Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

djavo

Partizanovac
Учлањен(а)
17.01.2007
Порука
771
Reaction score
25
Po meni, Standard je pokazao kako mi ne treba da igramo u dvomecu protiv Genka. Brdo nepreciznih pasova, na trenutke predugo su zardzavali loptu, nisu se kretali dobro, a i skoro celo drugo poluvreme su igrali panicno i brzopleto. Da im nije bio ovaj golman, izgubili bi sa daleko vecom razlikom.

Što me ovaj opis Standardove igre podseća na još nečiju :?
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Je-Ne-A,evo ja ću malo oko sastava.
Dosta vas je već videlo igru Genka,i vidim da ste provalili koliko su brzi i koliko brzo rade transformaciju iz odbrane u napad,a pogotovo kod presečene lopte.
Ja stojim iza sastava koji sam napisao pre 2 dana.
I da ponovim ono što sam pokušao da naglasim a neki me nisu najbolje shvatili,nebitna je formacija u kojoj igramo,bitna je samo brzina,treba nam svaki brzi igrač kog imamo,a da je to bar malo realno.
Aksentijević obavezno.
Spori,a uz to nedovoljno fizički jaki,neborbeni i koji ne ispunjavaju defanzivne zadatke napolje.
 

Dule_29

Banned
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
255
Reaction score
9
Iskreno nije ni mogao jer je bio stoper a ne bek na obe utakmice.

Ja bih voleo da ga vidim iz vise razloga

Ja iskreno ne bih voleo da ga vidim ni na jednoj poziciji, jer ono sto sam video meni ne uliva poverenje...


protiv genka se mora igrati sa jednim spicem, nesmemo da se zalecemo previse jer su jako opasni na kontre imaju bas brze igrace...Eduardo sam u spicu pa sta nam Bog da! Markovica ili Ninkovica bih stavio umesto Vukica, ali to je samo moje misljenje...
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
не плашим се толико Генка колико наше "игре" .. ако поновимо само на тренутак оно неславно издање од пре неки дан , гажење нам не гине ... још увек су ми у свежем сећању наше " игре " против Спартака, цигојнера1 ( друга у купу ) , цигојнера2 , Рада , Јавора , Борца ... па сада додајемо још једну " велику фудбалску величину " шиптарија , која нас је надиграла ... све ово ме не чини ни мало спокојним ...

мишљења сам да СС мора да прекомбинује играче , Вукић нема шта да тражи у стартних 11 у двомечу са Генком , исто то важи и за Шћепакадабру и НТ7 ... и да се ја питам од везних играча који су "играли" против шиптарије , у овај дуел прилику бих дао једино Илићу-Капитену и Меди .. ове друге био све " ротирао " са нашом клинчудијом која скапа на клупи .. како год да одиграју сигурно неће горе од ових стадардних првотимаца ...

може СС да прича шта год хоће , али ово што он форсира више нема пролаза нигде , па ни код овог дивљег племена .. дошло је време да Партизан убрза игру али не на тај начин што ћемо задржати споре играче и терати их да се брже ослобађају лопте (?!) , већ тако што ћемо убацити младе играче који ће се и брзо кретати са и без лопте, убацивати , ломити , учествовати и у одбрани и нападу , шутирати ... једноставно речено " морамо форсирати играче који могу да играју Тотални модерни фудбал " !!! а такве играче имамо у ПФК .. да их не набрајам ( погледај клупу ) ... само им треба дати прилику ...
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
.. једноставно речено " морамо форсирати играче који могу да играју Тотални модерни фудбал " !!! а такве играче имамо у ПФК .. да их не набрајам ( погледај клупу )

Koji su to "igraci modernog fudbala"? Tomic ili mozda nedokazani Babic? Davidov??
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
@Astore
Lazar Markovic, Sasa Markovic, Nikola Ninkovic, Darko Brasanac...
 

Plava Čigra

Grobarčina
Учлањен(а)
08.04.2011
Порука
2.251
Reaction score
3.689
@ Astore

Одговорићу ти ја.
Сваки играч који има солидну брзину, који није корњача, који зна да шутне лопту са 16м.,а не само да се ушета у гол са њом. Сваки играч који зна да се креће и без лопте, који зна исте брзо да се ослободи, који може бар један дуел да издржи у току утакмице.
Е, видиш, ми немамо ништа од тога у средини терена, осим Камаре.
Па и Бабић би сигурно био кориснији од Вукића, али Бабић није "мајстор фудбала", као и Брашанац, а и још нису изашли из пелена.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
@Astore ... а што су недоказани ?! јесу ли се ови "други" доказали ?! што је л мислиш да Брашанац , оба Марковића ,Бабић , Нинковић не би могли да играју у стартној постави ?!
Давидов .. па макар је он показао на припремама да је више него поуздан играч .. је л и он можда крив што скапава на клупи ?!

