Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
Најбоља тактика за јуче: можеш на свадбу, али кад дођеш на утакмицу и уђеш у игру да даш гол.
И човек уђе и да гол! :D

 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ljudi, da se igra utakmica sutra objavili bi već svi (ciganski) mediji...

... pošto još uvek nema nikakav zvanični info sumnjam da će se uopšte igrati u ovom terminu reprezentacije...

... tako da nam je verovatno sledeća utakmica 16 ili 17.septembar protiv Radnika u Hramu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
Ех, тактика...

Па и највећи Жељко Обрадовић може да изабере и спроводи неку тактику и акције и екстра пасове да би на крају играч Партизана имао отворен шут...
Али онда не може Жељко да погоди кош уместо тог играча. Играч је тај који ће отворени шут или погодити - или промашити.

Ми смо на ,,крову,, имали чак 21 шут (!) ка голу противника (11 у оквир гола), а они су нама шутнули 6 пута, 3 пута у оквир, од чега су 2 пута затресли мрежу...
Да су (из толиког броја шутева) Мениг, Северина, Калулу (па и још неки) били прецизнији, и да је победник тако био решен много пре краја утакмице, да ли бисмо онда рекли да је тактика била добра или не?

Наравно, сви примећујемо да смо много опаснији у нападу, него што смо сигурни у одбрани, али зар не мислите да баш једно узрокује и ово друго...
Неки предлажу промену формације, неки другачији састав тима, нажалост, немамо прилику, или неку савршену компијутерску симулацију, па да проверимо како би било кад би било...

У фудбалу свако померање или промена узрокује следеће промене, отприлике као у оној изреци да кад лептир мрдне крилима на једном крају света, то одмах изазове ураган на другом...
А и противник не стоји на терену и не чека да ми урадимо нешто него нас гризе, туче, удара, притиска, напада...
Судија такође (несвирање индиректа у 5 метара ИМТа, недавање заслужених жутих картона њиховима у раној фази утакмице, дискутабилни офсајд код нашег поништеног гола)...

Дакле, играмо са 4 одбрамбена играча, додавањем петог одбрана би постала чвршћа (бар теоријски), али би нам то прилично отупело напад...да не говорим о томе да никад нисмо играли тако и питање је како би све играчи грешили док се не скапирају кад шта ко и где.

У средини играмо са три играча, што јесте мало да покрије онолики терен, али, ако бисмо уместо три нападача играли са два, а да у средини играмо са 4, опет је питање да ли бисмо онда створили толики број шанси и упутили тај 21 шут?

Много замерки је било на наша крила, али...брзи су, константна су претња одбрани противника, често им побегну, често шутну...не смеју да их оставе саме, развуку их по целој ширини терена, па и по дубини...капирате колика је то наша нападачка предност?
И истовремено одбрамбена слабост...
Јер ако наша крила не дају гол или не асистирају, него изгубе лопту - онда тај огромни раширени и дубоки терен остаје противницима за контру, а свакако да наши везисти нису у стању да похапсе све оно што јурне ка нашем голу!
Не заборавите да нам је један од везиста увек или Натхо који је дефанзивно врло спор, или Калулу који је мали, или Захид који је техничар...у некој варијанти и Николић иза Салдање...а и Николић је врло спор...

Крила нам слабо помажу бековима, али да више помажу, онда очигледно не би имали свежине и даха за шпринтева ка голу противника...

Као да нам је тим ,,скрпљен,, само за напад а не и за одбрану, поготово кад узмемо да размотримо и индивидуалне ,,перформансе,, ово мало одбрамбених играча које имамо!
Али...то нам је што нам је.

Од Партизана се ионако тражи да стално напада, а у домаћој лиги и јесте уобичајено да више ми нападамо противнике него они нас...

Али једноставно, морамо чешће да будемо ближи једни другима, а не да се стално на терену стварају огромни ,,кратери,, празнине кад нам неко узме лопту, није забрањено крилима да се понекад ипак увуку и у средину па да будемо ,,гушћи,, и за одбрану и за понеку игру до ноге, а у нападу оба крила и шпиц морају да поведу рачуна да ли је неко у бољој позицији за шут па да уследи асистенција а не шут тек да се шутне.

Па неће сваки противник да нам дозволи да 21 пут шутирамо! Морамо да научимо да боље мислимо, прецизније шутирамо и будемо више концентрисани!

Аца је солидан голман, али јуче није хтео да хвата лопту јер је клизаво па је одбио право на ногу играча који нам даје гол. Мора да пази да му се тако нешто не понови.

Аранђел нешто напада али...мора то све боље...
Антић...шта рећи...

Штопери...су такви какви су...

Кануте...греши али и ради, и има ту фудбалску ,,жицу,, коју већина никад неће ни имати...Белка и он треба чешће да се ротирају на терену, па да овај тамнији чешће буде испред гола ривала, има он добар шут, има и ту неку финту...

Белка...оре и риља...греши и доприноси, шта да му замериш кад покрива хектар простора...

Калулу...одакле му сад она снага за толику минутажу? До пре неки дан није је имао, сад је има? Још једна мистерија у ,,зони сумрака,, нашег Партизана...
Експлозиван је, шутира муњевито, зна да прође...још само да проради...али...није шпиц, није крило, није десетка...

Северина нема једну ногу, али много пута има шансу за нешто више. Мора неко да га научи шта се у тим случајевима ради: гол или асистенција.

Мениг...к'о Мениг...уместо да да два гола он не да ништа.

Салдања - прави фудбалер. Ту је све јасно, нема шта да се пише! Браво Бразилац!

Натхо...сад га неки траже од почетка утакмице...јесте он наш најбољи везиста и пакер и извођач пенала, али...технички са њим имамо играча више а физички играча мање, па сад, бирајте...

