Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.523
Reaction score
1.319
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
Ostace to vjecno nejasno. Za Gegica, a pogotovo za Nikolica ako ode.
Uz sve mane koje ima, defanzivno je kvalitetan sto Trinkijeri cijeni, a i njegov je igrac iz Bamberga

Gegic je '98 godiste, i stvarno ima sve predispozicije da bude defanzivna zvijer, a da se u napadu poboljsa.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
@Sony PFC
Nema sta da je tu nejasno.. promenila se kosarka puno zadnjih 4-5 godina..
Retko ko danas daje sansu "mladim" igracima, uz to danas se u Evropskoj kosarci mlad igrac podrazumeva igrac od 22-23 godina. Skoro svaki ozbiljan tim koji pretenduje da ima dobar rezultat, tim stvara oko iskusnih igraca. Zadnje dve godine promenio se puno evropski market, doslo je do velikih razmena izmedju Evrope i NBA. Sve vise NBA igraca dolazi u evropu, dok igraci iz Evrope za koje nikad ne bi ste rekli da mogu da igraju NBA su potpisali ugovore. Takodje su i plate dosta vece za razliku od pre par godina.

Najveci problem je sto je nastala smena generacija oko domacih igraca. Domaci stariji igraci koji donose kvalitet su jako cenjeni u svojim klubovima i imaju dobre ugovore, skoro nemoguce je doci do njih. Mladje generacije jos nisu dovoljno stasali da bi mogla da se igra gradi oko njih. Jos ta mladjarija treba da bude kompletna (napad i odbrana) da bi mogla da se izbori u toj konkurenciji gde dobar tim je sastavljen od 50% domacih igraca/50% strani igraci. Tako da dolazimo do odogovora zasto mladi Gegic nije ostao, prosto trenutno nema dovoljno stofa da bi mogo da bude neki deo tima. Ima on svoje kvalitete i predobro telo/fizikalije, ali to nije dovoljno.

I nemojte da se cudite ako sledece sezone na parketu zateknete 5 stranih igraca u isto vreme. Takva promena mora doci budemo li zeleli da imamo najvece domete.
Vec vidim da mnogi navijaci Partizana kazu da to nije to nas Partizan i kako kukaju za pozajmice Trife, a moguce i Pecarskog. Naravno postoji i druga opcija, da budemo poput Mege, forsiramo mlade igrace i bez rezultatskoh imperativa..
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Jare, Vanja i Rade su trenutno najbolji moguci mladi igraci u klubu koji bi trebali da igraju ozbiljnu ulogu domace baze sledece godine i da dodam verovatno oba Jankovica, Pecarski jos nije na nivou da igra ozbiljniju kosarku koliko god to nama se svidelo ili ne. Drugo je juniorska kosarka gde oni imaju stvarno odlicne brojke ali nekako mi nije slucajno da ni u eri Canka a ni sad pod Trinkijem nije dobio neke znacajn minute u aba ligi. Cak mislim da je Trifunovic zreliji i da bi mogao pre Pecarskog da uskoci i ukrade koji minut, ali nije bio strpljiv a za bas juniora koji ce dobiti priliku u sledecoj sezoni mislim da je to Tanaskovic.
Edit:generalno sam stava da cemo imati u blizoj buducnosti probleme sa mladim igracima jer ih slabo ima nije kao pre. Nemas odakle da ih uzimas jer je unistena domaca liga ali to je neka druga tema.
 
Последња измена:

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
pa jeste zabranjeno.. dudse Tegi nije bio zabranjen..

Tegi juce nigde nije napisao da je play potpisao za KKP, vec je samo postavio njegov video..
To sto mnogi tumace to kako hoce, jos stigle potvrde na tviteru od nekih stranih novinara, to je druga stvar..

Po ovom pitanju budite malo rigorozniji. Tu mislim i na fudbal. Imam nekad osećaj da čitam profil onog debila s twitera.

