Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2021/22. Povratak kralja!

Статус
Затворена за писање одговора.

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
Dokle vise da se prica da Trifa ima mesta za napredak? Decko nema zicu za kosarku, nema sut, nema kliker nista apsolutno. Zalutao u sport.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Pa ne bih se baš složio s tobom.
On je trenutno u kanalu, od kako je lomio ruku stvarno je loš.

Ali ako uporedis na primer Trifa je 6 godina mladji Dobrica, koji do prosle godine nije ni postojao na košarkaškoj mapi kao neki faktor.

Decko ako se popravi i uozbilji ima prilike da napreduje.

I mnogo je dobra stvar što mali glas pokazuje ogroman potencijal. Što znaci da ce Tirfa morati da radi dulo više da ga ovaj ne bi izbacio iz rotacije.

Tako da je to na njemu...
 

Bobrock

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
2.758
Reaction score
14.154
Локација
Madagascar

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Najplaćeniji igrač u ekipi i udarna igla priča o tome kako je teško igrati kad ga udvoje, kao da ga nikad ranije nisu udvajali.
Ne bi me iznenadilo da je ovo samo paravan, a da se udarnički radi na nekim drugim akcijama koje će nam biti objelodanjene u završnici sezone.
 

Luka-70-

Puni kučku
Учлањен(а)
04.08.2011
Порука
1.998
Reaction score
7.605
Локација
Od bloka mog do hrama tog..
Svi pricaju kako je Dangubic specijalac za odbranu, ali mi jos uvek nismo imali to prilike da vidimo. Dok recimo, meni Glas izgleda odlicno u odbrani. Stalno je na lopti, i vrlo cesto lupi rampu, ili je blizu iste. Momak ima onu stvar, nema sta. Pogodio je tri trojke, nema problem da sledeci sut bude i u petnaestoj sekundi napada. Takodje, ona asistencija iz naskoka za Lideja. Vrlo interesantan igrac. Zatim, jedva cekam da vidim kako ce Balsa izgledati na kraju sezone. Momak konstantno napreduje. Imam utisak da mu pola rampi ne upisu.

Zagorac, Trifunovic, Dangubic i Miletic imaju za sada vrlo mali, do nikakav doprinos igri. Sa domacim igracima smo najvise promasili. I jbg, za centra vise nena ni poente ponavljati. Mada, i pored centra nama fale igraci. Ne nosioci igre, doduse, ali klupa nam je vrlo tanka. Previse zavisimo od Pantera i Lideja.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Najplaćeniji igrač u ekipi i udarna igla priča o tome kako je teško igrati kad ga udvoje, kao da ga nikad ranije nisu udvajali.
Ne bi me iznenadilo da je ovo samo paravan, a da se udarnički radi na nekim drugim akcijama koje će nam biti objelodanjene u završnici sezone.

Pa jbg, tesko da se ikada (bar u seniorskoj kosarci) suocio sa tolikom fokusiranoscu protivnicke odbrane na njega. Pricali smo da cigani igraju rukometnu odbranu i oni su to bukvalno shvatili - 4-1 sa flasterom na Panteru :D

Protivnicima je jasno da smo neuigrani, da nam igra na niskom postu nije bas najbolja, da je Madar jos zelen, da Avramovic i Mur imaju limite kada je u pitanju organizacija igre i slicno... Jasno je da je u ovom trenutku nase najjace oruzje ta njegova igra 1 na 1, bilo da sebi kreira poziciju ili da iznudi rotacije i pomaganja, i svi se trude da nam takve situacije svedu na minimum.
To je sa ovakvom koncepcijom tima sasvim ocekivano - tim je mlad i tim je potpuno nov.
Kako se budemo uigravali, timski i pojedinacno napredovali, lakse cemo kaznjavati ta udvajanja, a onda ce i protivnici promijeniti pristup.


