Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Otto Mann

Grobar
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
435
Reaction score
3
Izgleda da "zrtvovanje sezone" bila fora da se ostali ponadaju :D
 

Vojin91

Grobarčina
Учлањен(а)
18.10.2008
Порука
1.094
Reaction score
0
Evo vam link sa sadasnjim i nekim bivsim igracima pa vidite ko odgovara poziciji krila
http://http://www.eurobasket.com/team.asp?Cntry=Serbia&Team=170&Page=4

Da nije Gurovic Milan ili Mirko Kovac.
Salu na stranu kakvi Gurovic kakav Kovac, ali stvarno malo je kandidata za KRIlo jedino Kecman,Suput,Micov(ali nijedan od njih nemoze da igra k.centra zbog visine najveci je micov 201 cm)
 
Последња измена:

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
NBA igraci koji su slobodni (nisam siguran za sve, mozda je neko nasao angazman u Evropi, ali vecina sigurno jeste free), a mogli bi da budu pojacanja za nas (neko realnije, neko ne). Ako "ubodem" nekog od ovih 9, castite pice :) Svi su spoljni igraci, plejevi i bekovi, to sto mi trazimo...

1. Maurice Ager (Moris Oger, bek, 25 g, poslednji klub Nju Dzersi)
2. Anthony Carter (Entoni Karter, plej, 33 g, Denver)
3. Travice Diener (Trevis Dajner, plej, 27 god, Indijana)
4. Stephen Graham (Stiven Grejem, bek, 27 g, Indijana)
5. Jason Hart (Dzejson Hart, plej, 31, Denver)
6. Brevin Knight (Brevin Najt, plej, 33 g, Juta)
7. Tyronn Lue (Tajron Lu, plej, 32 g, Orlando)
8. Jacque Vaughn (Zak Von, plej, 34 g, San Antonio)
9. Mike Wilks (Majk Vilks, plej, 30 g, Memfis)

Nestrpljivost je glavni krivac sto se ja "mlatim" s ovim. :) Nadam se da mi admini nece zameriti...
 

Otto Mann

Grobar
Учлањен(а)
26.08.2007
Порука
435
Reaction score
3
Kad se Dule prukljucuje ekipi, i zna li se okvirno kada ce biti predstavljanje tima kao posle godine?
 

Vojin91

Grobarčina
Учлањен(а)
18.10.2008
Порука
1.094
Reaction score
0
Todorić: Na titule s manjim budžetom

Osmostruki uzastopni prvak Srbije KK „Partizan" u novu sezonu ulazi sa manjim budžetom u odnosu na prošlu, ali sa istim ambicijama kada su u pitanju tri domaća takmičenja.
image.jpg
Juriš na nove trofeje... Todorić i Milojević

Sportski direktor kluba Dragan Todorić kaže i da će ulazak u Top 16 Evrolige predstavljati veliki uspeh za novi tim, koji se pravi za duži period.
- U domaćim takmičenjima, uključujući i regionalnu ligu, mi uvek imamo najveće ciljeve. Iako ulazimo u sezonu sa smanjenim budžetom, naše ambicije su da osvojimo trofeje. Kada je u pitanju Evroliga, ove godine bi ulazak među 16 najboljih ekipa bio veliki uspeh. Pored rezultata, sigurno ćemo promovisati i neke od mlađih igrača. Možda će neki ovu sezonu da protumače kao tranzicionu - kaže Todorić.
Godinama unazad crno-beli najviše muka muče sa budžetom, a iako su prodali nekoliko igrača, i u ovu sezonu će ući sa manje para.
- Prošle godine je budžet bio nešto manji od tri miliona evra. Ove godine će biti još manji. Još uvek ne znamo tačno koliki, jer to zavisi od dosta toga. Ono što je sigurno jeste da ćemo imati manji budžet od Crvene zvezde i Hemofarma - dodaje on.
Iako su počele pripreme, šampion nije završio sa prelaznim rokom.