Захид...има технику у малом прсту, мора неко да му објасни да то искористи на прави начин: гол, асистенција. Крај приче.

Николић - донео нам три бода, али и он је играч недефинисане позиције, одлично мисли, има фудбалску кретњу, нема спринт, играч више у нападу, играч мање у одбрани. Па опет бирајте...

Лепо је играти нападачки и моћно изгледа када је лопта код нас, али ипак не можемо баш да играмо са два шпица, два крила, и тројицом офанзивних везиста...
Како онда да одбранимо наш гол?

Надам се да ће Дуљај нешто смислити и да ћемо следећу утакмицу добити без неког великог стреса јер ћу да мандркнем ако опет уследи нека оваква где јуримо преокрет...
 

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.466
Reaction score
5.835
Локација
beograd
Sa zapada se videlo da je dobar deo Juga izasao na pola utakmice. Sta se tamo desavalo, ne znam, ali me ne cudi da su se ponovo podelili. Prokleti smo.
 

vernijug1

Početnik
Учлањен(а)
01.04.2023
Порука
120
Reaction score
271
Локација
Zemun
Sa zapada se videlo da je dobar deo Juga izasao na pola utakmice. Sta se tamo desavalo, ne znam, ali me ne cudi da su se ponovo podelili. Prokleti smo.
Podelili se, kao i mi ovde na forumu ( za i protiv Duljaja ). Ajde vise u p.m. skoncetrisite se na sustinu. Ne moze 50 ili 300 Grobara sa JT da resi ove probleme. Prosla su ta vremena. Ima nas +30k za godisnje za basket. Ima nas ili nema za gledanje/popravljanje ovog haosa od ekipe u FK?
Goran forsira Teleoptik, mozemo i tamo ( treba samo 1-2000 ljudi da se napune tribine, a u svom smo trening centru.
Akcija br. 2 ?
 

GNBG

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2009
Порука
132
Reaction score
40
Локација
Novi Beograd
Suska se nesto oko zastava sto se tice Juga, ja se najiskrenije nadam da to nije istina.. Samo sto sam ih pohvalio...

Nije nikakav inside info, bar ne za sada ali da ne skrecem sa teme puno. (Ako sam vec skrenuo previse, moderacijo prastaj)

Ovo za Teleoptik mi se iskreno svidja @vernijug1, ako se ostvari eto me!
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.558
Reaction score
29.577
Локација
Novi Sad
Nećemo na Forumu o tim hool pričama dok se ne sazna sve šta, kako, ko, i ostalo.... da ne bi letelo perje za dezinformacije, lažne priče i sl., ostavite to po strani.... :ziveli
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.554
Reaction score
3.892
Локација
Beograd
Sto se navijaca tice nekoliko puta su odgovorili na vcc pdr, cak i sami pevali u jednom trenutku da bi na prvo cutanje na prozivku zapada dobili cuveno "pickice".
Zaista mora vise da se obrati paznja na ove stvari. Prozivas ljude da su pickice koji ti na 5. put nisu odgovorili a pre toga 4 puta jesu.
Da li ovo neko radi da bi namerno izazivao sukobe i podele ili su ti ljudi bez mozga nemam pojma ali jedino zajedno i jug i mi sa ostalih tribina mozemo nesto da uradimo. Bez zajednistva cemo samo da pratimo kako nam se klub unistava. Razjebana porodica moze samo dalje da tone.
 

zoran mne

Grobarčina
Учлањен(а)
20.12.2007
Порука
1.147
Reaction score
1.454
Локација
Podgorica cijela, crno-bijela
Imamo to sto imamo, ali Kanute je igrac manje. Covjek se ne vraca uopste kad su kontre i polukontre. Severina i Menig….
Sviddjelo mi se sto su se ostali borilo kao da im je zivot u pitanju. Ali igramo sa tri igraca manje na terenu
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd

Nema na čemu, Kalulu, i drugi put. Kad god zaslužiš.
Znam 4-5 reči na Francuskom i znam da si me čuo i kad sam ih na nekim prošlim utakmicama upotrebio da negodujem, ali i sad kad sam te bodrio...

A na nekoj od tih prošlih utakmica:

bila je situaicja kad je Mihajlo Ilić šutnuo loptu skoro sa centra, jer mu je rekao neko sa tribina „brže malo“,.


Nema problema. Uvek stojim iza svojih reči. Rekao sam mu ja to 20 puta. I opet ću. I njemu i svakom drugom ko usporava igru i ne zna šta će sa loptom.
To nije fudbal, odnosno to nije PRAVI fudbal.
A Partizan ima obavezu da igra baš takav.

Naravno, Mihajlo je među najmlađima u timu i za njega uvek ima opravdanja ako nešto ne uradi kako treba...
Ali, tu smo da ga posavetujemo...
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.108
Reaction score
5.136
Локација
vezenemam
Pa jbt, od svega ostalog što je moguće promeniti na bolje u stručnom štabu (prvi pomoćnik, kondicioni...), mi menjamo trenera golmana.
I to kakva promena "na insistiranje šega struke"....kao u onoj narodnoj "sa konja na magarca".
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Pa jbt, od svega ostalog što je moguće promeniti na bolje u stručnom štabu (prvi pomoćnik, kondicioni...), mi menjamo trenera golmana.
I to kakva promena "na insistiranje šega struke"....kao u onoj narodnoj "sa konja na magarca".
Sad znamo cije je pritiske istrpeo kad su ga navodno stiskali da zameni golmana pre penala za Azerima. Kako je to tad rekao ispalo je kao da ga vrh drzave pritiska da zameni golmana, a on, sam protiv svih, nije hteo. Kad ono Pantic...
 
Top