Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Odlično zapažanje Saša Aleks.
Slobodan Piksi Subotić jedan od najodvratnijih ličnosti iz košarke koje ja znam.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.323
Локација
Žrnov
Ako smatrate da treba negde drugo da stoji, molim vas prebacite....


Klubaštvo pravi razdor u KSS? Čović pretio bojkotom Zvezde ako legenda Partizana dobije posao u Savezu?!

"Čime je on zadužio našu košarku da tumba sve kako on hoće? Da li je to zbog vizije Zvezde, njegov dvogodišnjeg učestvovanja u Evroligi. Ne može! U kom svojstvu upada kabadahijski u Savez i ponaša se bahato, prihvata ili ne prihvata naše predloge. Šta je Čović u Zvezdi? Predsednik kluba? A šta je onda zet Ninković, kojeg kluba je on predsednik? Šta je tamo neki Ristović...", pita se Goran Grbović
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.189
Reaction score
2.830
Локација
Где год ОН да игра!!!
Ovako je to sve počelo i još uvek traje! :D
Uh, kad se setim kako smo slavili u hali po završetku meča! Kao da je juče bilo, a prošlo je dugih 13 godina!

Partizan Buducnost 104:80 2001/2002: https://youtu.be/GmccewYq0X0

Da se izvinim onim prethodnim titulama (bilo ih je 8) koje su ne pravedno zapostavljene! :D
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Goran Latifić

goran-latific-1.jpg


Grba

goran-grbovic-2.jpg


Stragi

zoran-stevanovic-1.jpg


Nakić vs Vilfan

phoca_thumb_l_028.jpg
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Druga utakmica finala plej ofa 1989., Paspalj i Radja

11125269_679595512169250_5047185240948694756_n.jpg


Borac vs Partizan 1979.

11115767_677873269008141_3685870602213695174_n.jpg

page1-3-wat.jpg

boban-petrovic-4.jpg
 

Psycho

Početnik
Учлањен(а)
06.01.2015
Порука
25
Reaction score
10
Žarko Paspalj, naš čovek u srcu Teksasa i NBA

Pozdrav svima!

Moj upis na forumu - Žarkov intervju za Vice. U pravo vreme, pošto je (verujem da većina zna) Paljo proglašen za najboljeg stranca u Grčkoj košarci ikada.
Uvod je traljav (jedva sam se suzdržao da ne zatvorim stranicu), ali je intervju jako dobar!
Uživajte.

http://www.vice.com/rs/read/zarko-paspalj-nas-covek-u-srcu-teksasa-i-nba
 

BanePFC

Grobarčina
Учлањен(а)
05.01.2007
Порука
1.769
Reaction score
295
Локација
. I .
16.4.1992

"3 poena...3 poena...izvinite sto sam zacutao na trenutak... "
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Dule, saljes li ti ovo postom?
Koliko kosta u dinarima? Ili prodajes samo elektronsku verziju?
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.035
Reaction score
14.657
Na danasnji dan te 1992.godine svaki Grobar i Partizanovac bio je najponosniji na svetu ali jedna stvar - sa ovakvom INSTITUCIJOM mi smo ponosni svaki dan jer disemo i zivimo za njega svaki sekund naseg zivota kojima nam je Partizan u srcu. Hvala ti jos bezgranicno masu puta sto postojis.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.189
Reaction score
2.830
Локација
Где год ОН да игра!!!
Samo kad se setim te istambulske noći, kao da je juče bilo! Sale i ekipa su ovaj klub učinili besmrtnim! Nadam se da će generacije koje dolaze ponoviti takav uspeh, jer mi to zaslužujemo!
 

STOOOLEEE

Grobarčina
Учлањен(а)
04.02.2014
Порука
2.023
Reaction score
3.232
Локација
GG 1978
Sale je sa ovom trojkom postao besmrtan hiljade godina..:respect

Moja najdraža utakmica i moja navrednija ulaznica ( avatar :) )

Ostaju uspomene za čitav život i nezaborav..

Bio sam mladji i pomalo nesvestan uspeha koji je postignut tada..

Ali sada mogu da kažem..

PARTIZAN JE INSTITUCIJA EVROPSKE I SVETSKE KOŠARKE:napred Partizan
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.644
Reaction score
13.830
Локација
Yaoundé
sp-partizan_620x0.jpg


Verovatno je postavljena već hiljadu puta, ali verujem da neće smetati...
 

Grob

Grobarčina
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
1.532
Reaction score
4.165
Локација
Ljubljana
Dobro pamtim sve... 23 godine prvaka Evrope!16.04.2015.


1951.jpg



16. april 1992. godine je u istorji KK Partizan upisan zlatnim slovima. Na današnji dan se navršava tačno 23 godine od kada su crno-beli u dvorani „Abdi Ipekči“ u Istanbulu pobedom u finalu fajnal-fora nad Huventudom 71:70 osvojili svoju prvu i za sada jedinu titulu prvaka Evrope!