Sto se tice ovih sto su ohladjeni - sigurno nece da im skodi, ostaje da vidimo da li ce da koristi. A ima rjesenje i ako ta mjera ne pomogne...
Shvatam Dangubicevu ulogu u ekipi, pomirio sam se sa tim da je tu i da ce biti tu, ocekujem da ce bit sve korisniji kako se ekipa bude uigravala i sistem bude uspostavljao, ali nije moralala bas i ta kapitenska traka...
 
Последња измена:

malimiki

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
227
Reaction score
641
Локација
Beograd
Meni Kurucs igra najbolju odbranu od svih nasih igraca. Lik ima takve fizicke predispozicije da preuzme sve igrace, plus dug korak, duge ruke i brzinu. Kada on presece loptu, tako mi to izgleda elegantno... Sada, druga je stvar sa Zeljkom sto ga nije koristio i to, verovatno ima nesto.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.318
Meni Kurucs igra najbolju odbranu od svih nasih igraca. Lik ima takve fizicke predispozicije da preuzme sve igrace, plus dug korak, duge ruke i brzinu. Kada on presece loptu, tako mi to izgleda elegantno... Sada, druga je stvar sa Zeljkom sto ga nije koristio i to, verovatno ima nesto.
Savic i Zeljko ga doveli, Dule za njega rekao da je neverovatan potencijal, i sta ja tu imam onda da smatram... Uzivam i cekam da "ruza procveta".

Mene je juce Avramovic u par situacija opasno iznervirao svojim Michael Jordan momentima i sebicnoscu, a i Dangubic (naravno) sutevima za tri u desetoj sekundi napada i nekim ispadanjima u odbrani.
Uzasno mali broj asistencija je, u ekipi koja od asistencija i brzog protoka lopte treba da zivi, bas uocljiv problem, i bas zato me je odusevila ona Glasova asistencija Ledeju, iako, relano, nije nista spektakularno.
Sve u svemu, sa 7:1 i 4:1 u dosadasnjem toku seznoe, nema razloga za nervozu, naprotiv.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Najplaćeniji igrač u ekipi i udarna igla priča o tome kako je teško igrati kad ga udvoje, kao da ga nikad ranije nisu udvajali.

Pa i nisu, mi trenutno imamo situaciju da niko ne može da pogodi trojku, nemamo centra za pik i onda imamo situaciju da ukoliko udvoje Pantera da su nas odsekli potpuno.

U bilo kojoj ekipi gde je igrao imao je jos nekog takvog igraca koji je mogao da pogodi, i onda nisu smeli tako agresivno da ga udvajaju.

E sad kad mi pocnemo da pogadjamo, onda to udvajanje nece uvek biti plodonosno za protivnika. Ali polako samo
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Tesko cemo se odreci tek tako dva domaca igraca, jer zamjene bi morale biti domace. Okolnosti su takve da mozemo samo pronaci igrace slicnog kvaliteta. Tako da, mislim da je sinocnje ne igranje Zagorca i Trifunovica "lekcija". Vise me brine zasto Kuruc nije igrao.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Zasto bi morale biti domaće?

A i koja dva domaća?
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.912
Reaction score
7.818
Da nemamo u ekipi igrace kao Trifunovica, Dangubica i Zagorca, ne bi Pantera niko udvajao, ovako logicki svi bi da krenu prema Pantera, jer znas da od ostatak ekipe ne preti opasnost ili imas premalo stete.

Koprivica je sve bolji i bolji, zaista cist talenat se vidi i ima dosta mekanu ruku sto mi se dopada za centra :clap

Jedan kvalitetan plej bi mnogo pomagao timu i Panteru, dok za centra i da ne pricamo.

