Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Nikad mi naš mentalitet neće biti jasan. Fudbal i košarka kao da kopiraju jedni druge. Znači u Kupu, isto kao i Aba liga skoro sve utakmice. Igrači koji su sa manjom minutažom, umjesto da se dokazuju treneru i razbiju protivnika, oni se ponašaju kao da su nezadovoljni što igraju manje bitne utakmice. Pa kako očekuješ šansu u teškim utakmicama? Kako misliš da odeš u to inostranstvo o kom sanjaš?
Jbt igraš u Partizanu, tolika djeca sanjaju da igraju za Partizan. Umjesto da preoreš taj teren još jednom pošto je već oranica, ti igraš petom đe ne treba, šutiraš kao da ti je noga drvo, trčiš kao da nemaš damara snage i nose te igrači iz drugog ranga takmičenja kao da nisi ništa teže od kašike podigao.
Čovječe, treniraš sa Nathom, Zahidom, Takijem, Belićem, Saldanjom... Kako ne poželiš da im budeš pomoć, da te pohvale, gurnu dalje?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.637
Лаган излет са минимум напора.
Резервисти очекивано. Неки од њих нису играли баш дуго и ако је било осцилација у њиховој игри то је нормално. Задња линија први пут заједно на терен и та неуиграност и недостатак мечева узимају свој данак....и најјачи састав је лоше почео сезону па ево...... По мени Шеховић и Филиповић ништа не би били лошији од Антића и Аранђела да су имали тај континуитет на тим позицијама.
Baždar nema minute i nema glavu. Još nije kasno za njega ako se bude sabrao na vreme.
Није до њега колико до неких несрећних околности које га прате. Баждару је у овим годинама најбитније да игра сениорске мечеве, сад ће да напуни 20, а још практично није ушао у сениорски фудбал. И већи таленти од њега су страдали јер су превише дуго чекали шансу у сениорском фудбалу. Неиграње сениорских мечева од 18 до 20-21 године је највећи проблем за младог играча јер оно што изгубиш у тим годинама то се више никад не враћа. Није био те среће као Илић да му се отвори позиција, а са друге стране због тог јебеног бонус правила није нам лако ни да га пошаљемо негде на позајмицу иако би то за њега на зиму, по мени, био најбољи потез, а најидеалније је било да је овог лета отишао на позајмицу негде где ће играти. Џабе све ако немаш сениорске мечеве у ногама и ако си ускраћен у тим годинама за такво искуство. Не знам да ли је на више од 5 мечева био стартер..... Одиграо је 52 меча са просеком од 22 минута игре по мечу. Сви минути кад се скупе то је око 12 утакмица (4 гола, 3 асистенције).... То је мизерија од минута. При том је у већини мечева ушао зато што је бонус и кад играч види да углавном добија шансу због неких бонус правила то нема баш добар психолошки ефекат. То што седи на клупи па некад уђе али ето тренира са првим тимом у конкуренцији је.....то је минимални импакт на напредак. То је ајде и било ок док се није приближио 19 рођендану.....после тога је класично wasted time..... Узимајући у обзир све ово Баждар итекако има главу јер мало који млади играч, таквог талента, би имао овакво стрпљење после сви оних наслова да га тражи овај или онај. Јовић је пукао за много мање, а талентом не може да приђе Баждару. Не знам какав му је приватан живот али ако као што кажеш воли ноћ онда је ето један од могућих разлога за такву склоност и то што није рано осетио одговорност играња сениорских мечева. Колико се ја сећам и Јовета је својевремено волео да изађе.....у ствари не знам ко није од њих..... Та прича са сплавовима и слично је мало мистификована да би неспособност људи који брину о тим младим играчима пала у други план.... Расписао сам се о њему јер осећам да ће Баждаров таленат да буде протраћен и то најмање његовом кривицом. Рецимо Белић је у последњи час добио шансу у сениорском фудбалу (са 21 год) али, колико год то невероватно звучало, да је добио шансу раније сигурно би био још бољи играч него што је сада, и он је ту изгубио неповратно делић свог природног дара али је и овакав нама предобар. На ивици је и Стјепановић и Михајло Петковић, Трифуновић......ако клинац тренутно није довољно добар за првих 11 треба да иде на позајмицу пре него што пређе у другу половину 19 године......
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.745
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
Расписао сам се о њему јер осећам да ће Баждаров таленат да буде протраћен и то најмање његовом кривицом.
Koji talenat?
Sa 5 metara ne ume da glavom pošalje loptu u mrežu gola koji je viši od 2, a širi od 7 metara! Šta je još uradio za tu minutažu koju je danas dobio? Ništa. Protiv drugoligaša!
Vikao sam mu na revanšu protiv Nordsjelanda na JNA da GLEDA kako igraju ti Skandinavci, Evropljani, šta li su već i da UČI šta je to fudbal!
Šta bi bilo da nam takvi kao on zaigraju svih 90 minuta protiv nekog sledećeg Nordsjelanda? Koliko bismo primili? Deset? Dvadeset? Više?