P.S. ovde se nekad znalo ko ima informacije i ko sme da ih plasira pa i pogreši. Sad su svi kurčevi insajderi. Ja na primer verujem @mvp , @Tomic11 ima dobre informacije, ioako ih ovde ne plasira, ima tu još njih, ali ovo je previše....
 
Последња измена:

Kralj_Ponoci

Početnik
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
33
Reaction score
22
Локација
Republika Srpska
Pecarski cak ni u juniorskoj kosarci ne dominira. Znam da cu biti shvacen pogresno pa cu odmah reci da ne mislim samo na poene, on je na zalost defazivni krater, odgledao sam sve utakmice U19 reprezentacije, spor je, slab je u branjenu pika, vecinu poena iz reketa primamo zbog njega. Ima potencijala, ali bez odbrane koju on za sada ne igra nista posebno (a treba da grize) nece ni dobiti krstenu sansu. Ne poznajem ga licno ali bojim se da nema bas izrazenu radnu etiku.

Kvalitetnih a spremnih domacih igraca nema, na zalost. Mi imamo dobre klince ali nespremne za seniorksu kosarku, bojim se da ce nam vremenom biti samo teze naci domace kvalitetne igrace. Sve sto valja preko je u svojim klubovima gde najozbiljnije racunaju na njih. koji Gagi, kakvi bakraci, ko je verovao u to da ce Unikahu gde je jedan od glavnih igraca da menja Srbijom i ABA ligom, isto i Lucic, Macvan vec povredjen tj van ritma totalno.
 
Последња измена:

Kad Tad

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
512
Reaction score
1.014
Mene on jako podsjeća na Đekića, njegova energija tacnije.

Nadam se da griješim, ali i Novica ga je u jednom intervjuu kritikovao da mora da promijeni stav, ako želi da bude ozbiljan igrač, u prevodu da mora više da grize i bude agresivniji.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.775
Reaction score
55.498
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
pa jeste zabranjeno.. dudse Tegi nije bio zabranjen..

Tegi juce nigde nije napisao da je play potpisao za KKP, vec je samo postavio njegov video..
To sto mnogi tumace to kako hoce, jos stigle potvrde na tviteru od nekih stranih novinara, to je druga stvar..
Pa znam da je zabranjeno, ali naboli su vise informacija nego Tegeltija.
Nije napisao nego postavio video, pa sto je kacio video? Da pokaze random igraca iz nemacke? Ili ona fora kao ja okacim pa ako dodje imam insajd informaciju a ako ne nisam rekao da ce u Partizan.
S obzirom da je na izvoristu informacija ima losije infoe od litvanskih novinara, ili ga limar turira kako hoce...
Svakako je neozbiljno to s njegovim informacijama...
U sustini otkad je otkrio internet, zeljan je followera, paznje, cega god.
Nek ih skuplja preko ciganske grbace, ne nase...
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.936
Reaction score
21.705
Само да можда, можда, размотримо могућност да му је јављено из клуба да је готово, он је објавио, а онда је испало шта је испало. Исто као и за оног центра од пре неки дан.
Ја колико пратим никада није нагађао, не знам зашто би сада.
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Ostace to vjecno nejasno, a pogotovo za Nikolica ako ode.
Uz sve mane koje ima, defanzivno je kvalitetan sto Trinkijeri cijeni, a i njegov je igrac iz Bamberga
.


Defanzivno nije kvalitetan, sto je dokazao pf Abe i Kls. Da bi se trpele njegove ogromne mane u napadu, odbranu mora da kida, a on i tu ima velike nedosatke.
 

nikola1970

Grobar
Учлањен(а)
06.10.2008
Порука
999
Reaction score
2.060
Локација
BGD
Mene on jako podsjeća na Đekića, njegova energija tacnije.

Nadam se da griješim, ali i Novica ga je u jednom intervjuu kritikovao da mora da promijeni stav, ako želi da bude ozbiljan igrač, u prevodu da mora više da grize i bude agresivniji.

