Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ne postoje bezgrešni, ali pandam ovoj situaciji bi verovatno bio odavno ugašen ili izmrcvaren klub, kao mnogi veliki iz bivše sfrj.

Prema kome odgovorni? Prema navijačima koji misle da je normalno i obaveza svake godine uzimati trofeje? Koji su isfrustrirani zato što im nisu ispunjeni snovi da Partizan bude bogat klub kao krem Evrolige, jer je igrao f4 u Parizu? Pa koji je klub u Evropi profitirao odlaskom na f4? U kom svetu vi živite? Ne može vam druge nedostatke u životu nadomestiti KKP, on vas samo može učiniti malo više srećnijim nego što jeste.
Znate li vi koliko velikana i institucija na prostorima ex sfrj više ne postoji ili samo vegetiraju, formalno egzistiraju? Pogledajte te klubove u odnosu na Partizan, pa onda isklalite nezadovoljstvo. A što su ti klubovi odjednom postali šugavi, a mi smo nešto posebno? Zbog koga, zbog čega?

Evo vam Danilović ovde sve lepo ispričao, samo ga je trabalo slušati, ne bi se onda iznenadili ovakvim stvarima, i kome opet nije jasno, ko ne razume, neka slobodno pita.
http://www.youtube.com/watch?v=vlTnzeI2t1s

Pre 2001 je Partizan bio institucija, znao je da bude 8, i da ispadne iz lige, pa je opet ostao institucija. Bojim se da mnogi ne znaju značenje ove reči, iako je olako koriste
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.107
Reaction score
1.486
Локација
Topèidera lepša strana
Kako je to mudro i pametno, Kada treba da se istakne kako smo mi svetska institucija onda se ne spominje zahvaljujući kome smo stekli to zvanje, a kada se pomene finanasijska kriza u klubu, onda su ti isti ljudi krivi za to što nisu dozvolili da uće neki privatni kapital, koji gde god je ulazio, ti klubovi više ne postoje.
Ajde malo napravite prelom u mozgu, ne mora uvek da se bude licemer, ogrnuti se ćebetom kada to odgovara, a kada se želi još više raširiti, pa bude kratko to ćebe i guza se smrzne, onda je kriv onaj što nije obezbedio veće ćebe.


Zašto bi taj kapital morao biti domaćeg mafijaškog porekla?

Posle punih arena, f4 i svih mogućih epskih mečeva koji su okarakterisani kao ''utakmice nedelje'' (KKP je po toj statistice verovatno u top3 u EL)koje je gledala cela košarkaška javnost na kontinentu svih ovih godina, mi pričamo o sponzorima sa presmešnog tržišta zvanog Srbija?

Onaj homeless Šilobad zadužen je za ostvarivanje poslovnih kontakata, u zemlji i inostranstvu.(bar zvanično, to bi trebalo da je u opisu posla direktora poslovnog sektora) Pa njegovo najveće dostignuće do sada je godišnji kalendar. Ako su Danilović i UO sa time zadovoljni, kako ja to treba da prelomim mozak Mašane? Koga treba da pozivam na odgovornost? Naravno da ih nećemo terati ni pljuvati, rade rudarski posao u sportskom sektoru, vratili su klub na mapu sveta, ali daj bre menjaj nešto tamo gde škripi, postavi nekog ozbiljnijeg, kadrog da uradi nešto konkretno u tom sektoru, d atraži 24/7 potencijalne ulagače koji su spremni da ispune kriterijume koje traži klub, i obrnuto...Žicanje od države i zavisnost od političke volje je samoubistvo.

Šta ja ogu da uradim, da pošaljem 1000 din svakog meseca na sms, da dolzim na utakmice da podržim tim jer mi to pričinjava veliko zadovoljstvo. I? NIšta, klub je u problemu sa novcem i dalje. I ranije smo bili u problemima, ali da samo 3-4g nakon f4 da nam igrači odlaze u špicu sezone, pa koga to može da ostavi ravnodušnim?! Koji je vid i obrazac konstruktivne kritike na ovom forumu prihvatljiv, posle ove epizode sa Gordonom, koji je konačno zaigrao?
 
