Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.636
Pa mi vec igramo trougao u sredini sa jednim zadnjim veznim, Belic kod Duljaja igra centralnog veznog (osmicu sto bi se reklo), i u toj ulozi je potpuno eksplodirao i ako je bio odlican i prosle sezone kao zadnji vezni.

Naravno, postoji opcija da donekle zrtvujes Belica vracanjem na proslosezonsku poziciju, ali bih to voleo da izbegnemo jer ovo sto igra kao centralni vezni ove sezone je stvarno neverovatno, medjutim s obzirom na to koliko je Kanute nezainteresovan moguce da cemo biti primorani na takav potez. Cak bih mozda probao i sa Arandjelom kao zadnjim veznim pre nego sto bih vracao Belica na tu poziciju, ali ne verujem da Duljaj tako razmislja.

Sto se Kanutea tice, mislim da nista ne dobijamo njegovom promenom pozicije. Ako ga sklanjamo sa zadnjeg veznog, onda treba da ide na klupu.

То је дефинитивно нека почетна идеја али је то током меча неодрживо јер се претвара у - Белић час игра задњег, час централног везног, а Кануте се буквално понаша као да је десетка, нема га нигде испред задње линије, катастрофалан на тој позицији, а кад га не мрзи да одради неки дефанзивни задатак обично изгледамо као да играмо са два задња везна од којих је један неупотребљив (Кануте). Нека квалитетнија задња линија би испегала недостатке које имамо у везном реду кад противник има лопту али тренутно то није могуће па као велики узрок ове промаје у одбрани може да се нађе у нестабилности у везном реду коју узрокује Кануте. Можда је и Дуљај свестан тога али лично је довео човека и то на једвите јаде, ручак, убеђивање и цела она филмска прича па сигурно није у доброј позицији да га остави на клупи мада ми делује да и даље верује у њега да ће прорадити на тој позицији. Белић је у језивој форми и нисам сигуран да би прекоманда на усамљеног задњег везног могла да га пољуља чак мислим да се не би осетило и да би једнако кидао као до сада и можда би добили ту стабилност позади. Но то је само централни коридор али и по боковима су проблеми, такође нема праве подршке дефанзиви од Северине и Менига и без даљег размишљања би извео следећу поставу:
Јовановић
Аранђел-Илић(Медина)-Марковић-Шеховић
Белић
Кануте-Натхо
Калулу(Баждар)-Захид
Салдања
И треба да спустимо лопту на земљу и одустанемо потпуно од центаршутева, високе лопте које млатимо са бокова су поклон за сваки бункер тако да треба да нападамо ширину шеснаестерца као у другом полувремену кад је ушао Захид, кратким додавањима, као на малом фудбалу да организујемо простор и да их извртимо јер чак и да се ту деси грешка у пасу има доста играча у средини који би одмах ушли у пресинг и тешко ће неки ливадар да направи контру из те гужве док им наша изгубљена лопта на боку даје веће могућности јер ми онда оставимо више простора измећу линија. Генерално уопште ми се не свиђа кад јуримо тај центаршут као да је Салдања Јан Колер. Захид, Натхо и Салдања су језива машинерија на малом простору за ове наше услове и то треба искористити, а са њима итекако могу да се разумеју Калулу и Николић, Белић, Кануте...... Дерби не можемо да играмо на овај начин али све остале утакмице можемо и морамо. Одбрана високо и пас, пас, пас и пресинг одмах по изгубљеној лопти, наметање темпа, дробљење, као што је некад Ђуми предлагао Сави да играмо, а он се није сложио и изабрао је игру из транзиције и био је у праву јер је кориснија за дерби и Европу али сада не играмо Европу и можемо да се окренемо овој првој варијанти јер сад кад су цигани кикснули победе у ткзв малим утакмицама могу да направе огромну разлику као победа у дербију. Чим кренемо пресинг високо на ливадаре и одмах по изгубљеној лопти, чим сузимо простор, чим спустимо лопту они одустану од било какве помисли да нападну и само гледају сат на семафору кад ће крај.
 
