Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2022/23.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
@maxa14
Da, i komentator Arene je rekao da je to (bar povremeno) bila igra sa tri štopera, samo je pitanje šta je onda bio Urošević, ofanzivni bek ili ,,duplo krilo,,? :D

I zaista, bez štopera ne primismo golove, a bez centarfora ih dadosmo, samo...to je danas tako bilo i već prošlo, a fudbal je takva igra, danas prođe glatko i ovako, a neki drugi put neće nikako...
...tako da je uvek bolje imati više opcija i ozbiljnih pojačanja pa makar oni sami i ne imali asistenciju ili gol na toj nekoj utakmici - jer ozbiljni igrači ozbiljno brinu i ,,plaše,, protivničku odbranu, tako da onda tu i ,,neozbiljni,, igrači mogu ,,glatko i slatko,, da ,,iskoriste,, nešto...

Jednu pripremnu utakmicu smo izgubili, drugu smo dobili, sledi treća i onda nema više ni vremena ni izgovora - moramo da počnemo da pobeđujemo u svakoj...
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Pripremne su utakmice, nismo kompletni, sve to utiče da nije trenutno stanje merodavno. Da ponovim još jednom: Super bi bilo da već imamo kompletiran tim i jos 4 nedelje priprema i 5-6 pripremnih utakmica. Pošto imamo samo još 10 dana, možemo samo da nagadjamo.
Pokušaću i ja nesto da nagadjam kako bi izgledalo, na osnovu pogledane ove 2 utakmice I delova treninga, možda nešto i pogodim :)

Golmani: više mi poverenja uliva Stevanovic, iskusniji, sigurnija pas igra, bolje komanduje odbranom. Namerno napisah sigurnija pas igra, jer Popovicu fali ta sigurnost. Vidim Popovicev talenat, mislim da je odličan 1 na 1, ima talenta da igra dobro pas igru, ali je nesiguran. Vec su drugi pisali da je problem psihološke prirode, još nije sazreo.
Kad bismo bili u mogućnosti da pronadjemo jednog golmana koji ima dobru pas igru i može da se ukopi u ovaj novi sistem, a da je bar malo bolji od Stevanovica i Popovica to bi bilo idealno.
Stoperi: Za ovo sto forsira Stolica potrebni su nam stoperi sa kvalitetnim pasom, sa pas igrom veznih igraca. Zato smo solidno izgledali na ova 2 meca, zabrinut sam kako ćemo izgledati kad dodju stoperi na svoje pozicije računajući i S. Markovića. Neka me demantuju ali ne ulivaju mi poverenje za dosta pasova na nasoj trecini I lagano iznosenje lopte bez gubitka iste u opasnim zonama.
Bekovi Urosevic I Filipović mi deluju dobro, jos ne znam sta da napisem za Sehovica. Filipović ima ulogu defanzivnog beka, da li je to samo sada zbog trenutnog igračkog kadra, deljenja minutaze, umaranja...videćemo. U fazi ulaska u igru on postaje treći stoper, to daje slobodu Urosevicu da ode visoko, na krili ili visoko napred u sredinu. Pitanje je samo da li kad ode visoko u sredinu, skoro kao "10" Urosevic može dati upotrebljiv pas, mislim da pre može ugroziti gol sutem iz daljine.
Vezni red: Zadnji vezni (Fejsa, Zdjelar, Jevtovic) će morati u ovom sistemu da pokupe i pokrpe sve ispred odbrane, ali i da budu spona izmedju odbrane I ostalog dela veznog reda. Posto tu nemamo brze igrace. Svojim iskustvom, čitanjem i postavljanjem će morati da drže vezni red igraci te pozicije. Sa druge str će kao Fejsa danas ili Zdjelar protiv Sparte Meningu u LK dugim loptama menjati stranu i asistirati saigracima.
Andrade i Natko dva različita tipa igraca koja će igrati ispred zadnjeg veznog, mogu odlicno da se dopunjuju. Primetio sam da je Natko danas često izlazio u presing na stopere, Andrade je to redje radio. Mislim da će biti obrnuto, jer se Natko na taj nacin više troši. Ili će mu biti spremna zamena posle 60 min. Andrade će odlicno da pokrije tu u fazi odbrane što ne može Natko, ako moze fizicki Andrade ce se ubacivati iz drugog plana kao što je danas uradio i dao gol. Nadam se da će mu i pas igra biti u uzlaznoj putanji.
Napad: Rikardo, već dobro poznat. Samo me zanima sta je Stolica pripremio sa njim, kakvu taktiku i kako ćemo ga koristit. Krila, sviđaju mi se ova dijagonalna utrcavanja iza ledja odbrane I menjanje težišta igre na krila od strane veznih igraca. Zanima me i uloga Meninga kad se vrati na krilo i budemo koliko toliko kompletni.

