Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

Marin

Grobarčina
Учлањен(а)
14.09.2008
Порука
2.467
Reaction score
2.243
Kolko i da sam uz igrace upravu strucni stab onaj jucerasnji poraz je bio iskljucivo nasa krivica nismo smeli juce utakmicu izgubiti imali smo veliku priliku za break. Nazalost nije vise vreme rata 1941 godine pa junaci poput Boska Buhe, Sirogojna i ostala mladjarija da jurisa goloruka na bunkere i da izvodi cuda. Ovo je nazalost sasvim drugo vreme gde je sport veliki biznis gde za dobar klub treba da imas i malo vise novca a ne da se oslanjas na entuzijazam pojedinaca. Nazalost nas klub spored mene funkcionise na 3 stuba Dule, Tosa i Pedja ako oni nesto urade. Tacno je i to da nismo ljubimci aktuelne vlasi ali i to treba reci da je vlast prolazna kategorija danas si na tronu sutra si na magarecu klupu. Da je bilo malo vise para sada u ovom trenutku siguran sam da bi slavili prolaz u top 16, ovako vidi se da nismo ni spremni ni zreli za nesto dalje. Treba se koncentrisati na jadransku ligu i traziti mesto za plasman u evroligu jer i to ce biti tesko ostvarljivo. Ako je moguce da se dovete plej a od juce vidi se da ne fali samo plej nego i centar i igrac za poziciju tri. Lepo bi bilo kada bi klub zatrazio pomoc mesto od drzave koja se macehinski ponasa prema nama od bivse legende kluba koji nesto znace ne samo na balkanse prostore nego i u evropi da nam ako je moguce pomognu u finansiranju kluba jer od kukanja na press konferecije i od nasu pomoc nazalost nema nista jer to ovde vidi se da ima mala podrska pre sgvega od drzave a za navijace svaka cast na one koji su dali neki dinar za klub. Jedini izlaz su na si bivsi igraci iskoristiti njihove veze i poznanstva za pronalazenje partnera koji bi ulagali u klub. KK Partizan nece nikad nestati jer je to institucija koja treje vecno, nazalost ovaj jucerasnji poraz boli i bollece jer i klub nije svesan da je mnogo izgubio.
 

Intruder

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
328
Reaction score
10
dobro ,bilo je sta je bilo,naviko sam da nase uzdizemo pre meca i iste spustamo i kenjamo ovako posle meca i poraza.Okrecemo se dalje,sto se tice EL,tesko da mi dobije CSKA sem ako nas ne puste,Barsa ce nas dobiti dal posteno ili ne dobice nas dok za Fener na strani da i ne diskutujemo..

mene iskreno vise zanima ovo novo sto su uveli za pretposlednje mesto i prebacivanje u Evro kup,tu da se borimo protiv budiveljnika sto mislim da ce nam i vise znaciti za sakupljanje bodova i pobeda jer ove smrdlje govnjive nas vec godinama zajebavaju i nedaju A licencu..
 

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.378
Reaction score
1.143
Visecasovni treninzi ne mogu da nadoknade nedostatak kosarkaske inteligencije.

Не сматрам да сам неки експерт за кошарку, баш из разлога што тај спорт доживљавам врло емотивно. Не свиђа ми се овај коментар, јер дефинише већину нас Партизановаца, али и нас као народ. Да смо победили, ово би била врхунска победа извојевана након рововске борбе. У овој ситуацији, одмах се дефинише као недостатак кошаркашке интелигенције.

Imas 2 suta za pobedu i ti ne znas da zavrsis . Mnogo kosarkaske neinteligencije !
Ево је (не)интелигенција још једном.

Poserem se na odbranu koju je DUSKO VUJOSEVIC STVORIO zajedno sa centrima;
Poserem se na napad i taktiku koju je DUSKO VUJOSEVIC POSTAVIO zajedno sa centrima;
Ретко користим овог смајлија, али овакав коментар дефинитивно заслужује неколико оваквих -> :pop
Са оваквим ресурсима (односно недостатком истих) смо (били) у ситуацији да играмо за топ 16 и неко може да се ПОСЕРЕ на одбрану, напад и тактику Дулета?! Ок, било је грешака, али да ли је нормално очекивати да их нема у оваквим околностима?
Najtuznije od svega je sto mi ne zasluzujemo ovaj KKP. Svi vi znate bolje od Vujosevica od uprave,od Bogdana... Izgubi se i odmah se sve zaboravi...Do juce su svi shvatali problem ,danas posle poraza druga prica... Treba nama jedan Djura u KKP ...
Браво Јоцо :clap Ово би требало да је став нас Партизановаца.