Последња измена:

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Белић је у језивој форми и нисам сигуран да би прекоманда на усамљеног задњег везног могла да га пољуља чак мислим да се не би осетило и да би једнако кидао као до сада и можда би добили ту стабилност позади

Ne radi se o tome da ce ga to poljuljati po pitanju samopouzdanja ili tako necega, vec da je priroda pozicije takva da on ne bi mogao da radi dosta stvari koje radi trenutno i zbog kojih igra na ovako visokom nivou. Pre svega ofanzivno, jer vise nece moci ni blizu toliko da vuce loptu napred i da ucestvuje u zavrsnici napada gde je ove sezone stvorio mnogo prilika, sto se i vidi iz toga da je vec skupio 3 asistencije, dok je za celu proslu sezonu u ligi imao samo jednu na primer, ali i defanzivno mislim da mu vise odgovara trenutna uloga jer ima vecu slobodu da bude agresivan i da oduzima lopte protivnicima u opasnoj zoni, kao zadnji vezni bi ipak morao malo da povuce rucnu kad je taj segment u pitanju (naravno i dalje bi bio agresivan, ali u nesto manjoj meri). Ta promena bi sigurno bila losa po njega, ali moguce da bi bila dobra za celokupan tim, sto i jeste najbitnije na kraju krajeva. Vrlo je verovatno da cemo imati priliku da vidimo to u sledecem kolu, jer je Kanute u problemu sa kartonima pred derbi i samim tim ne verujem da ce se rizikovati od pocetka sa njim.

Drugi problem je ko bi onda isao na Belicevo mesto? Vidim da si ti u onaj sastav (sa kojim se u velikoj meri slazem) stavio Kanutea na to mesto, ali ja ne vidim kako on moze da iznese tu neku boks tu boks ulogu. Nije dovoljno brz za takvu ulogu, lenj je, tesko mi je da poverujem da ima kreativnost i pribliznu kao Belic mada pozicija na kojoj je igrao do sad i nije bas takva da moze da pokaze to. Defanzivno bismo verovatno bili bolji jer u takvoj postavci nas Kanuteova nezainteresovanost da igra odbranu manje kosta, ali mislim da bismo vise izgubili u napadu nego sto bismo dobili u odbrani.

Sa svim ostalim sto si napisao se manje-vise slazem, a narocito sa ovim za stil igre. Ne bi me iznenadilo da pokusamo tako nesto u Pancevu, ocekujem da ce poceti i Zahid i Kalulu taj mec. Da kolo posle toga nije derbi verovatno bi igrao ovaj sastav koji si ti naveo, ovako je vrlo moguce da ce Kanute i Natho poceti sa klupe, prvi zbog kartona, drugi zbog godina i svezine za derbi.
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.696
Reaction score
22.656
Локација
Beograd
Neka ga kazne dve, a nas časte. Podrška i sledeći put da odrobija sudiju ako pokuša nešto slično kao juče, daleko je korisniji u toj ulozi.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.636
Ne radi se o tome da ce ga to poljuljati po pitanju samopouzdanja ili tako necega, vec da je priroda pozicije takva da on ne bi mogao da radi dosta stvari koje radi trenutno i zbog kojih igra na ovako visokom nivou. Pre svega ofanzivno, jer vise nece moci ni blizu toliko da vuce loptu napred i da ucestvuje u zavrsnici napada gde je ove sezone stvorio mnogo prilika, sto se i vidi iz toga da je vec skupio 3 asistencije, dok je za celu proslu sezonu u ligi imao samo jednu na primer, ali i defanzivno mislim da mu vise odgovara trenutna uloga jer ima vecu slobodu da bude agresivan i da oduzima lopte protivnicima u opasnoj zoni, kao zadnji vezni bi ipak morao malo da povuce rucnu kad je taj segment u pitanju (naravno i dalje bi bio agresivan, ali u nesto manjoj meri). Ta promena bi sigurno bila losa po njega, ali moguce da bi bila dobra za celokupan tim, sto i jeste najbitnije na kraju krajeva. Vrlo je verovatno da cemo imati priliku da vidimo to u sledecem kolu, jer je Kanute u problemu sa kartonima pred derbi i samim tim ne verujem da ce se rizikovati od pocetka sa njim.