Последња измена:

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Loša vest, ali ipak nije sve tako ''crno''.

Finansijska kriza je izraženija ove godine, jednostavno, nemamo para za skup tim.
Podmladili smo ekipu i za sada guramo kako treba (uz povremen oscilacije, ali to je očekivano kad su ovako mladi igrači u pitanju).

Šta gubimo odlaskom Gordona?
On je bio jedan od glavnih igrača, sa te strane, sigurno je da će nam nedostajati.

Šta dobijamo njegovim odlaskom?
Rasterećenje klupske kase, Žofri će moći još više da se uigrava za EL. :D

Glavu gore ljudi, nije ovo toliko tragično koliko se predstavlja.
Mene više brinu finansije, ali kad znam ko o tome brine, nekako sam spokojan.

Svi moramo stati uz klub, kako i koliko možemo.
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Штета, он нам је био један од најбољих појединаца, али наравно да не треба кукати већ гледати како да се изађе што безболније из ове ситуације. Оно што ми конкретно можемо да помогнемо, као навијачи јесте то да се више не праве глупости на трибинама. Ето за неких, да не кажем смешних 10К ми губимо играча! Толико, само пута 10 смо до сада платили казни. И на крају крајева постоји милион начина да се помогне клубовима у СД Партизан, сем фудбалском, само нам фали мало организације и да то покрене неко. Да не крећем сад са причама како може, шта може итд. оставићу то када стварно будемо спремни да помогнемо.
Што се осталог тиче зашто ФК Партизан, СД Партизан, неки навијачи, па онда град Београд и држава Србија није могла за толико да помогне? Стварно страшно!
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.078
Reaction score
8.412
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Ma prvo i osnovno sto moze da nam makar u nekoj meri olaksa finansijski teskus situaciju je marketing.
Danilovic je legenda ne samo KKP i srpske kosarke vec i svetske ali brate odmrzni se iz 1985. i vrati u realnost u 2013. Marketing jakim kompanijama cak i u sugavoj monopolistickoj Srbiji donosi do 25-30% profita. Ne mozes da izadjes u javnost i kao zvanican stav kluba izneses da nam ne treba marketing i da ljudi vec znaju za Partizan!

Glupo je prozivati navijace i odgovornost prebcivati na njih a oni realno snose mizerno mali procenat odgovornosti.
Ja kao pojedinac mogu da pomognem tim slanjem sms i kupovinom karata za utakmicu sto i radim. Ali ocekivati od prosecnog coveka neku vecu pomoc od te je vala u zemlji Srbiji nerealno. Bolje bi bilo videti zasto gomila malih i srednjih preduzeca koja dobro stoje finansijski ne zele da investiraju u nas KK. Jer je cinjenica da ima dosta takvih firmi koje mogu da to rade, s obzirom da vec postoji nekolicina njih koje na taj nacin pomaze klubu
 

