Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

realno *W

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
52
Reaction score
0
Локација
Srbija
Glasajte na sajtu Evrolige za VIDEO FACE OFF - za bas je postavljen vrhunski snimak himne u Areni
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Pripreme za novu sezonu nam pocinju 10. avgusta, a ne 3-ceg kako sam ja ovde pisao... Moja mala ispravka i informacija za one koji ne znaju...

Do pocetka priprema, trebalo bi da se skroz oporavi i Luka Basta, i ako i dalje oseca male bolove, sto je i normalno posle teske povrede, pa bi trebalo i on da se da na raspolaganje Duletu. Trebalo bi da bude nesto od njega, za godinu-dve...

Do 10-tog (verovatno i ranije) bi trebalo da bude poznat nas tim za sledecu sezonu i status pojedinih igraca (Aleksic, Milosevic, Vlahovic, Riznic, Lucic, Balaban...)...
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Da li moze neko da kaze otprilike kolika su nam trenutno dugovanja, pogotovo prema marfin banci?
 

Dr.Hofmann

Guest
Koliko sam ja zapamtio jednu Duletovu izjavu od pre jedno 6 meseci , čini mi se da je rekao da smo dužni oko 2 miliona evra marfin banci, verujem da je sa ovim transferima većina toga pokrivena ako ne i sve, jer sve zavisi dali su u klubu želeli da odmah zakrpe tu rupu ili će malo rastezati , a pare trošiti na druge prioritete, to je već politika kluba .
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Trenutno su svi transferi stopirani, ceka se pad cene igraca na trzistu. Izvesno je da ce to biti Dasic (makar i preko Barse) i stranac. Ocekujem jos par mladih igraca da dodju. Pozdrav sa (ne)zasluzenog odmora ;)
 

FedEx

Grobar
Учлањен(а)
10.07.2008
Порука
991
Reaction score
1
Da li moze neko da kaze otprilike kolika su nam trenutno dugovanja, pogotovo prema marfin banci?

Nije prijatno ali to nam je sto nam je... Ovo je za 19. jul... Oko 4 mil e!

thiznosblokade.jpg
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
@FedEx
potpuno isti stanje je i danas, prema podacima NBS i agencije za privredne registre.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Ово ако је тачно, катастрофа. Дуле је причао о 1.800.000 евра, нешто не штима. Можда је причао о главници без камате.

У сваком случају срање и то велико.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Davide, ovo su ukupna dugovanja, ne samo prema marfin banci. Mozda to objasnjava stvari.. Nije marfin banka jedini poverilac, ali oni nam blokiraju racun..
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Problem je što će ta cifra na kraju sledeće sezone biti još veća, jer ovi naši ne samo da ne plaćaju ništa nego im ne pada na pamet da plaćaju. Kao, Marfin neće da se dogovori... pa jel mi njima dugujemo ili oni nama. Uopšte nije bitno ko je napravio taj dug, on mora da se pod hitno otplati, ili da se bar počne sa otplatom. Inače, uletećemo u govna kao i FKCZ, a nas država sigurno neće spasiti sa "tajnim novcem" kao i njih! Da, mandovi su dobili keš od država, ali to je "vojna tajna". Nije mnogo, ali dovoljno da se ne ugase!
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Znaci General ce opet dobar deo svojih konferencija da posvecuje Marfinu, Gradu, Tasu, Pioniru, DS...nikad dosadno:D
pomislih na tren da ce racun biti odblokiran i da stipendije nece kasniti posle onih silnih transfera, i nezvanicnog novca koji bi dosao kod nas ilegalnim putevima al ne lezi vraze:D
 

FedEx

Grobar
Учлањен(а)
10.07.2008
Порука
991
Reaction score
1
Eeee boksa boksa naivni dečače...:D
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Pa nisu jos legle pare od prodaje igraca. Mada doci ce jednog dana da nemamo sta da prodamo to mene plasi vec izvesno vreme ....
 

