Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Na prvu, ne sviđa mi se ovo gostovanje u pretposlednjem kolu u Morači, kao i ova tri gostovanja na kraju ove i početkom naredne godine (mada je jedno od njih samo uslovno rečeno gostovanje)... Opet sviđa mi se raspored poslednjeg kola gde mi čekamo Cedevitu, a još više mi se sviđa zbog nekih drugih utakmica.

A ako u sezonu uđemo kako svi želimo može se desiti da u 8. kolu u duel sa Mutantima uđemo kao jedina neporažena ekipa.
 

Petar-Skopje

Super Moderator
Уредник
Учлањен(а)
19.01.2007
Порука
4.299
Reaction score
2.878
Локација
MKD
Iskreno, ocekujem da nakon prvih 7 kola imamo skor od 7-0, a na "polusezoni" da imamo 12-1 ili u najgorem slucaju 11-2!:D

Fenomenalan raspored, zaista!:šal
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
lep raspored... ostaje da vidimo hoce li ovi nasi imati kvaliteta i znanja da to iskoriste pa da rasterecenije udju u drugu tezu (logicno ako je ova laksa) polusezonu, ili ce tezim putem do borbe za trofej... za pocetak, zreb nam je super!
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.081
Reaction score
8.418
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Bas bas dobar raspored...mozemo bez problema da zavrsimo sa samo dva poraza prvi deo.
U drugom delu ce nas cekati jacek ekipe kuci al do tada cemo vec uveliko biti u formi i dobrom ritmu
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ako si domaćin prve dve, normalno je da onda na polovini sezone imaš tri gostovanja zaredom (poslednja iz prvog dela i onda prve dve u drugoj polovini lige). Ne ide drugačije...Ali je svakako dobro što je u ta tri gostovanja jedno u sredini koje skoro da i nije gostovanje (Smederevo)...

Imamo raspored koji nam stvarno omogućava da već u prvoj polovini lige skoro pa obezbedimo F4. Ako budemo to znali da iskoristimo, onda bi u drugoj polovini lige trebalo da pokušamo da budemo 1. u ligi - ne toliko zbog rasporeda na F4, koliko zbog toga što 1. mesto u ligi obezbeđuje makar kvalifikacije za Evroligu (ako se ne daj Bože ne plasiramo u finale F4).
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Mislis ako ne osvojimo a ne da se ne plasiramo na F4 :D
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Na prvu, ne sviđa mi se ovo gostovanje u pretposlednjem kolu u Morači, kao i ova tri gostovanja na kraju ove i početkom naredne godine (mada je jedno od njih samo uslovno rečeno gostovanje)... Opet sviđa mi se raspored poslednjeg kola gde mi čekamo Cedevitu, a još više mi se sviđa zbog nekih drugih utakmica.

A ako u sezonu uđemo kako svi želimo može se desiti da u 8. kolu u duel sa Mutantima uđemo kao jedina neporažena ekipa.


Ja bih samo promenio jedan deo recenice i rekao - da u u 9. kolu u duel sa Radnickim udjemo kao jedina neporazena ekipa.
:buhaha


Slazem se da je raspored dobar i nadam se generalno dobroj sezoni, ne zaboravljajuci situaciju u kojoj se finansijski nalazimo. I pored svega, treba biti jako oprezan, jer ne daj Boze nesto lose da krene u prvom delu sezone, u drugom imamo zaista teska gostovanja i mnoge teze prilike za "vadjenje" ako se nesto npredvidjeno desi pocetkom sezone.. Ne znam videcemo, mi moramo dobro startovati i kao sto svi kazete negde do sredine prvenstva se zacementirati na prva dva mesta. Znamo kako smo prosle godine uopste se i plasirali na FInal 4, tako da... Kad je PArtizan u pitanju, nista nije sigurno, osim da cemo osvojiti na kraju :šal..

Ne znam kakva je situacija sa ostalima i treba sacekati pa mozda i do evropskog prvenstva da se vidi kako ce koja ekipa izgledati.. Nije da se bojim nekoga, jer sam siguran da cemo biti jaci sledece godine nego sto smo ove, ali recimo stice se utisak da ce se Cibona pojacati, mozda cak i da se kroz neko vreme vrati na nekadasnji nivo, Olimpija i Cedevita su svakako uvek imali vise novca od nas, pa je pitanje i sad kako ce izgledati. Takodje, Igokea ima zelju da ostane u vrhu i tako dalje...