да ли је било ко од ових горе наведних играча крив што седи на клупу док се у првих 11 форсирају " полупроизводи " и " полуфудбалери " (част изузецима)? а што ти кажеш да су " недоказани" је из тог разлога што и нису добили озбиљну прилику да се докажу ... када год је у игру ушао Брашанац показао је и доказао да је "шаблон" модерног играча .. видео си пре неко вече како " недоказани " клинац од 16 лета објашњава " искусном доказаном играчу са много тешких утакмица у ногама " како се игра фудбал .. и то лекција у свега 15 мин ... иста ствар са Аксентијевићем ...мени је то довољно !!!

млади играчи као ослонац тима уз старије и искусније играче Илић-Капитен , Медо и Бабовић и то је то ...
 

carsa

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
210
Reaction score
5
Локација
Beograd
Po meni, Standard je pokazao kako mi ne treba da igramo u dvomecu protiv Genka. Brdo nepreciznih pasova, na trenutke predugo su zardzavali loptu, nisu se kretali dobro, a i skoro celo drugo poluvreme su igrali panicno i brzopleto. Da im nije bio ovaj golman, izgubili bi sa daleko vecom razlikom.

Po meni, Genk je najjaci u veznom redu i u napadu, opasni su u kontrama, a bekovi su im najslabiji deo tima(kad je defanziva u pitanju, u ofanzivi su poprilicno dobri).

Sve u svemu, mislim da ce biti neizvestan duel, a nadam se da cemo mi na kraju proci dalje!:napred Partizan

Realno mi tako kao Standard igramo celu prolećnu sezonu.SS jednostavno ima takvu filozofiju fudbala da je njemu važno da igrač zna fudbal a pozicija je nebitna.
U sadašnjem sastavu imamo igrače sa kojima SS može da napravi tim gde je svaki igrač na svojoj prirodnoj poziciji.Po meni to je mnogo bolje rešenje nego sadašnje, imali bi i iskusne igače i mlade igače željne dokazivanja.
Ono što mi zanemarujemo prilikom iznošenja naših želja kako treba da izgleda tim je da smo ih mi gledali u 2 utakmice protiv šipaca a SS svaki dan.
Moj zaključak je da će SS i dalje terati svoje viđenje fudbala koje kako se ispostavilo posle priprema ne liči na bog zna šta (bolje reći ninašta) .Ako prođe Genk kapa dole on jei car i mi više nemamo moralno pravo da komentarišemo pozicije u timu,ali ako ne...
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
Pa nije bas sve u brzini, jer da je tako Walcot i Quaresma bi bili najbolji na svetu a ne Zidane i Totti. Imali smo jako brzog Miroslava Radovica, koji je na taktickom planu bio nula od igraca.

Sto se tice mladih igraca, mislim da je Ninkovic najveci potencijal. Ne samo zbog znanja vec i zbog karaktera, koliko god se neki bunili sto je opsovao Kamaru to govori mnogo o njegovoj borbenosti i karakteru. Mislim da je on prvi koji treba da se uvede u prvih 11.

I pored toga neozbiljno je da neko predlaze da imamo ceo vezni red sastavljen od igraca koji nemaju ukupno 10 utakmica za Partizan. Koliko god Vukic bio van forme, cinjenica je da mu Davidov ni sada nije do kolena.
 
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.407
Reaction score
196
Локација
Цен.Балк.Реп
@Astore ... друже ја не делим то мишљење ...

не можемо да пређемо преко чињенице да наши млади играчи имају и брзину а и технику ... комплетни су то играчи . Што се њиховог умећа тиче ја ту немам ни најмање сумње .

још једна ствар .. у колико се не варам већина ових младих играча јесу и репрезентативци , додуше у различитим категоријама али то не мења ствар . То опет показује да јесу млади играчи али да су и већ доста тога прошли . Имају они доста тешких утакмица у својим ногама .

не видим зашто је овај предлог за убацивање у ватру наше младе гарде неозбиљан предлог ?! по мени је неозбиљно ићи на мегдан једном озбиљном тиму са играчима који не могу да се ево већ 7 месеци саставе . Најбољи играч Генка има 20 лета , а и уопште колико видим Генк је екипа састављена од младих играча ... значи ли то да их ми сигруно добијамо ?!

пошто опет спомињеш Давидова .. погледај утакмице које је играо у припремном периоду па опет кажи да је непоуздан и лош играч ...
 

zile vern

Početnik
Учлањен(а)
09.06.2008
Порука
94
Reaction score
0
Локација
sabac,crno beli grad
kad se setim tekme protiv purgera kod nas kad je Sale Kapiten usao u igru ... otkad nisam nista slicno video u nasem klubu, ako neko i debituje odmah se i proda, a mislim da je sada pravo vreme da se isforsiraju neki novi kapiteni i ljubimci navijaca ...
 

