Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Ako vec ne igramo Evropu, ako vec necemo biti konkurentni za trofeje, koji vrag onda trazimo Perovica, zadrzavamo Tepica itd... Ajde da lepo pokusamo da sklopimo generaciju klinaca od kojih cemo napraviti igrace... Da makar znamo zasto ne osvajamo trofeje, ovako prosle godine nismo nigde dospeli... Niti osvojismo nesto, niti ostavismo igrace za sezonu koja dolazi. Garantujem da reci niko ne bi rekao da se tako nesto pokusalo i prosle godine....

Aranitovic i Dalo bi mozda nesto i naucili da su igrali, umesto njih smo gledali Tepica kako muci i sebe i nas, Vanji i Andricu se sekla minutaza zbog Pavlovica koji je u totalnom autu i Milosavljevica koji je povratnik posle teske povrede. Milutinov je u potpunosti progledao tek posle odlaska Gagica i u krako vreme neverovatno napredovao, a pre toga je bio jedan od tri centra, od kojih niko nije bio ni prvi ni drugi,vec kako dodje... I radije cu sledece sezone gledati Glisica nego nekog povratnika u totalnom offu koji ce da ode cim uspe Misko da mu zabode kakav ugovor vani(kao sto je slucaj sa Lukom bio)

Problem je u drzavi, i to je izvor problema, ali nije da i mi nesto pomazemo tome. Lako je u VK, kad oni imaju zdrav odnos unutar kluba i skolu iz koje u svakom trenutku izlaze buduci vrhunski vaterpolisti.
 

bojanp13

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
180
Reaction score
5
Vidim da pocesto provejavaju floskule.."finansijska sanacija", "vracanje dugova".., a sve u kombinaciji sa"igracemo sa klincima" i "ne jurimo rezultat".
Nadam se da je jasno da smo u sklopu ovh kombinacija mrtvi, i to zapecaceno.
Dugovi se sami od sebe nece vratiti, stavise gomilace se. Dzaba nam sto smo prosle sezone sponzorstva prebacivali na vracanje poreza kada je ostao neisplacen prakticno ceo platni fond. Ok, mozda nece svi-niko tuziti odmah, ali ce i to kad tad doci na naplatu. Usli smo u zacaran krug gde nam je jedini spas prodaja igraca, sto implicira da se nece imati mngo vremena za pravljanje istih, a okolnosti za fabrikovanje su sve teze, nema iskusnijih da ih usmere, mnogo manje dobrih protivnika, tj. timova iz Evrope, a boga pitaj kako ce placati i ti koji dodju.
Po meni se mor uci u svesni rizik, naci kes za dobre talante koji ce se placati na vreme, i kako tako traziti put kad Euro takmicenjima. Slazem se da ce se uvek naci primer nekog Sarica i sl., ali takvi ne dolaze svaki dan a i cena im je mnogo manja ako eventualni kvalitet tj. talenat nisu pkazali protiv nekog merodavnog.
22012202
 

Nadrealista89

Grobar
Учлањен(а)
13.08.2012
Порука
421
Reaction score
12
Za traženje novog Bogdana, Sarica, Hezonje je malo kasno, cigani imaju prednost zato jer igraju Evroligu a i imaju keš, sto ne ide kod njih ide u miskovu megu, dok sve talentovane hrvate drže cibona i cedevita...Veoma teško možemo napraviti konkurentn tim od ovih sa kojima mi raspolažemo, mada Milutinov jos nije zvanično otišao, baš bezobrazan pritisak medija na njega i nas klub, nadam se de će ostati nego igrati u Pao 15 min, sumnjam da će Dule odustati od trofeja da smo išli na reset utrapili bi i murica iako je povredjen bar zbog plate, ovo bilbao ima pravo za Todorovića do 7 da odluci? Neka me neko ispravi ako je bolje informisan? on bi nam sjajno legao, u kontaktu smo sa njim pa ako izvisimo neka mi moderatori daju poene:)
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.086
Reaction score
15.805
Локација
Храм фудбала
Ako vec ne igramo Evropu, ako vec necemo biti konkurentni za trofeje, koji vrag onda trazimo Perovica, zadrzavamo Tepica itd... Ajde da lepo pokusamo da sklopimo generaciju klinaca od kojih cemo napraviti igrace... Da makar znamo zasto ne osvajamo trofeje, ovako prosle godine nismo nigde dospeli... Niti osvojismo nesto, niti ostavismo igrace za sezonu koja dolazi. Garantujem da reci niko ne bi rekao da se tako nesto pokusalo i prosle godine....

