Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

NukeR

Grobar
Учлањен(а)
27.07.2010
Порука
263
Reaction score
3
Sta bi sa onim sto se pisalo da kompletna petorka stize za nedelju dana, posle skupstine valjda, i da su neki igraci za koje ni sami necemo verovati?
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Sta bi sa onim sto se pisalo da kompletna petorka stize za nedelju dana, posle skupstine valjda, i da su neki igraci za koje ni sami necemo verovati?

Ja isto imam velike sumnje za ovo što se događa.
Međutim molim sve da prestanu sa ovakvim porukama,bezvezne su provokacije.
Bar ova strana koja je za Duleta nek održi neki nivo,ako je moguće,barem ubuduće.
Šta bi?
Nek bude da su pogrešili i dobili pogrešne informacije.
Razumite ljudi greše,ništa strašno.
To nam je što nam je.To je tim i treba ga bodriti.
Ove godine nemamo nikakve rezultatske ambicije.
Šta se dešava sa dugom je već veliko pitanje.Da li će se smanjivati ili uvećavat videćemo.
Razlog za brigu i strah je apsolutno opravdan,a dodatni je problem što barem 1 godinu nećemo znati u kom se pravcu krećemo,barem 1 godinu a verovatno 2-3.
Trenutno ništa ne možemo da promenimo.
Ako se dug ne bude smanjivao sve će biti jasno,a toga se svi mi ovde najviše i plašimo.
Klub je državni i zavisimo od države.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Лагао бих кад би рекао да могу тек тако да прихватим стање у којем се налази наш кошаркашки клуб.Кад би рекао да сам задовољан појачањима које смо довели у последње време, чињеницом да нам стручни штаб чине људи који су почетници у свом послу, изјавом у којој спортски директор клуба најављује врло скромне амбиције за ову сезону.

И ја сам, као и већина вас овде и навијача Партизана генерално, навикао на знатно амбициознији ККП.Навикао на то да се освајање једног трофеја по сезони подразумева али и топ 16 евролиге.Навикао и на довођење иностраних појачања са солидним СВ-јем и на довођење добрих домаћих играча.
И мени је Вујошевић усрећио детињство.И признајем, тешко је навићи се на нове околности.

И мени је јасно да је државна власт неправедна према нама и да је један клуб далеко привилегованији.Али ваљда нам је свима исто тако јасно да се у оваквом систему и друштву, не цене ни не вреднују, труд, рад, поштење, постигнути резултати.Није Партизан ни прва а ни последња жртва таквог стања.

Пођимо прво о себе и свог приватног живота.Већина нас је вероватно била у ситуацији да су људи и разне околности неправедни а да опет са друге стране неки други који то не заслужују, имају све, и здравље и новац и сваку другу врсту среће.Изазива то у човеку и бес и огорчење, сасвим нормална људска осећања.Али шта чинимо у таквим ситуацијама?Јел је можда решење којем ће већина нас прибегнути, вешање о прву бандеру или доживотно кукање на своју судбину.Jeл ћемо и кад је у питању наша кожа терати инат и пркос онима које сматрамо да су нам криви за све?Или ћемо ипак потиснути пре или касније та нормална али уједно и негативна осећања и кренути даље.Даље у борбу за бољи живот, неизвесну борбу додуше али шта нам преостаје друго, сем горе поменуте бандере или неког другог начина да се прекрате муке?

Верујем да ће огромна већина изабрати живот и борбу у истом.Тако мора и Партизан.

Вероватно бих и ја упућивао критике овој управи и сматрао да не раде довољно добро али у неким мало другачијим околностима.Пре свега у околностима да није затечен велики дуг као омча око врата.Дуг који није пао са неба а који неће тек тако нестати.
Па колико је новца нама потребно за прављење тима који је конкурентан за трофеје и за уједно санирање дугова?Mного и за ово прво а још се накачило и ово друго.А ваљда треба прекинути са том праксом дуговања и надања да ће нам иста бити опроштена.

Јесте, дуговао је други клуба још више од нас, па је све то нестало као руком однешено.Али ни то, ни сама чињеница да се у тај други клуб и даље улаже много више, није ни разлог, ни оправдање да се троши више од онога што се има, да се потписују уговори који не могу да се испрате, да се не уђе у репрограм пореза, да се узимају неповољни кредити итд.Јер очигледно је да плаћамо скупу цену због жеље да будемо најбољи и стално на врху.
А опет пођимо од себе.Да ли ми лично трошимо пуно више од онога што зарађујемо, да ли се ако су нам приходи примера ради 200-300 евра, понашамо као да су двоструко или троструко већи и стварамо себи велике дугове?И све то да би живели подједнако добро као неко ко има пуно већи животни стандард, све и да тај неко не заслужује такав стандард.
А има вероватно и таквих међу нама.Неке једноставно и живот натера на тако нешто.
Међутим, нема сврхе увек друге кривити за све.

