Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Evo predloga za novu akciju-anketu na forumu: Da glasamo za 10 NAJVEĆIH (NAJZNAČAJNIJIH) POBEDA U ISTORIJI KK PARTIZAN!

Ideja je odlična!Mada,zna se da je prvo mesto rezervisano za finale EL i Saletovu trojku,tako da može da se glasa za ostalih 9:wink:.

Можеш мислити шта ће ставити 90+, има да пршти од победа над пешићем и струјом. :D

Iz tog razloga ja neću ni glasati :)
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Probaću ja da sednem malo u okviru "veća staraca" :)D) pa da sastavimo listu sa jedno 7-8-10 "jačih" utakmica iz perioda pre Grbine trojke...i da takve utakmice podrobnije opišemo - u fazonu kakva je situacija bila pre te utakmice, kako je tekla ta utakmica, šta je ta pobeda donela kratkoročno (pa i dugoročno)...pa da te utakmcie svakako budu na listi od 30 utakmica iz koje ćemo birati 10 najznačajnijih pobeda.

A ako hoćete da mi verujete - na listi od 10 najznačajnijih pobeda MORAJU da se nađu makar 2 iz perioda pre Grbine trojke. Makar 2.
 

Zagor

Guest
- majstorica državnog prvenstva protiv cigana i trojka Grbe za titulu (1987)

Кад смо код те тројке, зар није ту тројку Грба дао на другој утакмици у серији?

Колико се сећам (више што ми је причано), прву утакмицу у Хали спортова смо добили тешком муком, а ово је био реванш у тада само циганском Пиониру...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ma jeste...moja greška, jebao me termin "majstorica"...na dve pobede se igralo i mi dobili 2:0....

Inače od 1982. pa sve do 1989. se igralo finale na 2 pobede. Tek onda je promenjeno na 3 pobede (i to debilan sistem 1-2-2 koji favorizuje lošije plasiranu ekipu!!!), ali su i te 1989. godine igrane samo dve utakmice između nas i Jugoplastike (prva ovde, druga tamo), pa je Jugoplastika treću pobedu (tamo) dobila za službenim stolom (Šaperu, jebem li ti milu majku i dan danas posle toliko vremena...govno smrdljivo tada u savezu...sa ovih prostora je bio, a đubre bilo Jugoplastikin čovek...)...
 
Последња измена:

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Između Kiće i Praje ne može da se koristi termin "bolji" jer je Kića zbog svoje pozicije u timu u startu privilegovan.

......

Obojica su bili svetski asovi, ali je po meni Kića ipak ispred.
No kažem, privilegovan je zbog pozicije i uloge u timu...

Jako, jako lijepo zaokruženo (nisam citirao čitav tekst zbog prostora). Iskreno, meni je Praja uvijek više "ležao" i za mene lično i moje shvatanje je uvijek bio bolji igrač, ali kada se realno sagledaju neke stvari - ipak je Kićanović broj 1 (mada je Dalipagic ušao u Hall of Fame, a Kića ne :confused). Iskreno, u toj percepciji da je Kića broj 1 možda malo igra ulogu i ono što se dešavalo nakon igračke karijere, gdje je Kićin doprinos vjerovatno najveći u istoriji KKP (ili makar u Top 3), ali ne mislim da tu ima išta loše.

U svakom slučaju, imamo jedinstvenu sreću da imamo dilemu između takva 2 igrača, i to samo u jednoj generaciji. U čitavoj plejadi igrača 1945.-1990. jedino Kreša Ćosić i Dražen realno mogu da se uporede po uspjesima i veličini (svaka čast i za Koraća, Daneua, pa čak i Mirzu Delibašića, ali to ipak nije to).
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
Partizan-Beko 1975
pfc-beko75.jpg

s.jpg

3.jpg

Partizan-Bosna 1975
pfc-bosna75.jpg
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...mada je Dalipagic ušao u Hall of Fame, a Kića ne :confused...
Košarka

Kićanović u Kući slavnih Fiba

Kicanovic-Dragan,-foto-Markovic-Dragan-Lagareder.jpg
Dragan Kićanović

Dragan Kićanović postaće „stanovnik” Kuće slavnih Svetske košarkaške federacije (Fiba). Tako je prihvaćen predlog Košarkaškog saveza Srbije, pa će legenda Partizana i jugoslovenenske košarke u Kuću slavnih svečano biti primljen 12. septembra, na dan finala Svetskog prvenstva u Turskoj.