Po terenu može da se šetka neki Zahid. Suma. Milko. Maradona, Mesi.
Ali, sine, ti nisi ni blizu polovine od nekog Zahida i Sume. I tako redom. Oni mogu da se šetaju jer znaju. Ostali moraju da oru. S tim što u timu imaš sad npr. jednog Saldanju koji i ore i zna. Belića koji i ore i ima dozvolu za ubijanje. Kanutea koji može da te nosi u zubima i igra. Takija koji ili da ili namesti. Severinu koji je na turbo pogon.
Ko da izađe da bi se ti šetkao po terenu i čekao da ti neko donese loptu?

Ništa lično protiv Sameda! Ali baš ništa lično! Ali, fudbal je fudbal! Voleo bih ja da je on danas dao 5 golova i namestio dva. Da imam šta da gledam. Ali ne vredi... U Partizanu se godišnje ,,pojavi,, bar 50 mladih fudbalera. Retki dobiju šansu da odigraju neki meč za prvi tim. Možda samo jedan uspe da se ustali u prvom timu. Ili nijedan. Znači, imamo tih 49 ili i svih 50 GODIŠNJE koji NEĆE ostati u sećanju skoro nikome da su nekad nešto odigrali u Partizanu... Pa sad on nek razmisli koji je i gde spada. Naravno ne samo on, nego i svi ostali mladi fudbaleri.

Pratim često Teleoptik i nikad nisam prema njima ovako strog, kao što sad jesam prema Baždaru...a znate zašto...prvo zato što tamo svi oru teren (osim retkih izuzetaka), i zato što je procenjeno da je neko kao Baždar tri puta bolji fudbaler od njih, jer je već duže vreme superligaš, dok su ta deca poslati u trećeligaša...

Što se tiče ovih starijih ,,rezervista,,...(koji ređe igraju)...Medinu gledam prvi put pa imam razumevanja za njega, nije ispadao, solidno je reagovao...verujem da nije slučajno što ga je Duljaj doveo, pa bih mu i ja dao priliku kad bude potpuno spreman...
U to ime:


Dakle, fanki kold medina, mada ima i ona, splavovi su Meka i Medina, ali meni je manje bitan izbor pesme ili nečiji privatan život od toga šta ko radi ili ne radi na terenu...

Dođoh, videh, pobedih, rekao bi Gaj Julije Cezar, a ja bih rekao da sam zadovoljan onim što sam danas najavljivao pred utakmicu pričajući o ,,kozama i ovcama,, i što se posle i ostvarilo, u našu korist - Dođosmo na Džajka Old Ub Traford, videsmo ko je za Partizan a ko ne, ,,ubismo kozu,, i pobedismo (minimalcem) i prođosmo dalje. Dovoljno za danas što se fudbala tiče.

A mladi igrači zaista MORAJU da igraju negde - u omladincima, kadetima, Teleoptiku, drugog ligi, na pozajmici...
A samo oni koji dosegnu i kvalitet i fizikalije - mogu i u Partizanu. Inače...ne baš...

Teraj dalje.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.637
Koji talenat?
Sa 5 metara ne ume da glavom pošalje loptu u mrežu gola koji je viši od 2, a širi od 7 metara! Šta je još uradio za tu minutažu koju je danas dobio? Ništa. Protiv drugoligaša!
Ни Белић није умео што шта па ево..... Погледај његову утакмицу за Чуку против нас (играо до 60 мин) па реци искрено јел би га довео макар у Телеоптик..... Што се мене тиче још тада сам написао да га на основу овога никад не би довео......а не верујем да је до тада имао бољих издања од овог против нас.....макар кад је сениорски фудбал у питању. Вероватно смо га довели на основу партија у омладинцима Вест Хема и Олимпијакоса....после тога је био изгубљен у свету сениорског фудбала...до прошле године.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.285
Reaction score
10.749
Локација
underground
Ja od Bazdara nista do sad nisam video a imao je sasvim dovoljno prilika i minuta do sad da nesto pokaze . Vise sam video od malog Stjepanovica na ono par minuta sto je dobio nego od Bazdara za svu minutazu .
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.745
Reaction score
29.591
Локација
Beograd
реци искрено јел би га довео макар у Телеоптик
Znaš kako kažu mnogi pa i neke lepe glumice, zlatna kočija jednom prođe pored tebe pa ili uđeš ili ne uđeš...
Znamo za one koje su ,,ušle,, tj. dobile priliku da snime film i postale poznate, ali ne znamo za stotine onih koje NISU dobile priliku ili nisu primljene na FDU, itd...
U fudbalu ipak imaš možda i neku priliku za popravni...ali ne baš puno ili beskrajno...

