Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Da li stvarno misliš da cigani mogu da zadrže ovakvu formu do kraja ABA lige? Ja mislim da nema šanse. Mi ćemo sigurno rasti, imamo bolji tim nego prošle godine kada smo osvojili Kup. Zašto ponovo ne bi mogli da ih dobijemo. Sada je sve na Čanku i igračima, i na nama običnim navijačima da iznesnemo ovu sezonu. Jer od "najvernijih" nema ništa!
U PO je sve moguće. Ko garantuje da mi nećemo rasti formom posle nove godine?
Itekako je bitno da uđemo u PO. Pa ćemo posle videti.
Sada sledi Zadar koji se mora pobediti i to možda bude prekretnica.

Daleko od toga da oni ne mogu da se dobiju. Evo Breša ih dobi nakon što su cigani u prvoj četvrini vodili 23 razlike. Mislim da će biti problem dobiti ih u 2, naročito u 3 utakmice. A to će tek biti problem ako pre ili nakon toga trebaš da dobiješ i Budućnost.

Što se tiče toga da li će pasti, pa naravno da će pasti. Ovo što oni igraju trenutno je malo retardirano. Njima 4-5 igrača i to sve stranci, daju 90+% poena na meču, evo sad su domaći dali cela 5 poena. Plus što na poziciji 4 imaju dva starca od 33 i 34 godine koji sigurno moraju dosta da padnu u nastavku sezone.
Međutim oni imaju klupu, imaju Davidovca koji je bio njihov daleko najkoristniji igrač prošle godine u evroligi, Dobrića koji je odigrao nestvarno završnicu prošle. Ako se njih dvojica dignu i vrate u te forme, anuliraće pad ovih prvih. Naša velika prednost je što mora da igra "tatin sin" a on im je najveća rupa u timu. Ali ako se opamete pa tu puste Nenadića da igra to je druga priča. Ovaj Ristić je na koledžu igrao veoma slično kao Ledelj tako da ako bude dobijao minutažu niko ne može da garantuje da neće biti sličan njemu. Plus niko ne može da zna dal od vogo Simanjića može da bude nešto. Mnogo će tu zavisiti i od trenera. Lako je kada se dobija 20 razlike, videćemo na šta će da liče kada počne da se gubi.

Međutim nisu oni jedini problem. Budućnost će možda na kraju sezone biti veći od njih. Oni će imati ove godine 30 sigurnih mečeva u evroligi, a trebaš da budeš retardiran da te mečeve ne iskoristiš za napredovanje. Jeste da će ti mečevi dosta da ih iscrpe i da će zbog njih verovatno imati kikseve u Abi, ali oni će ispasti mnogo pre plej offa i imaće sasvim dovoljno vremena da se za taj plej off spreme maksimalno.
A oni za razliku od cigana nemaju starce, imaju poprilično solidne domaće igrače, koji možda ne mogu previše da napreduju ( osim možda Popovića, Alekse Ilića i mlađeg Šehovića) ali nemaju preteranih rupa, osim ovih 5 stranaca naravno, ali ti stranci ili će da se poprave ili će da ih otpuste ( ili njih ili Džikića), a ako ih otpuste očekivano je da će da dovedu bolje.

Tako da dobiti jedne u 2 a nakon toga druge u 3 pobede bi za ovu ekipu bio podvig ravan onom kada smo otišli u Pariz na final four (dobro, možda ne baš toliki ali razumeš poentu ), i iz ove perspektive mi se čini poprilično nedostižan, naročito ako nemaš domaći teren kao sada. A ovo što mi trenutno imamo nzm kako može da se nazove.

I zato mislim ako su već šanse da osvojiš male, trebalo da tim i minutažu koncipiraš tako da u utakmicama, a naročito u ovim evropskim, igraju igrači koji će da ostanu za budućnost, za sledeću godinu i koji će da rastu zajedno sa timom. Jer ja podrazumevam da bi mi mogli skoro sve ove igrače da zadržimo za sledeću sezonu. Nikad se ne zna, možda oni uznapreduju pa osvoje i ove godine. Ali ako im ne daješ minutažu to nikada nećeš znati. Znači Zagorac, Vanja, Sani, Gegić,Aleksej i Pecarski. Ako budu napredovali cele sezone i svi ostanu, i sledeće budu 30% bolji, a to nije ništa nerealno, zamisli kakav bi to tim bio.

A onda se setim da nam je uprava sns i da ne možeš da budeš siguran da ćeš ni ovu sezonu da završiš s njima...

Jer evo Mornar protiv Frankfurta primio 62 poena za poluvreme. Zenit ubio Trentno 20 i kusur razlike u gostima. Mi smo se digli posle pobede nad Cedevitom koju su nakon toga nakantali i Kurta i Murta, došao dečko iz treće Slovenske lige iz Cibone i da ima 20+ poena.
A nakon toga smo gubili od smešnih timova, koji evo sada pokazuju koliko su smešni.
Videćemo na šta ćemo da ličimo sa ova dva pojačanja. Ovaj tim može mnogo da napreduje, ali trebaće mnogo krvavog rada da bi se to postiglo. I igrača i struke. A najbolji reper koliko ćemo moći u pej offu biće mečevi protiv cigana i Budućnosti. Ali o tom potom.

Sad je bitno da hala bude što punija protiv Zadra, da dobijemo to. Da bi se psihički digli.

A onda da se Zagor oporavi i da onda čuknemo Turk Telekom u gostima. Prosralo ih je mnogo prošlu utakmicu, onaj Cembel dao 7 trojke. Plus imali bolje suđenje i to kao gosti. Ta nam je pobeda mnogo bita d bi osigurali prolaz u grupi. Jer su nam jake evropske utakmice potrebne da bi ovaj tim napredovao.

Raspisah se mnogo, i to na sto strana...
 

maslinka

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
516
Reaction score
400
Локација
Na travi JNA
Ljudi gde ce sutra biti ove frakcije rtasporedjene da li da uzmem kartu za sever u areni ima li ko da mi kaze/!
 

kovac

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2008
Порука
418
Reaction score
524
Mogao je Srđan da popriča sa Novicom a ne ova ciganštura.
 

kovac

Grobar
Учлањен(а)
22.05.2008
Порука
418
Reaction score
524
download.png

Uzmeš kartu i sedneš gde god hoćeš.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
sem ako nema kerova koji se deru na obicne ljude da im se sklone sa ociju i da ostanu na jednoj strani
 

Špaca

Grobar
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
260
Reaction score
1.042
Ako sam dobro skapirao, partizanovci su na sektoru sever ali je izgleda on rasprodat pa pozivaju da kupe karte za jug i da će moći da dođu do severa. Tako da pretpostavljam da će janičari da budu na južnom sektoru.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Nadam se veceras solidnom broju ljudi I da dokazemo da nismo publika koja dolazi samo kad ide dobro I kad se pobedjuje
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Da setio sam se da je u pitanju mec protiv Cedevite
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top