Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Zaista bi trebala takva akcija da postoji.Ako sad nije pravo vreme onda da ga ...bes
Meni se licno svidja ta ideja sa odbrojavanjem jer stalno podseća da nemamo baš puno vremena
 
Последња измена:

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Pošto ove godine ne igramo Evropu to znači da će biti oko 20 utakmica u Pioniru... puta 2-3 Evra po utakmici i dobijate cenu za sezonsku.

Pravio bih dve vrste sezonskih. Prvu za utakmice, a drugu za dijasporaše, koja bi izgledala kao obična sezonska s tim što bi na njoj pisalo "Dijaspora", ali ne bi važila za utakmice.

Cene... sezonska 50 Evra, a za diajsporaše 60 Evra.
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.530
Reaction score
4.135
Локација
Ljubljana
Odlicne su vam ideje ali ljudi ne radi ni strana kluba prijatelja gde se moglo uplatiti neki novac za KKP. Nisu to bile neke velike pare ali je sad i to stalo zbog ko zna kojih razloga (tehnickih, lenjosti, nezainteresovanosti...???).
 

CRNI BOMBARDER

Grobarčina
Учлањен(а)
29.02.2012
Порука
2.030
Reaction score
330
Локација
Skopje
@grob
Strpi se malo, razlog svakako postoji...
Zaboravio si da su nam jedanput uzeli sve sto je uplaceno u toku od desetak dana 7-8.000 evra odjednom... Ako se otkloni opasnost od blokade onda idemo...
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Evo mozemo da damo predloge o povlasticama, dobro si to pomenuo, ajde i tu da predlozimo sto vise ideja...

Evo da pokusam...

Neka svako ko kupi sezonsku dobije neku sitnu dranguliju koja se ne bi pustala u slobodnu prodaju (neku specijalno dizajniranu solju, kriglu, zastavicu sa originalnim potpisima igraca, uprave i strucnog staba), ili neka mu na kucnu adresu stigne neko licno pismo zahvalnica takodje sa originalnim potpisima.

Neka se recimo u startu objavi da ce imaoci sezonske dobiti neki popust prilikom kupovina navijackih rekvizita. Da ce imati popust prilikom kupovine naredne sezonske karte. Ili recimo da se kaze da ko ima sezonsku kada bude bio gradski derbi sa KK ILR sa sobom moze da povede jos jednog prijatelja ako on sa sobom nosi crno-beli dres ili sal.

Naravno, da se izvrsi i neka gradacija u privilegijama, pa ko bude kupio skuplju sezonsku kartu da ih ima i vise (recimo da moze da dodje i gleda neki od treninga KKP, a da posle njega moze da se nakratko druzi i upozna sa igracima i Duletom, ili da dobije pride i neki "skuplji" takodje unikatni poklon tipa posebno dizajniran sal ili majicu).

Mislim da je ovo pravi nacin da se motivisu ljudi da kupuju sezonske, jer ako se one cenom svedu iskljucivo na vid jednokratne novcane pomoci klubu, to deluje kao demotivisuci faktor, narocito ako se ima u vidu da je jako mali broj ljudi tokom sezone redovan na 100% utakmica, pa razilka u ceni sezonske i zbiru cena pojedinacnih karata tokom sezone postaje jos i veca.
 