Drugi problem je ko bi onda isao na Belicevo mesto? Vidim da si ti u onaj sastav (sa kojim se u velikoj meri slazem) stavio Kanutea na to mesto, ali ja ne vidim kako on moze da iznese tu neku boks tu boks ulogu. Nije dovoljno brz za takvu ulogu, lenj je, tesko mi je da poverujem da ima kreativnost i pribliznu kao Belic mada pozicija na kojoj je igrao do sad i nije bas takva da moze da pokaze to. Defanzivno bismo verovatno bili bolji jer u takvoj postavci nas Kanuteova nezainteresovanost da igra odbranu manje kosta, ali mislim da bismo vise izgubili u napadu nego sto bismo dobili u odbrani.

Sa svim ostalim sto si napisao se manje-vise slazem, a narocito sa ovim za stil igre. Ne bi me iznenadilo da pokusamo tako nesto u Pancevu, ocekujem da ce poceti i Zahid i Kalulu taj mec. Da kolo posle toga nije derbi verovatno bi igrao ovaj sastav koji si ti naveo, ovako je vrlo moguce da ce Kanute i Natho poceti sa klupe, prvi zbog kartona, drugi zbog godina i svezine za derbi.
Са Белићем су слатке муке да ли га оставити ту или мењати али Кануте дефинитивно не функционише добро на задњег везног и то мора некако да се реши јер овако не иде, може Дуљај да га чека и да га чека да се нада али џабе Кануте једноставно то не уме и што пре то Дуљај прихвати боље ћемо проћи. Тако да треба пробати макар са променом играча на боку, да Калулу и Захид замене Северину и Менига и да видимо да ли ће та рупа коју оставља Кануте бити боље покривена јер сада нити Кануте затвара нити крила па нам бочни играче раде шта хоће, удвајају бека и праве чуњ од њега. Овде је сад мало концентрација на Канутеа али и Северина је криминал кад противник има лопту плус не доприноси ништа посебно ни у нападу. Ок, ново искуство за њега у каријери и животу, још спада у млађе играче, адаптација му треба и време, види се да је мало дезоријентисан али не показује никакве назнаке да ће то са њим ићи на боље док рецимо Калулу је брзо ушао у причу, Захид још брже мада за њега не чуди јер има доста интернационалног искуства и све му је ово познато и ако већ Дуљај жели да истрпи Северину онда је време да Захид закорачи у првих 11 уместо Менига и мислим да је и такав план јер Захид је превише добар да би стално улазио са клупе јер човек је одмах направио разлику. Од свих странаца једино Северина и Мениг не показују агресију и да се уклапају у причу. Ајде Северина је тек дошао, можда се нешто промени али за Менига већ знамо да нема тај фајт у себи који имају Салдања, Захид, Натхо и Калулу. Кануте има тај фајт али га не користи на правом месту и у право време. Видећемо и новог штопера какав је по том питању.
У наредна два меча се ломи првенство и надам се да Дуљај неће бити превише тврдоглав и на време увидети и променити неке ствари јер ионако ће покушати да нас осакате у овом узлету и идеална ситуација им је за то дерби и меч пред дерби па не треба да им олакшавамо,
 
Последња измена:

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Do karata za Pancevo, pretpostavljam, nikako nije moguce doci? Imajuci u vidu da stadion moze da primi jedva 3 odeljenja 3. razreda...
 