Sve u svemu vidi da je Stolici uzor Gvardiola, kao što sam i pretpostaviio. Ima tu dosta akcija, kretnji Gvardioline Barselone ili pozicionoranja jednog Vokera, Kansela iz Man Sitija. Samo neka prilagodi Partizanu i ovoj grupi igraca takvu igru i bice dobro. Da zaigramo lep fudbal za oko, a da bude I rezultata. Tesko je to, ostalo je 10 dana, ali to mu je što mu je.
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
364
Reaction score
1.558
Локација
Novi Sad
Bezveze mi je što se svim klincima daje šansa od jednom, pretpostavljam da bi bolji uvid u kvalitet svakog od njih imali kad bi se šansa davala u istom momentu jednom, dvojici, pored Natha, Zdjelara, Meniga i ostalih iskusnijih, plus što bi im samopouzdanje bilo na višem nivou.
Kako ja mogu da zaključim da li je npr. Baždar sposoban da zameni Rikarda u špicu eventualno i da li je generalno kalibar da upadne u prvi tim, kad pored sebe ima Vlahovića, Staševića, Petkovića itd...naravno da će da ulazi u šanse nikako ili jedva protiv svake profesionalne ekipe. Ili možda niko od njih nije za prvi tim, pa mu ovih zadnjih 30ak minuta dodju kao pripreme tj. uigravanje za omladinsku ligu...eto nisam pametan
 

Калу

Početnik
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
70
Reaction score
103
Локација
Србија
Шта би са утакмицом против Копра ваљало би још једна да се угура до пута за Аустрију. Чисто да се опробају сви играчи..
 

Nervozni poštar

Početnik
Учлањен(а)
20.11.2019
Порука
21
Reaction score
30
Локација
Novi Sad
Ja se samo pitam šta je sa Stanojem bilo, kad ovaj čovek za dve nedelje pokaže kako se igra fudbal. Majke mi nije mi jasno.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Vezni red: Zadnji vezni (Fejsa, Zdjelar, Jevtovic) će morati u ovom sistemu da pokupe i pokrpe sve ispred odbrane, ali i da budu spona izmedju odbrane I ostalog dela veznog reda. Posto tu nemamo brze igrace. Svojim iskustvom, čitanjem i postavljanjem će morati da drže vezni red igraci te pozicije. Sa druge str će kao Fejsa danas ili Zdjelar protiv Sparte Meningu u LK dugim loptama menjati stranu i asistirati saigracima.
Andrade i Natko dva različita tipa igraca koja će igrati ispred zadnjeg veznog, mogu odlicno da se dopunjuju. Primetio sam da je Natko danas često izlazio u presing na stopere, Andrade je to redje radio. Mislim da će biti obrnuto, jer se Natko na taj nacin više troši. Ili će mu biti spremna zamena posle 60 min. Andrade će odlicno da pokrije tu u fazi odbrane što ne može Natko, ako moze fizicki Andrade ce se ubacivati iz drugog plana kao što je danas uradio i dao gol. Nadam se da će mu i pas igra biti u uzlaznoj putanji.

