Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Gabriel_Batistuta

Početnik
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
176
Reaction score
668
Локација
Beograd
Severinu napljuvase, čovek je podelio bar nekoliko dobrih lopti večeras. Meni je mnogo veći problem Menig, koji se nikada ne vraća u odbranu. Ako nadje neko gde je stajao kod prvog gola Radnika nek mi javi. Kanute isto nešto trčkara nazad laganim tempom i ne stiže na vreme da zatvori. Potrebna je detaljna analiza i da se radi na tome kako ti nedostaci da se isprave.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.598
Локација
Beograd
Ljudi, to da krilo pomaže beku u odbrani, da bek pomaže krilu u napadu, da moraš da ispratiš i blokiraš čoveka a ne da samo trčkaraš pored ili iza njega, da ne smeš da prodaš loptu u opasnoj zoni, da treba izbegavati rizične poprečne lopte, da rivalu koji hoće da šutira uđeš u blok...pa to su neke osnovne stvari u fudbalu koje se znaju u svakom selu gde postoji fudbalski klub...a ja sam se nagledao seoskih utakmica ihaha, i sve sam to tamo još davno čuo, video i naučio...

I zar stvarno možete da pomislite da Igor Duljaj koji je toliko dugo bio u Partizanu i Šahtjoru ne zna te osnovne stvari?! Naravno da ih zna...

Drugo, ja poslednjih godina pratim Teleoptik kad god sam u mogućnosti, tamo uglavnom uvek igraju na sličan način, ali po terenima treće lige nama atletskih staza pa bolje čuješ šta treneri zahtevaju od fudbalera...a eto, i Nađ i Duljaj su bili treneri tamo...
Elem, Teleoptik obično igra sa trojicom vezista i ako dvojica odu napred, treći je UVEK u obavezi da ostane pozadi kao ,,osigurač,,...isto tako zabranjeno je i da svi iz odbrane budu u napadu, mora neko i da ostane pozadi...

I svakako da i Duljaj i Nađ to savršeno znaju, jer sam ih ko zna koliko puta slušao tokom utakmice kako tome UČE onu decu u Teleoptiku...i viču na njih ako deca ne rade tako kako je dogovoreno...

E sad kako se i zašto Partizanu desi da primimo onakav gol gde smo svi otišli u napad a samo jedan igrač ostao u odbrani...a kad dobro znam da je u Teleoptiku, kao našoj ,,filijali,, ZABRANJENO da se tako ode ,,grlom u jagode,,...stvarno je teško odgonetnuti...


...da li igrače ,povuče lopta, pa odu ,previsoko, da li potcenimo rivala misleći samo na to kako ćemo što pre dati gol, a ne misleći da možemo i da ga primimo...da li trenera ,povuče, da sve otera u napad, da li ga igrači ne slušaju ako im kaže da to ne čine...da li možda ne primaju platu pa stoga daju sebi za pravo da mogu da igraju i bez obaveza...ne znam...

Znam da sam svakako za ofanzivan fudbal, i da me ne brine poneki primljen gol, ako ćemo ih svakako dati više, ali...mnogo ih primamo, ovi odnapred mnogo su nonšalantni (ili nemoćni) kad je u pitanju odbrana, bekovi su često tako daleko od igrača koje treba da sačuvaju, štoperi prodaju lopte tamo gde se to ne sme...

Teraj dalje, dok se pobeđuje sve je o.k. i ima šansi da se nešto ,,u hodu,, popravlja...
Nadam se...

S druge strane, napad nam je izuzetno potentan - pa možda baš i zato jer se slabo vraćaju da pomažu odbrani...
Sveži su i ubojiti.


Naravno, posao im je da daju golove i ne mora baš uvek Saldanja ili Zahid, ili Nikolić, ili Natho da se vrati i pozadi...ali NEKO mora, jbg...
 

Gabriel_Batistuta

Početnik
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
176
Reaction score
668
Локација
Beograd
Ne sumnjam da znaju čika Gorane, ali nam se ponavlja ista priča iz kola u kolo. Ne znam kako da rešimo to, da li da se odustane od presinga, da igramo čekalicu, ili neko drugo rešenje, pojma nemam, ali ovo je prlično opasno, jer nećemo protiv svakog moći da se vratimo iz 2:0 zaostatka. Svestan sam ja da je otišlo 11 igrača i da je došlo novih 11, ali mora svaki igrač da obraća pažnju na te neke taktičke detalje. Malo više discipline je potrebno, inače zna i to jako lepo da izgleda u napadu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.598
Локација
Beograd
Да, опасно је за нас, али опасно је и за противника... :D

...и не само што нам је отишло 11 играча из Клуба, него и од ових 11 који су нам дошли, 9 одоше у напад, а остао само један позади и то вероватно јер се нешто запричао са голманом, иначе би отишао и он...