Milan Pa80

Početnik
Учлањен(а)
04.08.2018
Порука
98
Reaction score
292
Локација
Pancevo
Do karata za Pancevo, pretpostavljam, nikako nije moguce doci? Imajuci u vidu da stadion moze da primi jedva 3 odeljenja 3. razreda...
A pritom su prodavali sezonske,i naravno sada ce.prednost imati vlasnici sezonskih karata posto iste te sezonske nevaze kada gostuju cigani i Partizan.....Tako da mislim da ce biti nemoguca misija doci do karata
 

Milan Pa80

Početnik
Учлањен(а)
04.08.2018
Порука
98
Reaction score
292
Локација
Pancevo

Mister 10

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
540
Reaction score
1.895
Sto se taktike tice i same postavke dalo je vas par neke zanimljive ideje,ali malo se potcenjuju i Severina i Menig,mislim da ne lezi tu problem,nego u samoj organizaciji i iznosenju lopte iz zadnje linije. Zahid je bomba igrac,kad udje u formu znacice nam do jaja. U pravu ste za Kanutea,ali on je najcesce u karijeri igrao malo ofanzivnije nego kao sad kod nas i imao je cesto iza sebe nekog da mu cuva ledja. Odlican je igrac,ume sa loptom,jak,ima odlican pas,ali dilema je kako ga najbolje iskoristiti i "sakriti" mu neke mane koje ima. Mnogo ce znaciti ovaj stoper sto je dosao,mislim da cemo biti osetno jaci kad udje u formu. A to nam je naveci problem ove godine,svi su kasno stizali i non stop se cekalo da udju formu,da se uigraju...
Kalulu recimo sad vec izgleda daleko bolje nego na pocetku.
Ekipa ima potencijala,samo nam vremena treba.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.513
Reaction score
29.287
Локација
Novi Sad
3.Главни судија Дејан Трифковић и ВАР судија Павле Томић начинили су грешку на утакмици ФК Партизан – ФК Радник. Главни судија је погрешио када је у 41 минуту после непотребног и погрешног позива из ВАР собе променио исправну одлуку донету на терену да призна погодак ФК Партизан јер није било прекршаја.
Главни судија је погрешио у 90+6 минуту када је досудио казнени ударац за домаћу екипу јер је гурању домаћег играча од стране гостујућег претходио прекршај другог домаћег играча. ВАР још једном погрешио, морао је да позове судију да погледа снимак.

 

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.157
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
"Pre svega, ne verujem da to može da se desi (da navijači ne dođu na derbi), možda grešim, možda ne poznajem situaciju dovoljno, ali po meni to ne sme da se desi. Mnoge stvari možeš da učiniš, ali da dozvoliš protivničkom timu u derbiju da ima prednost na tribinama to nije moguće, ne želim da verujem da tako nešto može da se dogodi. Verujem da će naši navijači ostaviti sve po strani bar na jednu utakmicu, derbi je derbi. Verujem da će naš stadion i dalje ostati naš, naša atmosfera, naš osećaj. Partizan je veći od bilo koga, od igrača, ljudi iz kluba, navijača. Moramo da zaboravimo sve zbog Partizana. Ako govorimo o derbiju, nemoguće je da na našem stadionu bude više ljudi u crvenom nego crno-belih, ne želim da verujem da to može da se desi. Možda ne razumem situaciju u potpunosti ali siguran sam da naši navijači to neće dozvoliti, siguran sam da će biti pun stadion crno-belih a mi ćemo se potruditi da nakon meča izađu sa osmehom",



poručio je Natho, koji odrađuje petu godinu u dresu crno-belih.





Vidimo se na Istoku, moja prva utakmica ove sezone na nasem stadionu.
Podrzavam bojkot, samo ovo iznad je meni sada bitnije.

Jna je nas!
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.696
Reaction score
22.656
Локација
Beograd
Iskreno, bojkot mora da ima klauzulu, makar za naš stadion, ne sme ona žgadija da se širi našom kućom, ma kakva bila.
A koliko god da su jaki, ultrakopirani, uz podršku murije, oni jedva pune Sever našeg stadiona i u najmanju ruku im nije svejedno.
I Istok i Zapad i Jug, sve makar tu utakmicu da bude naše uz lep repertoar i posvetu Upravi i Skupštini kluba, zašto da ne...
 
Top