Ponavljam ne bojim se nikoga, ali moze se svasta desiti i promeniti u narednom periodu..
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.897
Reaction score
10.064
Kolika je ono ciganstura Rudi Fernandez. Svaki put me sve vise fascinira. Naravno, mislim na poslednji predlog.

Verovatno ce Lazme biti prvi. Grci glasaju kao i mi kod ovakvih izbora, a medju najboljima je i bez toga.
 

dr_error

Početnik
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
119
Reaction score
8
Je li to onaj "Bogdanovic za titulu" iz Cibone?
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Željko je insistirao na njegovom ostanku, a na to su se poklopile te peripetije oko obeštećenja, tako da ćemo Bogdanovića gledati s jeseni u Pioniru.

Elem, Željko još nije uradio cut rostera, ali neformalno Romejn Sato nije u kombinacijama... Čak se priča da ni Bo nije siguran, ali problem sa njegovim eventualnim odlaskom je plata koju retko koji klub sad može da isprati.

Svejedno, biće Željkov Fener zanimljiva ekipa... A i jaka, što nama odgovara itekako.
 

klavijatura

Grobar
Учлањен(а)
24.02.2008
Порука
222
Reaction score
32
Локација
Pionir
Je li to onaj "Bogdanovic za titulu" iz Cibone?
....e baš taj...čovek odluke...al zamalo :)

hqdefault.jpg
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Postavicu ovde ovaj tekst iako se direktno odnosi na EUrocup, ali pre svega zbog nekog mog razmatranja koje cu izneti u drugom delu komentara a koji se tice Evrolige, Evrokupa i Partizan..

UTORAK 16.07.2013. | 11:35
Pola ABA lige u Evrokupu
IZVOR. B92 | FS
Evropska košarkaška sezona 2013-14 donosi i nova pravila u Evrokupu, u kojem će učestvovati sedam ekipa sa Jadrana ili tačno pola lige.



Od ove sezone, u drugom po rangu evropskom takmičenju, u startu će učestvovati 48 timova, 41 je već izborio plasman, dok će se sedam ekipa pridružiti u oktobru, kada budu završene dodatne kvalifikacije za Evroligu.

Evrokup će se igrati u najmanje 21 zemlji, a čak 10 sastava su nacionalni šampioni, dok još tri mogu da se pridruže. Takođe, takmičenje će zauzeti do sada najveću geografsku površinu, s obziroma da će se igrati od Bilbaa do Kazanja i od Loime u Finskoj do Jerusalima.

Format takmičenja je istop tako promenjen. Timovi će biti geografski grupisani u osam grupa po šest ekipa u regularnom delu nadmetanja.

Najbolje tri ekipe iz svih osam grupa će zatim proći u Last 32 fazu, gde će im se pridružiti i osam timova iz Evrolige, koji nisu izborili plasman u Top 16 fazu tog takmičenja. Tada se se formiraju novih osam grupa od po četiri sastava, od kojih će po najbolje dve proći u osminu finala.

Od tada, ekipe igraju po dva međusobna duela i bolji iz dvomeča prolazi dalje. Promena je u tome što će se i u finalu igrati dva susreta, za razliku od prethopdne sezone.

Timovi koji će nastupati u Evrokupu u sezoni 2013-14:

Budućnost Podgorica ABA
Cibona Zagreb ABA
Cedevita Zagreb ABA
Igokea Aleksandrovac ABA
MZT Skoplje ABA
Radnički Kragujevac ABA
Union Olimpija Ljubljana ABA
Belfius Mons Belgija
Spirou Šarloa Belgija
PBC Lukoil Akademik Sofija Bugraska
Kalev Kramo Talin Estonija
Bisons Loima Finska
Asvel Lion Francuska
Elan Šalon Francuska
Gravelin Dankerk Francuska
L Man Sart Francuska
Pari Levaloa Francuska
Alba Berlin Nemačka
Artland Dragons Nemačka
Ulm Nemačka
Telekom Basket Bon Nemačka
Panionios Grčka
PAOK Grčka
Alba Sekešfehevar Mađarska
Hapoel Jerusalim Izrael
Makabi Haifa Izrael
Acea Rim Italija
Dinamo Sasari Italija
Palakanestro Kantu Italija
Neptunas Klaipeda Litvanija
Asesoft Ploešti Rumunija
Nižnji Novgorod Rusija
Spartak Sankt Petersburg Rusija
Uniks Kazanj Rusija
Saragosa Španija
Valensija Španija
Bilbao Basket Španija
Bešiktaš Turska
Pinar Karšjaka Turska
Ajkon Ted Ankara Turska
Himik Ukrajina

