Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Black Voyage

Grobar
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
301
Reaction score
355
Prošle sezone, posle 0:4 na JNA protiv poslednjeplasirane Mladosti GAT, krenuo je strmoglavi pad. Pa smo na kraju završili kao četvrti. Nadam se da ovo nije neki sličan scenario. Ali svakako je nerealno da izgubimo od bilo koga u domaćem prvenstvu sa četiri gola razlike. Skandalozan rezultat.
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
331
Reaction score
977
Локација
Boston
Znao sam da ce besplatan ulaz napraviti vašarsku atmosferu. Znsci posle 0.0001 sekunde su poceli da pevaju ds volim crno bele, naravno nisu pratili ritam sa razglasa, zatin od prvog minuta cika i vrisak dece, zviždanje, ovi izašli napred, gol iz kornera i znao sam da sledi gatovanje.

Bolje prazan stadion nego da mamlazi leče frustracije
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.079
Reaction score
4.028
Локација
Beograd
Ljudi, mi smo u ovoj godini dva puta poraženi 4-0 na JNA!!! Kome to može da bude normalno i ko to može na bilo koji način da opravda? Dva puta ljudi!!!

Prvo od ekipe koja je kasnije ispala iz lige, a sada od TSC-a koji je sigurno daleko kvalitetniji rival od GAT-a i vrlo verovatno najorganizovaniji klub na svim nivoima u ligi, ali opet to je klub bez tradicije, nekog velikog broja navijača, opterećenja rezultatima, otužnog učešća u Evropi i klub koji može da nas pobedi, to ne bi bilo ništa strašno, ali da nas ponizi u našoj kući nikako!

To ne može i ne sme da se desi, a danas je pored 4 data i 2 poništena gola imao više šansi nego mi!

U klubu veličine (barem po imenu) Partizana, za ovo bi neko morao da snosi odgovornost.

Ovako onaj koji je najodgovorniji (u klubu) parazitira i nema nameru da ode, sportski sektor ne postoji, Duljaj je dosta dobrih stvari uradio po pitanju prelaznog roka i na tome mu se divim, ali jednostavno ne može trener Partizana posle skandalozne utakmice, fijaska u domaćoj ligi da dođe i kaže - Ja sam kriv, ali ova utakmica je gotova, završena priča, idemo dalje. Pa jebem mu miša, ne može...
 

TokyoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
22.01.2008
Порука
1.113
Reaction score
4.026
Локација
Београд
Duša me zaboli svaki put kada moram da napišem politički komentar u sportskoj raspravi ali...

Ko veruje da Partizan može da bude šampion i tako se direktno plasira u LŠ a ne miljenica, taj nije pratio sport od 2012.

Ne, ne kažem da nas je sudija danas sjebao, već da je ovo možda i najrealnije lice ovog Partizana, pogotovo u odbrani. Svi smo znali da će serija trajati otprilike do izbora. Pritom sudije nisu ni potrebne kada je klub u šaci naprednjaka od glave do pete.

Ove sezone je takav pritisak nabijen na pobede Partizana i loše utakmice Zvezde da bi čovek pomislio da imamo +35 a ne +6, sada +3 a opet vrše taj pritisak. Srbija nije navikla da Zvezda crvena ima jedan poraz a kamoli dva u sezoni. Na stranu to što sam mišljenja da mi titulu ne bi uzeli ni sa +35 u ovom momentu. Dovode igrače za po 5 miliona evra, od top 10 transfera drže možda prvih devet pozicija, ali se više ističe deseti transfer jer je taj Partizanov.

Ulažu bespovratno jedno 20-40 miliona evra godišnje u Zvezdu i mi očekujemo da će se Partizan, čija je uprava produžena ruka vlasti, uraditi nešto da ih spreči u rekordnim uspesima.

Predsednik države se nervira na utakmicama svog kluba i u slobodno vreme ponosno govori o tome kako se tukao na utakmicama i kako su ga vodili u stanicu, sad vodi svoju decu i govori kako mu deca plaču zbog rezultata Zvezde, pa kakav bi on otac bio kad bi dozvolio tako nešto?!

Znam da je realnost jako depresivna, ali očekivati bilo šta dok taj vodi državu je kao i očekivati od Pinka da pljuju predsednika, nerealno.