Bravo Dule,Bravo Toso...svaka cast ljudi ,imate zajedno 120 godina i dozvoljavate nakon 100 godina u kosarci da se sami sebi userete u facu...bravo..sad lagano bez zurbe cekajte na Cikago,ma kad malo bolje razmislim ne morate ni da dovodite pleja...koji ce nam sad vise...Uzivajte dok gledate kako centar ne mozemo da predjemo sa loptom i to protiv ovih indijanaca,uzivajte ,ovo je vasih ruku delo...ej Nanter...mislim da mi je veceras i ovo malo kose opalo..
Jbt koga mi sve nismo usrecili za ovih 12 godina u Euroleague...radodajke

Ла зиц... Докле више?


Red voznje je sledeci

Puna Arena, tucemo budiveljnik..
Pusta nas Zeljko i idemo u top16!

Objasniti Bagackisu sta se desi onom ko se zeza sa mladicima.
To vam je to drugari, napred KKP
Амин!
 

Nikoladzi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.640
Reaction score
117
Локација
Beograd
Citajuci pojedine komentare,svasta bih napisao..
Jel nam sinocna pobeda garantovala prolaz u top16? Nije.
Jel smo sinocnim porazom izgubili sve sanse za prolaz u top16? Nismo.
Apsolutna i bezuslovna podrska za momke...BORBA BRE!
 

Peksijan

Banned
Учлањен(а)
30.09.2012
Порука
3.391
Reaction score
366
Локација
bora bora
Svanuo je novi dan. Idemo dalje, Grobari.
A na današnji dan, pre 91. godinu, rođen je veliki Duško Radović.

Dobra je svaka muka koja nas povezuje, i loše je svako dobro koje nas razdvaja.

Imati prijatelja, to znači pristati na to da ima lepših, pametnijih i boljih od vas. Ko to ne može da prihvati – nema prijatelja.

O svakome se može govoriti loše, samo je potreban povod.

Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju nimalo.

Novi je dan. Svima se pruža nova šansa da urade nešto za sebe ili protiv drugih.

Da smo bili srećni, shvatićemo tek kad nam se dogodi kakva nesreća.Vrednost i važnost zdravlja otkrićemo tek kad se razbolimo.Mi umemo ili da želimo sreću ili da je se sećamo.

DUŠKO RADOVIĆ - Beograde, dobro jutro!

Srećan ti rođendan, Duško!
 

Head_Hunter

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
706
Reaction score
17
Локација
NBGD
Sami smo sebe sinoc pobedili,3 identicna napada gde bogdana guraju ka polovini i tri identicne greske...sa iole solidnim plejom to se ne bi desilo,sada se vidi koliko bi nam gordic znacio,top 16 je zavrsena prica ali to ne znaci da treba da okrenemo ledja klubu,podrske je sada najpotrebnija,pun pionir u nedelju protiv olimpije i makar 15000 u areni protiv budjavih
 

MilKol

Grobar
Учлањен(а)
13.12.2010
Порука
845
Reaction score
110
Локација
Voždovac
Ono kao prespavana noć, ono kao hladnija glava...

Ali nesumnjivo i dalje veliki žal. Da smo pukli 10 + pa da kažemo bolji su nije se moglo.
Svi mi znamo da nema para. I znamo kako se formirala ova ekipa. Ušlo se svesno u neke rizike, plus za nas nigde sreće ovih godina. Da li nam se to vraćaju neki "stari" dugovi ne znam, ali što je mnogo mnogo je.

Možda, to jest ubedjen sam da je Bertans zdrav, ova ekipa bi se prošetala ove godine do top 16, mada opet je pitanje. Svi mi znamo da je Dule sigurno najbolje rešenje za našu klupu dok god misli da ima snage da to radi i dok god ŽELJKA ne opali nostalgija, jača od ljubavi prema "zelenoj", " ljubičastoj" ili kojoj već boji, i jača od muke pri pomisli da se jebataš sa kojekakvim vetrenjačama na ovom brdovitom Balkanu.

