Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Haris Brkić 24.7.1974-15.12.2018-prošlo je 18 godina...

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Crno-beli osvojili 9. memorijalni turnir!07.06.2009.
263.jpg
Deveti tradicionalni turnir koji nosi ime legendarnog asa Harisa Brkića, danas je završen u Podgorici. Crno-beli su u finalu savladali domaćina Budućnost i tako po sedmi put osvojili ovaj prestižan turnir.

U prvom polufinalnom meču Partizan se sastao sa ekipom Podgorice i zabeležio pobedu 42:79 (9:21, 8:27, 13:18, 12:13). U redovima izabranika Miloša Gligorijevića najefikasniji bio je Rebić sa 21 poenom, dok su ga uspešno pratili Radojević sa 11, Dabetić i Đorđević sa po 9 poena. Doprinost ostatka tima za ulazak u finale takođe je bio veoma značajan: Babović 6, Čavić 6, Nenadović 8, Jaramaz 4, Ivković, Janković, Jovanović , Stojak 5. U drugom polufinalnom susretu Budućnost je pobedila Bosnu rezultatom 62:31. U utakmici za treće mesto snage su odmerile ekipe Podgorice i Bosne, uspešniji su bili košarkaši tima čije je bije nekada branio i Brkić, pobedivši domaću ekipu rezultatom 59:48.

U velikom finalu sjajni momci u crno-belim dresovim ubedljivo su pobedili ekipu Budućnosti 42:64 (7:20, 4:15, 18:20, 13:17) i još jednom osvojili ovaj prestižan košarkaški turnir. U crno-belom dresu ponovo se istakao Rebić sa 18 poena, dok su njegovi saigrači Babović sa 11, Đorđević sa 8, Radojević sa 4, Čavić sa 3, Nenadović sa 6, Jaramaz, Janković, Ivković, Jovanović i Stojak sa po 2 i Dabetić sa 6 postignutih poena, takođe dali ogroman doprinos osvajanju još jednog trofeja.

Najbolji strelac na turniru bio je Petar Dubljević iz Budućnosti, dok je za najboljeg igrača proglašen Nikola Rebić iz Partizana. Nagrade za najbolje obezbedili su nekdašnji saigrači Harisa Brkića – Miroslav Berić, Vlado Šćepanović i Predrag Drobnjak.

ZVANICNI SAJT KK PARTIZAN
 

Otto Mann

Grobar
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
435
Reaction score
3
Bravo za nase mlade kosarkase:clap Ipak, pobednik turnira i nije toliko bitan koliko cinjenica da se turnir odrzava i pokazuje da jedna kosarkaska legenda nikada nece biti zaboravljena.
 

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
Прошло је тачно девет година од смрти Хариса Бркића (1974 – 2000).

Прве кошаркашке дане направио је у сарајевској Босни са десет година. У Партизан је дошао 1992. године. Након позајмице чачанском Борцу, од сезоне 1993/1994 наступао је за први тим Партизана.
Наредних сезона са великим успехом играо је за Партизан, са којим је освојио три титуле првака државе и три национална Купа. У сезони 1997/1998, са црно-белима је наступао на фајнал фору Евролиге у Барселони.
Са младом репрезентацијом СР Југославије освојио је бронзану медаљу на Европском првенству у Турској 1996. године, а био је и повремени члан сениорског државног тима.
У сезони 1999/2000 играо је у подгоричкој Будућности, са којом је освојио још једну титулу првака Југославије. Крајем 2000. године, поново се вратио у Партизан.
Одиграо је укупно 294 званичне утакмице и постигао је 3740 кошева за клуб из Хумске. У црно-белом дресу одиграо је још само три званичне утакмице пре кобног 15. децембра.
У знак сећања на Хариса Бркића, клубови за које је наступао, Босна, Борац, Будућност и Партизан сваког лета организују меморијални турнир.

У уторак, 15. децембра у 11 часова на Централном гробљу, одаће се годишњи помен трагично преминулом асу.
http://www.kkpartizan.rs/sr/vest.php?id=387
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Devet godina od smrti Harisa Brkića

U utorak se navršava devet godina od smrti košarkaša Partizana i nekadašnjeg reprezentativca Harisa Brkića.