Govorimo o ljudima koji su upotrebili pretnje i crkvu da spreče dolazak jednog košarkaša u Partizan, ako vam to nije dovoljno... Onda pogledajte bukvalno sve ostalo od 2011. do danas. Siti ne bi uzeo titulu u Srbiji, zbog mi nisu krivi ni igrači ni treneri.

Smrt fašizmu - živeo Partizan, kad tad.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Drugim rečima Duljaj je zaslužan za 13 pobeda, omanuo za 1 nerešenu, i kriv je za 1 poraz...pa i ne ide mu baš tako loše...
A fudbaleri su samo k'o šahovske figure on ih pomeri tamo i ovamo i onda pobedi utakmicu. Ili je ne pobedi.
E moj druže, beogradski...
Pa da je to tako, ne bi neki igrač (kao Saldanja) koštao milion i nešto evra, neki daleko manje, a neke ne možeš da uvališ nekome ni kad bi mu doplatio da ih uzme...
Očigledno je da ima nešto i do igrača... Ipak.
To ne može i ne sme da se desi, a danas je pored 4 data i 2 poništena gola imao više šansi nego mi!

U klubu veličine (barem po imenu) Partizana, za ovo bi neko morao da snosi odgovornost.
Kao što vidiš, može da se desi, veličina imena Kluba je jedno, realnost i sadašnji sastav igrača nešto sasvim drugo. Uostalom i mnogo bolji i slavniji igrači Partizana od ovih koju su tu danas, imali su neke svoje rezultatske debakle...to je fudbal, to je sport, desi se...

Danas nam golman nije došao na utakmicu, a o odbrani u sastavu Filipović (Aranđel) - Ilić - Sveta - Antić pisali smo već eseje...kao i o tome da su Natho i Zahid vrlo slabi defanzivno a da je Kanute rizičan. Dok ni Beliću danas nije išlo.

I, ko da snosi odgovornost? Duljaj? Da podnese ostavku?
I o tome smo već pisali, ali ne eseje nego romane.

ne može trener Partizana posle skandalozne utakmice, fijaska u domaćoj ligi da dođe i kaže - Ja sam kriv, ali ova utakmica je gotova, završena priča, idemo dalje. Pa jebem mu miša, ne može...
A šta da kaže?
Šta bi ti hteo da on kaže?
Predloži, napiši...
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
TSC je opasan iz igre, kad primiš na tri prekida tri gola tu je sve jasno i nije bilo šanse da se vratimo. Bojao sam se da kad naletimo na ovaj niz ozbiljnijih ekipa da će biti loša utakmica ali ovome se baš nisam nadao.
Aca od toga da nema kiks napravio bar dva danas (pri čemu ga ni je krivim za olimpijski gol onaj).
Štoperi tromi i bez startne brzine, najopasniji znalci s loptom u potpunosti sačuvani, Kanute i Belić uvek loše pozicionirani. Inferiorni smo bili baš.
Nismo ni sreće imali sa suđenjem ni sa loptom, te bolje sad da se to desi i sve nakupi ovako nego posle.

Aleksandar Filipović.. čovek dobrih kvaliteta sa dobrom karijerom pre nas.. bio sam uveren da će praviti razliku.. štetniji i od Saničanina i od Pantića večeras. Bandere dve da smo postavili po toj strani manja bi rupa bila.

Nikakvi u presingu, razbili su nas tek tako. Slabo kretanje u napadu, Taki je doktor fudbala ali očigledno za ekipe koje napadamo i gde dominiramo, u ovakvoj utakmici skoro beskoristan.

Sve u svemu ništa za prelaznu ocenu večeras sem publike koja nije zviždala ekipi čak ni posle poraza. Što je neko primetio, ja sam spomenuo da bi ovo mogao biti naš Hajduk ali pošto smo kanta od kluba organizaciono ko zna šta će se desiti. Sa ovako satkanom ekipom (ne po pitanju talenta već uklapanja) i ovo što smo uradili je više nego impresivno.

Podrška ekipi neupitna, teraj dalje.
 

ALEKSANDAR K.