Nemam vremena da gledam tu utakmicu o kojoj mi pričaš, ali znam milion primera o tome kako neko dobije šansu i iskoristi ja a neko ne...prijatelj mi stalno priča o tome kako je Matić sa Uba i iz MU i iz repke Srbije bio rezerva njegovom sinu, ali...jel zna sad neko za sina mog prijatelja? Ne zna. A za Matića iz MU - znaju svi...

Naravno da ni ja ni hiljade trenera ne bi uzeli nekog igrača ni za Teleoptik, pa se posle pokaže da taj ipak vredi nešto...
Ali tako je to... Nekim trenerima je Dača Pantić bio fetiš, ali Duljaju nije.
Ja sam recimo Baždara već više puta ove sezone tražio za Teleoptik, ali posle današnje utakmice... :confused-smiley-013: ...nije fer prema ovima iz Teleoptika.
E sad, možda neko i Sameda, jednog dana, proturi i u MU...ali to je njegov izbor...
Moj nije.
Ali ja nisam u MU.
Samo na forumu.
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
659
Reaction score
5.286
Локација
Nis
Osim sto sam mazohista pa gledam prijateljske utakmice protiv treceligasa ja pogledam i isecke sa treninga i podelio bih jedan utisak sa vama a to je da Duljaj posteno jebe kevu mladjim igracima pogotovo Ilicu i Bazdaru tako da ili ce ocvrsnuti i postati igraci ili ce ga prijaviti za maltretiranje:buhaha.
Sto se tice Bazdara pisao sam jos letos ovo zapazanje, decko je nabedjen i glava mu je u nebesima. Desavalo se da Duljaj vice na njega jer maneken ne moze da zavrsi akciju kako treba jer mu smeta sunce i zabole ga kurac i da se potrudi. Nije njegov problem manjak minutaze vec ponasanje. On sa kurcoboljom i trenira, a tako i igra kad dobije minute na mecu.
Edit: I kolega @Elric (koji je najbolje upucen) je pisao letos slicno opazanje: „Baždar je priča za sebe, neverovatno talentovan ali ne pokazuje dovoljno želje ni na treninzima ni na utakmicama, moraće da vreba šansu i da se dokazuje."
 
Последња измена:

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Nema tu puno veze talenat u modernom fudbalu koliko disciplina i rad. Bjelić je trenirao na ostrvu i to se vidi, nije rastao u društvu splavara gde se zanemaruju fizikalije, gde se bahato ponašaju pa klinci sve manje kondicije imaju za ozbiljan fudbal a sve više za kurve.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.637
Nema tu puno veze talenat u modernom fudbalu koliko disciplina i rad. Bjelić je trenirao na ostrvu i to se vidi, nije rastao u društvu splavara gde se zanemaruju fizikalije, gde se bahato ponašaju pa klinci sve manje kondicije imaju za ozbiljan fudbal a sve više za kurve.
Таленат, дисциплина и рад су неодвојиви у модерном фудбалу. Мораш да имаш све. С тим што на радну дисциплину може да се утиче, на таленат не може, с тим се родиш. Баждар је велики таленат. И већи таленти од њега су имали бубице у глави у тим годинама. Изгураће.
 

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.164
Reaction score
4.361
Talenat je danas 1%. Džabe ti znanje u nogama ako će da te pretrčavaju lagano, klinci moraju da oru.

Najveći problem klinaca je u glavi. Dignu ih treneri u mlađim kategorijama, roditelji i menadžeri. A fudbal polako postaje privilegija bogatih, što znači da su siti i napojeni, ništa im ne fali. I što onda da trče, da se bore, fudbal moraš da voliš, da živiš za to da bi uspeo. A talenat i znanje su ipak najbitniji...Pa, mi u našoj ligi imamo gomilu nabildovanih cepanica koji ne znaju pas da odigraju. Kažu, borben, jak, čvrst, pa vodite ga na koridu onda.
 
Top