Aranitovic i Dalo bi mozda nesto i naucili da su igrali, umesto njih smo gledali Tepica kako muci i sebe i nas, Vanji i Andricu se sekla minutaza zbog Pavlovica koji je u totalnom autu i Milosavljevica koji je povratnik posle teske povrede. Milutinov je u potpunosti progledao tek posle odlaska Gagica i u krako vreme neverovatno napredovao, a pre toga je bio jedan od tri centra, od kojih niko nije bio ni prvi ni drugi,vec kako dodje... I radije cu sledece sezone gledati Glisica nego nekog povratnika u totalnom offu koji ce da ode cim uspe Misko da mu zabode kakav ugovor vani(kao sto je slucaj sa Lukom bio)



Problem je u drzavi, i to je izvor problema, ali nije da i mi nesto pomazemo tome. Lako je u VK, kad oni imaju zdrav odnos unutar kluba i skolu iz koje u svakom trenutku izlaze buduci vrhunski vaterpolisti.

Mislis da je tek tako moguce ubaciti desetak klinaca i cekati kad ce oni sazrjeti a da pored sebe nemaju nekoga iskusnog koji ce im pored Duleta biti neko od koga mogu uciti, koga mogu pitati za savjet, pa i nekoga ko bi trebao povuci kad se klincima stegne ona stvar.
Ne mislis valjda da je Tepic tek tako tu da bi zauzimao mjesto nekom klincu, Dule ga bas gotivi i to govori koliko je Tepic bitan i kao igrac i kao covjek u Partizanu.
Svakako da treba probati sa klincima ali bez minimum dva tri iskusna igraca, bojim se da bi taj projekat imao velike sanse za neuspjeh.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Naravno da treba da bude iskusnijih, ali ako se svede igranje tih iskusnijih na 35 minuta, a igranje mladjih na protezanje nogu onda nema nista od tog napredka. Neka Tepica, ali ne 35 minuta na terenu. On ni u najboljim godinama nije imao toliku minutazu, i ovo proslogodisnje isisavanje zivota iz njega nije dobro ni njemu ni Partizanu donelo.

Taj projekat bi doneo trenutni neuspeh, par godina sigurno, ali mislim da je vredan pokusaja jer moze da nam donese ozdravljenje na duze staze, jer ako nastavimo sa povratnicima i Djumicima mi za par godina onda necemo nikoga imati da prodamo i tako prezivimo.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.770
Reaction score
55.470
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nema kurca od klinaca koje svi cetkaju po 30 razlike koji igraju bez takmicarskog motiva i nemaju od koga na treninzima da uce.
DV ce izjavljivati stalno da nema pritiska, ali ce uvek ekipu spremiti da udje u svako takmicenje sa pobednickim motivom, ako pravimo neke kompromise i odemo u drugom smeru, "resetujemo" itd mozemo da zatvaramo radnju slobodno.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Pisao sam cini mi se jednom, ali evo opet cu, malo optimizma nece da skodi :D

Ako NIS ostane, uz Bogdanovu ratu i taj eventualni transfer Miliutinova, mi vec sad imamo obezbjedjen budzet za sledecu sezonu, plus 500k za vracanje dugova.
Dakle, to je samo od NIS-a, bez ikakvih drugih prihoda.

Jesmo u teskoj situaciji, ali cini mi se da ipak malo previse mracimo. Pare od NIS-a i od prodaje Milutinova, Murica, Marinkovica... su sasvim dovoljne da u narednih par godina imamo tim koji je kadar barem da se vrati u EL. Svi ostali prihodi, za koje se nadam da ce biti veci sledecih godina, mogu da se iskoriste za sanaciju duga.