I nesumnjivo je debeli uradio prošle godine čudo, jer on je svakog igrača učinio boljim.
Ali gledajući sinoć Grbu, kako sa naočarima i sa papirom u rukama pažljivo analizira detalje dodje se do suštine. Kod nas većina igrača ne poznaje osnovne košarkaške elemente.
Da li je u pitanju trener ili toliki ANTITALENAT ja mogu izneti svoje mišljenje, ali šta pa ono znači... Ali jedno znam, da otkad pratim partizan nikad manji napredak kod centarske linije nisam video.

Ako krenemo od lošeg gradjenja, preko lošeg čitanja, do nepolaganja zicera, koraka, užasnih povratnih pasova i odmotavanja iz pika...
Razumem ja da je koncepcija promenjena ali toliki NEučinak...

I ono što je najbitnije kod nas u KK vreme Komunizma još uvek traje. Jednostavno je Dule preopterećen. On je i trener i direktor i maltene ekonom i sve... Znam ja da je on sujetan i da voli za sve da se pita. Ove godine je loše procenio i to je to. MOžda sledeće bude bolje. Ali sa ovim sledeće postajemo slični nekome... Nema para??? OK znamo. Ali to je bio NANTER. Da smo doveli pleja i dobili sinoć ovo, sa top 16 pare bi došle.
Ok možda i ne bi, pesimizam je stav kao i optimizam, ali u poslovanju se mora preuzeti rizik (osim možda u našoj državi gde rizikujete samo ako se promeni vlast, a nemate da platite dovoljno), jer ovako taj novac za pleja će svakako otići.

I možda sada ne dodje neki novi Bo, možda je sada opcija da se uzme neki novi mladić da stasava na najbitnijoj poziciji u timu. A zaboravlja se kad god smo nešto igrali u EL imali smo "odličnog" pleja. Ali šta je tu je. Iz ove kože se ne može.

Da imaju kredit imaju, i ima ga još dosta, samo se nadam da neće i kod navijača da izvršavaju reprogram :D. Šalim se...
 
Последња измена:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ovde se osnovne stvari pogrešno predstavljaju, i ponavljaju do iznemoglosti. Mi ovakav roster prvenstveno imamo zato što nemamo novca za jači, a ne zato što se neko kocka. Kockanje bi bilo uleteti u dug koji bi neki jedva dočekali da nam ponude recikliranje ili katanac, pa da kažu da smo isti kao i oni.

Što se tiče pleja, prenebreguje se činjenica da godinama unazad Dule igra sa jednim jakim plejem i drugim pomoćnim koji je godinama bio Pera Božić, (koji je inače bio dvojka po definiciji), ali je tu bio da pripomogne na kecu, a prevashodno da ekipu učini homogenijom svojim ljudskim kvalitetima pogotovo u svlačionici, što je veoma bitan segment kada je ekipa u pitanju. Prošle sezone usled teške finansijeske situacije napravljen je koncept sa talentovanim Vestermanom koji u prvoj sezoni nije mogao sam da iznese veliku minutažu, pa su zato prvo Tomas, a zatim Gordić bili tu kao iskusni igrači koji bi uzeli dobar deo minuta na pleju. Ove godine je projektovano da Vesterman uzme veću minutažu gde bi ostatak od 5- 10 minuta pokrivao Dalo kao neko ko predstavlja budućnost. Desila se povreda Lea i s obzirom da je to mesto najosetljiivje u timu nije se išlo pošto poto da se dovede plej, jer nam ostatak sezonu u mnogome zavisi od tog izabira. Pokazalo se da je tim homogen, da Bogdan može da odigra kvalitetne minute na pleju, ali nažalost ne u visokom ritmu veći deo utakmice. Njegova igra na kecu samo pokazuje zašto nam nije trebao još jedan plej na početku sezone.
Što se tiče centara, olako se zaboravlja da je Milutinov izašaio iz jedne duge i nezgodne povrede, da je i Musli tu bio u problemima sa zdravljem, tako smo došli do toga da imamo mršav učinak od naših visokih igrača, na žalost sinoć je i Lovernj potpao pod pritisak igranja u matičnoj zemlji, pa nije uspeo ni on da iskontroliše reket, prvenstveno mislim na njihov skok u napadu.

To razmišljanje mogao se dovesti još neki igrač čini veoma rizičnu situaciju u vremenu kada se od strane sadašjne vlasti čeka samo neki mali pogrešni finansijski potez, kako bi nas stavili u isti koš sa ciganima.