Boris-NK

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
1.986
Reaction score
8
Локација
Niksic
Ali cekajte malo... Je li pare od TNT-a (zvanicno sto dobijamo) idu komplet njima? I cini mi se da je bilo price da je krajem prosle sezone dio duga vracen? Mislim ako je tako, onda je glupo da odbijamo da rjesavamo taj dug. Ili ovo nije tacno i nasi apsolutno nikako ne pomisljaju da vrate taj dug?
 

realno *W

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
52
Reaction score
0
Локација
Srbija
Blokada je iznos ukupnih dugovanja, ne samo Marfina banci. Njihovo je blizu pola. E sada, ima tu dugova koji će se otplaćivati u narednih nekoliko godina, ali bar 30-ak % se mora rešiti ove godine. Nemam tu informaciju - ali se iskreno nadam da mi još nismo dobili novac od obeštećenja, a to je ukupno 1.3 miliona evra. Ako je tako, onda ima nade za nas. Ovaj dug je oko 3.7 mil evra, ako bi tu leglo 1.3, spao bi na 2.4, a to je sasvim podnošljivo. E sada od čega ćemo da pravimo ekipu - to ne znam. Priča se da će ugovor sa Gaspromom, ako se realizuje biti oko 750k evra (recimo 25-30% budžeta), od Grand Motorsa (Ford) su pokrivene mlađe kategorije (npr. 5% ukupnog b.) , bar još 25% će pokriti ovi sitniji sponzori (Tarket,...), 10-ak posto od prodaje sezonskih ulaznica.
U najboljem slučaju ako se ostvari ovo što sam napisao (što neće biti lako), mi ćemo do oktobra/novembra imati 60-65% budžeta pokriveno, i otplaćenu trećinu duga na računu. To je, skoro pa, odlično stanje za nas, a ovaj ostatak budžeta da se "u hodu" rešava u toku sezone.

Jako bi bilo bitno da se to odradi ove godine jer nas sledećeg leta čeka mnogo teži posao. Sigurno nećemo, kao ove godine imati prihod od 1.3 mil evra od obeštećenja, a trebaće napraviti još jaču ekipu nego li ove godine, jer će se svi gurati za Evroligu...
 

jedibojan

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2007
Порука
108
Reaction score
0
@realno *W
Ostatak budzeta ce biti pokriven od para koje su ispod zita dobijene od transfera, a i mislim da ce od prodaje ulaznica biti pokriveno vise od 10%. Prosle godine 5000X80 = 400000 evra, a ove godine moze se ocekivati da bude prodato i vise sezonskih. Takodje realno je da ce biti i skuplje. Jos ako neke utakmice budemo igrali u areni...
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
koje su ispod zita dobijene od transfera

То је кључ. Природно је да све пријављене паре од трансфера морају ићи преко рачуна, а ово је Партизанов званичан рачун, тако да није тешко израчунати да ће дуг бити умањен за 1,3 милиона евра, колико је пријављено за ТНТ.
 

realno *W

Početnik
Учлањен(а)
03.03.2009
Порука
52
Reaction score
0
Локација
Srbija
* Što se tiče sezonskih: samo pola karata je prodato po ceni od 80e, ostalo je preko klubova navijača išlo za 2000 dinara (3000 sezonska za košarku+ fudbal/jug). Znači imamo prosečnu cenu karte od 4000 din, a prodato je 4000 sezonskih. Ove godine ne verujem da će biti više, jer je 80 evra dosta jaka cena, a ne smeju da prodaju više od 4500 sezonskih jer moraju ostaviti 2000 za slobodnu prodaju na svakoj tekmi. Znači 4500 karta * 4000 dinara = blizu 200.000 evra. Tu dodaš one skuplje karte za lože i dobiješ oko 7% nađeg budžeta. To je jako lepa stavka, ali je skroz nerealno da bude veća. Utakmice u Areni su posebna priča, mislim da se igranjem recimo Top16 faze tamo (3 tekme) može zaraditi i do 200.000 evra.

* Što se tiče "para ispod žita", nisam siguran da toga ima. I za Novicu i Tepića je pored naših 500k, plaćeno i 250k agenciji, a ta dva beštećenja od po 750k su možda i najveća u Evropi ove godine za sada.
 

Laki

Grobarčina
Учлањен(а)
09.07.2007
Порука
2.246
Reaction score
49
Ajde da pitam ovde.Ima li sanse da vidimo Jaramaza u prvom timu,pošto je jedan od nosilaca igre u reprezentaciji svog godišta??
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top