Videcemo kako ce se nasi snaci u subotu bude li Reed li igrao, bice na velikom ispitu svaki nas unutrasnji igrac, a bogami i Vajli i Kuridza igraju odlicnu sezonu.
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
342
Reaction score
849
Локација
Kraljevo
igraci koji najcesce igraju sa loptom se poprilicno sporo oslobadjaju iste. Naravno ni ostatak ekipe svojim promenama pozicija i kretanjima ni najmanje im ne pomazu u tome.

imamo igrace koji i dalje ne razumeju da se lopta brze krece dodavanjima nego kada pokusavas da driblingom korigujes poziciju.

posledica svega je da odbrana ima vise vremena da izrotira i pokrije sve ono sto im je primarno cilj.
 

aleksandar011

Grobar
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
209
Reaction score
1.318
Evo sta meni najvise smeta u nasoj igri, a napominjem da nisam nikakav ekspert vec samo neko ko voli kosarku i Partizan.
1. Deafnzivni skok! Dozvoljavamo protivnicima mnoogo skokova u napadu i tzv. drugih i trecih napada.. Svaki put kada nas nadskoce pod nasim kosem ja sa bejzbolkom krenem ka televizoru :)
2. Izvodjenje lopte nakon prekida. Skoro uvek su to porodjajne muke, lopta se ubacuje u teren u poslednji cas i uz ogroman rizik, kao da nema uvezbanih kretnji za te slucajeve.
3. Odbrana u kojoj svim protivnicima dozvoljavamo veliki broj otvorenih suteva, narocito za tri poena, i nas napad u kojem se iskreirani i otvoreni sutevi na svakoj utakmici mogu izbrojati, maltene, na prste jedne ruke.

Sa druge strane, uzivam u privilegiji da budem svedok profesorskih i sahovskih poteza trenera Obradovica i svakodnevnog napretka malog Koprivice, Smailagica, Madara i citave ekipe....
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.532
Reaction score
29.394
Локација
Novi Sad

Ipak je na kraju navodno bilo sranja ...

Ili mozda i ne

Jedino cu da verujem sta Zeljko kaze na kraju, neverujem ni mocartu ali ni ostoji
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.912
Reaction score
7.818
Verovatno TV prenos diktira termin utakmice.

Bilo bi dobro da se Madar vrati u rosteru, kao i da letonac "klikne", Radeta mi nije zao, dobijao je bezbroj prilika i na kraju mrka kapa.

Vraski teska utakmica, da docekujemo sutra pantere, bio bi ubedjen u pobedu, ovako futura mi izgleda zajebanije, pre svega spolja, a budi li Reed igrao, oni su verovatno blagi favoriti.

Bilo kako bilo, nama je obaveza da podrzimo ovaj tim, da bude sto veci broj ljudi u Areni i da ih poguramo u svakom mecu, za koliko ce to biti dovoljno videcemo na kraju sezone.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.532
Reaction score
29.394
Локација
Novi Sad

Zeljko:
"Za nas izuzetno važna utakmica. Igramo protiv tima koji igra izvanredno, poslednju utakmicu, pre par dana, su odigrali fenomenalno protiv Cedevita Olimpije. Imaju kvalitet na svim pozicijama, znaju da igraju bez obzira što su im falili neki igrači. To pokazuje snagu tima koju imaju i način na koji igraju, a za to je sigurno zaslužan moj kolega, naš bivši trener, Aleksandar Džikić. iskoristio bih ovu priliku da pozovem navijače da dođu i podrže ekipu. Da u jednoj pravoj fer i sportskoj atmosferi dočekamo naše prijatelje iz Podgorice i da to bude jedna košarkaška utakmica u kojoj će svi uživati", istakao je Obradović uz nadu da će svi igrači biti spremni za sutrašnji meč.

Glas:
"Sigurno će biti teška utakmica za nas. Budućnost je iskusna ekipa, tu su Micov i Kobs, a predvodi ih trener Džikić. Mi ćemo raditi na našoj igri, spremiti se dobro za utakmicu sa željom da odigramo što bolje. Bez grešaka i bez miskomunikacije u odbrani", istakao je Glas
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top