Priča da klub može bolje da funkcioniše sigurno stoje, ali to je u celoj istoriji našeg kluba tako bilo, nikada tu ne može biti sve savršeno. Na nama je ili da damo punu podršku timu i klubu, ili da batalimo priču oko KKP, nema sredine.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.051
Reaction score
26.239
Локација
ante portas
Pekarski,a zasto kad nemamo novca sad trazimo pleja ? Trazimo pleja,a nemamo novca.Nelogicno zar ne ?
 

Vlayco

Banned
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
1.193
Reaction score
82
Локација
Zemun
Na nama je i da napunimo Arenu sledece nedelje i finansijski pomognemo nasem klubu za kupovinu novog pleja. Velika ce sramota biti ako se utakmica bude igrala u polupraznoj hali.
 

ASP GROBAR

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2010
Порука
4.249
Reaction score
214
Локација
grad budala!
Slazem se sa obojicom, i sa bratom Vlad-om i sa bratom Pekarski-m.
Ali je situLacija takva kakva jeste.
Podrska ideologu Duletu i ekipi.
Jbg. sta je tu je.
 

Centurion

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2012
Порука
855
Reaction score
675
Локација
Београд
Svanuo je novi dan. Idemo dalje, Grobari.
A na današnji dan, pre 91. godinu, rođen je veliki Duško Radović.













DUŠKO RADOVIĆ - Beograde, dobro jutro!

Srećan ti rođendan, Duško!

:clap Поучне речи Великог Душка Радовића које пристају овом тренутку.

Још једном је наш тим показао да бори мушки и до краја, без обзира на сву муку која га мори и у овој сезони и годинама уназад.
Жарко смо желели победу, били смо на прагу тријумфа, и без обзира на пораз, ја нашим момцима скидам капу за синоћњу партију :respect

Било је грешака, било је и ајд' да кажемо несмотрености, али знајући каква је ситуација у клубу, колико смо играчки ослабљени, ја немам срца да момцима замерим било шта.

Морам опет да се начудим појединцима који по кукњави и лелеку превазилазе сеоске нарикаче.
Као да смо ми Реал Мадрид, пуцамо од пара и снаге па се глупирамо и играмо к'о неки бакутанери.
Да се ја питам, а добро је што се не питам, сваком таквом "паметњаковићу" би променио аватар у лик Жалосне Сове, а сваком ко уместо речи ФМП напише Звезда, цигани, ма ко само помене мутант клуб и пореди нас са државним пројектом, би офарбао аватар у црвено, за наук једном за свагда.

Као што је Пексијан лепо написао неколико изрека Великог Душка Радовића, сетимо се још неких, које такође одговарају актуелном тренутку:

Шта нас греје, док снег веје? ЦРНО-БЕЛО!

Шта нас носи, док лед коси? ЦРНО-БЕЛО!

Шта је боја, нашег соја? ЦРНО-БЕЛО!

Шта се бира, без обзира? ЦРНО-БЕЛО!

Шта је нада, одвајкада? ЦРНО-БЕЛО!

Шта нам крила даје, шта је? ЦРНО-БЕЛО!


ШТА СЕ ВОЛИ И КАД БОЛИ? ЦРНО-БЕЛО!

Подсети ме, које име? ПАРТИЗАН!
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
@Vlad
Ovo je prinudna vanredna situacija, i novac mora da se nađe kako bi se izgurala sezona.
 

Svinje_vracar

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2010
Порука
472
Reaction score
22
Ne znam za vas, ali se i dalje nadam prolazu dalje. Jbg, takav sam nerealan optimista koji kada je u skoli na kontrolnom predavao prazan papir nadao se dvojci.

Mnogo tezak poraz sinoc, mnogo tezak! U poslednjih par godina mi je najteze pao. Ali nema potrebe kriviti srecu, kao sto je i Dule govorio sreca se mora zasluziti, a mi je nismo zasluzili sinoc. Mnogo smo gluposti pravili, narocito sa dozvoljavanjem ofanzivnih skokova i to u najbitnijem trenutku na +3, kada nam je Denijels pokupio onaj skok na minut i nesto do kraja, i tu smo po meni izgublii mec.