Odlican post, i u principu se slazem sa skoro svime, ali moram da se osvrnem na ovaj deo koji govori o veznom redu, konkretno vezano za Zdjelara i njegovu poziciju u ekipi, jer vidim da ljudi cesto stavljaju Zdjelara kao zadnjeg veznog, sto verujem da naredne sezone nece biti njegova pozicija.

Mislim da ce Zdjelar kod Stolice sigurno igrati na poziciji centralnog veznog, i da ce se tu od zavisnosti od odmornosti i zahteva konkretne utakmice rotirati on, Andrade i Natho na ta dva mesta, a da ce zadnji vezni biti samo Jevtovic i Fejsa, uz mogucnost da i Zdjelar povremeno uleti ako niko od dvojice zadnjih veznih nije u stanju da igra. On jeste igrao zadnjeg veznog prakticno od kad je dosao, mada su na to dosta uticale zamisli prethodnih trenera, kao i saigraci sa kojima je igrao, ali mislim da bi mu pozicija centralnog veznog mozda i bolje legla, i ako Zdjelar moze bez problema da igra na obe pozicije i to na visokom nivou, jer ce moci da bude agresivniji u fazi odbrane i jer ce njegove trkacke sposobnosti vise doci do izrazaja, za razliku od pozicije zadnjeg veznog koja je po prirodi takva da su ubedljivo najbitniji pozicioniranje i citanje igre, a ne brzina i energija.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Odgledavši utakmicu, neverovatno je da je čovek uspeo da izradi već sada sasvim solidan mehanizam otvaranja napada sa trojicom pozadi, invertovao bekove, uspeo da konsoliduje linije tima da budu skoro gemoetrijski savršene kad smo u odbrani i da insistira na ubacivanju veznjaka iz drugog plana (konkretno Andrade, pre toga Natho). Nadam se da će Fejsa uspeti da ostane zdrav, klasa koju smo videli kod drugog gola je oduvek bila tu. Mnogo raduje i to da su Holender i Lutovac živi i njih se nikako ne treba slepo odricati.

Tek ostaje da vidimo ekipu u punom sastavu i ko će još doći ali ovo za sada ide vrlo dobro. Bravo za Stolicu
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Mislim da Zdjelar nema dovoljno tehnike za poziciju centralnog veznog, a i kako je prelazni rok kod nas uvek ,,živa stvar,, pitanje je za koji klub će on uopšte igrati sledeće sezone...

U kom smislu mu fali tehnika? Jedino sto meni deluje da mu fali za poziciju centralnog veznog je mogucnost da dribla kroz sredinu i vuce loptu do poslednje trecine, sve ostalo ima.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Здјелар је класичан задњи везни ака Евертон. Е сад то што ми нисмо навикли да задњи везни уме и неки тачан пас да подели то је друга прича. Сад је питање шта ће бити са том позицијом, да ли ћемо стално ротирати игру час са једним час са два задња везна или ћемо кад почне сезона играти са једним задњим везним, или све то зависи од останка Здјелара и његове замене. Ово са једним задњим везним делује много боље. Надам се да смо бар за Столициног мандата завршили са формацијом са два задња везна.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.745
Reaction score
11.379
Локација
.
Ne bih baš rekao da je kao Evetron, nemaju ni slično kretanje ni pozicioniranje. A i nisu igrali u istim sistemima pa da mogu da se porede.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Opa ima i toga , lepo samo malo mora malo brže haha
Inače čuo sam da dron snima utakmice i treninge
Dobro je to svakako da se posle analizira.
E sada nije dobro špijunima.
 