Djenka

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
1.360
Reaction score
1.924
Локација
Gde god ti da igras...
Mislim da je neko vec spominjao al evo ja da opet podsetim i pitam. Sta mislite koliko bi nas Partizanovaca u celom svetu bilo spremno (u skladu sa svojim mogucnostima) i da recimo narednih godinu dana mesecno uplacuje 10e na racun kluba? S tim da se znaju imena svih ljudi koji bi uplacivali, pa recimo da oni uvek imaju prednost u kupovini godisnjih ili obicnih ulaznica, da se organizuje revijalni mec ili vecera gde bi prisustvovali svi clanovi "kluba donatora" Svasta se moze smisliti... Dal bi se moglo skupiti 5000 ljudi koji bi 10e mesecno u narednih godinu dana odvajali za KKP??? To je na godisnjem nivou 600 hiljada evra. Ali pod broj jedan da se zna gde bi taj novac isao, a ne da ide na Šikijevu i Mikijevu platu.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Mislim da je realno da se uz pravu akciju nadje bar 200-300 ljudi koji bi klubu uplatili po 1000 evra. E sad, treba osmisliti tu akciju.
Mozda opet one slike na brojevima ili da brojevi budu ispunjeni tekstom, tipa ''zahvaljujemo se ljudima koji su pomogli opstanak kluba: pa nabrojana imena tih ljudi''
Dakle, da ti ljudi budu sponzori kluba i da to bude vidljivo.
Moze mozda i da se negdje na dresu stavi natpis GROBARI ZA NAS ili nesto slicno, a da ta slova budu popunjena imenima tih ljudi.

Dijaspora, privrednici, bivsi igraci...Mislim da bi se uz dobro osmisljenu i proguranu akciju moglo skupiti tih 200-300 ljudi. Ima puno ljudi koji vole Partizan, a kojima 1000 evra ne pretstavlja problem, treba ih samo animirati na pravi nacin.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Mislim da je neko vec spominjao al evo ja da opet podsetim i pitam. Sta mislite koliko bi nas Partizanovaca u celom svetu bilo spremno (u skladu sa svojim mogucnostima) i da recimo narednih godinu dana mesecno uplacuje 10e na racun kluba? S tim da se znaju imena svih ljudi koji bi uplacivali, pa recimo da oni uvek imaju prednost u kupovini godisnjih ili obicnih ulaznica, da se organizuje revijalni mec ili vecera gde bi prisustvovali svi clanovi "kluba donatora" Svasta se moze smisliti... Dal bi se moglo skupiti 5000 ljudi koji bi 10e mesecno u narednih godinu dana odvajali za KKP??? To je na godisnjem nivou 600 hiljada evra. Ali pod broj jedan da se zna gde bi taj novac isao, a ne da ide na Šikijevu i Mikijevu platu.

To je uvek bio i biće problem, jer gde ima para ima i lopova. Tek kad klub bankrotira vidi se ko ga najviše voli... oni koji i dalje ostanu u klubu.

Klub mora da otvori i PayPal račun, poželjno van Srbije, da ne bi mogli da mu zatvaraju i skidaju sa računa kojekave banke i drugi. Moraju da shvate da je to najlakše moguć način da se nešto plati, a ne kojekakve priznanice, trčanje do banke i ostale pizdarije. Jeste, PP naplati malo, ali bar radi bez problema.
 

Kanada

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2014
Порука
417
Reaction score
127
Локација
April? Snijeg do koljena
Podrzavam mr Kizin prijedlog.Za dijasporu sezonska karta znaci samo pomoc klubu,sa tom kartom ne mozes gledati utakmice.Meni je zelja bilo koji suvenircic i slika Duleta sa potpisom i vise nego dovoljna.Molio bih sve one koji budu u organizaciji akcije da ne bude slucaj kao sa kalendarom.Hvala
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Ne bih mesao sezonske karte i pomoc klubu. Sezonske karte su cisto ekonomska kategorija, i cena istih treba da bude takva da se redovnim posetiocima omoguci da po nizim cenama i olaksano (bez da stoje na blagajni) dodju na utakmicu. Nadjite mi samo gde je to sezonska skuplja od zbira pojedinacnim karti. Ali mi u svemu pisamo uz vetar i moramo da budemo izuzetak.

