Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.271
Reaction score
18.336
Локација
Kej Republika
Nikad lakše nismo odradili Zg. Nadam se da je Milutinov dobro. Povrede su ono što me konstantno brine. Ne daj Bože neke povrede, nasa klupa ne može da nadomesti.
Idemo dalje.
 
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
585
Reaction score
122
Ја све мислим пропустио сам неко зезање од раније па сад не капирам најаву гостовања тамо као: увек нам је било тешко; никад нисмо убедљиво славили; нема везе што су лоши...
Знам да су тада многи другари с форума рекли да им је мука да гледају Партизан, али није Владе Јовановић тако давно био тренер, а нису ни 4 године толико дуге да би се заборавило ово понижавање на првој утакмици после Кецманове тројке доста озбиљнијег тима од овог синоћњег, пред пуном халом:
https://www.youtube.com/watch?v=2xQ7T944zvM
статистика:
http://www.abaliga.com/game/91_10/Cibona-Partizan_mts#statistic_FullStatistic

Друго, памтим ја многа наша гостовања тамо, и то кад су биле пуне хале, кад су хтели наш скалп, и знам како смо господски тада дочекивани (не само у кошарци). Мноооого сам ближи ВЈаНСовом ставу. Ова синоћња утакмица, где се нико од оних неколико ентузијаста који још прате Цибону није надао да могу да победе, није репрезентативан примерак у мору оних другачијих када се напуни хала па и ови питоми под утицајем околине постану жедни крви.

Треће, све иде својим током: кренула је паљба по Ђумићу после прве утакмице иако се дечко још није опасуљио где се налази. Све ће с нама добро бити!
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Не знам за те "standing ovations" кад су биле, ја сам нешто чешће примјећивао "убиј закољи" и "Србе на врбе" али могуће да се варам...
Respect за широки бријег :respect
Više puta sigurno... Ali najintenzivnije u smiraj regulanorg dela u sezoni 2007/2008 kad smo izborili prvi put TOP 8 EL.

Sa njima smo igrali nekoliko dana pre odlučujećeg meča sa PAO u Pioniru... "Pecara" bila puna ko nikad dotad i na kraju nakon naše lagane svi ustali i aplaudirali Duletu i igračima na izlasku iz hale... A njihov tadašnji trener na KZŠ rekao nešto u smislu kako ima samo dve želje, jedna je da Široki i naredne sezone igra Jadransku ligu, a druga da Partizan izbaci PAO!

I kako to obično biva, ne može baš svaka želja da se ispuni... Osim onih gde je KK Partizan subjekat u rečenici :)
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Ja sam za to da svu jadransku gamad punimo sa što većom razlikom. Dislike za Duletovu kočnicu sinoć.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
Mi treba da dobijemo kada je potrebno, nema potrebe da se izivljavamo nad objektivno slabijim timom od sebe. Takodje vrlo je bitno da nasi rezervisti dobiju minute na terenu. Oje misljenje.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
@Carigrad

ja sam i zaboravio ovu pobedu sa Jovanovicem na klupi, kakvo je to demoliranje bilo!
Ipak, pobede ove sezone zbog situacije u kojoj se nalazimo su specificnije iz mnogo razloga, a meni licno su slatke pobede protiv Cibone u kakvom god da je ona stanju, kao i protiv Splita dok su jos bili u aba ligi.
Ovo gostovanje je doslo u finansijski najtezem trenutku po nas, nakon izdaje gnjide koja je nosila sveti dres, pa smo otuda, svi redom odusevljeni i igrom i pobedom.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.375
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ја све мислим пропустио сам неко зезање од раније па сад не капирам најаву гостовања тамо као: увек нам је било тешко; никад нисмо убедљиво славили; нема везе што су лоши...
Знам да су тада многи другари с форума рекли да им је мука да гледају Партизан, али није Владе Јовановић тако давно био тренер, а нису ни 4 године толико дуге да би се заборавило ово понижавање на првој утакмици после Кецманове тројке доста озбиљнијег тима од овог синоћњег, пред пуном халом:
https://www.youtube.com/watch?v=2xQ7T944zvM
статистика:
http://www.abaliga.com/game/91_10/Cibona-Partizan_mts#statistic_FullStatistic