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
44
Reaction score
103
Локација
Glasgow
Ljudi ne treba se zanositi niti pljuvati po igračima,oni nisu u Partizan došli sami,neko ih je doveo...Mi jednostavno nemamo kvalitet i tu sve počinje i završava..
Meni je ogroman i iskreno neočekivan rezultat od 13 uzastopnih pobjeda sa ovakvom ekipom..
Današnja utakmica je od početka izgledala kao da igramo protiv jakog Evropskog tima i to bi čak bilo odlično da je to tako..prava Istina je da smo mi ustvari toliko nekvalitetni da je to mučno gledati.
Ovo je ubjedljivo najgori i trkački najimpotentniji od svih naših timova...
Mi nemamo beka kvaliteta Nemanje Petrovića i nemamo štopera kvaliteta Stojića..I OK guraćemo mi dok igramo protiv lošiji timova,čim je iole bolji tim mi nemamo šta tražiti..
Krčag ide na vodu dok se ne razbije. ..Mi smo danas ispoljili takvu nemoć da je to bilo jasno vidljivo,na terenu laži nema ..ne treba nama ništa drugo osim Vazurinog odlaska i dovođenja novih ljudi koji nemaju nikakve veze sa Zekom..
Momcima podrška. Koliko mogu toliko daju..
Nama je važnije u ovom trenutku odlazak Uprave od Šampionske titule,koja bi samo oči zamazala..
I bolje da ne idemo u Evropi dok se stanje ne sredi,samo ćemo ispisati nasjramnije stranice Istorije.
Kanute????
 

maxa14

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
121
Reaction score
254
Drugim rečima Duljaj je zaslužan za 13 pobeda, omanuo za 1 nerešenu, i kriv je za 1 poraz...pa i ne ide mu baš tako loše...
A fudbaleri su samo k'o šahovske figure on ih pomeri tamo i ovamo i onda pobedi utakmicu. Ili je ne pobedi.
E moj druže, beogradski...
Pa da je to tako, ne bi neki igrač (kao Saldanja) koštao milion i nešto evra, neki daleko manje, a neke ne možeš da uvališ nekome ni kad bi mu doplatio da ih uzme...
Očigledno je da ima nešto i do igrača... Ipak.

Kao što vidiš, može da se desi, veličina imena Kluba je jedno, realnost i sadašnji sastav igrača nešto sasvim drugo. Uostalom i mnogo bolji i slavniji igrači Partizana od ovih koju su tu danas, imali su neke svoje rezultatske debakle...to je fudbal, to je sport, desi se...

Danas nam golman nije došao na utakmicu, a o odbrani u sastavu Filipović (Aranđel) - Ilić - Sveta - Antić pisali smo već eseje...kao i o tome da su Natho i Zahid vrlo slabi defanzivno a da je Kanute rizičan. Dok ni Beliću danas nije išlo.

I, ko da snosi odgovornost? Duljaj? Da podnese ostavku?
I o tome smo već pisali, ali ne eseje nego romane.


A šta da kaže?
Šta bi ti hteo da on kaže?
Predloži, napiši...
Pa zapravo to bas i nije tako…da Duki je kriv za to , ali je Duki kriv i za Nordsjeland, a i za onih 0:4 protiv Gata, a bogami i za 4. Mesto prosle sezone….znaci ima 2 puta po 0:4 i jednom 0:5 sa teletabisima i bez ijedne znacajne pobede…
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Duki kriv i za Nordsjeland, a i za onih 0:4 protiv Gata, a bogami i za 4. Mesto prosle sezone….znaci ima 2 puta po 0:4 i jednom 0:5 sa teletabisima i bez ijedne znacajne pobede…
Meni je u fudbalu bitno da se pobedi. A da li je to sa 1:0 jer je nekoga lopta udarila u dupe i ušla u gol, ili sa ubedljivih 4:0 ipak je manje bitno. A isto tako i kad se izgubi, možemo mi da cinculiramo u sitna crevca da li je krivlji bek, štoper, golman ili trener, isto nam dođe...

Ali je meni simptomatično kako pojedinci samo čekaju da se izgubi pa da onda iznesu svoje teorije kako i šta i ko sve nevalja...
A dok se pobeđuje, nema ih...

