Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
278
Reaction score
2.565
Локација
Subotica
E pa drugari, prijatelji, Grobari moji, dodje i poslednja utakmica u sezoni naseg Partizana. Poslednja scena,najboljeg nam
rezisera i pre svega nam dragih ljudi(kad bi oni znali koliko smo ih zavoleli za ovih godinu dana, ne bi nikad odlazili odavde)
Pored toga sto studiram i radim, sto sam dva puta nedeljno amaterski redovan na sportskim terenima, sutra ce mi biti tacno 30ta
utakmica u areni. Meni licno neverovatna brojka iz ove perspektive s obzirom na slobodno vreme koje imam. Pored toga sa ovom
ekipom proputovao sam pola Italije, Istanbul, Berlin, zeleni deo Atine i Podgoricu dva puta. Upoznao mnogo VAS sto ovde sto na putovanjima,
osetio po prvi put ono sto sam do tad gledao samo na snimcima. Desetine i desetine popijenih litara piva,
stotine i stotine predjenih kilometara i hiljade i hiljade nezaboravnih trenutaka. Bez obzira sta se sutra dogodilo,
ne zeleci uopste da skidam pritisak i ocekivanja sa nase ekipe, meni su ovi momci na celu sa Zeljkom ucinili ovu godinu nezaboravnu.
Ja ne znam drugi nacin da im se zahvalim osim da sutra dodjem u arenu uz jos 20000+ hiljada NAS i da budem zdusno uz njih svih
40min dok traje utakmica(a i pre i posle toga), da nijednog trenutka ne posumnjam u njih, jer ova ekipa ima i KARAKTER i
EMOCIJU a bogami i KVALITET. Hajdemo svi kao jedan sutra, kao u najslavnija vremena u ovom veku kad niko iz arene "ziv" nije
izlazio, bez glupih ubacivanja na teren, jer ova ekipa nije zasluzila da ih ispratimo praznom arenom, vec pesmom i aplauzom.
Zeljko povedi kolo, onako kako samo ti znas, SVE U NJU!
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.903
Reaction score
10.104
Tesko da ce da nas stane bas 20+ miliona u Arenu :D

Sa ostalim sam saglasan.

Da se igraci odmore koliko mogu, a fokusiraju maksimalmno, preostala je jos zavrsna bitka u sezoni. Dati sve od sebe, poslednji atom, pa kako bude.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
491
Reaction score
2.723
Prethodnu utakmicu i sve na njoj i oko nje, od igre, preko sudjenja do linc atmosfere, sto prije zaboraviti. Srecom i nemamo vremena da mnogo lamentiramo nad tim. Imamo jos tu jednu utakmicu koja ce nam odrediti sezonu, i iz koje sam siguran da izlazimo kao pobjednici. Doslo je vrijeme da se konacno uzme ta titula. Sve analize doprinosa pojedinih igraca mogu da sacekaju kraj utakmice.

Mozda sam paranoik (vjerovatno jesam), ali izgleda mi da se nesto u Evroligi kuva. Od toga da je lista ucesnika finalizovana i ista kao prosle sezone, do iznenadnog podgrijavanja price da bi ipak Turk Telekom mogao da zaigra, preko tih novinskih prica kako nama citav tim odlazi u Panatinaikos, a FMP pregovara sa Miroticem i nudi mu kule i gradove, sve mi lici na propagandu da se, ako bude izbor izmedju nas i FMPa, FMP predstavi kao ozbiljniji i finansijski stabilniji, a (ako osvoji ABA ligu) i rezultatski uspjesniji klub koji prije nas ima mjesto tamo. Nadam se da imamo dovoljno uticaja u Evroligi da nam te prljave zakulisne radnje ne naskode, ali i zbog toga bi bilo fenomenalno uzeti trofej, pa da se cigani ne mogu vaditi na to.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.673
Reaction score
5.649
Jel moze neko da nadje onaj video kad madar lomi nedovica ili kampaca mislim da je prva utakmica... i da je trojku,video sam negde ovde al ne mogu da nadjem
 
Последња измена:

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Ljudi, budite svesni da uz onakvo sudjenje mi ne mozemo da igramo nasu kosarku, odustanite od te bajke. Nasi bekovi su pod faulom od pocetka do kraja. Njima kad udju u bonus prestanu da se sviraju faulovi (pogledajte to u prethodne 2 utakmice) vecinu cetvrtina udju u bonus pre nas i onda do kraja igraju odbranu kao Djurkovic i Djukanovic u prime RK Lovcen mode i sudije boli kurac. za primer (Juce u cetvrtoj kad je Bentil dobio 4 timski faul, prvo je odgurivao Smajilagica i mi nismo izveli loptu za 5 sekundi, napad posle faul u napadu njemu ne sviraju) Svaki izlazak iz bloka cupaju i vuku, na promenu pravca i hesitation njihov se zabije u naseg i nista (to je u trecoj 2 puta lepo testirao Andjusic kretnjama kada je Lazica navukao ko levata 2 puta, nijednom nije svirano) u dribligu igraju odbranu rukama (jedino Eksum ima fizikalije da moze sa tim da se nosi) a takodje i nogama u startu driblinga ulaze u igraca i tako onemogucuju da se napravi prednost, udvajanje kad god urade ruke lete sa svih strana i ili ispusti loptu nas igrac ili je doda trecem gurbetu jer je nad njim jedno 6 faulova u 2 sekunde napravljeno pre toga (pogledajte sa utakmice 1 situaciju sa Madarom na polovini terena primera radi) Nama se sviraju presmesni faulovi u bloku, kod njih Mitrovic seta dok pravi blok u situacijama kada prave akciju za tricu na 45 stepeni, a ako radi centralni blok drzi coveka i uradi zaokret dupetom da oteza da se ide ispod bloka. To su sve mozda na oko sitnice, ali igrati u tim uslovima je nemoguce, pogotovo ako si prirodno fizicki inferiorna ekipa kao sto mi jesmo. Kao sto sam rekao, mi imamo dva izbora, da obezbedimo korektno sudjenje sto je preferirana opcija ili da se prilagodimo u napadu i imamo vise kretnji bez lopte. U odbrani smo uradili adaptaciju da nemamo sa 4 licne sve bitne igrace po cenu manje fizicke odbrane, sto je pametnija verzija jer njima su se muda skupila ko drenjak, ali onda moramo da pazimo na svaki nas posed, ne gubimo lopte i tako im dajemo lake poene iz tranzicije, i ne dajemo njima 2 i 3 napade znaci gradjenje jebenog skoka, Lesor mora da se probudi i pocne da gradi skok i uzima lopte i takodje Eksum mora da ima 30 minuta jer on je od nasih bekova jedina legitimna skakacka opcija koja tu moze da pomogne. Takodje ne zanemarujte ulogu Andjusica, on je namazan i treba za ovakve utakmice, nema dzaba jedan od najboljih +- u ove dve koje smo izgubili.

@zaro video sam sad tvoju poruku isto, u pravu si, ali to je jer zelim da istaknem prvenstveno stvari nad kojima imamo kontrolu
 
Последња измена:

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.903
Reaction score
10.104

KomandoS

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
67
Reaction score
159
Локација
Српска
Meni se cini da je Zeljku posle prve utakmice bilo jasno da nam nece dozvoliti da osvojimo titulu na njihovom terenu, zato mislim da je jucerasnja utakmica bila samo nasa priprema za majstoricu i cuvanje najvaznijih igraca. Sutra ocekujem od starta jako sa puno energije i lagano privodjenje utakmice.

Sutra trebamo zaokruziti uspjesnu sezonu i navijaci moraju odraditi svoj dio posla. Samo bez ubacivanja gluposti na teren, olos bi jedva docekao da se isprazni hala.
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
351
Reaction score
2.519
Локација
Vukovar
Napisaću kako razmišljam pa vi udrite, pošto vidim da ovde ako se ne ložiš ko malo dete onda nisi dobro došao u društvo.

Pre početka finalne serije napisao sam da sam pesimista iz razloga što nam cigani koncepcijski ne odgovaraju, i zato što će im sudije biti naklonjene, pustiće se grublja igra što njihovoj ekipi više odgovara, isto i sad razmišljam, biće jako jako zajebano sutra, najsrećniji bi bio da ih nabijemo 20 razlike ali to je malo verovatno i nerealno.
Ima tu još jedna stvar od onog Punterovog debilnog poteza u Madridu na ovamo mi smo razbijena banda, to je evidentno, nakon toga smo imali 10 utakmica u plej of fazi ABA lige i nekog velikog pomaka u našoj igri nažalost nema, iste boljke se stalno ponavljaju.

Iskreno sam bio iznenađen da smo ih mi u one prve 2 utakmice relativno lako pobedili, kada uzmem u obzir našu trenutnu formu i činjenicu da i pored slabog reketa tokom cele sezone nemamo Lesora već duže vreme,čoveka nema na parketu kroz ceo plej of ABA lige, a za ovo finale bi nam možda bio i najbitniji igrač da je pravi i na svom nivou.
On je svojim odličnim partijama tokom cele sezone koliko toliko peglao našu prazninu u reketu u oba smera.

Naša prednost jeste taj domaći teren, 20 000 ljudi i činjenica da igramo u dvorani na koju su igrači navikli, mora da se stvori atmosfera od koje će se cigani usrati to nam je nešto što može doneti prevagu , to je očigledno donelo i pobede u prva 2 meča.
Samo pamet u glavu bez ikakvih predmeta na parketu i samo gromoglasno navijanje, lako je to reći od 20 000 ljudi uvek se nađe neki kreten, to je nemoguće iskontrolisati u potpunosti.