Sta je posledica cene karte, kako je neko predlozio, od 100 eura: pravi se jaz izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju, pa posete utakmici postaju privilegija onih koji imaju, sto ne znaci da vise vole Partizan od onih koji nemaju. Da li, recimo, devojka koja je studentkinja moze svome momku da kupi kao poklon sezonsku - tesko, ako je 100 evra. Da li neko ko, recimo, ima dvoje dece i platu od 300 eura moze sebi da priusti sezonsku za 100 evra?! Tesko. I slicnih primera je mnogo. Takodje, ukoliko je karta recimo 40 evra u slobodnoj prodaji manja je verovatnoca da ce se iste prodavati iregularno, znamo vec kako. Mnogo toga je lose u KKP, ali jedna od stvari koja je dobra jesu navijaci, zasto to kvariti visokim cenama za sezonske karte.

Napominjem i da znam nekoliko ljudi koji godinama dobijaju sezonske karte jer 'znaju nekog u klubu' muka mi je od toga.

Vec sam izracunao da zbir svih pojedinacnih karata iznosi 4.600 dinara (23 tekme po 200 dinara) pri cemu je tesko da ce bilo ko biti u mogucnosti da isprati bas sve utakmice. Zbog toga mislim da je svaka cena visa od 40 evra prevelika. A ko hoce da pomogne klubu neka to ucini na drugi nacin. Ovako dolazimo u situaciju da kao budale ovde predlazemo milion ideja da se kroz interakciju sa navijacima i marketing kanalise nasa ljubav u ekonomskom smislu, a oni u klubu ciji je to posao lade jaja i sad bi gospoda da uzimaju pare kroz sezonske karte, nabijanjem cene preko realnog. Bas su bistri.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Pa da se iko iz kluba nekad potrudio da prelista ovaj forum, ili bilo koji sportski video bi kamaru predloga za koji ne treba nista vise osim dobre volje... Ali problem je sto nama ljudi u klubu rade kako se radilo pre 30 godina. Sve pare da daje drzava, moguca sponzorstva rasnantavamo jer mo's mislit' ljudi koji daju svoj kes su toliko bezobrazni da zele da vide gde taj kes zavrsava, a marketing toliko dobro radi da Silobad nije uneo u klub tim putem ni dovoljno da pokrije svoju platu... I onda se od ljudi koji zive u Srbiji ocekujes da placaju tolke cene sezonske... To je mudrost ravna mudrosti drzava kada u nemogucnosti da stvori priliv jednostavno podigne porez i boli ih kurac....
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Evo da pokusam...

Neka svako ko kupi sezonsku dobije neku sitnu dranguliju koja se ne bi pustala u slobodnu prodaju (neku specijalno dizajniranu solju, kriglu, zastavicu sa originalnim potpisima igraca, uprave i strucnog staba), ili neka mu na kucnu adresu stigne neko licno pismo zahvalnica takodje sa originalnim potpisima.

Neka se recimo u startu objavi da ce imaoci sezonske dobiti neki popust prilikom kupovina navijackih rekvizita. Da ce imati popust prilikom kupovine naredne sezonske karte. Ili recimo da se kaze da ko ima sezonsku kada bude bio gradski derbi sa KK ILR sa sobom moze da povede jos jednog prijatelja ako on sa sobom nosi crno-beli dres ili sal.

Naravno, da se izvrsi i neka gradacija u privilegijama, pa ko bude kupio skuplju sezonsku kartu da ih ima i vise (recimo da moze da dodje i gleda neki od treninga KKP, a da posle njega moze da se nakratko druzi i upozna sa igracima i Duletom, ili da dobije pride i neki "skuplji" takodje unikatni poklon tipa posebno dizajniran sal ili majicu).

Mislim da je ovo pravi nacin da se motivisu ljudi da kupuju sezonske, jer ako se one cenom svedu iskljucivo na vid jednokratne novcane pomoci klubu, to deluje kao demotivisuci faktor, narocito ako se ima u vidu da je jako mali broj ljudi tokom sezone redovan na 100% utakmica, pa razilka u ceni sezonske i zbiru cena pojedinacnih karata tokom sezone postaje jos i veca.
Ne bih mesao sezonske karte i pomoc klubu. Sezonske karte su cisto ekonomska kategorija, i cena istih treba da bude takva da se redovnim posetiocima omoguci da po nizim cenama i olaksano (bez da stoje na blagajni) dodju na utakmicu. Nadjite mi samo gde je to sezonska skuplja od zbira pojedinacnim karti. Ali mi u svemu pisamo uz vetar i moramo da budemo izuzetak.