Друго, памтим ја многа наша гостовања тамо, и то кад су биле пуне хале, кад су хтели наш скалп, и знам како смо господски тада дочекивани (не само у кошарци). Мноооого сам ближи ВЈаНСовом ставу. Ова синоћња утакмица, где се нико од оних неколико ентузијаста који још прате Цибону није надао да могу да победе, није репрезентативан примерак у мору оних другачијих када се напуни хала па и ови питоми под утицајем околине постану жедни крви.

Треће, све иде својим током: кренула је паљба по Ђумићу после прве утакмице иако се дечко још није опасуљио где се налази. Све ће с нама добро бити!
Kad vidim statistiku Dragana i drogiranog Gista, pripadne mi muka odmah. Trebalo je umeti tako lose koristiti Dragana, nije ni cudo sto je mozak pokusao da zaboravi ovu utakmicu.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Brišem post, Voloder je skroz u pravu. Au sunce ti u šta se pretvorilo ovo ovde.
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Neko je stub srbstva a neko ponos pucanstva :D
 
Учлањен(а)
03.07.2014
Порука
293
Reaction score
41
Локација
Бгд/ЈНА-Истoк
Каква кошаркашка публика, какви аплаузи и респект према Партизану... из којих је то бајки? Оно, у фазону "готиве нас"... :D

У "Пецари", у "Јазинама", у хали "Дражен Петровић" од стране домаће публике претежно смо дочекивани непријатељски, што би се рекло "на нож". Поготово ако су домаћини били иоле конкурентни да нам се супротставе, а обично јесу, доста пута смо у гостима губили и од Широког и од Цибоне, а поготово од Задра.

Иако је нпр. Задар познат као негостољубива средина, ипак је Широки Бри(је)г најзагриженије усташко легло, нешто слично нема чак ни у Хрватској. Тај западнохерцеговачки камењар је једна јако затуцана шовинистичка и ксенофобична средина, те епитете су заслужено стекли због своје улоге у ДСР, као и у рату деведесетих, а и данас су оно што су одувек били... не дозволите себи да будете у заблуди због провејавања понеког "коректног геста".

Уосталом, за ових десетак и више година колико играмо у Јадранској лиги, прве асоцијације на однос домаће публике према КК Партизан и у Загребу и у Задру и у Широком су "Убиј Србина", "Србе на врбе", "Цигани, цигани...", гађање, пљување и свеукупна хистерија... поготово када се играло пред пуним трибинама... Било је и увреда на њихов рачун са гробарске стране у "Пиониру" наравно, али не у толикој мери.

Последњих неколико сезона тензије су ипак мање, јер су и поменути клубови генерално у курцу, а и време ради своје... Ипак, полупразна дворана "Крешимир Ћосић", као и "Драженов дом" (пред 1000 навијача и позоришном атмосфером) нису баш неки репрезентативни одраз доминантно "софистициране" кошаркашке публике у Задру и у Загребу или некаквог "поштовања" према нама, немојте се заваравати.
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
bravo za pobedu, maksimalno ozbiljan pristup mecu uz treba reci dosta losu cibonu i to je bilo dovoljno...
o novom igracu sta reci, mada treba imati u vidu prva tekma a zna i on da sad svi gledaju u njega da vide sta ce da uradi vrv je i trema ucinila svoje no ipak od utiska ocajnooo :banghead se ne moze pobeci....

samo da milutinov bude dobro

mislim da sta god se desavalo u kupu neko pravo merilo trenutne situacije bice tekma protiv fmp sto sledi posle kupa...

gledati na svaki moguci nacin da se izbegne 4 mesto, ne znam koliko je realno da budemo drugi, tesko!

ps: ne verujem sta ovde citam, sacuvaj me boze hrvatske kulture i ponasanje daleko im lepa kuca, oni su prosto zatrovani mrznjom prema srbima i to im je jedini smisao postojanja, vise puta dokazana cinjenica, sta god vam radili i kako god se ponasali NE VERUJ IM!

cekajuci pleja/centra ...............
 