Последња измена:

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.316
Reaction score
3.969
Локација
Kobasicarija "Venac".
Vala bas! Ne secam se da je stranac proveo kod nas maltene celu sezonu, a da mozes da mu doneses ocenu. Ajd’ eksplodiraj i raznesi sve oko sebe u 22/23.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Ne bih baš rekao da je kao Evetron, nemaju ni slično kretanje ni pozicioniranje. A i nisu igrali u istim sistemima pa da mogu da se porede.
Разликe има али и jедан и други су у неком општем смислу дефанзивни везни играчи. Мени се чини да се играч таквог профила неће ни доводити ако оде Здјелар тј. да ћемо остати са Фејсом и Јевтовићем на тој позицији. Једино би могао да дође неко ко би био резерва Адрадеу или Натху пошто ту имамо само Пантића на кога не може да се рачуна. Фали још два играча у конкуренцији у том троуглу у везном реду чак и ако Здјелар остане. Ни Здјелар ни Фејса нису типови играча који могу да играју оно што су јуче играли Андраде и Натхо. Можда као привремено решење у некој крајњој нужди али на дуже стазе не.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
U kom smislu mu fali tehnika? Jedino sto meni deluje da mu fali za poziciju centralnog veznog je mogucnost da dribla kroz sredinu i vuce loptu do poslednje trecine, sve ostalo ima.
Baš u tom smislu koji si i sam pomenuo: ne ume da dribla kroz sredinu i da povuče loptu do poslednje trećine, a dodao bih i da mu je razmišljanje sporo, lopta (nekad spora a nekad i) neprecizna, dakle da bude zadnji vezni i da kvari igru protivnika, da se krlja po sredini sa njima, napada ih presingom, faulira - to je o.k, ali da bude centralni vezni i da sigurno ne samo iznosi loptu iz polja odbrane u polje napada, nego i da u priličnoj meri kreira našu igru - njet.

Uz čestitke Jevti za odigranu ulogu štopera i Fejsi za sjajnu asistenciju, mene i dalje brine da li su oni u stanju da prekinu ili zaustave neku jako brzu kontru protivnika, recimo u nekoj sličnoj situaciji kao ono kad nam je Katai umakao 26.maja ove godine na derbiju i dao nam gol...
...a ja mislim da nisu...

Iako je fudbal za svakog igrača igra u oba pravca (bar bi tako trebalo da bude) - ipak svaka pozicija ima svoje primarne i svoje sekundarne zadatke:

Lepo je ako se ofanzivni vezni vrati da pomaže odbrani, ali ako ne asistira i ne daje golove, ne valja...
Lepo je ako centralni vezni stalno igra u oba pravca, ali ako ne zna da ,,vodi,, loptu i organizuje našu igru - piši propalo.
Lepo je ako zadnji vezni stigne da pomogne napadu, ali ako ne ,,seče,, napade protivnika - propast.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.745
Reaction score
11.379
Локација
.
Разликe има али и jедан и други су у неком општем смислу дефанзивни везни играчи. Мени се чини да се играч таквог профила неће ни доводити ако оде Здјелар тј. да ћемо остати са Фејсом и Јевтовићем на тој позицији. Једино би могао да дође неко ко би био резерва Адрадеу или Натху пошто ту имамо само Пантића на кога не може да се рачуна. Фали још два играча у конкуренцији у том троуглу у везном реду чак и ако Здјелар остане. Ни Здјелар ни Фејса нису типови играча који могу да играју оно што су јуче играли Андраде и Натхо. Можда као привремено решење у некој крајњој нужди али на дуже стазе не.

Zdjelar za razliku od Evertona se spušta duboko do odbrane po loptu, uvek se otvara defanzivcima, tu je da mu daju loptu kad ne znaju šta će. Everton je neko ko vuče napred, pogura celu ekipu a nadam se da je Andrade taj tip igrača jer Zdjelaru fali jedan takav pored. Fejsa je isti tip igrača kao Zdjelar a nadam se da nas Pantić neće častiti svojim pasovima u noge protivniku sa 5 metara. Biće zanimljivo videti kakvu će ulogu Stolica da nađe Nathu i Jevtoviću, samo se nadam da brat Zdjelar neće otići.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top