Sta je posledica cene karte, kako je neko predlozio, od 100 eura: pravi se jaz izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju, pa posete utakmici postaju privilegija onih koji imaju, sto ne znaci da vise vole Partizan od onih koji nemaju. Da li, recimo, devojka koja je studentkinja moze svome momku da kupi kao poklon sezonsku - tesko, ako je 100 evra. Da li neko ko, recimo, ima dvoje dece i platu od 300 eura moze sebi da priusti sezonsku za 100 evra?! Tesko. I slicnih primera je mnogo. Takodje, ukoliko je karta recimo 40 evra u slobodnoj prodaji manja je verovatnoca da ce se iste prodavati iregularno, znamo vec kako. Mnogo toga je lose u KKP, ali jedna od stvari koja je dobra jesu navijaci, zasto to kvariti visokim cenama za sezonske karte.

Napominjem i da znam nekoliko ljudi koji godinama dobijaju sezonske karte jer 'znaju nekog u klubu' muka mi je od toga.

Vec sam izracunao da zbir svih pojedinacnih karata iznosi 4.600 dinara (23 tekme po 200 dinara) pri cemu je tesko da ce bilo ko biti u mogucnosti da isprati bas sve utakmice. Zbog toga mislim da je svaka cena visa od 40 evra prevelika. A ko hoce da pomogne klubu neka to ucini na drugi nacin. Ovako dolazimo u situaciju da kao budale ovde predlazemo milion ideja da se kroz interakciju sa navijacima i marketing kanalise nasa ljubav u ekonomskom smislu, a oni u klubu ciji je to posao lade jaja i sad bi gospoda da uzimaju pare kroz sezonske karte, nabijanjem cene preko realnog. Bas su bistri.

