Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
PEKARSKI, CARIGRAD, MORAELYN i ostali
meni je pobeda protiv fenera jedna od najdrazih bas zato sto su cergari odlepili i sto smo mi prosli u top 16.
medjutim postoje stvari koje ja vidim, a bogami i ostali, a ne smeju se naravno pisati ovde jer bi se dobio ban.
zasto na primer ne skociste svi na GAZDU kada je napisao da smo domacinska ekipa i da u gostima ne mozemo da dobijemo ni jednu iole ozbiljniju ekipu?
gubimo od krke, od madjara gubimo posle +17, cedevita nam se nudi i tu gubimo itd...
videcemo da li ce fener do kraja evrolige da izgubi jos od neke ekipe pored nas u turskoj.
gubili su u domacem prvenstvu jer su se sprdali, te utakmice su im manje bitne.
na kraju ce tamo glat da budu sampioni.
ponavljam nije mi namera da nekog provociram ili izazivam, al kad me napadnu ovde mnogi ja moram da odgovorim i kazem svoje misljenje koje naravno ne mora da bude tacno.
u zdravlje grobari
 
Последња измена:

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Ajde idemo jedno po jedno pitanje koja su se provlačila ovdje.

Niko ne pravi faul na kraju, svi brane produžetak - Glupost. Neko nepisano "pravilo" je da se na gostujućem terenu uvijek ide na pobjedu, na domaćem se brani produžetak. Ovo se koriguje uzimajući u obzir broj ličnih grešaka, trenutno raspoloženje, protivničke procente bacanja itd.

A što smo pravili faul - PFC Manija već objasnio najveći dio - umor igrača, veliki broj glavnih igrača sa 4 lične greške itd. Plus, ono što Stojanče uvijek podvlači a što je ključno - šampion se postaje kada preuzimaš odgovornost.

A što praviti faul na Sutonu, nije mogao ništa - ne mogu da vjerujem da ljudi ovo ne "vide". Prvi faul je pravljen na Nolanu Smitu, planski. Čovjek je do tog trenutka šutirao 46% bacanja u SEZONI!!! Naravno, za naš baksuz, sinoć je šutirao 8/9. Nakon toga, u sljedećem napadu, svjesno smo UDVOJILI Smita baš da bi "izabrali" drugog igrača da primi loptu. Dobio je Suton, koji je do tog trenutka šutirao 55% bacanja u sezoni. I naravno, sinoć je šutirao 4/4. Po svim košarkaškim pravilima oba faula su bila odlična - izabrali smo dva NAJGORA šutera slobodnih bacanja iz protivničke ekipe i dali im da nas pobijede sa bacanja. Oni su pogodili, svaka im čast na tome.

Što Milenko nije bio u postavi na kraju - zato što nijedan ozbiljan trener i nijedna ozbiljna ekipa ne rješava utakmicu sa igračima koji su tek pristigli i poznaju ukupno dvije akcije. Ma koliko ja volio Milenka, i smatrao da može da pruži mnogo više čak i u onom posljednjem napadu od npr. Bogdana koji je bio tragičan juče, postoje neka pravila. Da ne pominjem koliko bi to npr. bilo psihički teško za Bogdana da ga izbaci igrač koji je stigao prije 2 dana.

Musli penalu, kretenu, ne umiješ loptu da uhvatiš... - Ajmo ovako:

Lovernj - 24 minuta, 3 skoka, 1 skok / 8 minuta, indeks -1
Milutinov - 19 minuta, 2 skoka, 1 skok / 9,5 minuta, indeks 1
Gagić - 16 minuta, 4 skoka, 1 skok / 4 minuta, indeks -1
Musli - 18 minuta, 6 skokova, 1 skok / 3 minuta, indeks 13 (drugi najveći u ekipi)

Pokušavam li da dokažem da je Musli odličan igrač? Daleko od toga. Ali je u ovom trenutku ubjedljivo najbolji centar u ekipi, a sinoć (a i protiv CSKA) je bio bolji i od Lovernja. Ne znači da igra dobro, ali je najbolje što imamo trenutno.

Dule kreten, ne traži TO na vrijeme - Postoje 2 pristupa korišćenju TO koji variraju u odnosu na trenersku filozofiju i protivnika. Pokušaj da se manje-više svaka manja serija protivnika sasiječe u korijenu, ili pristup "povjerenja" u igrače gdje se igračima daje mogućnost da se sami izbore sa težim situacijama. Posebno na utakmicama ABA lige Dule već duži niz godina forsira ovo drugo. Mene lično to stravično iritira, posebno kada otvaramo gostovanja sa -10 ili -12, ali Dule vjeruje da se na taj način čeliči ekipa. Poređenjem mojih i Duletovih rezultata se relativno jasno dolazi do zaključka da je Debeli Kockar za sada u maloj prednosti. Ko zna, možda ga stignem jednog dana... A varijante - možda je to tako, ali sinoć... E to ne može. Ekipa se gradi na malo duže od jedne utakmice i pristup mora da bude konzistentan da bi dao rezultate. A porazi koji nastaju kao rezultat takvog pristupa su samo još jedno od sredstava za učenje.