Partizan je u legendarnu sezonu 1991/1992 ušao kao sve, samo ne favorit. Posle odlaska Divca, Paspalja, Grbovića i ostalih važnih igrača, formiran je novi mladi tim čije su prve zvezde bile sadašnji predsednik kluba, Predrag Danilović i Aleksandar Đorđević. Za trenera je postavljen dotadašnji kapiten, Željko Obradović, uz stručnu pomoć čuvenog ’profesora’, Aleksandra Nikolića.

Mladu ekipu Partizana je već na samom startu zadesio veliki peh – zbog rata u Hrvatskoj, FIBA je svim ekipama iz SFRJ naredila da svoje utakmice na kojima su domaćini, moraju da igraju u inostranstvu. Izbor crno-belih je pao na špansku Fuenlabradu što je bila, ispostaviće se prava odluka, pošto su stanovnici predgrađa Madrida Partizan prihvatili kao svoj klub i do kraja su mu pružali sjajnu podršku.

Crno-beli su u takmičenje ušli kao najmlađa ekipa – sa prosekom godina od samo 21,7! U prvoj, grupnoj fazi takmičenja, Partizan se takmičio protiv holandskog Komodora, belgijskog Maes Pilsa, nemačkog Bajera, italijanskog Filipsa, grčkog Arisa i španskih ekipa Huventud i Estudijantes. Svoje takmičenje u Grupi B, ’crno-beli’ su završili na četvrtoj poziciji sa skorom 9-5, iza Huventuda (11-3), Estudijantesa (10-4) i Filipsa (10-4). Plasman u četvrtfinale iz Grupe A obezbedili su Knor (10-4), Barselona (10-4), Makabi (10-4) i Cibona (9-5).

Prepreka Partizanu u borbi za učešće na svom drugom fajnal-foru, bio je pobednik Grupe A, Virtus iz Bolonje koji je te godine nastupao pod imenom Knor. Prvi meč u Beogradu crno-beli su dobili rezultatom 78:65, a drugi četvrtfinalni susret u Bolonji, crno-beli su tesno izgubili rezultatom 61:60. I odlučujući susret igrao se u Bolonji, a Partizan je tada pokazao da ipak nije autsajder, kao što je to možda na početku takmičenja izgledalo i savladao je slavnu italijansku ekipu sa 69:65 i plasirao se na završni turnir u Istanbulu, koji se igrao od 14. do 16. aprila 1992. godine.

Na Fajnal-foru su se našle i preostale tri ekipe iz Partizanove Grupe B: Huventud, Filips i Estudijantes. Protivnik Partizana na putu do finala bila je Olimpija Milano, tadašnji Filips, a sadašnji Armani Džins. Partizan je dobro poznavao italijansku ekipu i u grupnoj fazi crno-beli su oba puta bili uspešniji od svog rivala – 86:70 i 94:89. Partizan ni u trećem susretu nije dozvolio Filipsu da slavi, ostvarivši pobedu od 82:75. I tada, kao i tokom cele sezone, briljirao je bekovski par Danilović – Đorđević sa 22 i 21 poenom. Tada su do punog izražaja došle smele Obradovićeve reči sa početka sezone kako „Partizan ima najbolji bekovski par u Evropi“ i da „ni u kom slučaju neće biti autsajder“.

U drugom polufinalu Huventud je lako došao do pobede nad Estudijantesom od 91:69, tako da je finale sa Partizanom bila ’majstorica’ dva kluba pošto su obe ekipe u međusobnom susretu imale po jedan trijumf (pobeda Partizana 76:75, pobeda Huventuda 79:76).
 

Фидел

ex PAKY 92
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.423
Reaction score
73
Локација
Havana
Иако је сама страница посвећена целокупној југословенској кошарци, ипак зна се ко је синоним за кошарку на овим просторима, и без кога она не би изгледала тако како је изгледала
Упадајте, сад сам баш налетео на ову сјајну страницу
https://www.facebook.com/ExYukosarka/timeline

ЕДИТ: Грешка, хтео сам у носталгију да ставим...
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Odgledah sad neke stare utakmice, pa izmedju ostalih i cuvenu Partizan - Jugoplastika iz finala playoffa 1989. Kako se istorija ponavlja, mi veci deo meca prenervozni, sut nas nece, njihove pojedince protiv nas kenja li kenja (Sobin), sudije navlace, i opet smo pored svega mogli da pobedimo, ali nismo... :banghead


I u vezi sa ovom utakmicom, opet imam jedno "navijacko" pitanje za starije Grobare, koja se pesmica iz kopa pevala Splicanima na melodiju "Marjane, Marjane", nikako nisam uspeo da razaberem? (dok se ono "Partizan srpski tim, Slobodan Milosevic ponosi se s njim" sasvim lepo culo vise puta :D)
 
Top