Мислим да су колеге рекле суштину. Сезонске карте треба да обаве две кључне ствари: да обезбеде неки прилив новца унапред и да обезбеде посету у тешкој сезони која нас чека.
Цена сезонских карата мора бити таква да одговара што ширем броју навијача. Те неке високе суме које се овде спомињу, или које су можда и већ одређене су износи за оне који желе и могу да плате . А заправо се треба усмерити на много бројнију популацију оних који желе, а не могу да приуште било који износ.
Повластице и неке примамљиве могућности за власнике морају постојати и то мора бити јасно најављено и практиковано. И не мислим да било шта од тих "додатака" на пуко праћење мечева треба да представља неки проблем. То су све ситнице, које су навијачима драге и примамљиве.
Свакако би било добро омогућити присуство и неким тренинзима, један - два месечно и то онда када тренер процени, што би било најављено седам до десет дана раније. И то не за власнике скупљих, већ за све власнике сезонских карата. Попусти при куповини дресова и разних навијачких реквизита би морали да се подразумевају.
Ови са скупљим би имали какав ВИП статус, везано за места одакле прате мечеве или шта већ, али нема потребе давати им не знам какве посебне "награде", већ треба то схватити као помоћ клубу оних који су у стању ту помоћ да пруже. И то је само по себи велико задовољство и награда.
Размишљања типа - када би оволико нас сваки дан/недељу/месец одвајали по онолико нису нешто на шта треба рачунати. Прво јер смо већ имали сличне акције, а друго и тако ником није забрањено да има иницијативу, да одваја и уплаћује преко већ постојећих канала.
Ако би се прича око сезонских поставила на овај новчано прихватљивији начин, на то би било нужно поставити врло активну промоцију.
Не сумњам да би Газда радо ставио и ресурсе које ми имамо на располагање таквој промоцији, имамо људе који се баве или просто имају нека знања која би тим поводом била корисна, а и она ад - хок акција око скупа подршке Вујошевићу је показала да можемо бити ефикасни.
Ако би решили да активно учествујемо у тој причи, тада би колеге које имају контакте у клубу могле да упознају кога већ треба тамо око наших предлога и помоћи коју би пружили па да пробамо тако. У смислу маркетинга то би био корак од седам миља у односу на било шта до сада што је клуб (не) радио.
И генерално, ни једна једина сезонска карта не би смела отићи никоме бесплатно, ма ко био и какве заслуге имао и треба престати са тим просјачким акцијама, већ јасно поделити ствари: постоји пут где се куповином помаже клубу и ту се заузврат и добија нешто од клуба, постоје могућности помоћи преко акција које предузима фондација "Гробари за нас" која је лепо кренула и показала да може добро радити и наравно и сваки појединац може нека средства усмерити на клуб на овај или онај начин.
Бивши играчи и тако нека велика имена имају практично непрекидно отворен позив да се придруже, као што су и до сада могли, а колико је то било на очекиваном нивоу је за дискусију.
Постоји још једна згодна могућност која би можда била интересантна могућим спонзорима, а подразумевала би да тачно знају шта спонзоришу и да буду сигурни да новац не одлази тамо где не желе. Ако се добро сећам ФК Хелсинки је у оно време када су играли против нас квалификације имао згодан начин финансирања трансфера, где спонзори практично "купују" неког играча поименично, а тај носи на одређеном делу дреса ознаке свог спонзора. Мислим да је то врло занимљиво, да неко практично обезбеди клубу овог или оног играча и брине за његове потребе у одређеном временском року, чини ми се да би и самим спонзорима могло бити атрактивно, а и играчи би могли имати обавезу да у одређеној мери учествују у неким кампањама "својих финансијера".
Тако би се померили од пуког пабирчења средстава ка неком обострано корисном комерцијалном аранжману, који би ценим био далеко занимљивији.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Poraz od nemackog Oldenburga u zatvorenoj prijateljskoj utakmici 54:86...

Ili je cvrsta Duletova ruka nedostajala zbog saobracajke, ili ce morati dosta da se radi u nastavku priprema...
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ne bih mesao sezonske karte i pomoc klubu. Sezonske karte su cisto ekonomska kategorija, i cena istih treba da bude takva da se redovnim posetiocima omoguci da po nizim cenama i olaksano (bez da stoje na blagajni) dodju na utakmicu....

Vec sam izracunao da zbir svih pojedinacnih karata iznosi 4.600 dinara (23 tekme po 200 dinara) pri cemu je tesko da ce bilo ko biti u mogucnosti da isprati bas sve utakmice. Zbog toga mislim da je svaka cena visa od 40 evra prevelika. A ko hoce da pomogne klubu neka to ucini na drugi nacin. Ovako dolazimo u situaciju da kao budale ovde predlazemo milion ideja da se kroz interakciju sa navijacima i marketing kanalise nasa ljubav u ekonomskom smislu, a oni u klubu ciji je to posao lade jaja i sad bi gospoda da uzimaju pare kroz sezonske karte, nabijanjem cene preko realnog. Bas su bistri.

Ne vidim problem u tome da mi iz dijaspore kupimo "sezonsku" a da na njoj jasno piše i "Dijaspora", što automatski znači da ne važi za utakmice.

Za cenu od 40 Evra za obične tribine mogu da se složim.

Isto sam rekao ovima iz FKP. Ja hoću, a verujem i mnogo drugi van Srbije, da kupim sezonsku i stavim je u novčanik. Meni bi bila privilegija da imam tako nešto u novčaniku, a klub bi uzeo lovu nizašta, osim što je štampao tu kartu, a to ga je koštalo jedan ili dva pišljiva Evra, dok od mene dobije 50-60, pa i više. Gde ćeš bolju zaradu od 5000%. Ej bre zaradio si PEDESET puta ono što si uložio!