Peksijan

Banned
Учлањен(а)
30.09.2012
Порука
3.391
Reaction score
366
Локација
bora bora
Ocigledno je dogorelo do nokata, kako neko rece. U sezoni u kojoj smo vrlo malo potrosili za pojacanja (daleko manje nego dve prethodne sezone), mi smo prinudjeni da se oslobadjamo jednog od najvaznijih igraca pred sam finis sezone. Svima nam je poznato da plivamo u jako teskim uslovima i da se borimo za vazduh sve vise, ali na osnovu ovoga sticem utisak da nikad nije bilo teze, bar ne u zadnjih nekoliko sezona.
Definitivno su prethodne 2 sezone bile preveliki izdatak za nas, buduci da smo dosta potrosili a nista nismo stvorili za prodaju. Logicno ili ne, tek vrlo neozbiljno za klub koji pretenduje uvek na sve domace trofeje. Prica kako je glavni cilj plasmanom u EL ostvaren ne znaci samo po sebi da se treba odreci domacih trofeja. Naravno, ne kaze niko da klub i igraci nece uciniti sve da ih osvoje, ali ce u ovoj konstalaciji snaga to svakako biti dosta teze. Kakva je logika da se oslobadja mesto za igraca koji bi svoju vazniju ulogu trebao da ima u narednoj sezoni? Finis sezone, pocinje Superliga i predstoji borba za trofeje, a mi uigravamo igraca? Naprotiv, bas zbog toga sto ostaje jos 2 sezone, ima vremena za uigravanje, bar ja tako kapiram. Ipak, ja nisam toliko razocaran ovim potezom, koliko sam finansijskom situacijom. Ne znam sta bi moglo da se uradi, ali apsolutno stoji kritika pojedinih clanova na racun ljudi u klubu. Dobro se zamisliti sta i kako dalje, sta je cija uloga i da li su neke funkcije cisto protokolarne ili ih necim i obavezuju. Ne moze se vecno busati u grudi rezultatima, kukati na drzavu i njen odnos prema klubu. Ocigledno je da to ne daje rezultat, ber ne u meri koja je nama neophodna.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.291
Reaction score
18.471
Локација
Kej Republika
Bolje KKP bez keša, nego bogati fmp.

Dru sve najbolje u daljoj karijeri... A Grobari glavu gore ,cepaćemo mi razne projekte i ove godine ,samo polako.
 

Head_Hunter

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
706
Reaction score
17
Локација
NBGD
Dru je napredovao svemirskom brzinom od pocetka sezone do danas ali nije nezamenljiv,po meni je ucinjen pametan potez da bi se smanjili troskovi,majstore sve naj u daljoj karijeri
 

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
Gordonu hvala na svemu i želim mu sve najbolje u nastavku karijere.

Njegov odlazak je, s obzirom na finansijsko stanje u klubu i činjenice
da je imao ugovor do kraja ove sezone, a Lovernj ima do 2015., za
mene logičan potez, mada bih lično volio da je ostao bar još do kraja
F4 ABA lige.

Plejof Superlige se igra otprilike (tek) za 2 mjeseca i nadam se da će
do tada ekipa mnogo napredovati.

:D:
 

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.466
Reaction score
2.240
Steta sto odlazi jer je bio jedan od nezamenljivih igraca ove ekipe. On je jedan od retkih stranaca ili i jedini koj odlazi iz KKP bez osvojenog trofeja u zadnjih 11 godina. Finansiski da logican potez uprave jer onaj drugi francuz ima visegodisnji ugovor, a nema logike da pustas u sred sezone svoga najboljeg igraca, bez koga se ne moze zamisliti igra Partizana. Velika steta za lose finansisko stanje koje najverovatnije vlada u klub, a jos veca steta je sto sve velike uspehe nismo materjalizovali i resili sistem finansiranja proteklih godina kada smo i po uspesima i po veliku dominaciju to mogli ostvariti. Ako se klub ohrabrio da je ova sezona sto se tice trofej neuspesna moze se razmisliti i za narednu sezonu i to sada dovesti novi tandema plejova umesto ova dva,jer ako oboje ostanu i za naredne godine mi nema sta da trazimo ni u domacoj a kamoli Evroligi. Gordone tebi sve najbolje u daljoj karijeri ja cu te uvek pamtiti po tvoje blokade i atraktivnih zakucavanja.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.616
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Мени је искрено јако погрешна логика да би овај клуб својом жељом и новцима требали навијачи да одржавају.
Као прво то се не догађа ни у знатно богатијим државама а не код нас.
Смешно је и безобразно пребацивати навијачима ККП како недовољно улажу у клуб, у држави где је просечна плата ( као ) 300 евра, а сви знамо да није ни толика и колико људи ради на црно, а сви знамо и колика је потрошачка корпа у Србији. Навијачи Партизана дају и више него довољно својом подршком, својом безусловном љубављу и бескрајним стрпљењем чак и када сви са стране мисле да све ово иде у амбис.
Али, немају ти људи другаре Ружића, Дачића итд.
Немају њихови људи другаре од 15 000 евра, немају њихови другари рачуне на разним "отоцима". И опет нису ти људи чиниле некакве "услуге" својим другарима.
Исто као што посао играча није да одере грло од навијања, није посао навијача да спусти лопту у кош, иако смо то неретко својом подршком и радили. Исто тако посао навијача а ни играча није да нађе себи финансијску подршку. Ми као породица морамо да знамо шта је чији задатак.
То што би навијачи евентуално и скупили неку хиљаду евра ( а то би више изгледало као циганско прошење) не би излечило проблем него га само одложило на месец дана.
И поред свега, исто као што навијачи постоје и од Хале Спортове и раније а не од "пакла" пионира, тако и појам институција постоји од пре 2000их година.:wink:
Гордону најискреније хвала за све, играти утакмицу са једном руком, као странац је само за :respect и ништа више.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Gledam sad na klupskom sajtu, tamo gde stoji oko sms-prijatelja (http://www.kkpartizan.rs/sr/sms-klub-prijatelja.php) i provaljujem da je samo u toku poslednje noći registrovano 26 novih prijatelja! :clap