Kićanović je rođen 17. avugusta 1953. godine u Čačku. Košarkom je počeo da se bavi u Železničaru, a igrao je za Borac i Partizan. Sa „crno-belima” je osvojio tri titule prvaka države (1976, 1979. i 1981), nacionalni kup (1979) i dva Kupa Radivoja Koraća (1978, 1979). Od inostranih klubova igrao je za Skavolini, sa kojim je 1983. osvojio Kup pobednika kupova i Pari Sen Žermen.

U reprezentaciji je debitovao na Evropskom prvenstvu u Španiji, 1973. godine i sa državnima timom osvojio je pet zlatnih medalja – na Olimpijskim igrama 1980, Svetskom prvenstvu 1978, i evropskim prvenstvima 1973, 1975 i 1977, srebrne medelje je osvajao na Olimpijadi 1976, Mundobasketu 1974. i Prvenstvu Evrope 1981, dok se bronzom okitio na Svetskom prvenstvu 1982. i Šampionatu Evrope 1979.

Kićanović seistakao i kao funkcioner. Bio je idejni tvorac jedinog srpskog prvaka Evrope – Partizana, kasnije i predsednik Olimpijskog komiteta.

Osim Kićanovića Košarkaški savez Srbije je od igrača za ovo priznanje predložio još Dejana Bodirogu, Predraga Danilovića, Vlade Divca, Aleksandra Đorđevića, Žarka Paspalja, Zorana Slavnića, i Mariju Veger, a od trenera Dušana Ivkovića, Božidara Maljkovića, Želimira Obradovića, Svetislava Pešića i Milana Vasojevića.

Dražen Dalipagić, Ranko Žeravica i Borislav Stanković su od 2007. stanovnici Kuće slavnih Fiba, a iste godine je to priznanje posthumno dodeljeno Nebojši Popoviću i Radomiru Šaperu.
"Politika", 06.07.2010.

Ja se vala sećam i kad je u Turskoj Kića ušao dole na parket (na proglašenje) pa se pozdravio čak i sa Meneginom (i to lepo, kulturiška, čak srdačno jbt...:))...a svi mi matori se sećamo Limoža...jel beše Limož? Ono kad je Kića na zapisničkom stolu, gleda da zapali od gromade Menegina, a Grba "ludak" krenuo makazama na Menegina...:)
 

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.167
Reaction score
696
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
a svi mi matori se sećamo Limoža...jel beše Limož? Ono kad je Kića na zapisničkom stolu, gleda da zapali od gromade Menegina, a Grba "ludak" krenuo makazama na Menegina...:)


Сачекај зар то није било у финалу ОИ у Москви, ако мислимо на исто ?

ил сам ја истриповао ?

као Менегин повриједио Кићу, и он је изнесен с терена и није могао да прими медаљу ?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Сачекај зар то није било у финалу ОИ у Москви, ако мислимо на исто ?

ил сам ја истриповао ?

као Менегин повриједио Кићу, и он је изнесен с терена и није могао да прими медаљу ?
Bilo je i to što ti pominješ, ali to nema blage veze sa ovim što ja pominjem. :D
Ovo "moje" se desilo par godina posle OI u Moskvi, 1982-1983. je to bilo...EP u Francuskoj i haos kojeg sam opisao.
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
1977 Partizan-Jugoplastika
plastika.png

p-jugopl77.png

p-jug77.png

kica77.png

jugop77.png

jug.png

77p.png

Derbi cigani-Partizan
77kosderbi.png
 

S M F

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
209
Reaction score
76
Локација
Stari Kosutnjak
@je-ne-a