Izvinjavam se na čaršavu.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
pazi ti si tvoje misljenje odlicno obrazlozio, ali postoji tu i druga strana.
mi smo na ovaj nacin mnogo vise utakmica izgubili, nego dobili.
drugo 6 sekundi do kraja, u toj cetvrtini cedevita dala ekstremno mali broj poena.
STOJANCE juce objasnio ono nase katastrofalno izvodjenje auta.
dalje nismo mi zastrasujuce napadacki potentna ekipa da mozemo da racunamo na sigurne poene za 6 sekundi.
sto ljudi, sto cudi, svako ima svoje misljenje, zato i sluzi forum.
niko ovde nije trazio daleko bilo glavu "debelog" vec ljudi ukazuju na neke greske.
pa da je srece da dule nije ni odlazio one 2 godine gde bi nam sad bio kraj?
dace bog i da ostane do kraja zivotu u partizanu.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Moraelyn sve fino objasnjo, osim jedne stvari gde i dalje gresi...neverovatno je kako i dalje ne odustaju (on, nikola70,...) i ne vole ga a on najbolji iako je najmladji (od glavnih nosilaca ekipe) :D
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Slobodno ti kaži svoje mišljenje, problem je samo što ti je (po mom mišljenju) rezon pogrešan. Ako u prvih 10 utakmica imaš 3 poraza, onda se u 11. utakmici prvenstva i to kod kuće, sigurno ne zajebavaš. Jer u tom slučaju padaš na diobu 6. i 7. mjesta, prvoplasirana ekipa ti bježi tri pobjede i uprava postaje vrlo nervozna.

Niti ti trener zakazuje trening u 9 ujutru odmah sjutradan da ti jebe 4 majke majčine, ako mu ta utakmica nije ništa značila.

Da skačem na Gazdu (koliko god volio da ga peckam s vremena na vrijeme, posebno oko vanzemaljaca :D) kad kaže da smo domaćinska ekipa nema razloga - mi JESMO domaćinska ekipa u EL i to od nastanka EL. Ne vidim zašto bi bilo ko pokušavao da spori nešto što je apsolutno tačno.

Što se tiče ABA lige - Krka je klasičan naš poraz, od ekipe koja igra na krv i nož, protiv trenera koji nas poznaje u dušu. Solnok je sramota, svako ko kaže drugačije laže (bez obzira na bilo kakve olakšavajuće okolnosti). Poraz od Cedevite, ekipe koja je jedna od TOP 3 ekipe u ligi, na gostujućem terenu na jednu loptu, i to u ovom trenutku, za mene apsolutno nije loš rezultat. Ja sam iskreno prognozirao laganih -10.

Da se vratimo na početak. Koliko ja znam, makar na košarci jer jedino to i pratim detaljnije, ovdje niko nije banovan zbog davanja mišljenja. Ako si ti vidio "neke stvari" reci slobodno. Kao neko ko je imao prilike da upozna Željka Obradovića, mogu da ti kažem da ne pušta ni svog Đorđa, koji isto trenira košarku, na basketu u dvorištu ispred kuće.

Jedini kredit koji smo mi dobili od Fenera je bio sljedeći - njima ta utakmica nije bila mnogo bitna, tako da nisu "ulazili" u sudije. Na račun toga, dobili smo najbolje suđenje u gostima ove godine u EL. Da im je bilo stani-pani, suđenje bi bilo gore nego u Beogradu i ne bi imali nikakve šanse čak ni sa onakvim šutem za 3. Ali i ovako je Željko, crven kao repa, skakao pored aut linije da nam se ponište ona 2 koša data poslije sirene.

I na kraju, apsolutno ne napadam tebe. Ne znam ni ko si, možda bi se super družili uz piće. Napadam stav da ima bilo šta da nije čisto u našoj pobjedi protiv Fenera, apsolutno ništa lično.
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
pazi ti si tvoje misljenje odlicno obrazlozio, ali postoji tu i druga strana.
mi smo na ovaj nacin mnogo vise utakmica izgubili, nego dobili.

Apsolutno. I sigurno bi jedan broj njih dobili da nismo pravili faul. Još nešto - ja uopšte nisam siguran da bih ja lično pravio faul u onoj situaciji. I dalje nisam siguran. Moj cilj je samo bio da objasnim da postoji vrlo jasna trenerska logika zašto je to urađeno na onakav način i da je to mnogo komplikovanije od "ja ću sad da napravim faul jer eto tako mi je palo na pamet pošto to volim da radim".

Ali to je onaj dio o konzistentnosti - ekipu odlučiš da gradiš na jedan način i onda nema odustajanja od toga. Ja ti kažem da i dalje čupam kosu svaki put kad Dule neće da traži TO na vrijeme, ubijeđen sam da griješi i da je to pogrešan pristup sa mladom ekipom, ali jbg.