Али, ако већ стално вичемо ,,Партизане нападај,, смемо ли им много замерити када нас послушају? :D

Ја никако немам више живаца да гледам неке чекалице где ћемо у 88 минуту можда победити са 1:0...а можда и не...али ако још једном будемо јурили овакав неки преокрет, стрефиће ме инфаркт...
Леп избор, нема шта. :D

Него... Дуљај свакако неће играти чекалицу, јер све и да хоће, за 5 минута бисмо примили бар 2 гола, тако да...
...мање је ризично да нападамо него да се бранимо или да нешто чекамо...само што не постоји тим на целом овом свету који је у стању да напада свих 90 минута, па тако то не може ни овај наш...

Али, хајде, победили смо вечерас, хајде да победимо и ове неке следеће, а за даље ћемо видети...кад то дође на ред...
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.490
Reaction score
13.456
Локација
tamo daleko...
Jeste cigani, namestamo iz 2 u 1, mamu li vam raspalu naprednu jebem. Tako namestamo, da dajemo planski golove u 90+.

Nego sta nego cu da se radujem za ovakve partije. Svaka pobeda Partizana, meni je melem za dusu. Kada dodje cuveno kurvino prolece, bice mesta za tugu.

Inace, navijaci kurve su jedini navijaci na svetu, koji su za neverovatne kradje sopstvenog kluba imenovali termin-kurvino prolece i ponose se time.

Nismo bre isti!
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Po meni, sustina problema ovog tima koji izaziva ogroman dizbalans i rupetine u defanzivi prilikom gubitka lopte i tranzicije protivnicke ekipe su:
- Kanute: nedovoljno dobar u defanzivi da pomaze Belicu, koliko god bio dobar pas distributer
- Kurcobolja i nezalaganje Meniga i Severine u defanzivnim zadacima, sto je evidentno kada naprimer udje Kalulu u igru i covek izgine trceci gore dole, ponekad odigra i beka jebote..

Sto se tice sredine, treba da se dovede neki visok igrac koji se fokusira iskljucivo na defanzivu i osvaja vazdusne duele i pokriva prostor prilikom kontranapada protivnicke ekipe. Koliko god Kanute bio dobar sa loptom, a i ima zavidnu tehniku, pozadi je katastrofa i to Belic ne moze sam sve da pokriva. Sad mi je naprimer zao sto smo prodali Traore-a, koji bi specificno za tu ulogu koja nam treba u ovoj ekipi bio super. Nije nesto brz, ali nije ni spor, i zna da odigra glavom/napravi faul itd. Nesto kao onaj mesar Sekou Sanogo iz Zvezde. Takav nam igrac treba da igra u paru sa Belicem. Scekic vise to nije, nema ni agilnost/ni brzinu, mnogo je spor itd.

Dok ne nadjemo adekvatnog zadnjeg veznog da igra u paru sa Belicem, igrao bi ovako 4-3-1-2:

Jovanovic
Stojkovic Ilic Markovic Sehovic
Belic Natho Kanute
Zahid
Nikolic Saldanha

Zajebi me krila koja ne doprinose nista u napadu, a jos se i ne vracaju da pomognu bekovima.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.799
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
moji highlight-i od večeras:

- spuštanje lopte Takija Nikolića Saldanji na 7:49
- capoeira ginga (pron. žinga) proslava gola Saldanje na 8:59

capoeira-ginga.gif




:napred-partizan:
 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ono što je najbolje od ove ekipe za sada je neviđen karakter gde nema predaje i kada se gubi 2 razlike nebitno u kom minutu i gde se igra do kraja. To nam je do sada donosilo pobede.

Ali... odbrana je rupa, to svi znamo, međutim ni napad nije baš nešto mnogo bolji, konkretno govorim o realizacijama šansi. Mnogo šansi mašimo ili nam obavezno protivnički golmani imaju dan baš protiv nas.