Ja se vala sećam i kad je u Turskoj Kića ušao dole na parket (na proglašenje) pa se pozdravio čak i sa Meneginom (i to lepo, kulturiška, čak srdačno jbt...:))...a svi mi matori se sećamo Limoža...jel beše Limož? Ono kad je Kića na zapisničkom stolu, gleda da zapali od gromade Menegina, a Grba "ludak" krenuo makazama na Menegina...:) __________________
Jeste bio Limoz:

http://www.youtube.com/watch?v=Gu9rdgVfDME
 
Последња измена:

graha

Grobar
Учлањен(а)
13.09.2007
Порука
707
Reaction score
21
Partizan - Zvezda finale 1986/1987 prva utakmica

http://depositfiles.com/files/sber3malb

PJ_u_kosarci_1986_87_plej_of_Partizan_C_zv.jpg


Partizan - Zvezda finale 1986/1987 druga utakmica

http://depositfiles.com/files/o8p118kqt - I pol
http://depositfiles.com/files/ubkvee3d6 - II pol

Makabi - Partizan KES 1987/1988 grupna faza

http://depositfiles.com/files/xrntgv0j7

Partizan - Aris KES 1987/1988 grupna faza

http://depositfiles.com/files/e2xvgpzz2

Saturn - Partizan KES 1987/1988 grupna faza

http://depositfiles.com/files/daaqhzu15

Saturn_Partizan_KE_87_88_grupa_mkv_004346047.jpg


Partizan - Makabi KES 1987/1988 grupna faza

http://depositfiles.com/files/lopdp0gfp

VTS_01_1_all_all_all_vob_006515954.jpg


Cibona - Partizan 77-78 2007/2008 Jadranska liga

https://rapidshare.com/files/3968055347/cib-par_all.mkv

3_vlcsnap-2012-01-31-15h15m51s214.png


Partizan - Bayer04 89-76 EL 1996/1997

https://www.rapidshare.com/files/559263895/par-bayer9697_all.mkv

3_vlcsnap-2012-02-02-11h55m00s20.png


Olimpijakos - Partizan 60-61 EL 1996-1997 osmina finala, drugi mec

https://rapidshare.com/files/944333792/oli-par6061_9697_all.mkv

3_vlcsnap-2012-02-02-20h32m31s205.png



upload - PASPALJ14 i ZDRAVOUMARTINI :clap

Uzivajte! :)
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Bravo majstore! :clap Jedino što moram da te ispravim za ovo:
U pitanju je jedna sezona kasnije, znači 2007/08:
- sezona kad smo u Jadranskoj ligi bili užasno dominantni, sa bilansom od čak 24-2 u ligi...
- sezona kad smo u Jadranskoj ligi, uprkos takvom bilansu i plasmanu, imali užasno težak put do trofeja - najpre smo morali da eliminišemo Cibonu (oni su bili 8. u ligi, pa smo igrali protiv njih i dobili ih 2:0 u plej ofu...u Zagrebu je čak pukla stotka - 93:100), a onda nam na F4 u Ljubljani zapade napaljeni domaćin...krvavo teško smo izborili finale a onda počistismo Hemofarm...
- sezona kad smo izbacili PAO u TOP 16 u Evroligi, ušli u TOP 8, a tamo smo brutalno pokradeni od sudija protiv Taukeramike...

Al' da se vratim na ovu utakmicu: KAKVA SLAVKOVA "LIVADA" MILENKU ZA POBEDU, SEĆAM SE OVOGA KAO JUČE DA JE BILO!
Al' šta smo mi spasili ovde...76:71 za njih i lopta za njih nepun minut pre kraja...i mi dobismo!
 
Последња измена:

Dr.Hofmann

Guest
Te godine smo ih valjda 3 puta pobedili u 5 dana, ako me sećanje dobro slUži, nešto je gust raspored bio,dobili smo ih u zadnjem kolu ligaškog dela u Beogradu, i onda ih otresli još u plej off-u i u Bg-u i u Zagrebu.

Tada je Marin Rozić (mislim) izjavio nakon tog drugog poraza u plej off-u da mu jako teško padaju porazi od Partizana i da su ovi uzastopni porazi "POSTAJU JAKO IRITANTNI" .

Nije to tako davno bilo, ali ajmo reći da i to spada u "nostalgiju".

Znam da smo tom poslednjom pobedom u plej ofu, ostvarili šestu uzastopnu pobedu nad Cibonom, i treću uzastopnu u Zagrebu.
 