Njegov odgovor na ovo tvoje je prost (znam, jer smo diskutovali o tome) - da nismo gubili te utakmice na takav način, ne bi pogađali neke šuteve kada je trebalo i ne bi npr. osvojili ABA prošle godine. Ja ne znam da li je to tačno - nemam ni neki način da provjerim. Jedino što jeste tačno je da rezultati za sada govore da je njegov pristup ispravan. Isto tako, da će svake godine da nam potroši tonu živaca (i kose :D).


Moraelyn sve fino objasnjo, osim jedne stvari gde i dalje gresi...neverovatno je kako i dalje ne odustaju (on, nikola70,...) i ne vole ga a on najbolji iako je najmladji (od glavnih nosilaca ekipe) :D

To koliko ja griješim ili ne, vrijeme će lagano da pokaže. :wink: Imao i sam i ja svojih pulena (Bogdanović, Tepić...) koji se nisu kasnije proslavili, ali za sada ipak imam više pogodaka nego promašaja. :D

Mora Bogdan još mnogo da radi, a najmanje šta mu treba (imajući u vidu njegovu psihu) je da mu ljudi objašnjavaju kako je on novi Danilović. Jer trenutno (po rezultatima, ne po potencijalu) nije ni novi Berić ili Radošević, a kamoli nešto više.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
MISTER MVP konkretno mislim da tokom meca zeljko nije hteo da zategne do kraja.
da su hteli mislim da bi dobili bez vecih problema i da igramo tamo jos 10 puta ne bismo dobili.
e sad jeste cinjenica da nas je hteo sut za 3 i tu je jedan od razloga nase pobede.
ipak na kraju cini mi se da sam zeljku video skriven osmeh posle nase pobede:D
ako sam kriv zbog ovakvog razmisljanja streljajte me (banujte)
mozete mi pogledati istoriju poruka da se uverite koliko volim partizan i koliko mrzim cergu
MORALEYN :ziveli
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Kako ja vidim stvari, vreme je vec pokazalo da gresite :D
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.349
Локација
Žrnov
A ja moram da te pitam, čisto da bih razjasnila, kako to Željko nije hteo da zategne? Misliš da je rekao igračima "e, nemojte da zapinjete"

Stvarno te ne provociram nego najozbiljnije pitam.

Mogu da prihvatim i sigurna sam da nije bio previše tužan zato što je izgubio.

Ja samo ne znam da li si ti gledao utakmicu iz Pionira? Pa da nije bilo sudijske otimačine, mi bismo ih tada dobili.

Po mom mišljenju, ovo što ti tvrdiš je uvreda na kub za Željka Obradovića.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Kad se očekuje nešto više oko karata za top 16 i tačnih termina utakmica?
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Indžajner, kad ovi tvoji večeras igraju protiv Vukova sa Tuškanjca ?

Mi tempiramo formu. Postoje manje i više važne utakmice. U nekima kao što je gostovanje kod Ugara se već polako sprema naredni meč. U nekima kao u Konstantinipolju se igra na život i smrt. Odigrali smo najbolju utakmicu sezone i pobedili one koje bi pobedili i u Bgd, da nas nisu pokrali.

Domaćinska ekipa ? Pa bolje igramo u Pioniru nego u gostima, to je činjenica, al to nije neki minus. Mi nemamo mega zvezde od milion evra kao što su Kerol, Navaro, Šilb, nego dečicu od 20 godina koja igra za slavu i džeparac. Svaka pobeda u evroligi sa ovakvim budžetom je čarolija Duška Vujoševića, kao što je i sinoćnja egal utakmica u Zagrebu isto čudo, jer imamo mnogo manje novaca od Cedevite.

Npr. u nedelju ćemo gostovati u Banja Luci, al ni tamo nećemo moći da odigramo 100 %, jer se već polako sprema Real. Igokea je domaćin, ima Lensa Vilijamsa koji je skuplji od bilo kog našeg igrača, dakle, svaki poraz sa manje od 10 razlike je uspeh. Sve preko toga je čista zasluga Vujošević Duška.
 

inzenjer

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
2.518
Reaction score
656
Локација
kragujevac
JASMINA ja sam protiv fenera gledao utakmicu bas u pioniru i mozes mi pronaci postove gde sam rekao da su nas sudije unistile i da bismo sigurno dobili da nije bilo tako.
jednostavno kada igramo u gostima ne licimo na sebe i ja ne znam da objasnim kako i zasto.
kecmane svaka cast postideo si me i provalio da sam cigan
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.349
Локација
Žrnov
Zato te i pitam... možda ja tvom post nisam dobro razumela.... ali ja stvarno mislim da je to preterivanje sa tim "domaćica"....

Kao što nama znači domaći teren, znači i drugim ekipama, i kao što mi imamo pravo na nadu da ćemo dobiti bilo koga, imaju i druge ekipe...

to onda znači da nam je FK totalna suprotnost, jer ako se ne varam, bodove smo ove sezon više gubili kod kuće nego na strani....
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top