Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
Ovo si ti postavio kauzalnost i sam odredio lečenje. Mogu ja i da kažem da je pokazna vežba bila kako izgleda igranje bez centra od 230 cm pa da nam treba Slavko, ali to ne znači da je to tačno.
Hajde da apstrahujemo to da je vrlo realno osnovni uzrok toga što smo izgubili titulu praktično na jednu loptu od El ekipe na gostujućem terenu u atmosferi linča loša odbrana kroz celu sezonu.
I hajde da apstrahujemo to što ljudi izolacije legitimno najboljeg igrača Pantera zovu “divljanjem” što je budalaština. Sve to i da je tačno ne utiče na ono gore napisano da jedan igrač ne donosi organizaciju nepovezanom timu. Da su klasični pass first plejevi totalno neobavezni u modernoj košarci ( mogu a ne moraju) i da plej može da bude igrač koji nije po čistoj poziciji (gledamo stalno u nba).
Tako da, ko čita pobeđuje.

Poredis Nba i Evropu? nemaju dodirnih tacka po stilu, pravilima i velicni terena...

Apsolutno organizator igre bi povezao ceo tim, samim tim sto bi prepoznao sta nam odbrana daje i adekvatnu akciju pokrenuo i kad to kazem ne mislim da moras kalatesa licno da dovedes nama bi prosle godine brka renfro resio sve probleme, pa bi drugacija totalno izlgedala sezona, jer bi lopta bila i kompetentnim rukama.
tako da ko ima organizatora igre ne isapda od Burse i poklanja lopte zavrsnim minutima finala abe.
 

-nusknvp-

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
140
Reaction score
939
Локација
NI
Nik Kalates je najprecenjeniji igrac u istoriji evropske kosarke.
Nikad nista osvojio nije, nit je imao dobre brojke. Njegov stil igre je umro sa Arvidasom Sabonisom.
To sto nama Dangubic i Zagorac se sudaraju u reketu na poziv obicnog Flexa (najjednostavnija kretnja u napadackoj kosarci) to ne moze da ispravi ni Papalukas iz najboljih dana.
Ti si prvi plej Dane
 

Zuull_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
29.12.2007
Порука
1.027
Reaction score
5.833
Локација
Court seats
Istekalo mi vreme za edit, a moram da dodam:

Trpam jutros drugara limenkara na viberu u fazonu - "ladno smo potpisali Exum-a", a on meni odgovara - "šta je za vas 1.6M po sezoni" :buhaha pa kad pre te EX(UM)cel tabele Boga mu poljubim :D
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.800
Reaction score
55.984
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Poredis Nba i Evropu? nemaju dodirnih tacka po stilu, pravilima i velicni terena...

Apsolutno organizator igre bi povezao ceo tim, samim tim sto bi prepoznao sta nam odbrana daje i adekvatnu akciju pokrenuo i kad to kazem ne mislim da moras kalatesa licno da dovedes nama bi prosle godine brka renfro resio sve probleme, pa bi drugacija totalno izlgedala sezona, jer bi lopta bila i kompetentnim rukama.
tako da ko ima organizatora igre ne isapda od Burse i poklanja lopte zavrsnim minutima finala abe.
Poredim košarku i košarku, i svi nba trendovi završe u evropi u roku od par godina samo na nižem nivou jer su el top igrači nba škart.
Preskočio si momenat gde sam poredio i prethodne verzije Partizana ali to je valjda ok kad nećeš da čitaš onog kog citiraš.
Renfro je došao kao nadogradnja na tim koji je ulazio u seriju pobeda i digao na viši nivo, ali sada počinješ da se gubiš, tvojom logikom Renfro "je pokazna vežba kako plej ne donosi ništa jer smo te sezone sve izgubili". Tako da nemam ništa protiv različitog mišljenja, moguće je i da grešim, ali potrudi se da argumentuješ stav.
Ali ok ako se ne varam ti si imao onaj proslavljeni upis o makijavelističkom pristupu saradnje partizanovaca sa snsom tako da ne bih produbljivao priču…
 
Последња измена:

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ne mogu da ulazim u kosarkaska pitanja, jer se ne razumem. Odlgedao sam njegov intervju kod Litvanaca. On deluje kao jedan jako normalan i razlozan tip. Kada je objasnjavao zasto je dosao u Evropu da igra, osnovni razlog je bi da bi IGRAO. Deluje mi kao da mu je osnovni motiv bio da dodje negde gde ga ekstremno zele i gde ce napokon biti nosilac igre. Treba podsetiti, da pre NBA nije igrao profrsionalnu kosarku, a da je u NBA imao epizodne uloge, u mnogome zahvaljujuci povredama. Ne znam da li je bio pod ugovorom sa Barsom, u momentu kad ga dovodimo. U koliko je bio slobodan, to je sve full razumljivo, ako ne, pitanje je zasto bi ga se Barsa odrekla.