- Dovešćemo još trojicu igrača. Do sada su stigla tri-četiri mlada igrača, a doći će još jedan, jer je naša želja da se podmladi tim i napravi okosnica za duži period. Pored Milojevića, kao što smo najavili ranije, stići će još dvojica iskusnijih. Najverovatnije stranac na pozicijama jedan ili dva, drugi domaći igrač, možda povratnik, na pozicijama tri i četiri - kaže Todorić.
Pripreme počeli
Vladimir Lučić krilo 202 17.06.1989
Bogdan Riznić bek 200 20.02.1990
Strahinja Milošević krilo 203 25.09.1985
Darko Balaban centar 210 30.09.1989
Aleksandar Rašić plejmejker 193 16.03.1984
Vukašin Aleksić plejmejker 182 10.01.1985
Nemanja Bešović centar 219 08.06.1992
Petar Božić bek 197 06.12.1978
Miloš Trikić krilo 202 14.03.1990
Luka Basta krilni centar 203 05.10.1990
Aleksandar Vlahović bek 188 04.10.1990
Sava Lešić krilni centar 204 23.02.1988
Dejan Milojević krilni centar 201 15.04.1977
Stefan Sinovec bek 195 20.06.1988
Aleksandar Mitrović bek 201 22.07.1990
Dolaze kasnije
Aleks Marić centar 211 22.10.1984
Žarko Rakočević centar 204 04.01.1984
Jan Veseli krilni centar 210 24.04.1990
Slavko Vraneš centar 229 30.01.1983

Uvde pise MOZDA povratnik na 3 ili 4 ?
Vranes dao 6 a Rakocevic 2 za CG protiv Bugara.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
@KKP

Ne znam po kom si ih kriterijumu našao ,i ne želim da znam,samo poučen ranijim iskustvom znam da Travis Diener otpada.On jedini nije afro amerikanac (radio je malo google) ,a znamo da su afro amerikanci na pleju bili naš izbor proteklih sezona (Brown,Cummings,Palacio,Lasme4).Nestrpljivost je glavni krivac što komentarišem KKPov post :wink:
 

GrobariKac

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
94
Reaction score
0
Nema od tih igraca nista. Po mom misljenju, doci ce neki igrac koji nije uspeo da nadje NBA angazman, sa univerziteta...
 

partizan111

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
71
Reaction score
0
Локација
JNA
da ne zna mozda neko, prosle godine je bio neki sajt na kome su pisala potencijalna pojacanja svih klubova koji igraju evroligu, secam se da su za partizan bila tri centra medju kojima je bio i lasme.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Nenad Canak je trojka-cetvorka.Prosle sezone je bio u Bugarskoj. Vesa Petrovic je trojka, ali sa sadasnjom tezinom moze da bude i cetvorka. Prosle sezone je bio u Belgiji.
 

Dadokg

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2009
Порука
126
Reaction score
0
Локација
Kragujevac
Ljudi preterujete sa nagadjanjima,kako ste krenuli pocecete i Vilfana da predstavljate kao novo pojacanje(jer je povratnik). Daj strpite se jos nedelju do deset dana,tada ce imati smisla komentarisati igrace.
Ovako,ovo mu dodje lov u mutnom po gustoj magli.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
www.blic.rs