Narode, to se zove marketing i sasvim je jasno da u Srbiji niko pojma nema o tome. Daj navijačima, pogotovo ovima koji imaju odakle da plate ono što traže.

Samo u Srbiji počne sezona a još uvek nema dresova na prodaju, a kad i izađu to je pretežno replika, mada u poslednje vreme ima i originala.

Zašto je tako, i to je jasno, jer marva koja sve to treba da odradi ne vidi nikakve lične koristi od svega toga.

Predlažem da KKP, a mogao bi i FKP dogovore saradnju sa nekom marketing firmom i neka dele profit pola-pola, a ne da butik daju nekom svom pajtašu, a Partizan od prodaje ne vidi ni 10%.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Овде на форуму је изречено доста предлога. Требало би све то ставити на један папир, тачка по тачка, предлог по предлог. Када се изабера нова управа, овластити чланове форума који су у добрим односима са људима из управе да те предлоге пренесу.
То би било довољно за почетак од форумаша. Наравно, међу тим предлозима биће и добрих и лоших, па је потребна селекција.
Навешћу један пример. Ја лето проводим ван места у коме живим. Имам дрес кошаркашког клуба, рађен у сублимацији, солидна копија. Дакле, није оно смеће које клуб продаје у бутику. Интензивно га носим на плажу. Бар 20 потпуно непознатих људи ми је пришло да пита одакле ми дрес. Имао сам и понуде да продам дрес.
Дакле, потенцијал за куповину таквих артикала дефинитивно постоји.
 

CRNI BOMBARDER

Grobarčina
Учлањен(а)
29.02.2012
Порука
2.030
Reaction score
330
Локација
Skopje
Ideja za sezunsku kartu " Diaspora" je prihvacena..
Ostaje na nas da je osmislimo detaljnine...

Ovo ostalo nisam stigao da procitam ner sam putovao danas ali cu kasnije..
Beneficije sam pomenuo isto ali treba da usaglasimo zahteve... Ono sto je ostvarljivo bice prihvaceno...
Sada moram da prekinem

Inace u vezi utakmice veceras ... ni 3 Duleta ne poomazu ovima koji sudovedeni, jedva jedan ili dvojica bi mozda mogli da popunjavaju broj, da budu 11ti ili 12ti igrac... to sve treba rasterati
 
Последња измена од уредника:

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Ne vidim problem u tome da mi iz dijaspore kupimo "sezonsku" a da na njoj jasno piše i "Dijaspora", što automatski znači da ne važi za utakmice.

То је добро и значило би људима, само не видим зашто би аутоматски значила да не важи за утакмице. Плаћена је што не би важила плус што ће можда неко из дијаспоре и допутовати који пут у земљу, па како је тек онда задовољство да са својом сезонском одгледа свој Партизан.
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.021
Reaction score
3.217
Локација
GG 1978
Crno bela braćo,

Donatorska večera "GROBARI ZA NAS"
biće održana 06.09.2015 godine ( nedelja 18h ) u
MASTER CENTRU - SAJAM - NOVI SAD.

Celokupan prihod od prodaje ulaznica za donatorsku večeru (cena 3.000 dinara) ,
uplata donatorskim ugovorima kao i prihod od aukcije dresova bice uplaćen KOŠARKAŠKOM KLUBU PARTIZAN.

Pozivamo Vas , da sad kad je najteže podržimo KOŠARKAŠKI KLUB PARTIZAN
i dokažemo da je crno belo srce najveće i najvernije.

Donatorsko veče će uveličati veliki broj bivših i sadašnjih igrača
KK i FK PARTIZAN.

"NA SVETU NIŠTA VEĆE NE MOŽE DA POSTOJI NEGO ŠTO JE NAŠA LJUBAV PREMA CRNO BELOJ BOJI"

GROBARI NOVI SAD I FONDACIJA "GROBARI ZA NAS"


Zainteresovani me mogu kontaktirati oko kupovine ulaznica..
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top