Bilo je juče popodne 1.897, a danas je 1.923.

Čisto da znate, 26 novih prijatelja nije UKUPNO bilo u poslednjim sigurno pa 2-3 meseca, ako ne i duže...očigledno je sinoćna diskusija ovde na temu finansijske krize, pa i moje pominjanje toga sa "sms-prijatelji" (malo da se kurčim :D) pomoglo...ove nove poruke su očigledno stigle od ljudi koji su bili ovde na forumu, da li kao članovi ili kao gosti...

Naravno, videćete odmah i sami da ovde nije reč o 26 ljudi, manje ih je, ali...zato jedan duboooooooki :respect :respect :respect za čoveka koji je poslao 5 poruka, za čoveka koji je poslao 3 poruke, a i za sve ljude koji su i sinoć a i ranije poslali makar po 1 poruku...TAKO SE VOLI KLUB...odnosno I TAKO se voli klub...

--------------------------------------------

Znate šta je problem oko skupljanja para navijača? Evo da vam ja kažem otvoreno: Neće klub da ispadne da on prosi od svojih navijača! Eto, u tom "zecu leži grm"...Sa jedne strane kukamo i tražimo pare od države, smatramo da je država dužna da nam pomogne kad je već tako uspešno i dugotrajno predstavljamo u Evropi i svetu (što je sigurno tačno), a sa druge strane ne želimo da molimo naše navijače za finansijsku pomoć...

Ja i takvu klupsku poziciju razumem....hajde, ne baš da razumem (jer kad je frka, sila Boga ne moli, radi se sve da se preživi!), ali kao nekako i kapiram...imamo ljude koji vode klub i koji su MNOGO ponosni, možda čak i previše za ovakve okolnosti kojima smo okruženi...

E sad, to što klub ima takvo stanovište kakvo ima ("nećemo da prosimo od naših navijača") dosta ograničava same navijače koji bi želeli da pomognu...džabe angažovanje navijača ako klub nije spreman da to javno podrži, da javno objavi "naši navijači skupili toliko i toliko para", da se javno zahvali....

Nekako ovo sa "sms-prijatelji" mu još dođe kao neko srednje rešenje koje najpre može da prođe...ljudi uplaćuju pare (oko 60 dinara od svake poruke ide direktno klubu), a klub ništa prethodno nije javno prosio i molio (kako oni to definišu, mada mene taj termin strašno nervira)

-----------------------------------------------------------

Nešto oko uprave i vođenja kluba generalno:

Ja mnogo volim naš KK. Volim ga i bukvalno kao oči svoje. Volim i ljude u njemu. Ne mislim tu samo na Sašu, Tošu ili Duleta, već i na one manje poznate ljude (zaposlene) koji rade u jako teškim okolnostima, koji se mnogo muče...Ali, i pored svega, DALEKO OD TOGA da mislim da se klub vodi idealno. Ne vodi se idealno, ima jako mnogo prostora za napredak, po mnogim parametrima i pitanjima, samo...ja konkretne stvari i zamerke nemam nameru ovde da iznosim, ja ću to iznositi tamo gde mislim da će to imati efekta (a da se istovremeno zlotvori ne naslađuju čitajući javno neke stvari). Nešto sam već i izneo određenim ljudima, pitanje je samo koliko sam shvaćen i koliko će moji predlozi naići na podršku. Ja nemam snagu da neke stvari direktno sprovedem. Trenutno nemam.
 
Последња измена:

markovic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.07.2010
Порука
1.780
Reaction score
22
Koliko ja kapiram klub je procenio da se ne isplati placati igraca koji ne igra 2 meseca... To je, verovatno, i planirano kad je doveden Lovernj. Cak je i Gordon izjavio da bi, ako bude morao da igra u Evropi, da se vrati u Partizan, sto znaci da je sve reseno dogovorom... 2-3 plate jednog stranca nisu mala stvar za nas u trenutnoj finansijskoj situaciji, pogotovo ako smo obezbedili Evroligu a sve ukazuje da jesmo. Jebe mi se za 2 trofeja do kraja ako cemo upasti jos dublje... Ciljevi su bili da se obezbedi Evroliga i da tim sazri kroz sezonu, ostalo je bonus...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Zašto bi taj kapital morao biti domaćeg mafijaškog porekla?

Posle punih arena, f4 i svih mogućih epskih mečeva koji su okarakterisani kao ''utakmice nedelje'' (KKP je po toj statistice verovatno u top3 u EL)koje je gledala cela košarkaška javnost na kontinentu svih ovih godina, mi pričamo o sponzorima sa presmešnog tržišta zvanog Srbija?

Onaj homeless Šilobad zadužen je za ostvarivanje poslovnih kontakata, u zemlji i inostranstvu.(bar zvanično, to bi trebalo da je u opisu posla direktora poslovnog sektora) Pa njegovo najveće dostignuće do sada je godišnji kalendar. Ako su Danilović i UO sa time zadovoljni, kako ja to treba da prelomim mozak Mašane? Koga treba da pozivam na odgovornost? Naravno da ih nećemo terati ni pljuvati, rade rudarski posao u sportskom sektoru, vratili su klub na mapu sveta, ali daj bre menjaj nešto tamo gde škripi, postavi nekog ozbiljnijeg, kadrog da uradi nešto konkretno u tom sektoru, d atraži 24/7 potencijalne ulagače koji su spremni da ispune kriterijume koje traži klub, i obrnuto...Žicanje od države i zavisnost od političke volje je samoubistvo.

Očigledno da ne želiš neke stvari da shvatiš ,ako si već gledao Danilovića. Ne postoji privatni kapital u Srbiji koji ulazi u klubove, a da nije politički kontrolisan. Železnik i Karagujevac zbog dobrog marketinga imaju velike budžete?
Ne radi se o mafijaškom poreklu privatnog kapitala, nego o tome kako bi se taj novac trošio. Zato Dule i Saša ne dozvoljavaju da taj koji daje novac odlučuje šta će biti sa njim, da ne bi prošli kao uspokojena ciganka.

Opet pitanje, koji tim plasmanom na f4 u Evroligi postaje bogatiji i ima više sponzora?

Partizan je i 70, 80, 90, isto mogao mogo bolje da posluje i da postigne bolje rezultate. Uvek može bolje i treba korigovati i menjati stvari koje ne valjaju, ali ovde je priča o suštini, a ne o nečemu što genrealno ne bi mnogo promenilo.
Mi smo celu ovu neverovatnu dominaciju, (koju nijedan klub nikada na ovim prostorima nije ostvario) napravili tako što smo proizvodili igrače sa kojima smo dobrim delom punili budžet, a takav način funkcionisanja ne postoji u Evropi, zato smo jedinstveni. Došao je momenat da nismo bili toliko produktivni, jer nam je glavni mjastor bio odsutan, i zato se rade ove sanacijske mere.