Као што нема ни сврхе враћати се на то шта је било у прошлости и да ли је могло боље.У прошлости, у којој је урађено много тога у интересу Партизана али где је било и грешака.

Сматраћу предстојећу сезону успешном ако се елиминише део дуга и не створе нови.Уз извлачење максимума од постојећег играчког кадра.Максимума који мора да извуче неискусан и тим тренера са врло мало знања.Али нико од нас се није научен родио.
И мало размислите како се ви осећате кад вас послодавац одбије за посао јер немате искуства у тој сфери пословања где сте конкурисали и да ли сматрате да треба да вам буде без обзира на све то, ипак пружена прилика да се докажете?Као што треба пружити прилику и Божићу и његовим помоћницима.Али и Кости, Чеди, Ђумари, Цвелету, Батици, Вањи, Македончету...
А нисам ни ја неко ко има превише стрпљења, тачније имам га мало.Али ипак довољно за једну или две сезоне.А и није да не бих волео да је даље Вујошевић први тренер и није да сматрам да нам са њим не би било лакше у овом кризном периоду.

Могуће је сасвим да нова владајућа гарнитура нема искрене намере према клубу.Али лако ћемо критиковати, лако ћемо бојкотовати Пионир.Уосталом просечан навијач Партизана бојкотује све живе (а вала и мртве) спортисте ЈСДП.Остала је још само кошарка.
 

Wizir

Početnik
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
24
Reaction score
11
Локација
Бања Лука
Пошто је Магдевски потписао,Врабац се чека а Анђушић је опција ако не нађе клуб то значи да смо и дефинитивно затворили све позиције осим 4.Све наде полажем у то да ће на тој позицији доћи играч који одскаче од осталих.

Та прва петорка,ако дође тај нешто бољи крилни центар којег прижељкујем, ће кад се сви опораве изгледати фантастично гледајући у каквој се ситуацији налази клуб.Ако са друге стране на 4 дође неки сличан ћумураш као Чедо то ће бити сасвим другачија екипа.

У најбољем случају ћемо опет имати само добру прву петорку и измјене које су упитне за озбиљну кошарку али више од тога сада не можемо ни тражити.Клупа је битна а то смо најбоље могли видјети прошле сезоне коју ми себи не можемо приуштити.

Ни Дулету није било лако радити без адекватне клупе па неће ни Пери али то је ова сезона борба па докле догурамо.
 

Crni Djordje

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
165
Reaction score
5
Nama 4-ka treba kao lebac. I to rim protector, u napadu ne mora kos da pogleda.
Ono sto nam je bio mark svih godina i zbog cega smo bili uvek u igri jeste skok, koji sada ne postoji. Ni defanzvni, ni ofanzivni.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Magdeski nije potpisao, dobice sansu do Nove Godine da pokaze da je za nas, dosada je nije iskoristio.. Ako pokaze sta zna, dobice ugovor na 4-5 godina.
Cvele upravo potpisuje.
Vrabac bi trebalo do kraja dana, sredjenu su papiri.
To ce biti to.

Ovome treba dodati jednu zivotinju za skakanja na poz.4 i jednog crnju na 1-2. To je odobrio Predsednik i to ce se sprovesti.

Nas budzet je pre 25 dana bio -5.000.000 evra, sada je -4.100.000

Plate ce se isplacivati od 1vog do 5tog u mesecu, skromne ali redovne.

Novi dugovi se nece stvarati.

Stari dugovi ce se vracati, i vec se vracaju...ako neko nezna, imamo tri igraca koji cekaju po 8-9 godina a onih sa 4-5-6 nepitajte koliko ih ima, mislim jedan i celih 10 god... Ne preti nam BAT jer ih je neko ucio da se gospodski ponasaju prema svom klubu.... ne traze pare preko novina, ali ce svi biti isplaceni do poslednjeg dinara..

To je to gospodo, ko voli nek izvoli...