Последња измена од уредника:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Mečevi protiv Cibone u Zagrebu:

Imali smo u Zagrebu strašno, strašno negativnu i dugu seriju...dobili smo ih u SC "Dražen Petrović" ono jednom u majstorici polufinala plej ofa 1988. godine i onda...duga, duga suša...pucali smo redovno tamo (i do rata, a i posle rata), čak po pravilu jako ubedljivo, prosečno sa po 15-20 razlike...i onda...Preokret se desio u sezoni 2006/07, znači sezonu pre ove sezone 2007/08 o kojoj sam gore pisao:

U toj sezoni smo onaoko "standardno" popušili u SC "Dražen Petrović" u toku same lige, potom smo popušili i u prvoj utakmici polufinala plej ofa, ali smo onda u plej ofu izjednačili na 1:1 u Pioniru i onda smo ih NAPOKON drknuli u majstorici polufinala plej ofa (81:87) i skinuli to tako dugo prokletstvo!

Na ovu pobedu su se u narednoj sezoni 2007/08 nadovezale 2 nove pobede u Zagrebu (obe u SC "Dražen Petrović"):
77:78 u ligi (to je ova utakmica odozgo)
93:100 (druga utakmica 1/4-finala plej ofa, ostala poznata po tome što je nijedna TV nije prenosila i nigde nema nikakvog video zapisa sa ove utakmcie, čak ni najkraćeg snimka...neverovatno, kao da je u pitanju meč iz 1955...ili ranije...)

U naredne dve sezone (2008/09 i 2009/10) smo u SC "Dražen Petrović" oba puta popušili u ligi (66:58 i 69:59)...
Finale F4 u Zagrebu je 2010. igrano u njihovoj Areni (74:75), to znamo...
Prošle sezone smo ih razvalili u SC "Dražen Petrović" - čak 55:85.

Sve u svemu, u poslednjih 7 utakmica odigranih protiv Cibone u Zagrebu, bilans je čak 5:2 za nas (4:2 ako se računaju samo utakmice u SC "Dražen Petrović"). To je sjajan bilans jer...koliko god Cibona "lutala" poslednjih godina - ona je bila i ostala veliki klub i naš najveći rival na ovim prostorima.

Sem toga, ne sme se zaboraviti da su i pored silnih lutanja oni u sezoni 2009/10 (kad se "desio Kecman") bili 1. u ligi, bili su ispred nas...
A to su bili i u sezoni 2006/07, i tad su u ligi bili ispred nas (1. Železnik, 2. Cibona, 3. Partizan)...

Biće nam zajebano 25. februara, posle Niša, kad odemo tamo...iako je ovo što sam sad napisao na kraju ovog posta već debeli "off"...

EDIT:
Kad smo već kod Cibone, posle rata pa do danas su oni nas 3 puta dobili u Pioniru:

70:78 u Evroligi 1997/98 (na naš Božić 1998. godine, kad nas je mutavi vodio...a Giriček poludeo mater mu jebem...mnogo boli ovaj poraz!)
78:81 u Evroligi 2004/05 (kad nam onaj ćelavi idiot sa kapice dade odlučujuću trojku dok je već padao na dupe...strašno...srpsko prezime ima taj, nikad ništa nije napravio, ali nas je tu sahranio...ne sećam mu se prezimena...nizak ćelavac, bek...)
51:64 u Jadranskoj ligi 2009/10 (naš prvi ligaški nastup u toj sezoni, odmah posle povratka iz Amerike, najočajnija partija Partizana koju pamtim!!!)
 
Последња измена:

graha

Grobar
Учлањен(а)
13.09.2007
Порука
707
Reaction score
21
Ispravih godinu, u silnom kopiranju slika i linkova sam pogresno ispisao...

Al' da se vratim na ovu utakmicu: KAKVA SLAVKOVA "LIVADA" MILENKU ZA POBEDU, SEĆAM SE OVOGA KAO JUČE DA JE BILO!
Al' šta smo mi spasili ovde...76:71 za njih i lopta za njih nepun minut pre kraja...i mi dobismo!

Pored livade za pobedniki kos, pri ovom rezultatu Slavko pravi rampu nad Hoskinom ako se ne varam i sledi trojka Tripkovica. E kako nam je taj covek valjao kao backup centar...
 
Top