Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
ali tvrditi da nema kapaciteta da postane dobar igrac ne stoje ili su u najmanju ruku preuranjeni.

Pošto se ovo odnosi na moj post onda ću ti i odgovoriti.Rekao sam da mislim da Lešić nema kapacitet da postane TAKAV igrač,a pod takav sam podrazumevao da bude bolji od onog Novice kada je odlazio iz Partizana.Mislio sam da poređenje koje je napravio Je-Ne-A nije baš isparvno.Uostalom,ja sam rekao da bih voleo da pogrešim ali mislim da je to malo verovatno.A za Mitrovića trvdim da neće postati ekstra igrač jer ga poznajem odavno i gledao sam njegove igre dok još mnogi za njega nisu ni čuli.Tako se potrefilo.
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Moj komentar je isao u tom pravcu da nije dobro porediti igrace,a jos vise ka tome da mladim igracima treba dati podrsku cak i kad im ne ide,a sad ako svako od nas nadje nekog ko mu se ne svidja kao igrac pa ga unapred osudjivati na neuspeh nije bas navijacki.Imas pravo na svoje misljenje,kao i svi mi ali budi malo oprezniji prema mladim igracima.
 

ajranovic

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2009
Порука
711
Reaction score
2
Локација
Kragujevac
On i nije projektovan da postane ekstra, vrhunski igrac vec vrlo dobar timski igrac.

Ja se secam kad je dosao Aljosa, jedini igrac na cijem je potpisivanju ugovora prosle godine bio DV.
Tada je dule reko da cemo plakati kad aljosa bude odlazio iz KKP.
E sad kako vi pricate izgleda da cemo plakati od srece????
 

ptica

Grobar
Учлањен(а)
17.07.2010
Порука
389
Reaction score
0
Jaramaz nije na sajtu medju prvih 12,Besovicu je vec prije "propisana" teretana u naredna 4 mjeseca ,znaci da ce jos jedan igrac ispasti,pod uslovom da stizu dva stranca kako je receno.
Za 5 dana igramo prvu a za 9 drugu zvanicnu utakmicu pa mozda to bude dobra prilika da se u takmicarskim utakmicama jos vidi ko zasluzuje mjesto medju prvih 12,prvo u nba pa onda i kod nas posljednji rez.
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Ne verujem da ce kod nas biti nekih rezova,jednostavno imacemo 13,14 i ne znam kojeg igraca kao i prosle godine i mogu par igraca da se rotiraju ili jos bolje ko je u boljoj formi uskakace ili ne daj boze u slucaju povrede uskacu u prvih 12.Ko ne igra za prvih 12 tog vikenda nastupa za b tim.Nego cini mi se da cemo kao i prosle sezone prvih par kola u nlb igrati bez Amera.
 

ajranovic

Grobar
Учлањен(а)
16.07.2009
Порука
711
Reaction score
2
Локација
Kragujevac
Шта је Вујошевић рекао Јовановићу?

5 окт, 2010

- Влади Јовановићу сам на растанку рекао где ја стадох – ти продужи, још смо дужни ти одужи! – каже Душко Вујошевић, директно стављајући до знања шта жели свом ученику и Партизану.

Vise na linku:
http://www.zurnal.rs/2010/10/05/sta-je-vujosevic-rekao-jovanovicu/index.html
 
Последња измена:

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.171
Reaction score
727
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Jovanović: Novi tim, iste ambicije

Đ. MATIĆ | 05. oktobar 2010. 20:45 | Komentara: 0
Na Jadranu ima mnogo favorita, u Evroligi cilj plasman u Top 16 fazu – istakao trener Partizana