Kod nas je dobio sigurno mesto jednog od stubova ekipe , u sistemu za koj imenom garantuje Zeljko, u EL nivou takmicenja, uz solidne finansijske uslove, naravno. To deluje kao zrelo razmisljanje sportiste, koji je u najboljim godinama i zeli da sam dosegne sopstveni pun potencijal pre nego sto bude kasno.

Ovako u razgovoru koji sam gledao, decko bas normalno deluje, vazna mu je igra za reprezentaciju Australije, prosto ne ostavlja los utisak. On nema prekrsajne prijave za nasilje kao Kuruc... I nije dete kao Smajli, pa da se pogubi i zivotno i kisarkaski. Mislim da ce se od ovog igraca dobiti tacno ono za sta je placen, ako ga mimoidju povrede, naravno.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.038
Reaction score
14.707
Ne znam da li je bio pod ugovorom sa Barsom, u momentu kad ga dovodimo. U koliko je bio slobodan, to je sve full razumljivo, ako ne, pitanje je zasto bi ga se Barsa odrekla.

Navodno je dobio opciju za produžetak ugovora od Barse ali...

Evo ti deo odgovora na to pitanje:

Kako saznajemo, igrač rodom iz Melburna odbio je ponudu Barselone za produžetak ugovora zbog poziva Željka Obradovića, mahom zbog toga jer mu je u crno – belom dresu obećana znatno bitnija uloga.

TELESPORT EKSKLUZIVA: Australijanac je Partizanov!

Eksum-750x465.jpg
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Poredis Nba i Evropu? nemaju dodirnih tacka po stilu, pravilima i velicni terena...

Apsolutno organizator igre bi povezao ceo tim, samim tim sto bi prepoznao sta nam odbrana daje i adekvatnu akciju pokrenuo i kad to kazem ne mislim da moras kalatesa licno da dovedes nama bi prosle godine brka renfro resio sve probleme, pa bi drugacija totalno izlgedala sezona, jer bi lopta bila i kompetentnim rukama.
tako da ko ima organizatora igre ne isapda od Burse i poklanja lopte zavrsnim minutima finala abe.
Kako misliš da ti neko kaže na konstataciju da organizator igre povezuje tim da nisi u pravu.
To je živa istina
Ali odbranu čitaju SVI igrači. Jedan ako odstupi kao prethodne sezone najviše:
- Dangubić
- Kuruc
- Samailagić
-Trifunović
-Balša

Onda se govori o kvalitetu "organizatora" koji može brzim prodorom, napraviti višak, iznesti na ramena udvajanje, proturiti loptu slobodnom sa savršenom percepcijom postavke (onih koji znaju da čitaju odbranu) vratiti njima sa nekom magijom ili izdržati duel i flouterom završiti kao Gos ili kao Bo uteći svima.
Ne znam šta bi sigurne ruke brke Remfra značile u poziciji kada nema igrača koji još uvek znaju šta hoće Željko od njih pa da ih "poveže"

I dalje sam dojma da je Mur bio dobra "prelazna" opcija za ovo što pričam. Voleo bih da je to Bo... Ali Mur je po meni solidno radio posao.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@StrikeFront

Meni to onda zvuci ona bas kul. Verujem da je kao 5ti pik na draftu imao dobre ugovore i da mu nije samo novac prioritetan u ovom trenutku, jer ga je, boze zdravlja do sad fino i zaradio. Pretpostavljam da je sportski motiv dosta uticao, sto je u danasnje vreme vredna stvar. Jedino ako se stvarno nismo zavozali ko ludaci pa stvarno dali mnogo bolju finansijsku ponudu od Barselone. To bi bilo stvarno nenormalno (odakle nam jebeno) ...

Dobar osecaj imam oko momka, dopada mi se prica.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.121
Reaction score
5.504
Локација
Beograd
Marketinška kupovina za svotu novca koja je mogla da se iskoristi da se sigurno nađe bolji igrač jer posle 7 godina NBA i igranja u Barsi takav ne dolazi ovde za kikiriki.
Čovek upitnih plejmejkerskih kapaciteta i šuta.

ako je doveden da bude small-ball trojka ili da pomogne bekovima, onda će dosta značiti uz popravku šuta (i za probijanje prve linije, što nam je bio problem često osim kod Alekse).

Ako je doveden da bude onaj koji rešava i donosi pobede, ovo je greška. nisam ni siguran da li nam je ovakav tip igrača bio potreban jer imamo druge pozicije koje nam gore.

