то је таленат. Нпр Влаховић је на карактер и физику постао ово што је данас...техничке ствари се уче успут и то није ништа непремостиво АКО имаш таленат (карактер+физика). Мислим да се само не слажемо око тога шта је почетна тачка. По мени почетна тачка је таленат и ту све креће и све се завршава. Без талента је сваки тренинг узалудан. Та два су у кохезији, мораш имати и таленат и квалитетан тренинг. Ћави и Иниеста сигурно нису били једини који су на тај начин тренирали у млађим категоријама Барсе, а јасно је колико је деце која су тренирала са њима достигла њихов ниво.

Dakle štoper, veznjak, napad. To je sve što nam treba da gazimo.
+10. Биће велики терет за овај тим ако буде стално морао крилима и бековима да попуњава везни ред.
 
Последња измена:

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.433
Reaction score
11.904
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
...Hajde da mi bar odigramo nešto, kad titulu uzeti nećemo...

Jedino važno.

Nadam se ulasku u ovu novu Ligu Konferencija (UEFA, hvala za laki keš) i smatram da bi suprotno bilo neuspeh.

Nadam se da neće biti pljuvanja po treneru kada krenu porazi po srBskim njivama u ciganjskom takmičenju. Nadam se da neće biti pljuvanja po treneru ni kada ne pobedimo cigane.

Ako smo prošle godine dobili obećanje, od pičkoustog direktno, da će takmičenje biti pošteno, pa nismo bili svesni svoje nesvesti, ove godine to obećanje ne postoji što je demonstrirano na samom početku takmičenja. Očekujem da nas i u derbijima dovoljno kradu da ne pobedimo. Jedno treba imati na umu, ova ekipa je u ovom trenutku lošija od ekipe koju je ostavio Milošević. Sudije su toj ekipi lagano iskonstruisale poraze od Novog Pazara i Vojvodine.

Sada imamo drugu priliku da se resetujemo na terenu i da preživimo kao klub. Ako je ne iskoristimo, prava na treću ne zaslužujemo, mi kao navijači.

Znači, stvaranje igre za evropska takmičenja, razvijanje igrača za ozbiljnije transfere - to je torta. Gaženje cigana, nažalost, je šlag na tortu. Cherry on top u vidu titule - nema šanse.

Pamet u glavu, samoubilačke emocije pod katanac.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top