Pljunuti Đekić, apsolutno isto deluju na terenu...
 

Sony PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2008
Порука
4.523
Reaction score
1.319
Локација
Tamo visoko, za brda ona...
@Spejs

Ne slazem se da je neizbjezno imati 5 stranaca na parketu, i da to treba pripisati aktuelnom stanju na trzistu itd....
Skorija proslost i Duletov sistem ( izmedju ostalog), takodje potvrddjuje moju tezu.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.936
Reaction score
21.705
Није неизбежно али није ни за чуђење. Ако дођу ови што их спомињу не знам како мислите да у једном тренутку не буде 5 странаца на терену. Није ово репрезентација.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Pazi, juce sam dobio i potvrdu od jednog poznanika/trenera u Turskoj, koji vodi kosarkaski sajt sa jos par evropskih novinara. On je isto imao informaciju da je igrac potpisao za nas. Sta se tacno dogodilo.. glupo mi da se raspitujem sada..
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
na cigansportu intervju sa Trinkijerijem... oko Gagija nisu bila čista posla....
https://www.mozzartsport.com/kosark...liko-su-mi-vrata-zatvorili-ispred-nosa/332099
Govorio je Trinkijeri i o „stativama“ koje je Partizan pogodio dosad. Sve je objasnio u fudbalskom maniru.
“Bilo ih je 10 do 12. Tri puta je lopta dolazila na samu liniju gola, ali je neko izbacivao s nje. Jednom je lopta i ušla pola metra, ali sudija nije video“.

To je bio Dragan Milosavljević.
“On je bio metar u golu. Prodao sam čak i 'kuću na moru' da bih ga doveo, ali je onda lopta izbačena iz gola. Ima dobrih domaćih igrača, ali trenutno su nedostupni“.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.775
Reaction score
55.498
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pazi, juce sam dobio i potvrdu od jednog poznanika/trenera u Turskoj, koji vodi kosarkaski sajt sa jos par evropskih novinara. On je isto imao informaciju da je igrac potpisao za nas. Sta se tacno dogodilo.. glupo mi da se raspitujem sada..
Da je potpisao može potvrdu samo klub da da, a ne neki insajder, dotle ništa nije sigurno. A ovaj se već drugi put za nedelju dana blamira jer bi prvi da objavi, i onda litvanac objavi pre njega.
Da ne pričam da je momak na letnjoj ligi, ne znam ni kako bi mogao da potpise.
 

Filip998

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
419
Reaction score
503
Ali ti novinari sto svi znaju sve, i na kraju se desi neki neverovatan preokret u 90% slucajeva.
Zna se sta znaci potpisao, ako potpise onda je to to, nema nikakvih preokreta.
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
@Spejs

Ne slazem se da je neizbjezno imati 5 stranaca na parketu, i da to treba pripisati aktuelnom stanju na trzistu itd....
Skorija proslost i Duletov sistem ( izmedju ostalog), takodje potvrddjuje moju tezu.

Duletov sistem ne bi mogo da funkcionise danas.. promenila se puno kosarka od tada, format EL takodje.. prilagodio bi se i sam Dule na sve te promene.

Doduse mogo bi i taj sistem i dalje da funkcionise ali u evropi bi bili bez uloge, jedino bi mozda imali rezultate u kupu i KLS ligi zbog ogranicnja broja stranih igraca..
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
Da je potpisao može potvrdu samo klub da da, a ne neki insajder, dotle ništa nije sigurno. A ovaj se već drugi put za nedelju dana blamira jer bi prvi da objavi, i onda litvanac objavi pre njega.
Da ne pričam da je momak na letnjoj ligi, ne znam ni kako bi mogao da potpise.

Pazi ja se slazem sa tobom, nit pokusavam da branim Tegija. Samo kazem da ga donekle razumem.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top