Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Moze se naci i bolji centar medju ovim katovanim. Nisam siguran koliko je realno da Zeljko pokupi centra kakav je Blek. Ima snagu, pokretan je skocan ali tehnicki dosta tanak. Nema bas neki napadacki repertoar. Pratio sam ga u Zenitu, mislim pratio sam lani Zenit, bas gotiva ekipa sa Pengosem kao glavnim igracem, Blek se tu nije bas uklopio iako je npr. u Makabiju imao odlicne brojke. Po nekom mom skromnom misljenju u Makabiju je te brojke imao jer takvi centri kod njih prolaze, ta brza igra, zakucavanja i slicno, tripuju u Tel Avivu taj NBA stil. U Zenitu kod Paskvala igra se jaka odbrana, timska pametna kosarka. I tu Blek nije uspeo da odigra ni blizu kao u Makabiju. A dobro se secam nekih utakmica i komentara Radojevica, kako Blek po pravilu napravi jedan dobar potez pa ubrzo i neku glupost. I upravo tako, bije bas koncentrisan igrac, nema bas neki kosarkaski IQ za Paskvalovu kosarku, vise je to igrac za malo divlju igru. To je neko moje misljenje, i licno mislim da Zeljko ne zeli takvog igraca vec vise nekog kvalitetnog defanzivca. A citam cigani zainteresovali na Norvela Pelea. Taman da im otmemo pojacanje haha, bolje takvog odlicnog zastitnika obruca da pojurimo koji ce sve oko obruca da prikuca i da ima 2-3 blokade. Imamo Ledeja koji kosgeterski moze pod kosem, treba nam vise defanzivna zver da dobijemo cvrstinu u reketu. Blek je divljina.
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Sjecam se ovog momka jos u onoj cuvenoj (najgoroj u istoriji) generaciji Lejkersa. :D
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Vi gore pominjete Tarika a neki bivsi novinar Eurohoopsa kaze da smo navodno vec u pregovorima sa Okaforom prenosi "Sportska Centrala". Sto znaci verivatno ni jedan ni drugi. Koga god da pominju mediji znamo kako se zavrsi ta prica, mada... :D
 

АнтиРом

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
194
Reaction score
795
Локација
Миљконград
Окафор је познато НБА име, 2015. је изабран као трећи пик на драфту придвиђали су му страшну каријеру што се очигледно није обистинило. Колико сам пратио њега, атлетски је центар, умео је да натрпа противницима и по 20-30 поена, али је прилично неконстантан. Блек се дуго спомиње као појачање, он је некако најсличнији Мозлију, тај тип центра. Не знам, мени личи као да ниједан од те двојице неће доћи.
 

жука

Početnik
Учлањен(а)
13.07.2021
Порука
48
Reaction score
181
Локација
e
Кажу остојини синови на оној њиховој страници да са Окафором није било никаквих контаката.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Jedan nalog na instagramu blizak Ostoji, upravo je demantovao da je Partizan razgovarao sa Okaforom...
 

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Okafora prizeljkujem jos od kad je dobio otkaz.
Taj momak je imao ozbiljan potencijal, ali uzela ga je Filadelfija u sezonama kada su bili ocaj i skupljali visokopozicionirane pikove. Tada su uzeli nekoliko centara i na kraju jedino je Embid uspio.
U svakom slucaju, Dzalil bi bio pojacanje za bilokoju evropsku ekipu, a mislim da i dalje ima sanse da nadje nba angazman.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Okafor je vidjen kao buduca superzvezda. Ne znam detaljnije da objasnim zasto to nije i postao, imao je strasne predispozicije.

Sto se Tarika Bleka tice, ja ga pominjem stalno i vec duzi niz godina je primer kako treba da izgleda top centar u evropi. On je sve ono sto volim da vidim u centru. Nije mnogo visok za centra ali je neverovatna sirovina, nestvarno je koliko je snazan i koliko razgrce sve oko sebe. Tesko oruzje i u napadu i u odbrani, castim pivo svakoga sa foruma ako zavrsi kod nas!

Bio je u Makabiju kad su igrali prijateljsku sa nama dok je Trinkijeri bio trener. To je prva ili jedna od prvih utakmica u kojima sam gledao Parahuskog u nasem dresu. Tad ga je Blek pomerao guzicom bukvalno. Pritom, mora da se uzme u obzir da koliko god ovaj da je bio u losoj formi, Parahuski je vazio za centra koji je neverovatno zilav, a pored ovoga je izgledao kao dete od 15 godina.
Inace ima sezona iza sebe u EL na top nivou. Ne mogu da se otmem utisku da su ga dosta lose koristili, Zenit je prica za sebe, tako da pre svega mislim na Makabi. Po mom misljenju momak je bez dileme u top 5 centara u evropi.

Ima i ona zanimljiva prica o tome kako je Embid dosta nabedjen dosao na koledz i onda je igrao protiv Tarika koji je, zeleci da se dokaze nekim devojkama koje su gledale to, toliko divljacki zakucao preko njega da je ovaj posle otrcao kod trenera i rekao mu da zeli da ide jer je mislio da nikad nece moci da igra kosarku na tom nivou.
 

Cane77

Početnik
Учлањен(а)
11.09.2021
Порука
108
Reaction score
266
Локација
Bileca
Brate da je Blek u top 5 centara u Evropi ne bi on bio bez kluba nakon sezone u Zenitu gdje je davao svega 5 poena. Opet kazem on je po meni centar za ekipe koje igraju NBA stil kosarke, nikako mi se ne uklapa u ekipe koje igraju timsku kosarku gdje treba malo veci kosarkaski IQ sto se i potvrdilo u Zenitu inace bi ga Paskval sigurno zadrzao, Zenitu novac nije problem.
Okafor je vec druga prica, ozbiljan CV, sad u kakvom je stanju i koliko je motivisan za igranje Evropske kosarke to je pitanje. Svakao zanimljivo ime.
 

Zalosna Sova

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.308
Reaction score
10.836
Локација
underground
Jeli vejvovan onaj Nemac , sto smo bili letos sa njim u pregovorima , a on otisao u Ameriku da pokusa da izbori ugovor , Hartenstajn ili tako nesto ?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top