1. Dule mora ostati, to je usov svih uslova
2. Produziti ugovor sa NIS-om
3. Ozbiljniji rad uprave

Mislim da uz ispunjenje prethodne tri stavke mozemo za 4-5 godina u potpunosti vratiti dug, a da rezultati ne trpe previse. Ne kazem da cemo osvojiti sve trofeje, to nem uz ovakve mutante ne bi garantovao ni mnogo veci budzet, ali sigurno necemo biti 'efemeridni'. :D
 

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Ako NIS ostane, uz Bogdanovu ratu i taj eventualni transfer Miliutinova, mi vec sad imamo obezbjedjen budzet za sledecu sezonu, plus 500k za vracanje dugova.

Dakle, to je samo od NIS-a, bez ikakvih drugih prihoda.

Jesmo u teskoj situaciji, ali cini mi se da ipak malo previse mracimo. Pare od NIS-a i od prodaje Milutinova, Murica, Marinkovica...
Milutinov ima sluha za savete menadžera... A menadžer je isti onaj koji je savetovao Bertansa prošlog leta.

Tako da nemojte unapred upisivati priliv novca od tog transfera jer ako stvari i međusobni odnosi budu nategnuti kao što su trenutno nije isključeno da Nikola iz kluba ode stazom koju je Davis utabao!
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Pa dobro, uplatiti mu hitno ono sto se duguje (valjda Danilovic moze da nam pozajmi toliko dok ga ne prodamo), a ubuduce pamet u glavu!
Igraci moraju biti redovno placeni, takve stvari nam se vise ne smiju ponavljati. Jednostavno, mi zivimo od prodaje tih mladih igraca i mora se naci nacin da se ovakve stvari sprijece.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
U intervjuu koji je dao našem forumu Dule je sam rekao da menadžer želi da proda Nikolu a da on želi da Nikola ostane. Rekao je i za Bogdana, njegove roditelje i menadžera da su bili dali reč da će Bogdan igrati tri sezone, pa da su to prekršili. Da Bogdan nije poštovao datu reč, a da bi trebao da se oseća krivim za ispadanje od Cedevite. Da je prve sezone akontaciono dobio minute i priliku da igra, a da to nije vratio kada je trebao. Naslućujem da bi i Nikola mogao tim putem. Donekle ga razumem. Nije on finansijski obezbeđen, nema para. Mogao bi o u nekom drugom klubu da lagodno živi. Mlad čovek, tako je to. Nije on neki veliki Partizanovac pa da misli o nama.
Opet, mi moramo imati nekoliko iskusnijih igrača od kojih će mlađi da uče.
Da ne licitiramo imenima, ali sam siguran da sa 500 hiljada može da se napravi tim sa tri iskusna igrača, plus igrači koji su pod ugovorom i još jedna četvorka. Taj tim može da se bori za plej of. Nama ističe reket koji plaćamo državi u oktobru i siguran sam da bi uz pametno poslovanje naš dug na kraju sledeće sezone mogao biti bar 500 hiljada manji nego što je sada.
Naravno da će Dule ložiti klince da se borimo za trofeje. Mi treba da budemo ti koji im daju podršku i koji će biti uz njih iako ne bude trofeja. Ovo je jedini pravi put, dugoročno gledano.
Naravno, Dule mora ostati.
П.С. Кад кажем подмлађивање, ја ту мислим на максимум три четири млада играча који добију шансу. Илузорно је очекивати да ће неки менаџер послати екстра таленат код нас. Што би то радили, кад немамо пара и не играмо евролигу?
Одлично је што имамо Вању, Миху, Глишу, Грка. Неки од њих су већи таленти, неки мањи, али су сви они за нас премија. Имамо искусније, Андрију, Божа, Безбрадицу. Имамо носиоце Тепару, Еда, Косту. То је то, 3-4 талента и 3 носиоца игре, плус 3 играча који су ту да помогну.
Нећемо бити слабији од Металца, Цибоне, Олимпије. Уз пун Пионир четврто место је достижно. А дуг смањен.
Наравно, треба и Дуле да пристане да ради са оваквим тимом.
Друго, компромисе треба избећи. Нама не треба четворка типа Мачван, кад то није профил играча за нас. Нама треба четворка која ће да билдује на обручу и лепи за паркет. Нема таквих? Нема везе, узми три пута слабијег, ал тај профил играча. Не треба нам Сале, ако нема снаге за потпуну посвећеност и тренинг. Нека игра Андрија или Грк, ал да гризу. Па ћемо играти хркљуш на 45-45,ал ћемо бити ратници. Само без компромиса. Кад долазе у Пионир нек размишљају куд сад против ових месара, оплавиће нас. Што кажу Дуле Вујошевић и Силвија Миздрак, борба бре!
 