TURNIR u Moskvi je iza košarkaša Partizana MTS, koji gledaju napred. A, ispred je start Jadranske lige (subota). Za razliku od prethodnih godina, ili decenija (kada je bio šampionat SFRJ), krug favorita se sa večitih pretendenata Partizana, Cibone, Olimpije, Hemofarma... proširio.
- Uvek postoje jači i slabiji timovi, ali čini se da će ove godine Liga biti znatno ujednačenija nego ranije. Domaći teren će biti jako „oružje“, dok bi bodovi sa gostovanja mogli da budu prevaga - kaže trener Partizana Vlada Jovanović. - U Sloveniji Krka ima ambiciozne planove, želi da preuzme primat od Olimpije, koja se bori sa finansijskim problemima. Slično je i u Hrvatskoj. Dok Cibonu i Zadar muče finansije, Zagreb je angažovao nekoliko iskusnih igrača, obezbedio im čak i za evropske uslove odlične ugovore. Da ne pominjem Cedevitu, koja želi više od statusa stabilnog ligaša. U Srbiji je poznata situacija. Znaju se naša ambicije, Hemofarm, takođe, već godinama ulaže, a Radnički, koji je i prošle godine napravio veliko iznenađenje, iz dana u dan se pojačava. Verujem da ćemo uspeti dogodine da obezbedimo Srbiji četiri mesta.
Desetak dana kasnije startuje Evroliga (21. oktobar). Sjajnim rezultatima u prethodnima godinama Partizan je navikao navijače na zimovanje u Evropi.
- Plašim se da ljudi ne budu nerealni. Kada je bilo žrebanje, čak i kod nas samih vladalo je mišljenje da je grupa lakša. Danas, dva meseca kasnije, kada se tržište igrača „ispomeralo“ vidi se da nas čeka ni malo naivan posao. Svih šest ekipa u grupi imaju podjednake šanse za Top 16.
Kada je „izvučen“ kvalifikant, mnogi su već upisali dve pobede, misleći da će iz kvalifikacija doći lakši rival. Kako sada stvari stoje, crno-beli će u susret Himkiju, čijeg budžeta (oko 25 miliona evra) se ne bi postideli ni najbogatiji.
- Pogledajte zatim Kahu Laboral, koja je u finalu ACB lige „počistila“ evropskog šampiona Barselonu. Prokom je dugo mirovao u prelaznom roku, da bi poslednjih dana nakupovao nekoliko Amerikanaca za silan novac, i to kojih. Žalgiris je posle turbulentne sezone na parketu i sa finansijama stao na noge, što je pokazao na turniru u Moskvi.
Ipak, Partizan ima svoje ciljeve...
- Ulazak u Top 16 bio bi ekstra uspeh za naš renoviran tim, ako se ne varam, najmlađi u Evroligi. Uz to, promenili smo i trenera. Uz tri iskusna, Božića, Kecmana i Katića, ostali momci stari su od 18 do 24 godine. Ipak, mladost nas neće sprečiti da damo sve od sebe kako bismo ispunili ambicije, lične, kluba i navijača.
DEFICIT KVALITETNIH IGRAČA
NAVIJAČI s nestrpljenjem očekuju dva pojačanja. Ipak, razlozi zašto još ne stižu su objektivni i opravdani...
- Svima koji prate kretanje na evropskom i američkom tržištu jasno je da je došlo do deficita igrača. Čak i klubovi koji raspolažu sa daleko većim budžetima, kao što su Real, Olimpijakos, Kaha Laboral... teško dolaze do pojačanja. Već godinama je poznata strategija Partizana da ne angažujemo igrača samo da bi popunili mesto u timu, već da bude adekvatno rešenje.
PRAVILA MENjAJU I TAKTIKU
VEĆ u pripremnim mečevima širom Evrope evidentno je da će nova pravila značajno korigovati igru.
- Dok se igrači ne naviknu na novu daljinu za tri poena, treneri će forsirati više zonsku odbranu. Vraćanje napada „samo“ na 14 sekundi (umesto dosadašnjih 24) posle sportskog faula uticaće na razvijanje taktičkih postavki u „skraćenom“ vremenu. Cilj ULEB i FIBA je da ubrzanjem igre evropska košarka više liči na prekookeansku, jer se sa novom trojkom otvara veća mogućnost igre „jedan na jedan“.


