Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.158
Reaction score
14.443
Локација
Brdo Banovo
Tristan, Smajli...
Taman ih novinari "katovali", a Zeljko ih vraca u ekipu. Konacno ono sto treba, da mladji resavaju Aba, a standardni da odmaraju.
Balsa, Avramovic. Povratak, siri se roster.

Inace, Obradovic je ljut na Lllesora, zato ovaj nije igrao. Preneti Blicu i Novostima.

Bravo Partizane
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
297
Reaction score
2.653
Локација
Beograd
Sad imamo sve pozicije pokrivene, sad počinje sezona. U napadu smo bili fascinantni, ali meni je večeras utisak meča odbrana na lopti, koliko presječenih napada od starta... Imao sam osjećaj da ovi ne znaju da li će prevesti na našu polovinu loptu kad god su dolazili sebi. Nije Zadar slab, ali je Partizan večeras pokazao umjetnost. Nadam se da je Željko ove kombinacije iz 4. četvrtine sa 3 visoka namjerno isprobavao kao kec u rukavu za neke bitnije mečeve. Ovi su se skroz izgubili i nisu mogli loptu uhvatiti ispod svog koša...
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.311
Reaction score
10.855
Локација
underground
Koprivica ce nam dosta doneti i u evroligi . Za aba se videlo vec veceras na minutazi tj odmaranju Lesora. Donece nam pre svega na skoku i defanzivnom i ofanzivnom ali i na zastiti obruca , tamo gde smo najtanji. Naravno ostace problem deficita istih sa ostalih pozicija pre svega cetvorke.
 

nikola1970

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
999
Reaction score
2.060
Локација
BGD
Sve super, lagana pobeda i konačno bez nerviranja u završnici, ali meni tako bode oči, smeta i kvari utisak naš očajan skok u odbrani i loše građenje reketa da je to strašno...
Ovaj Zadar je kanta od ekipe i nije smeo da nam da preko 60 poena realno.

Lepo je videti Koprivicu, Smajlagić fino odigrao, Tristan isto.

Mora da se stegne odbrana i skok!!!
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
@Стојанче Ристевски

nemaš sreće, reče Želimir na KZŠ da je samo povređen :icon-rolleyes:

a verovatno nam i ne treba, ima "samo" skoro 70% uspešnosti šut za 3 u EL do sada (69.2% 3FG - 9/13) :cekanje:


[sarcasm off]
mislim da samo treba da radi ono što radi najbolje, ne pokušava ono što mu ne ide i usavrši ovo sa clip-a
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.734
Локација
@Стојанче Ристевски

nemaš sreće, reče Želimir na KZŠ da je samo povređen :icon-rolleyes:

a verovatno nam i ne treba, ima "samo" skoro 70% uspešnosti šut za 3 u EL do sada (69.2% 3FG - 9/13) :cekanje:


[sarcasm off]
mislim da samo treba da radi ono što radi najbolje, ne pokušava ono što mu ne ide i usavrši ovo sa clip-a
I radio je do sad samo ono što najbolje radi, šut za tri poena i poludistanca, ali uzalud sve to kad je krater u odbrani i teško ga je gledati kao takvog pored Bogova odbrane, Egzuma i Lesora, odnosno igrača koji su slično poput njega limitirani u odbrani, Pantera i Madara, ali su opet 5 puta korisniji jer daju svoj maksimum i koriste to što imaju (Panter duge ruke i solidne noge, Madar eksplozivnost i brze lateralne kretnje).
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.934
Reaction score
26.822
Tristan, Smajli...
Taman ih novinari "katovali", a Zeljko ih vraca u ekipu. Konacno ono sto treba, da mladji resavaju Aba, a standardni da odmaraju.
Balsa, Avramovic. Povratak, siri se roster.

Inace, Obradovic je ljut na Lllesora, zato ovaj nije igrao. Preneti Blicu i Novostima.

Bravo Partizane

A znaci na njega se drao, posto je na poluvremenu naslov na Mocartu bio: Partizan vodi, Zeljko se dere na igrace!
Stvarno nema smisla da Lesor ladi jaja, evo vec celu sezonu. Dokle cemo ga vise trpeti?

I molim te, medju ovim "unikatima" novinarstva u Srbiji, nemoj izostaviti najpatriotskije od svih: informer i srBski telegraf. Greota je...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.769
Reaction score
55.458
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
nemaš sreće, reče Želimir na KZŠ da je samo povređen :icon-rolleyes:

a verovatno nam i ne treba, ima "samo" skoro 70% uspešnosti šut za 3 u EL do sada (69.2% 3FG - 9/13) :cekanje:
Od toga 2 šuta kad nije bilo +- 15.
I ima 70 posto uspešnosti u preuzimanju 70 posto da njegov daje koš 30 posto da visoki iz pika daje.
Manite mene statistike, vidim svojim očima…
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.243
Reaction score
2.824
Eh, priznajte da ste ocekivali neko uzbudjenje u finisu :) Uzivanje je bilo gledati utakmicu a jos vece kad se uhvatis u razmisljanju da je ovo mozda na 65%. Svi povratnici odlicni u napadu, a Zeljko ce jos da galami da bi bili jos bolji i u odbrani.
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
364
Reaction score
973
Локација
Banja Luka
I radio je do sad samo ono što najbolje radi, šut za tri poena i poludistanca, ali uzalud sve to kad je krater u odbrani i teško ga je gledati kao takvog pored Bogova odbrane, Egzuma i Lesora, odnosno igrača koji su slično poput njega limitirani u odbrani, Pantera i Madara, ali su opet 5 puta korisniji jer daju svoj maksimum i koriste to što imaju (Panter duge ruke i solidne noge, Madar eksplozivnost i brze lateralne kretnje).
Ono kako je Madar igrao odbranu (i uopšte) u posljednjoj EL utakmici, ja ne bih nazvao limitiranim!
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.002
Reaction score
3.734
Локација
@MikiBL

Limitiran u odbrani znači da igrač poseduje određene fizičke nedostatke koje može protivnik eksploatisati, a ne da igra loše odbranu.