Dragan Todorić | 12.08.2009

Nemamo para za ekstra pojačanja

U narednoj sezoni ekipi Partizana je neophodan solidan plejmejker da bi bar delimično popunio prazninu koja je nastala odlaskom reprezentativca Milenka Tepića u Panatinaikos. Treći plejmejker, uz Rašića i Aleksića, potreban je ekipi i kao osiguranje u slučaju povreda.
Branko Milisavljević na koga su mnogi pomislili je dobar košarkaš i ja ga cenim. Ali, on je igrao u Partizanu pre deset godina, tako da su ta nagađanja proizvoljna.
Isto tako, potreban nam je igrač na poziciji „četvorke“ koja može da pogodi koš sa distance i pokušaćemo da dovedemo baš igrača takvog profila.
Mogu, ipak, da potvrdim da među našim budućim pojačanjima neće biti onih koji su u platnoj kategoriji Sanija Bećirovića koji se pominje ili njemu sličnih. Oni su u ovom trenutku ipak preskupi za naš klub.
Da platimo mnogo - ne možemo, ali ćemo se truditi da iznenadimo, tako što kvalitet novih igrača Partizana neće biti ogledalo njihovih primanja.
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
587
Reaction score
134
Локација
Nis
ovo je zanimljivo :)
Tomašević i Kecman sa Partizanom

19315949344a82cf817541f622666054_big.jpg
Bivši reprezentativac Jugoslavije Dejan Tomašević počeo je da trenira sa košarkašima Partizana, iako još uvek nije odlučio da li će nastaviti igračku karijeru.

Bivši trofejni reprezentativac, koji sa ’crno-belima’ trenira u sklopu priprema za novu sezonu rekao je da će odlučiti da li će nastaviti karijeru kada bude video ko je zainteresovan da ga angažuje. On je istakao da nije pregovarao sa ekipom Partizana. Za razliku od njega, sadašnji član nacionalnog tima Dušan Kecman nije odbacio mogućnost povratka u Humsku.
"Partizan iz sezone u sezonu postiže rezultate za divljenje. Prijaju mi treninzi sa njima, nekako se malo podmladim, a i dobar rad je uvod u sezonu. Nemam ekipu za sada. Ako dobijem dobru ponudu, ostaću ovde jer osećam da mogu da igram", rekao je 36-godišnji Tomašević.

Sportski direktor Partizana Dragan Todorić rekao je posle dolaska Dejana Milojevića da će ekipa verovatno dovesti još jednog povratnika, ali je Tomašević nagovestio da se ne radi o njemu.

"Već su vratili igrača na mojoj poziciji koji je bolji od mene, tako da je to verovatno završeno. Nismo pričali o tome. Meni je samo drago što su mi dozvolili da treniram sa njima", rekao je Tomašević, koji se pred novinarima pojavio sa gustom bradom preko celog lica.

Kecman, koji je za Partizana nastupao u dva navrata, takođe nema klub, a igra na jednoj od pozicija koju osmostruki uzastopni šampion Srbije želi da popuni.

"Slobodan sam igrač, trenutno bez angažmana, na čemu sada menadžer radi intenzivno. Pojavilo se nekoliko klubova, ali se ništa nije desilo", rekao je on i dodao da je uvek spreman da igra za Partizan.

"Kada sam završio sezonu u Panatinaikosu i posle odmora, otišao sam u klub kao prijatelj, da vidim ljude koji tamo rade. Za mene je to druga kuća i Partizan je uvek mogućnost. Međutim, nije bilo konkretnih razgovora, ali nikad ne reci nikad. Treba sačekati, pa ćemo videti", rekao je Kecman.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Mislim da pored Miloja i Veselog nema šta da traži.Samo bi džabe uzimao minute Veselom.A što se tiče Kecmana,za takvog igrača su vrata uvek otvorena!

edit:
Evo i potvrde,bravo za izjavu.VELIKI IGRAC!


Tomаšević: Partizan je doveo boljeg od mene Sreda, 12. avgust 2009. 15:08


Ovog leta, kao i mnogo puta ranije, Dejan Tomašević trenira sa Partizanom. To nikako ne znači da će ponovo obući crno-beli dres...

"Prija mi da treniram sa momcima u Partizanu, to čini da se osetim mlađim", rekao je tridesetšestogodišnji krilni centar.

Šampion Srbije najavio je da će angažovati još jednog svog bivšeg igrača, ali Tomašević odlučno negira da bi to mogao da bude on.