Ni devet godine još se ne zna ko su ubice nekadašnjeg košarkaša “crno-belih”. Nepoznati napadač pucao je u Brkića 12. decembra 2000. na parkingu ispred dvorane "Pionir", tek što je košarkaš završio trening. Brkić je preminuo tri dana kasnije.
Prve košarkaške dane napravio je u sarajevskoj Bosni sa deset godina, a u Partizan je došao 1992. godine. Posle pozajmice čačanskom Borcu, od sezone 1993/1994 nastupao je za prvi tim Partizana. Narednih sezona sa velikim uspehom igrao je za “crno-bele”, sa kojim je osvojio tri titule prvaka države i tri nacionalna Kupa. U sezoni 1997/1998, sa Partizanom je nastupao na fajnal foru Evrolige u Barseloni.

Sa mladom reprezentacijom SR Jugoslavije osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Turskoj 1996. godine, a bio je i povremeni član seniorskog državnog tima.

U sezoni 1999/2000 igrao je u podgoričkoj Budućnosti, sa kojom je osvojio još jednu titulu prvaka Jugoslavije. Krajem 2000. godine, ponovo se vratio u Partizan. Odigrao je ukupno 294 zvanične utakmice i postigao je 3740 koševa za klub iz Humske. U crno-belom dresu odigrao je još samo tri zvanične utakmice pre kobnog 15. decembra.

U znak sećanja na Harisa Brkića, klubovi za koje je nastupao, Bosna, Borac, Budućnost i Partizan svakog leta organizuju memorijalni turnir.

U utorak, 15. decembra u 11 časova na Centralnom groblju, odaće se godišnji pomen tragično preminulom asu.
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Uhh jedva da se kroz maglu secam ove igracine,znam samo da sam tada dosao iz skole i kada sam cuo tu tuznu vest izasao sam na ulicu prosetao par krugova i posteno se isplakao i ako nisam imao pojma da je on toliko dobar igrac,dovoljno je bilo to sto je bio igrac Partizana da zaplacem. Kasnije sam naravno saznao kakav je to igrac bio i kakva ljudska velicina ... Neka mu je vecna slava!
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Jedan od mojih omiljenih igraca iz te generacije, a uopste i omiljenijih osoba koje su vezane za Partizan. Neka mu je vecna slava.
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Ostaje da se nadamo da ce ubice ODGOVARATI ZA OVAJ ZLOCIN.Da li je moguce da niko nije video kad je kukavicki pucano na njega.Haris ce vecno ziveti u nasim srcima kao i Dragan Mance. Slava im.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.776
Reaction score
55.498
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne mogu da opišem koliko sam voleo ovog igrača on i Mića Berić su jednostavno bili pojam za mene,kad se to desilo ja kao klinac koji nikad ne gleda vesti bukvalno sam sve sate provodio ispred tv-a i nadao sam da će mu biti bolje...
Ne vredi govoriti o njegovim igračkim kvalitetima po meni jedan od naših najboljih plejeva ako ne i najbolji od tada do sada...
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Bila je cast gledati njegov produzeni dvokorak! :respect
Nikada tehnicka, nikada svadja sa sudijom, sa protivnickim igracima... gospodin kosarkas!
Vecna slava, Harise!
 

NJ22

Banned
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
559
Reaction score
0
Локација
Mladenovac
Pocivaj u miru majstore! Najbolji medju najboljima!
 

Darinho

Grobar
Учлањен(а)
21.11.2009
Порука
447
Reaction score
5
Локација
Tu negde svuda pomalo
Nek mu je večna slava. Ovaj čovek je mučki ubijen, ali će ostati živa legenda Partizana zauvek. I zato moje veliko poštovanje.
 

uros

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
212
Reaction score
1
Почивај у миру мајсторе...
 

zaka

Guest
Otiso si Harise ostala je tuga uvek ce te voleti Grobari sa Juga....
pocivaj u miru !
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.597
Reaction score
3.408
Локација
JNA
Secam se da sam dosao iz skole,prva godina srednje i namestao sam neki viseci deo sa majkom i kada mi je rekla da je preminuo istog momenta sam sve ostavio i otisao u sobu i plakao dugo...

Vecna slava majstore...:(
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Stvarno je bio majstor,i meni jedan od omiljenih igraca u to vreme.Sto neko rece ne mogu da zaboravim onaj njegov produzeni dvokorak...Greota velika za takvog momka...

Neka pociva u miru
 
Top