Isto je i na KK temama...
UUU AAA EEE osvajamo SVEEEE, dolazi Mirotić, dolaze NBA igrači, super...ne dolazi Mirotić, izgube se utakmice...UUU AAA ništa NE VALJAAAA...
Na FK temama...
UUU AAA Duljaj ništa NE ZNAAA...posle zaređamo pobede...UU EE imaćemo više bodova od zvezdEEEE...onda izgubimo utakmicu, pa opet, UUU AAA Duljaj izgubio i od Mladosti GatAAAA...

I tako... :icon-rolleyes:
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.079
Reaction score
4.028
Локација
Beograd
@Goran Tomić

Čika Gorane, Partizan je imao teške trenutke kroz istoriju, ali je uvek jedna stvar ista - u kakvom god da smo stanju mi smo VELIKI KLUB. Klub koji ima obavezu prema armiji navijača od kojih je većini svaka utakmica gostovanje i zarad svake utakmica se mnogo žrtvuje materijalno, fizički, a najviše psihički...

Prema tim navijačima Duljaj je bio dužan da se sve ne svede na to " Ja sam kriv, ali utakmica je već arhivirana, idemo dalje".

Ne može! Ne može, ako ne zna šta da kaže neka pogleda konferenciju Željka Obradovića, posle Cedevite ili bilo koju drugu.

Ne kažem da je on najveći problem ovog kluba, ali potpuno nebitno mi je kako se zove trener, Marko, Stanoje, Jokan, Mateus, ma i da je Gvardiola, baš me briga isto bih pisao.

Još sam više besan jer je Duljaj kako sam voli da istakne toliko godina proveo u Partizanu i mora da nude svestan da je ovo fijasko. Ovakvo poniženje doživeti u našoj ligi je nešto što zaslužuje objašnjenje, tj polaganje računa, ako je svestan da nema kome u klubu, da onom debelom krmku možda, tj sigurno ovo i odgovara, da tzv sportski direktor Ivica Kralj ima suspenziju i nema nikoga u sportskom sektoru kome treba da polaže račune, ima vala navijačima!!!! Koji su konačno počeli da dolaze u pristojnom broju. Daću ti nekoliko primera :

- Ivan Tomić posle derbija (kada nam nisu svirali čist penal, kada smo izgubili)
- Darko Božović kada je na onoj minusčini 2007-e driblao Kačara, pa po izlasku sa stadiona prišao navijačima i uputio izvinjenje zbog toga (tad sam se smrzao uz Dnjepar najviše na tekmama Partizana) .
- Mateusa posle 0-0 sa Komom...

O košarci Željku i Duletu pre svega koji su neprikosnoveni, ali svakako i Trinkijiju i Džiletu da ne pričam, Sale Brković u rukometu, a sada i Bojan Janjić koji je hvala Bogu još tu u odbojci. Svi znaju, svesni su veličine Partizana i koliko je bitno da su igrači svesni težine dresa i šta znači za navijače kada se ovako jedan fijasko doživi.

Ja sve ovo pišem iz besa i nemoći, bola koji jednostavno ne može da me prođe, jer ne mogu da se pomirim da je ovako nešto za moj Partizan normalno. Nije i nikada neće biti, sve i da je sa druge strane PSG, a ne neke Linglong ekipe.

Stvari treba nazvati pravim imenom, kažeš ovo je sport, dešava se. Stariji si od mene, seti se kada si u našoj ligi poslednji put u toku jedne godine gledao kako Partizan na svom stadionu prima 4 komada...

Da mogu iskočio bih iz svoje kože!
 

maxa14

Početnik
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
121
Reaction score
254
Meni je u fudbalu bitno da se pobedi. A da li je to sa 1:0 jer je nekoga lopta udarila u dupe i ušla u gol, ili sa ubedljivih 4:0 ipak je manje bitno. A isto tako i kad se izgubi, možemo mi da cinculiramo u sitna crevca da li je krivlji bek, štoper, golman ili trener, isto nam dođe...

Ali je meni simptomatično kako pojedinci samo čekaju da se izgubi pa da onda iznesu svoje teorije kako i šta i ko sve nevalja...
A dok se pobeđuje, nema ih...