Genius

Hrabro momče
Учлањен(а)
14.11.2006
Порука
1.866
Reaction score
48
Локација
Beograd
@Voloder Svaka cast u pravu si od prve do poslednje!!!
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Voloder, i jesi i nisi upravu. Pre bih se slozio sa clanom JeNeA. Pazi, otac mi je iz Hercegovine, jedno selo opstina Bileca, pa dobro znam o cemu pricas...Imotski, Ljubuski, Siroki...Nekad je to tako bilo...Novo vreme nova pravila... I tamo se mladje generacije ne opterecuju politikom. Ima toga, ali je to sada benigni folklor... i oni kao i mi Srbi smo primili zapadne trendove, internet, video igrice, drogiranje... Mali ko razmislja o nacionalizmu.
JeNeA je govorio o prijateljima kosarke, kosarkaskoj publici. Svuda se Partizan postuje mnogo vise nego u Srbiji. Ti govoris o prostom svetu, a JeNeA o prefinjenoj kosarkaskoj publici.
Bilo gde u bivsoj Jugoslaviji ljudi koji prate kosarku kao sport a ne kao poligon za lecenje politickih frustracija, izuzetno cene Partizan...Naravno, izuzimam ovu cigansku gamad u Srbiji, Bosni, Crnoj Gori, Hercegovini...Ne znam sto nas Bog kazni da delimo istu geografiju sa tim debilima...
 
Последња измена:

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.752
Ja se dobro secam kada smo u Zagrebu tamo 2001/02 igrali evroligu, i kada je Danilovic rekao posle tekme da je rezultat nebitan, samo kad su igraci izvukli zive glave. Sta je sve uletalo na teren, stvarno je bio u pravu. Ne secam se kazne, ali je bila bas smesna...
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Drugo je vreme bilo 2002. godine, to je nekoliko godina po ratu... Klinac koji je rodjen u Imotskom koji sada puni 18 godina, rodjen je posle rata 1997. godine. Mlade generacije su emotivno zatupele i fizicki dosta nesposobne. Pa bre, pola danasnjih klinaca ne moze kozlic da preskoci a kamoli da juri i kolje Srbe po planini. Pa klinci ne umeju ni pile da zakolju, sve im je servirano industrijski. To je fizicki, tako je i na emotivnom nivou. Pa ja dodjem na basket da igram ovde u Srbiji, sa duplo mladjom decom , ja najborbeniji. Oni svi anemicni. Lupim ga dva puta laktom po nosu, ocekujem da probudim u njemu neki inat, borbenost. Umesto toga on izadje sa terena, u fazonu, vidi ovog debila, sta mu je . Tako je to i u Zagrebu i svuda.
Moj utisak je da se Partizan svuda postuje i ceni.
 

Bergman

Grobarčina
Учлањен(а)
18.12.2014
Порука
1.059
Reaction score
189
Локација
zapad
Imotski, Ljubuški, Čapljina i sl su mala, izolovana mjesta, u kamenjaru.. u prošlosti to je bilo srce ustaškog pokreta, upravo su ova mjesta nakon WW2 bila označena kao nepodobna od strane vlasti zbog jako ružne prošlosti, zakidani su investicijama, ukratko, crni prostor. Narod jako teško živio i to je razlog zašto je taj prostor obilježen stalnim emigracijama Hrvata od onda kad se vidjelo koji bi mogao biti rezultat 2 svjetskog rata, emigracije su bile stalne u velikom broju sve do 90tih.. Danas je taj prostor u trgovini, značajno ekonomski oporavljen, veze sa svijetom proradile preko njihove emigracije..