"Partizan je već doveo boljeg igrača na mojoj poziciji. To je Dejan Milojević".

Posle vrhunca karijere, osvajanja Evrolige 2006/07 u dresu Panatinaikosa, usledile su dve izuzetno "tihe" sezone za bivšeg reprezentativca, po jedna u Panatinaikosu i PAOK-u. Da li je došlo vreme za kačenje patika o klin?

"Za sada nemam klub, ali se pripremam upravo za slučaj da dobijem neku ponudu".

U Pioniru je iskoristio priliku da popriča sa selektorom Srbije, Dušanom Ivkovićem.

"Zaključili smo da možda nemamo asove kao nekada, ali mislim da možemo da se vratimo na pozicije koje je naša košarka nekada zauzimala. Vreme je da u Poljskoj napravimo dobar rezultat, posle nekoliko godina neuspeha i različitih pehova".

Tomašević je sve iznenadio promenjenim imidžom. Sa gustom bradom i brkovima, više liči na hokejaša neke NHL ekipe, nego na košarkaša.

"Ovako se sviđa mojoj deci", odgovorio je bivši igrač Zvezde, Partizana, Budućnosti, Pamese i Taukeramike.

(I. B. - MONDO)
 

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Па Томаш је класична петица. Мада, беспотребна је расправа, јер сигурно неће доћи.
 
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
435
Reaction score
1.562
Grobari, bez brige, bice ovo jos jedna uspesna sezona :napred Partizan Samo malo strpljenja za pojacanja, a na kraju sezone ce se sigurno slaviti jos jedna titula :ziveli Ja licno ocekujem povratak Kecmana, mladog Djekica i stranca na play-u...:pfc:
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Dušan Kecman se vraća u Humsku

KOŠARKAŠKI klub Partizan će u sledećih deset dana kompletirati ekipu za sledeću sezonu. Bez obzira na to što je i ovog leta iz Humske 1 otišla kompletna petorka (Tepić, Tripković, Veličković, Lazmi i Vitkovac) crno-
-beli su odlučili da urade ono što rade svakog jula i avgusta, da naprave novi tim koji će jurišati na nove trofeje.
Sportski direktor Partizana Dragan Todorić je zagonetan kada su u pitanju imena još trojice igrača koji će popuniti sastav „parnog valjka“, ali kako „Novosti“ saznaju, u Partizan se vraća Dušan Kecman (31, 197 cm). Uz Dejana Milojevića i Petra Božića, crno-beli će, tako, imati i trećeg igrača čije iskustvo, pre svega u odbrani, može da bude izuzetno korisno u sezoni punoj novih izazova.
- Želimo da napravimo tim shodno finansijskim sredstvima koja su manja nego pre godinu dana. Čak mogu da kažem da nam je budžet skromniji nego Zvezdin i Hemofarmov - otkriva Todorić, koji nije želeo da potvrdi ili demantuje informaciju o povratku Dušana Kecmana.
Crno-beli će, prema najavama, angažovati još jednog mladog domaćeg igrača i plejmejkera ili beka iz Amerike.

PARTIZAN JE MOJA DRUGA KUĆA
POSLE trofejne sezone u Panatinaikosu, Dušan Kecman ostavlja otvorena vrata za povratak u Partizan.
- Slobodan sam igrač, moj menadžer intenzivno radi na tome.
* Da li je bilo pregovora s Partizanom?
- Kada sam završio sezonu u Panatinaikosu otišao sam u klub, prijateljski, da vidim ljude koji tamo rade. To je moja druga kuća i Partizan je uvek moja opcija. Nije bilo razgovora na tu temu, ali nikad ne reci nikad. Videćemo šta će biti kada prođe još neko vreme...
V. Novosti
 

bolex

Grobar
Учлањен(а)
18.12.2008
Порука
319
Reaction score
1.019
voleo bih da se vrati kecman:napred Partizan?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top