Isto je i na KK temama...
UUU AAA EEE osvajamo SVEEEE, dolazi Mirotić, dolaze NBA igrači, super...ne dolazi Mirotić, izgube se utakmice...UUU AAA ništa NE VALJAAAA...
Na FK temama...
UUU AAA Duljaj ništa NE ZNAAA...posle zaređamo pobede...UU EE imaćemo više bodova od zvezdEEEE...onda izgubimo utakmicu, pa opet, UUU AAA Duljaj izgubio i od Mladosti GatAAAA...

I tako... :icon-rolleyes:
Realno mi je da uopste nemam teorije nego da mi je ovo sramota…slazem se da je bolje da izgubis jednom 4:0 nego 4 puta po 1:0, ali brate useravaju nas teletabisi.Sa druge strane moram da priznam da mi je lakse da prihvatim ovo sranje nego igru KK.
 

lavex

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2008
Порука
1.631
Reaction score
8.801
Локација
"preko bare"
Ko god misli da bi smjena Duljaja nešto promijenila je vjerovatno prespavao proteklih ne znam ni ja koliko godina.

Nego, mislim da ne bojkotujemo dovoljno. Da nas je manje na tribinama, ova uprava bi otišla do sada. Ipak bi ih masovni nedolazak publike pogodio i povukli bi se iz moralnih razloga.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.643
Локација
Beograd
Ja sve ovo pišem iz besa i nemoći, bola koji jednostavno ne može da me prođe, jer ne mogu da se pomirim da je ovako nešto za moj Partizan normalno. Nije i nikada neće biti, sve i da je sa druge strane PSG, a ne neke Linglong ekipe.

Ja sam vam, sine, pisao da za mojih 50 godina praćenja našeg Kluba, nisam u Partizanu video lošijeg beka od ovog sad mučenog Antića...eto...ko ne veruje, nek nađe negde među postovima pa nek proveri...
U međuvremenu se Antić, priznajem, popravio, što ne znači da je postao Roberto Karlos. Niti da su ostali u odbrani sve sam as do asa... Ali daleko od toga da su samo Antić i odbrana problem!

DECENIJE lošeg vođenja i odluka morale su dati rezultat - mi smo sve dalje i dalje od nekog evropskog proseka...ili čak i od onoga što smo nekad bili u domaćim okvirima...uništeni smo finansijski, kvalitativno, ma na razne načine...
A taj TSC nije doduše PSŽ, ali je bolji nego što je ikada bio! On bolji, mi gori, i...eto ti...

Nije OVO onaj Mateusov Partizan, pa čak ni Tumbakovićev, ili Osimov, ili Mladinićev...pa da kažemo, ju, šta mu je...
Šta mu je? Pa sveden je na ovo što sad jeste...igraju dobrovoljci...ljudi koje neko zajebe da dođu pa im posle ne da platu (Asano, Dijabate...ko je sledeći?)
Verovatno je veće čudo što smo dosad pobedili 13 utakmica, nego što smo izgubili ovu jednu...
HVALA ovim momcima što nose naš dres i bore se za njega, jer da nije njih...KO bi uopšte igrao za NAS?!

Stvari treba nazvati pravim imenom, kažeš ovo je sport, dešava se. Stariji si od mene, seti se kada si u našoj ligi poslednji put u toku jedne godine gledao kako Partizan na svom stadionu prima 4 komada...

Da mogu iskočio bih iz svoje kože!
Iz ove kože se ne može...

A kad sam gledao 4 komada u našoj mreži...ma gledao sam...više nego što ikome u životu treba i 4, i 5 i 6...kod kuće, na strani, uživo, preko TV-a, preko radija...

Ali OVE tamo neke davne godine smo bili prvaci...i to mi je bila jedna od najvećih radosti u životu...potrla je ta radost bol zbog ovih poraza...iako smo i 4 i 6 primili na JNA...


 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
331
Reaction score
977
Локација
Boston
Bojkot ih je naterao da stave ulaznice protiv Sabaha 300 dinara i sad 2 puta besplatan ulaz. Iako ne mislim nista dobro o juznoj tribini postujem bojkot i mislim da je redno da se interes grupe stavi ispred pojedinca.
Danas je na JNA bila takva atmosfera da je 0 4 malo.
Samo je pederovanje za pohvalu i to treba nastaviti uvek i svuda :)
 
Top