Jesmo dali solidan broj golova ali iz igre ne toliko puno. Mora da se radi na boljoj realizaciji šansi kada smo pozadi toliko bušni. I za promenu, moraju bolje da se otvaraju utakmice a ne da stalno krećemo iz minusa ili čak duplog minusa kako se dešavalo pa da jurimo... nema nas više u evrokupovima, daj da priprema mečeva bude bolja...ali Duljaj (ne sviđaju mi se njegovi trenerski kvaliteti)... za sad u ligi ima rezultate ali videćemo dokle.

Opet smo pokradeni... ništa novo, navikli smo već na to. Kao u Topoli, pa na krovu evo i sinoć opet nam poništen čist gol. Penali? Oba čista kao suza, a cigani mogu da plaču samo i rone te iste suze sve im jebem.

Arena Sport da promeni ime u zvezda Sport jebo ih žvalavi peder. UPRAVA NAPOLJE !!!
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Како плачу цигани као размажена спонзоруша којој никад није доста....нереално каква је то бесловесна марва.
Кад њима свирају смешне пенале сви ћуте и они и њихови медији, а кад ми регуларно добијемо меч који смо требали да изгубимо онда улазе у фазу "дзвезда ће бити шампион ако првенство буде регуларно" тим пре што им је Чукарички дао по пички дан пре. Пре тога је Дзвездан Творзић авоцирањем успомена на Ђу-Ле секс из 2017-е покушао да направи јавни притисак на судије како би испеглали Вождовац, а испало је све контра иако су судије подлегле притиску и свирали онај смешан пенал на брду али није било довољно јебе их израелац за све паре.

Ако не направимо неки куршлус у међувремену дерби ће бити прекретница сезоне, можда и деценије и надам се да Дуљај неће кренути калкулантским стопама Станојевића већ да је извукао неке поуке из дербија у тој сезони.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Neko je pisao na sinoć da je generalno protiv VAR-a jer on neće sprečiti cigane da kradu, a ubija čar fudbala.
Delimično se slažem. Tačno je - VAR neće sprečiti cigane da kradu, neće čak u potpunosti sprečiti ni sudije da nas kradu, ali će tu krađu svesti na neku najmanju meru.
Zašto? Zato što je VAR "dokument" koji se šalje u Nion. I osim situacija gde cigani reše da "otpišu" nekog sudiju pa će taj imati baš neku ozbiljnu krađu, sa VAR-om im je prilično sužen manevar.
Mislite da bi nam dosudili drugi penal sinoć nad Saldanjom da nije bilo VAR-a?
Da je u prošlosti bilo VAR-a ne bi bilo ni onog gola iz golauta.

Zato uz sve manjkavosti koje ima (a ima ih dosta i koje treba popravljati), obe ruke dižem u korist VAR-a.
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.026
Reaction score
7.667
VAR u smrdiji postoji da bi lakše varali.

Po svemu što je pomenuti VAR uradio,pa samo u ovom kolu, (onaj najsmesniji penal u istoriji fudbala za gubere i poništen čist gol nama) rekao bih i da su ti u Nionu slepi, ili u Tvorzinom džepu.
 
Последња измена:

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Mi svaku utakmicu izadjemo na teren iz svlacionice i imamo gol-dva minusa. Je li toliko tesko pripremiti utakmicu i zadrzati disciplinu prvih 20-tak minuta? Toksicna kurcobolja, ne u zadnjoj liniji, nego u cijeloj defanzivnoj postavci i pokrivanju u vracanju veznih igraca. U sustini, ne znam koja je svrha Kanutea na terenu, ni ovamo ni tamo. Radije bih da Duljaj nakon utakmice ne cestita protivnickom treneru na sjajnoj pripremi utakmice, te da ne dobijamo vise utakmice na pritiskom uzrokovan nalet i penale.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Slažem se. Za taj navodni faul Severinin - mislim da ga nije bilo i da nikada ciganima ne bi zbog njega poništili gol. Ali isto tako znam dosta naših koji kažu da jeste bio faul, da je Severina bio neoprezan. Dečko je 2m pre ovog iz Surdulice odneo loptu, ovaj se zaleteo i na njega i na loptu, Severina krenuo da ustaje i ovaj se bacio u bunar preko njegove noge. Sudija ništa u tom momentu nije dosudio - jer nije ni imao šta da dosudi, realno. Onda je VAR "pronašao" faul.

Ali isto tako, oba penala su knjiška i nisu mogli da ih ne sviraju. Zapravo mogli su, da nema VAR-a kao dokaza, a ovaj sudija im pride, još uvek, nije za otpis. :p
 
Top