новости.рс
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
U subotu i zvanično počinje sezona.Jako bih popizdeo ukoliko ne dođem do karte za utakmicu a na TV-u vidim da je pola hale prazno.To se desilo prošle sezone na utakmici sa Cibonom.Nadam se da će biti puna hala,pa nek i ja ostanem napolju i neće mi biti žao.
 

Stoxan

Grobarčina
Учлањен(а)
10.07.2010
Порука
2.666
Reaction score
64
Ne boj se nećeš videti ništa na TV-u, jedino ako imaš Arenu, pošto oni jedini prenose NLB ligu. A nju na žalost nema 80% Srbije.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Kako kad i kako gde...recimo sad za vikend nas prenose od 17h na kanalu "1" (kojeg hvataju oni na "Ikom"-u i možda još na nekim manjim kablovskim operaterima, ali ga najveći "SBB" nema), a recimo gejlije u Češkoj prenose od 18h na kanalu "2" (kojeg već nema nigde "free"):
http://www.tvarenasport.com/channel/2010/10/09

Inače, svi koji živite u Beogradu - jebo vas tv prenos, onda i kad ga ima. U košarci su čak i vremenske prilike nebitne, čak ni to ne može da bude nekakav razlog da se ne dođe u "Pionir" i ne bude redovan tamo. Toplo, suvo, cene karata smešne...a još igra naš klub koji je svih ovih godina izrastao u giganta i u evropskim razmerama...
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.078
Reaction score
8.411
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Zid sa Nejtanom

00036686.jpg
Partizan je susretima protiv CSKA i Panatinaikosa na „Kupu Aleksandra Gomeljskog“ završio sa pripremnim utakmicama i već ove subote u „Pioniru“ čekaju Budućnost na zvaničnom startu sezone. Istina, nekompletni, jer i dalje nema najavljenih pojačanja na pozicijama plejmejkera i krilnog-centra, Vlada Jovanović će i ove sezone imati dobar par visokih igrača. Usput, evo i podatka koji ne mora da bude od krucijalnog značaja, ali crno-beli su po proseku najviši tim NLB lige. „Zid“ čine Raško Katić, košarkaš koji je igrajući u Nemačkoj i Hemofarmu, potpuno sazreo i australijski reprezentativac Nejtan Džavaji.

Turnir u Moskvi samo je potvrdio odavno apsolvirano - Partizan uvek ima dobre visoke igrače. Protiv CSKA Džavaji je imao sjajan meč, a onda je Raško Katić nadigrao Aleksa Marića i ostatak centara Željkove ekipe.

- Ne bih da komentarišem sopstveni učinak. Trudim se da pardim što bolje i da doprinesem, ako je moguće, uspesima crno-belih - kaže u intevjuu za Sport nekadašnji igrač Crvene zvezde i uz spomenutog Marića vinovnik strašnog incidenta u finalu Superlige.

- Sada je sve bilo dobro, prijateljski. Tako je to u sportu, pozdravili smo se kao da ništa nije bilo. Normalno je da želite da pobedite, a u žaru toga se događaju čarke i... Nije to ništa posebno. Da ne želite da pobedite, e, onda bi trebalo da se zapitate.

Od samog dolaska povremenog reprezentativca „kengura“ bilo je jasno da ćete deliti minutažu, a pored činenice da ste tek mesec i „kusur“ dana zajedno, u paru deleujete prilično sigurno i uigrano...

- Dobro se razumemo i veoma brzo smo shvatili šta trener želi od nas. Naravno brzo sam shvatio i kolika je čast nositi dres Partizana. On ne dozvoljava prosečnost već da se za njega maksimalno potrudiš i radiš ono zašta si doveden.

Prvi protivnik u novoj sezoni je podgorička Budućnost...