Biće zajebana utakmica neizvesna do samog kraja, odlučiće detalji, nadam se da će otići u našu korist, da više osvojimo tu titulu red bi bio.
 
Последња измена:

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.903
Reaction score
10.104
Takva selekcija, jer mi smo pravili tim za EL a ne za ABA i KLS mulj, nije to pogresna odluka sama po sebi, ali nam je problem za ovakve meceve
Jasno je to meni, ali je npr. Armani ekipa i za EL i za ovo. Barselona isto. Ne pricam o kvalitetu igraca i budzetima. Nije da se bas nikako nije moglo. Bar jos neko ,,telo'' :D

No, dobro, Zeljko ima svoju filozofiju i viziju.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.345
Reaction score
11.148
Локација
underground
Pa to smo vec ranije govorili da ovom timu da bi bio top fali jedna radna cetvorka da krlja u odbrani i skuplja defanzivne skokove bez obaveza da bude neki napadac ( ko je reko Braun iz Monaka ? ) i Jaramaz umesto Andjuse spolja i to je to. Ali Jaramaz nije bio dostupan a para smo ocigledno imali knap za ovo . Pri tome je svim igracima sada cena skocila . Lesor igra za 500 000 , a Raduljica mrsi muda godinu dana za 350 000. To je ocigledno ono sto je bio maksimum za te pare, a ja se nadam da ce uz nasu ogromnu pomoc biti dovoljno za sutra.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Slazem se. Barca je bas outlier jer mogu da postave kompletnu petorku igraca preko 2 metra i imaju dva centra po 2.13 u Veselom i Sanliju koji su pored visine veoma pokretni. Dobri su suteri iskusni su i namazani, a ta namazanost jako znaci (recimo Ledej je lakse box out Tavaresa iako je mnogo i nizi od Lesora ali mu se dupetom malo unese u telo i onda ovaj ne moze da ostvari poziciju za skok) jbg, oni nemaju bitnog igraca ispod 30 godina. Armani ima igraca cvrstih pod kosem koji peglaju u odbranu, ali zato imaju cistog pleja u Pangosu i cistog sutera u Beronu pa im napad ne pada, zajebani ko kratko cebe da ih povrede nisu unakazile jer imaju pola ofanzivno a pola defanzivno orijntisanog tima. Ja se nadam da cemo na tome da radimo na leto. Prosle sezone najveci probem je bio sto sa pozicije 3 nismo imali garantovanih ni 5 poena i nismo imali cistog sutera, ove smo to ispravili, doveli smo i cistog sutera u Andjusicu, ali on nije toliko koristen, sledece sezone nadam se da cemo i ostatak slagalice da poslozimo. Jako nepopularno misljenje (verovatno) je da nama treba drugi tip igraca na 4 u odnosu na Ledeja, visociji i sa boljim sutem, recimo ovo sto Meli radi u Armaniju, ili Bircevic koji zna nesto drugo osim sutnuti da budemo pesimisticniji. Smajilagic je presao na 5 sto u modernoj kosarci i jeste, pa nama svejedno treba cetvorka. A uz klasicnog pleja ako bi zadrzali Lesora on bi ofanzivno bio bolji jer to nije tip igraca koji je sam u stanju da napravi poene. Ali videcemo sta ce leto doneti, da mi prvo resimo cigane sutra
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.628
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Jasno je to meni, ali je npr. Armani ekipa i za EL i za ovo. Barselona isto. Ne pricam o kvalitetu igraca i budzetima. Nije da se bas nikako nije moglo. Bar jos neko ,,telo'' :D

No, dobro, Zeljko ima svoju filozofiju i viziju.
Preteraste ga malo :D
Željko je uvek više voleo igrače koji znaju s loptom nego fizikalce. A od naših igrača niko nije preterano inferioran na svojoj poziciji osim Ledeja i Madara.
Jbg prošle sezone smo imali Zagorca i Dangubića koji su jači od svakog kog su čuvali pa su ljudi kukali za davidovcem, svako bi ono što nema.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Jbg, svaka ekipa mora da ima nekoga na poziciji dripca :D E sad da li je to konceptualno neko pod kosem kao Drejmond u GSW pa da spolja prangija svako zato ili neki Beverli pa da je uz njega bek koji zna kosarke je do koncepcije :D Problem je kada igramo sa timom sa 12 dripaca kao sto su limenke :D

A kad kazem fizicki inferiorna ekipa mislim vise u ofanzivnom delu, nasi igraci ne igraju dobro pod kontaktom prosto, bila to Lazic po rukama ili prosto cvrsta odbrana.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top