Osam ekipa koje učestvuju u kvalifikacijama za Evroligu:

Ostende Belgija
Nimburk Češka
Oldenburg Nemačka
Vareze Italija
Riga Letonija
Lijetuvos Ritas Litvanija
Himki Rusija
Banvit Turska


Po nekom mom misljenju, a imajuci u vidu da sama Evroliga ne donosi nikakve posebne novce niti finansijsku korist od samog igranja, koliko sam upoznat a ispravite me ako gresim, mislim da bi mozda u ovoj sezoni za Partizan bilo i bolje (a u svakom slucaju da ne bi bilo mnogo losije) da se desi scenario u kom se ne bi plasirali u TOP16, vec s eprikljucili ovim ekipama u Evrokupu.

Prema spisku ovih ekipa mislim da su malo bolji od nas samo ovi rusi i Besiktas, mada sam siguran da bi i sa njima kao i sa spancima mogli sasvim korektno i ravnopravno da se nosimo. Hocu da kazem da bi imali dobru sansu da stignemo do same zavrsnice ovog takmicenja, ne preterujem ako kazem i da se borimo za titulu, sto bi bilo korisnije nego recimo proci u TOP16 i tu odmah ispasti uz recimo skor 2-12, 3-11 ili tako nesto. Znaci, po mom tumacenju, sa rezultatske strane, ne bi bila losa ova varijanta.

IMajuci u vidu druge strane, npr siguran sam da bi i tada Pionir na svakoj utakmici bio pun, iako bi dolazile realno neatraktivnije ekipe od Euroligaskih. Jos jedna pogodnost je sto bi ostvarivanjem veceg broja pobeda nego u Evroligi klupski koeficijent rastao i vrlo lako bi mogli doci do situacije u kojoj se ove godine nasao recimo BUdiveljnik, koji je upravo zbog toga (dobrog plasmana u Evrokupu i pobeda u njemu) dobio A licencu (izmedju ostalog, citaj para naravno).

Tako da, ponavljam po nekom mom misljenju, neprolazak u TOP16 uopste nije losa stvar, mozda i naprotiv...

Voleo bih da i ostali clanovi, pogotovo ovi koji su vise upuceni u finansijske i ostale aspekte Evrolige i Evrokupa malo prodiskutuju o ovome i daju neko svoje misljenje.
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Tako da, ponavljam po nekom mom misljenju, ne prolazak u TOP16 uopste nije losa stvar, mozda i naprotiv...

Voleo bih da i ostali clanovi, pogotovo ovi koji su vise upuceni u finansijske i ostale aspekte Evrolige i Evrokupa malo prodiskutuju o ovome i daju neko svoje misljenje.
Prolazak u Top 16 ti donosi 14 utakmica i samim tim u najgorem slučaju 14 garantovanih bodova u tom nakaradnom bodovanju... Ispadanje iz EL i nastavak takmičenja u EC donosi 6 utakmica i u najboljem slučaju 12 bodova.

O finansijskom apektu je iluzorno i pričati... Ali bože moj, sudbina je svakojaka, prevashodni cilj treba nam biti prolaz u Top 16 EL, ako ne daj bože ne prođemo onda istog momenta potpuni fokus na ABA ligu... EC samo treba otaljati.

Lepo je Dule onomad rekao: "Da bi bio najbolji, moraš trčati sa najboljima!"

A najbolji su u TOP 16 EL!

Elem, Budiveljnik (zasad) nema A licencu, napisali smo bezbroj puta.
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
@ hari_medo:

Mačak Toma :))) ti je već pojasnio argumentovano gde i kako grešiš, a ja ću samo dodati - KK Partizan i Evrokup, to jednostavno ne ide zajedno. To su nebo i zemlja.

Mislim ok, svakako da je novi sistem evropskih takmičenja bolji nego pređašnji, ali...jedino se TOP 16 računa kao uspeh u Evropi. Mnogo bi bilo za Instituciju da treću sezonu zaredom ne ode u TOP 16.
 

hari_merdo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2007
Порука
439
Reaction score
513
Jasno mi je i zahvaljujem na odgovorima :)... Zaboravio sam na to da i porazi donose bodove za rangiranje u Evroligi, mada sam kod razmatranja Evrokupa imao u vidu da se stigne do same zavrsnice, recimo finala, sto po meni nije nemoguce, ako bi ispali iz EL...

Kako god, u svakom slucaju cemo svi navijati i zeleti TOP 16...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top