Makar će da Arena gori sa kucanjima (i hvala Lendejlu što nas je preporučio).
Sad dajte više to nisko krilo
 

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
Poredim košarku i košarku, i svi nba trendovi završe u evropi u roku od par godina samo na nižem nivou jer su el top igrači nba škart.
Preskočio si momenat gde sam poredio i prethodne verzije Partizana ali to je valjda ok kad nećeš da čitaš onog kog citiraš.
Renfro je došao kao nadogradnja na tim koji je ulazio u seriju pobeda i digao na viši nivo, ali sada počinješ da se gubiš, tvojom logikom Renfro "je pokazna vežba kako plej ne donosi ništa jer smo te sezone sve izgubili". Tako da nemam ništa protiv različitog mišljenja, moguće je i da grešim, ali potrudi se da argumentuješ stav.
Ali ok ako se ne varam ti si imao onaj proslavljeni upis o makijavelističkom pristupu saradnje partizanovaca sa snsom tako da ne bih produbljivao priču…

Vidim da i ti volis da preskaces citanje, obzriom da ja nisam pominjao sezonu kad je bio renfro, vec kao referencu kvaliteta igraca koji bi nam prosle sezone resio probleme zbog kojih smo ostali kratki u zacrtanim ciljevima (na terenu).

Videcemo u toku sezone cije kosarkasko razmisljanje ce da pije vodu, a ja se iskreno nadam da sam ja u krivu.

Nemoj da produbljujes pricu, ali ako se vec pozivas na etiku i moral, sto onda komentarises Partizan koji je uistinu takav iznutra? zar to nije onda protivno tvojim nacelima jer toboze cilj ipak neopravdava sredstvo.

Sportski pozdrav.

@Grave

Slazem se apsolutno da moraju svi istu da citaju i da smo tu kaskali, ali upravo iz navedenih razloga organizator ili ti primarni organizator mora biti super bistar da mi koliko toliko zamaskirao te sekvence i izvlacio najbolje moguce iz nasih napada, gde lopta ne bi zavrsavala toliko cesto u kontrama i autima.

Ja licno vidim potrebu za jos jendim malim ili trojka koja ima solidan pregled igre i izrazenu sekundarnu kreaciju/ poznavanje Zeljkovog sitema ala Naneli.

Mislim da nije greska sto je saras proslegodine drzao jos dva beka pored exuma i da tu najvise on moze biti eksplatisan u napdu, dok obrana moze covek da brani sve.
 

Urije

Grobarčina
Учлањен(а)
03.05.2010
Порука
1.594
Reaction score
3.161
Локација
PRIJEDOR-CRNO BELI GRAD
Marketinška kupovina za svotu novca koja je mogla da se iskoristi da se sigurno nađe bolji igrač jer posle 7 godina NBA i igranja u Barsi takav ne dolazi ovde za kikiriki.
Čovek upitnih plejmejkerskih kapaciteta i šuta.

ako je doveden da bude small-ball trojka ili da pomogne bekovima, onda će dosta značiti uz popravku šuta (i za probijanje prve linije, što nam je bio problem često osim kod Alekse).

Ako je doveden da bude onaj koji rešava i donosi pobede, ovo je greška. nisam ni siguran da li nam je ovakav tip igrača bio potreban jer imamo druge pozicije koje nam gore.

Makar će da Arena gori sa kucanjima (i hvala Lendejlu što nas je preporučio).
Sad dajte više to nisko krilo
Je li ti dobro brate GROBARE?
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Ovo je prilika da Kopriva postane jedan od najatraktivnijih centara u Evropi. Exum voli više alley opp, nego ljeba da jede.
Btw kad smo kod Koprivice, ja iskreno ne znam ni zašto je otišao da igra ljetnju ligu, jer Detroit je ove sezone uzeo Džejlena Durena od kog očekuju mnogo, tako da za Balšu ni u daljoj budućnosti nema naznaka da bi mogao da vidi NBA parket.
 

-sule-

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
292
Reaction score
1.785
Локација
Beograd
Realno nam je loše
Nek igra i peticu ako treba. Ima ko je zadužen za 20p, ovo je zverka od igrača. I defanzivno i da raširi napad, i da probije. Sve što nam je trebalo prošle sezone.
 

state_of_mind

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2022
Порука
40
Reaction score
70
Локација
Beograd
Ovaj TeleSport pise da oni ekskluzivno saznaju da je Exum-u obecano mjesto plejmejkera. Znaci sa 1-icom smo zavrsili.

Sad cekamo igraca na poziciji 3 i 5.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top