Jbg, sta je tu je...roster je takav kakav jeste, najvise zbog nedostatka para. Da je mozda i u takvoj situaciji doneto par losih odluka, mozda i jeste, ali ne nameravam nikada da pljujem niti kritikujem ljude u klubu zbog toga. Mnogo su mi radosti doneli prethodnih godina da bi opleo po njima. Bice velika steta sto se najverovatnije nece proci u TOP 16, jer kada bi prosli uletele bi pare, doslo bi neko pojacanje, i ko zna sta bi onda bilo. Greota je zbog ovih momaka poput Dragana, Bogdana, Lovernja...ali videcemo sta nam vreme koje dolazi donosi...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.274
Локација
Žrnov
Da plastično objasnim....

znam kad mi ističe registracija za auto i nemam para da to odradim ranije.... registracija mi je istekla i ja i dalje nemam para ali ću sledeće nedelje da registrujem auto.

Šta ovde nije jasno? :D
 

klavijatura

Grobar
Учлањен(а)
24.02.2008
Порука
222
Reaction score
32
Локација
Pionir
Svi pričaju o parama za Top16...jel moze neko dakaze koje bii to pare uzeo Partizan ulaskom u top16??? ja mislim da bi to bio samo dodatni trošak, ništa drugo...
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Znaci sad se ima lova za igraca,a pre nekoliko meseci se nije imala lova ?
Vlad, jesi li ti nekada ekonomisao, živeo samostalno?:D Imaš lovu koju možeš da trošiš svakodnevno, imaš i neke vanredne izdatke koje moraš da regulišeš...

Nama na početku sezone nije trebao još jedan plej, na ostalim pozicijama smo se ispružili koliko smo mogli, jbg računalo se na raniji povratak Bertansa. Očigledno je da nam fali igrač na 3/4, ali ne bilo kakav, nama je Bertans tu pravio razliku, očigledno je da se nije moglo naći dobro a jeftino rešenje, bilo je pokušaja sa Davisovim zemljakom Berzinsom, ali na žalost nije doveden. Nije lako naći dobrog a jeftinog igrača, to je valjda poznata stvar. Doveden je Kinzi koji nije klasična trojka, ali može da zakrpi donekle.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Priča da klub može bolje da funkcioniše sigurno stoje, ali to je u celoj istoriji našeg kluba tako bilo, nikada tu ne može biti sve savršeno. Na nama je ili da damo punu podršku timu i klubu, ili da batalimo priču oko KKP, nema sredine.

Mislim da nikad nismo bili u situaciji sto se tice organizacije kluba da imamo toliko praznih, nepopunjenih ili lose popunjenih mesta u organizaciji, da i mnogi oko tima polako odlaze, tj da u sustini funkcionise samo mesto prvog trenera.
Znam da su mnogi spremni da skoce ali EL uopste ne gleda blagonaklono na sve te stvari oko organizacije, marketinga (i to ne marketinga koji donosi pare preko sponzora i nekih basnoslovnih projekata) i sl, pored toga sto nas ne vole jer nemamo pare ali imao mit, tradiciju, istoriju, ime pa smo jedan od neizbeznih simbola EL.
mislim da je ona prolecna skupstina kluba pokazala sve ovo....pa i sam Dule je priznao neke greske, rekao par puta da mora da se menja nesto u organizaciji (mada se nista nije radilo na tome)

iako mislim da nisam nista pogresno rekao, niti napao klub ima forumasa koji ce da shvate ovo kao atak i da ponosno stanu na branik i ispale razne floskule, da ih ne ponavljam. upravo mi zato i smetaju takvi komentari (isto kao i one prave pljuvacine radi pljuvacine), ti Pekarski koji ides i smaras (moram da kazem ovako iako te postujem, cak i kad se ne slazemo) celu noc sa lovom na vestice, mnogi sto hoce da se bude lobotomirana masa i slepo klima glavom, koji ce da prozivaju sto je nekoga potresao poraz pa je malo negativan, mislim ima razlike izmedju komentara izaberite nekog normalnog forumasa koji redovno pise i sinoc je bio negativan, kriticar i komentara od npr Aco-Berane.

smatram da je apsolutno ispravno reci da je velihi neuspeh ako 3 godine ne idemo dalje, pogotovo sto smo imali gomilu sansi, sto i pojacavamo utisak domacice, al i to sa sve manje skalpeva...mislim da moze o tome da se prica a da se ne svadjamo, delimo u tabore, etiketiramo.

naravno da ide podrska Partizanu, kad je pa to u Pioniru bilo upitno.
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top