Zapamtite, ne postoji ozbiljan privatni kapital u ovoj zemlji koji se ulaže u sport, a da nije pod kontrolom države( Gasprom, Lukoil...)
 
Последња измена:

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Neka klub smanji procenat koji ide "sipci" od marketinga i butika sa 25-30% na 5-10 % i eto para za igrace.
 
Учлањен(а)
08.06.2007
Порука
507
Reaction score
80
Локација
Београд
Често помињете маркетниг, маркетинг, маркетинг... Који маркетинг у земљи у којој је, рече Стојанче управо, просечна плата 300 евра? Видим како су цигани прошли у фудбалу са својим маркетингом - на стадион дође 10 хиљада људи (лажно представљених као 20 хиљада), од којих половина њих није платила карту. У међувремену се праве трошкови - струја, одржавање стадиона, радници на благајни, редари... И, која је финансијска корист од тога?

Оно што би могло и морало да буде боље, јесте однос медија према ЈСД Партизан. То се код нас решава или политички или потплаћивањем новинара који месечно примају истих оних 300 евра.

КК Партизан би велики део трошкова могао да смањи када би имао своју халу за тренинге. Какве везе има маркетинг са тим што је министарство спорта обећало халу, а добили смо курац? Још значајније за КК Партизан би било када би имао своју халу у којој игра утакмице - јесте да ту постоје трошкови одржавања и комуналија, кирије, како год... али би се они лако покрили изнајмљивањем хале у време када нема такмичења. Ми своју кошаркашку халу можемо имати за неких 100-200 година, или ни тад - једини начин да се она изгради пре, јесте уз градњу фудбалског стадиона. Али, пошту су Зеки ношени крстови, а за Ђуру у скупштини гласа 5/5, ни од тога нема ништа.

Једини начин да КК Партизан опстаје финансијски и резултатски, јесте овај који примењује управа. Не чуди ме да то многи не разумеју, пошто навијачка жеља да се буде најбољи лако може да одаљи човека од погледа на реалност. Озбиљан приватни капитал у Србији не постоји - ако та и та странка каже Богију да купи Политику, има да је купи. Ако каже Костићу Ауто Чачак да преузме цигански дуг на себе, има да га преузме - тачка. Србија живи од малих предузетника који све порезе и рачуне морају да плаћају, а да би добили кредит, са каматом највећом на свету, морају на преглед и код уролога. Они годишње обрну максимум пар десетина хиљада евра и са ониме што остаје као добит могу једва да преживе.

Гордона сам зготивио одмах на припремним утакмицама са беше Крком и Химкијем. Сви смо свесни да никакве шансе не постоје да бисмо могли да га задржимо за следећу сезону. Његов одлазак у складу је са свим дешавањима ове сезоне и ја уопште нисам изненађен, само ми је жао.

Гордону желим да на јесен заира у НБА, а ми из ове коже не можемо.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Neka klub smanji procenat koji ide "sipci" od marketinga i butika sa 25-30% na 5-10 % i eto para za igrace.

Istinski dobar predlog ! A i slozio bi se sa postom iznad,u srbiji ne da nema privatnog kapitala koji bi bio ulozen u sport, nego nema privatnog kapitala(inostranog) kojeg bi normalna firma ulozila u ovu zemlju da nema obilate pomoci vlade u smislu bezobraznih povlastica prema njima.. U prevodu privreda u srbiji ne postoji,to jest postoji ali samo na tveu
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Naravno, i sezonske po redovnoj ceni. Bolje celoj hali prodati za 50 eura nego alkatrazu dati dzabe da preprodaje. Ili da "legenda Juga" uvodi po 500 ljudi pred svaki mec bez karte.

Da me ne shvatite pogresno ovo nema veze sa sukobom navijaca, ovo je oduvek bio moj stav.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top