Očigledno je da je Madar niži od većine ili često i svih igrača na terenu u skoro svakoj utakmici, pa kad se i na to doda njegova telesna masa, logično je da će svaki trener pokušavati da što više dovede Madara u poziciji nekog mis meča gde bi se on našao protiv višeg i snažnijeg igrača koji bi ga mogao zidati u reketu leđima ili igrati "bully ball" gde poput Egzuma krene u prodor i iskoristi svoju snagu i visinu i poentira, izvuče faul ili iskoristi navedenu situaciju u kojoj odbrana skuplja i na taj način se otvara mogućnost pasa spolja za šut sa distance.

Međutim, Madar igra vrlo dobru odbranu na igraču koji prenosi loptu jer koristi svoje prednosti, a to su kao što sam već naveo brze lateralne kretnje i eksplozivnost. Pritiskom po celom terenu na igraču koji prenosi loptu skraćuje se vreme za napad protivnika, što može da utiče na to da protivnik ne odigra smislen napad, i iscrpljuje se energija plejmejkera koji prenosi loptu i organizuje napad. Takođe, Jam je odličan i u kontra napadima protivničke ekipe gde je neretko lupio blokadu iz dotrčavanja (eksplozivnost + brzina + nizak procenat masti = snažan vertikalni skok).
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.034
Reaction score
7.728
Igra je bila apsolutna rapsodija, uživanje svih 40.
Sudije kao da se utrkuju koji će da budu veći majmuni protiv nas..mislim,sta je buduća perspektiva, da nas biju i palijama?:confused-smiley-013:
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
Sjajna utakmica naseg Partizana. Konacno popunjeni po svim pozicijama. Nama ne treba vise igraca, samo da ovi budu zdravi.
Kada imas 3 pleja i 3 centra u rotaciji sve izgleda bolje. Onda Kevin i Naneli mogu da vrte u nedogled, Papetru ne mora da prevodi loptu, Zek ne mora pod kos i ostale iznudjene kombinacije. Odbrana i dalje u uzlaznoj putanji. Jedino malo stuca skok u odbrani, ali nista strasno.

Zadar nije toliko los koliko smo ih nakantali. I to bez Lesora.
Smajli pocinje da podsjeca na onog covjeka sa pocetka prosle sezone.

Zeljko u 4/4 postavio petorku sa dva pleja i tri centra. Bahanalije.. ima se, moze se. :)
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
@SMK
@Стојанче Ристевски


svaki igrač ima svoje prednosti i mane, za prvo pripremaš akcije a drugo "sakrivaš"
što je veća mana to ju je teže sakriti na duži period u toku utakmice a kad takav igrač ima iznuđeno visoku minutažu (Aleksa bio povređen, nije njegova pozicija ali zbog rotacije, pa Trifa koji može da odigra solidnu odbranu 'ladio muda umesto da zapne kad dobije minute..) onda se to lakše i vidi

poenta mi je da on može da ima svoju ulogu u određenim specijalima i "krugovima" za šutera, i da što pre shvati da ne treba da se "čuva" od "lakih" faulova (kad smo u bonusu, da se prekine tranzicija, recimo) jer "korisna" minutaža koju će provesti na terenu nije dovoljna da mu to napravi problem i smanji je više nego što će je smanjiti njegovi nedostaci u odbrani, pogotovo sad kad nam se roster popunjava igračima sa kvalitetnijim tim delom igre


statistika je tu da napomene da je ta njegova "težina" kao igrača sa takvim šutem (neka bude i samo promil preko 50% a ne 70% koliko je navedeno - to je veoma opasan procenat da se takav igrač ne čuva na tačno određen način) vrlo korisna u specifičnim situacijama, kad nam treba pogodak ili kad treba da se oslobodi prostor unutrašnjim igračima kao u situaciji iz clip-a



a opet, svakom od nas uvek neki od igrača "podiže pritisak" šta god da radi i kako god da odigra, i to je sasvim razumlljivo sve dok nam to ne zamagljuje ono što dobro uradi za tim
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
297
Reaction score
2.653
Локација
Beograd
E šta rade srpski mediji. Tristan je odlično igrao jer su NBA skauti došli da ga gledaju. Kao da je 1975. godina pa oni ne mogu da vide svakog igrača, svaku utakmicu od kako su počeli sa seniorskim takmičenjima. A vidim juče su Milutinova FMPu dovodili, a nama Kartera pravac iz NBA. Klub bi iz protesta trebalo da obustavi komunikaciju sa medijima sem izjava u Evroligi. Kakva bre pitanja i isleđivanje Željka posle svake utakmice, izjava i ćao.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.769
Reaction score
55.458
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne znam samo šta je problem reći da ja uživam u KKP kada on nije na terenu, niti ga pljujem niti ponižavam. Što se tiče kvaliteta njegov trenutni je bordo pasoš da se razumemo, ali i to je ok. To što njega treba sakriti ne znači da on ne treba malo da se potrudi da ne mora toliko da se krije jer nije Navaro ipak pa da se trpi.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top