Kad već otvaramo pandorinu kutiju.. Rijetko kad crnim ratnim pričama, ali upravo prostor o kojem pričamo je mjesto gdje se desio jedan od najzvjerskijih zločina prema Srbima.. Prebilovci, najhomogenije srpsko selo u zapadnoj Hercegovini nedaleko od Čapljine, brojalo je oko 1000 stanovnika. Nekoliko kilometara dalje, nalazili su se Šurmanci, hrvatsko selo. U tom hrvatskom selu se nalazila velika jama. 6 avgusta 1941 su tu pobacani stanovnici Prebilovaca. Ne ubijeni i pobacani, već živi dovedeni, gurnuti motkama za duvan, umrli su od posljedica pada, kamenja koje su kasnije posuli ili gladi. Srpski muškarci nisu bili u selu, bili su u šumi, jer su vjerovali da žene i djecu niko neće dirati. Ovaj zločin je posebno zvjerski iz razloga zato što su žrtve bili isključivo žene i djeca. U jamu je bačeno 500 ljudi, od toga 250 djece, zločinci su bili naoružani civili.. Za ovaj zločin nema nikakvog opravdanja.. ovdje čak zvanično nije učestvovao ni ustaški pokret, već su se jednostavno stanovnici jednog sela skupili i otišli u drugo da pobiju sve što se tamo našlo. Obični, svakodnevni ljudi! Nije bilo nikakvog povoda za ovako nešto. Niko sa strane nije rekao da se to treba uraditi. Zasmetalo im je jedino srpsko selo i odlučili su da ga uklone. Napravljen je i film o ovom svirepom događaju, ali to je za one sa specifičnim stomakom, pa koga zanima, film se zove "Evo naše dece" (https://www.youtube.com/watch?v=1hxEVP1TRoc)

Danas su Prebilovci pusti, ali se zato u obližnjoj Čapljini svake godine skupljaju kako domaće ustaše tako i oni sa svih strana svijeta i u 2015 godini se dive "borbi" svojih predaka za njihovo parče zemlje.. 45 godina komunisti su od njih pravili crni prostor, džabe, oni su generacijama prenosili svoju ideologiju i razmišljanje..

I naravno da ne možemo reći da su Hrvati zao narod, ima raznih pojedinaca.. samo nažalost taj prostor o kojem se priča (zapadna Hercegovina) u 99% slučajeva ima identično mišljenje o Srbima.. kakvo, vi presudite. :cry:

I ovim se zavrsava ovo debelo skretanje sa teme.

WebCrew edit
 
Последња измена од уредника:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Popušila Budućnost u Ljubljani, naše jurenje 2. mesta sada bogami postaje sasvim realno!
A to 2. mesto, za razliku od 3. mesta, vredi pojuriti, to se već isplati i tome već treba težiti.

2. Budućnost..16-6 (sol, KRK, ced, PAR)
3. Cedevita.....15-6 (czt, MEG, zad, BUD, sol)
4. PARTIZAN..15-7 (CZT, meg, ZAD, bud)
---------------------------------------------------------------
5. Olimpija....12-10 (mzt, sol, lev, KRK)

Teoretski nam za overu plej ofa trebaju još 2 pobede.

Što se tiče jurenja tog 2. mesta, treba nam 4-0 do kraja i uz to:

- još jedan poraz Budućnosti (ako ih mi ne drknemo u Podgorici sa 12+)
- još dva poraza Cedevite

Bilo bi jako dobro da Solnok drkne poljuljanu Budućnost sledeće kolo. U tom slučaju bi nam u Zagrebu na meču Cedevita - Budućnost pobeda ovih drugih čak više igrala nego pobeda Cedevite.

Ali, da vidimo najpre sutra da li će poljuljani panteri dobiti Cedevitu. Za mene uopšte neće biti iznenađenje ako ih Cedevita drkne. U tom slučaju bi mogli već sutra da se oprostimo od 2. mesta i da gledamo da NIKAKO ne završimo kao 3.

Najbolji mogući rasplet za nas bi, po meni, bio: 2. Partizan, 3. Budućnost, 4. Cedevita.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Brine me što nema ništa novo vezano za Milutinova :(

Btw, dobar rezultat u Ljubljani na kraju, po nas... Brat Žule Jurišević navijački za Olimpiju od starta :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top