PS umalo da zaboravim, Andjusic nije poceo da trenira sa nama....za sada,... samo je pitao dali moze...
PPS znaci nije dosla "petorka" vec ce doci "osmorka"
 
Последња измена:

Genius

Hrabro momče
Учлањен(а)
14.11.2006
Порука
1.866
Reaction score
48
Локација
Beograd
Znaci sajt kka vise nije merodavan? :) Tamo su objavili da je potpisao Magdevski
 

KomandoS

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
67
Reaction score
159
Локација
Српска
Zar nije Danilo otisao u Paok?
Inace sasvim solidna pojacanja za sada, Cvetkovic je prosle godine imao ok statistiku u Aba ligi, Vrabac je dobro odigrao ove meceve, inace je veliki talenat, izlazio i na NBA draft, sigurno da ce nam biti od koristi. Po meni i Grk ima fizicke predispozicije moze biti zvjer od igraca, samo da se sredi u glavi. Kosta mi je najveca nepoznanica, vidjecemo kakav ce biti. Od Koprivice dosta ocekujem jer znam da momak moze dosta uraditi ako mu se posloze kockice. Vandji treba dati vecu minutazu.

Sve u svemu ne treba stvarati pritisak na ove igrace i strucni stab, dati im svu podrsku pa sta bude.
 

mvp

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.437
Reaction score
11.846
Локација
Beograd
Reseni su problemi i potpisan je i Vrabac na dve godine.
 

Crni Djordje

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
165
Reaction score
5
Da se nadovezem da 4-ka sigurno dolazi, dok je za pleja 50-50, cekace se last cut, i tu treba probrati za male pare da valja, i jos mozda na vise godina.

Na Kostu ce se cekati, jer pitanje je koliko je spreman, i kada ce biti spreman za nesto ozbiljnije. No, i sa 50% spremnosti on je za nas premija!

Glavni problem nam je skok i odbrana.

Da se osvrnem na Metalac, mislim da su pre sveag uigraniji od nas, promene koje su napravili ovog leta nisu bitne, ostao im je kostur tima, i to im je najveca prednost uz Djokica takodje.
Od maldjih trenera meni Djokic mi je najveci potencijal, sem Saleta.
 

Јован

Ex-PAOKjovanPFC
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
2.105
Reaction score
43
Чекамо спонзоре ... :roll:

Којег је најбоље одабрати?
 

natam navam

Banned
Учлањен(а)
21.12.2008
Порука
1.078
Reaction score
66
kratki pff topic... u pravi su nisi prepisivao, pravio si eklektičku zbirku izjava viđenijih članova, ali nema veze, samo je smešno što se makar ne ogradiš nego kao iznosiš svoj stav, pa čitaju ljudi i druge forume.
Ne zameri, samo mi je bilo skroz simpatično :ziveli
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Da ponovim.
Ne vidim svrhu dovođenja Amerikanaca na pozicijama 1. i 4.
Ajde da donekle razumem da da Vitkovac ne može praktično sam na 4. pa ajde da se pojačamo,ali 1. mi apsolutno nije jasno,kao ni eventualno potpisivanje Anđušića sa ostajanjem Milutinovića.
Znači bezvezno gomilanje igrača od kojih nemamo nikakvu korist.

Realno mi ne možemo više od 5,6,7 mesta u ABA,maksimum da preskočimo Cibonu i da budemo 4.A to nije realno jer će oni imati podršku države i grada i već imaju dosta iskusnih igrača i veoma dobro selektovane mlade igrače,a uz to će verovatno dovesti kvalitetne strance.

A posle svega i ogromne sreće i zalaganje 4 mesto nam neće ništa značiti jer smo ogromnim koracima udaljeni od najače trojke timova.

U stvari da se ispravim.Jedino ako ne misle da će sledeće godine lakše dovesti neke talente i ozbiljnije igrače ako smo eto 4,u vrhu.
Nadam se da se troši najmanje moguće para na ovoliki broj igrača koje dovodimo.

I još jedna stvar.Utakmica se igra u petak a na zvaničnom sajtu nema slike novog tima i stručnog štaba,kao i pojedinačnih slika igrača sa dresovima i brojevima koje su zadužili.
Meni je nekako drago da vidim tim i koji su brojevi igrača.
Verovatno je sad i kasno za slikanje,važniji su treninzi potpuno novog tima i to u kratkom roku,jbg.
 
Последња измена:

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Sa 2 dobra igraca na 1 i 4 ovaj tim postaje siguran ucesnik F4 i samim tim ulazimo u borbu za EL sledece godine.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.778
Reaction score
55.507
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
To ne mozemo da znamo dok ne vidimo koliko moze trener. I kada ce ti igraci stici, mi mozemo da ispadnemo iz trke na pocetku.
Cibona ce imati ozbiljan sastav, a i Buducnost sasvim solidan a uvek ima neka ekipa koja ce iskociti.
Imali smo primer onomad Lazica koji je sa skupim timom sve pogubio.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top