- Važno je da straha nema. Poštujemo svakog protivnika, a da li je to Budućnost, Real ili Barselona nema nikakve razlike. Ambicije Partizana su uvek najveće. Tako je bilo u prošlosti, tako će biti i u budućnosti. Treme, kao i straha nema i jedva čekamo da sezona počne - završio je Katić.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Detaljni prikaz bodovanja?

Na topiku "Evroliga" su pojedinci naveli procente za bodovanje u borbi za učešće u Evroligi 2011/12:

40% NLB-liga
35% srpska liga
20% Evroliga
5% srpski kup

OK, ali ima li negde detaljno prikazano kako i koliko se bodova dobija za svaki uspeh u svakom takmičenju?

Recimo Evroliga - koliko bodova sleduje za prolaz u TOP 16, koliko bodova za TOP 8 itd...?

Ili recimo NLB-liga - koliko bodova sleduje za određeni plasman u regularnom ligaškom delu (plasman na 1, 2, 3. ili 4. mesto), koliko za plasman na F4, koliko za titulu?

Ili se možda svaka pojedinačna pobeda vrednuje u svakom takmičenju određenim brojem poena?

To me živo interesuje, da može tokom sezone da se prati uvek aktuelna tabela, da tačno znamo gde su ostali srpski klubovi u odnosu na nas...tj. koliko im bežimo...:D
 

docco

Grobar
Учлањен(а)
14.10.2009
Порука
331
Reaction score
1
Локација
Bijeljina
@ Je-Ne-A

Novo bodovanje za Evroligu

Posle dogovora između Košarkaškog saveza Srbije, NLB Lige i Evrolige odlučeno je da se od nove sezone primenjuje novi sistem bodovanja za plasman u evropska takmičenja. Kako prenosi Sportski žurnal, pravo igranja u Evroligi u sezoni 2011/2012 begin_of_the_skype_highlighting 2011/2012 end_of_the_skype_highlighting prema odluci Skupštine elitnog evropskog takmičenja ostvariće klub iz Hrvatske, Slovenije i Srbije koji sakupi najviše bodova.

- Po jedan klub iz Srbije, odnosno Slovenije i Hrvatske koji u toku sezone sakupi najviše bodova stiče pravo igranja u Evroligi. Klubovi će sakupljati bodove iz evropskih takmičenja, nacionalnog šampionata i NLB lige i to po principu 40 odsto nacionalno prvenstvo i kup, 40 odsto NLB liga i 20 odsto Evropa. Verujem da će to doneti novu dimenziju svim takmičenjima - rekao je direktor NLB lige Josip Bilić.

Ako Evroliga ne bude smanjivala broj učesnika u kvalifikacijama, NLB liga će kao i ove sezone zadržati dva mesta, dok će jedan klub učestvovati u kvalifikacijama za Evrokup. Kada je reč o sistemu takmičenja u regionalnoj ligi neće biti promena. Četiri najbolje plasirane ekipe igraće fajnal for koji će biti održan u aprilu.

SISTEM:

Evroliga:
Fajnal for 20 bodova
Plej of 15
Top 16 10
Regularni deo 5

Evrokup:
Polufinale 8
Četvrtfinale 6
Osmina finala 4
Regularni deo 2

Evročelendž:
Polufinale 4
Četvrtfinale 3
Osmina finala 2
Regularni deo 1

NLB liga:

Prvak 40
Drugi 35
Treći 30
Četvrti 25
Peti 20
Šesti 15
Sedmi 10
Osmi 5

Nacionalna liga:
Prvak 35
Drugi 27
Treći 19
Četvrti 9

Nacionalni kup:

Prvak 5
Finalista 3
Polufinalisti 1
sa sportala...
 

Genius

Hrabro momče
Учлањен(а)
14.11.2006
Порука
1.866
Reaction score
48
Локација
Beograd
jna puci ces do pocetka sezone :) a tek do kraja ... :)

jedva cekam subotu u 5 .... da se odgleda otvaranje ..
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top