Последња измена:

Tribonijan

Grobar
Учлањен(а)
24.12.2013
Порука
326
Reaction score
199
Локација
crno- bela planeta
Mentalitet velikog kluba kao sto je KK Partizan je borba za trofeje. DV je sam jasno rekao da ili ce imati tim kadar da osvaja trofeje ili on vise nece biti trener... sada je lopta na Danilovicu da stvori pare kako zna i umije... Ne bih da licitiram o pojacanjima, ali jasno je da zalizani i ostali nemaju namjeru da nam ustupe nista kvalitetno... u tom pogledu sa sve i DV na klupi smo mozda i u losijoj situaciji od Mege i slicnih... pamet u glavu, volio bih da pronadjemo neki model u kojem bi stvorili jaku skolu sa igracima koji bi bili pod ugovorom sa agencijom koja je u vlasnistvu Partizana... pusti snovi za sada jer su menadzeri unistili ovaj sport...
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Nama Nikola treba ali stvarno su sanse male da ga zadrzimo. Nije nam to jedina slaba tacka u timu da bi nam bas taj gubitak odredio sezonu. Nazalost u ovom trenutku nam mnogo vise koristi obestecenje za njega da bi ostali igraci uopste mogli da se takmice u ovoj lopovskoj drzavi gde vlada gazda i njegovi poltroni. Ja i dalje verujem da Dule moze da skokca tim koji ce takmicarski moci da se nosi sa svima u ABA ligi i da bude konkrentan do kraja. Kljucna stvar ce biti izbor stranaca ako budemo mogli da ih priustimo jer sigurno necemo moci da ih dovodimo pred sezonu nego cemo skupljati pojacanja u toku sezone u zavisnosti od raspolozivih sredstava. Uz nase klince i par povratnika sve je moguce. Da je srece da su nam lopovi iz evrolige dali licencu kada su trebali imorali pre par godina sada bi imali i sponzore i dovodili igrace bez problema.
 

bojanp13

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2012
Порука
180
Reaction score
5
Za pocetak ne bi bilo lose da potpisemo trenera, za dalje cemo nesto lakse. Valjda se podrazumeva da Dule radi, pa moze I bez ugovora....

edit:
Veliko hvala moderaciji koja je imala strpljenja i trudila se da nadje resenje za neke govnave sifre koje su mi izlazile.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.914
Reaction score
7.823
Moze nekad slobodno da nas zaobidje i da trazi u Zelezniku igrace za svoj tim!
Sasa nigde nece otici u Evropi sem Partizana i prilicno sam siguran da ce biti tu i naredne sezone.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
@Иљасова
Не знам чему негативне вибрације?
Шта значи синтагма "може да нас заобиђе"?
Твој тон је такав као да си у позицији да одлучућеш ко иде а ко остаје у клубу.
Саша тренутно није Партизанов играч, тако да његов евентуални прелазак код Грка није пуно повезан с нама.
Ми имамо тренутно много већу бригу од Салета. Партизан нема тренера, а Душко Вујошевић је без ангажмана, није по д уговором!
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Dule najverovatnije narednih dana potpisuje novi ugovor. Ocekuje se da isto uradi i Milenko Tepic
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Зашто? Мислиш да би Дуле пристао да ради под некаквим ''посебним'' условима?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top