Kruna

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
292
Reaction score
414
@Astore
Nije tu bitna samo brzina igraca vec mnogo drugih faktora, kao sto su donosenje odluka, kretnja bez lopte(najbitnija),fizicka sprema, izdrzaljvost,tehnicka potkovanost...
Vukic: fizicki pripremljen kao da su pokupili nekoga u gradskom busu i stavili ga uprvih XI , lopta se kod njegovog prijema odbija ko od zida, donosenje odluka kod njega nije u sekundi nego se tu vreme moze stopirati dok je donese, izdrzaljivost katastrofa, cvrstina u duelima kako kad...
Dok Ilic kapiten fizicki izgleda kao da je duboko u penziji, ali on ima u glavi ono zbog cega moze jos bar ovu sezonu da izgura u prvoj postavi, Ilic uvek donosi pravu odluku, samo je pitanje kako ce je izvesti, tacno ili neprecizno.. u mecevima protiv skendije Ilic nije uspeo da veze 2 tacna pasa, primer prvog napada u beogradu gde je u 40-oj sekundi meca imao 3 netacna pasa, ali je zato njegovo majstorstvo, fudbalska inteligencija, dosla kod Eduardovog gola...

E sad ovo za Totija,Zidana i Volkota, Kvarezmu...
Posto igraju na razlicitim pozicijama verovatno bi Zi Zu i Princ bili bolji kao plejmejkeri, a Volkot i Kvarezma kao krila jer njih je neumesno porediti isto kao i kad bi poredili Bufona sa Ronaldom..
 

Astore

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2007
Порука
844
Reaction score
80
не можемо да пређемо преко чињенице да наши млади играчи имају и брзину а и технику ... комплетни су то играчи . Што се њиховог умећа тиче ја ту немам ни најмање сумње .

Kompletni ce biti tek kada se pokazu u jakim utakmicama. Imali smo mi mnogo tih komplimentih igraca pa su nestali bez traga i glasa. Seti se samo Bosancica.

Ja sam prvi za to da mladi igraci dobiju sansu u prvom timu, ali da se to uradi planski, rezonski i da se zadrze tu barem 3-4 sezone. Za ove klince je bolje sto kasnije da udju u prvi tim, jer cim udju prodace ih za 6 meseci :D

@ Kruna

Princ bi bio bolji od Quaresme sve da igra i na golu :D Jesu druge pozicije u pitanju ali to sam naveo na konto price da Babic treba da igra umesto Vukica, a tek mi je smesna prica o Davidovu.
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Da li ce Miljkovic i Lazevski biti spremni za prvu utakmicu protiv Genka?

Лазевски и Миљковић прескачу Генк

Ни Александар Лазевски, ни Александар Миљковић. Тандем стандардних Партизанових бекова из минуле сезоне изостаће из конкуренције за први сусрет са Генком.

Имењаци су пропустили окршаје са Шкендијом, а пошто се нису опоравили од повреда извесно је да их неће бити у тиму ни у уторак.



Лазевски је ближи повратку, медицинске анализе показују да је здрав, синоћ је први пут после дужег времена тренирао с лоптом, али ће наредних дана радити одвојено од екипе, како бисмо проверили степен његове спремности – известио је др Слободан Бранковић, физиотерапеут у стручном штабу црно-белих.

Леви бек репрезентације Македоније повредио се на 140. вечитом дербију, 23. априла. Страдао му је адуктор.

С медицинске тачке гледишта све је у реду, добро Лазевски изгледа и у кондиционом смислу, међутим, остаје део везан за тактику и само од Александра зависи кад ће се вратити – додаје Бранковић.

Како скоро три месеца није шутнуо лопту био би ризик да Лазевски заигра у најважнијој утакмици сезоне, коју ће пропустити и Миљковић.

Тренираће Миљковић одвојено од екипе, без лопте, јер мишић задње ложе мора још мало да зарасте. Следеће седмице требало би да буде у походну – завршио је рапорт др Слободан Бранковић.

Уместо имењака, тренер Александар Станојевић ће лево оставити Владимира Волкова, док за десну страну конкуришу млади Никола Аксентијевић и искуснији, још један Александар – Ранковић.

журнал
 

Maki PFC

Početnik
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
34
Reaction score
0
Vidim da su neki ovde kontradiktorni. Gledali smo 2,3 njihove utakmice i cinjenica je da imaju odlicnu kontru tj. transformaciju odbrana-napad. E sad, ako bi mi, kao sto vecina kaze, drzali loptu, sanse za njihove kontre su jos vece i to im odgovara. Uz to, mi da bi napadali, moramo da imamo bolje individualce, koje nemamo ili da imamo ceo stadion uz nas koji takodje nemamo. Zato treba pripremiti igru slicno kao protiv Anderlehta u Briselu ili Sahtjora u Donjecku.

Po izjavi SS-a da ne moraju Ilic i Vukic uvek da igraju zajedno skoro sam siguran da Vukic nece poceti. Svi mi bi voleli da igraju klinci, vidi se da su odlicni, ali tesko oni mogu da se izbore sa takvom atmosferom koja nas ceka. Zato ne ocekujem radikalne promene. Igrace Raca, mozda Jovancic i naravno Anderson.
 

Veliki Strumf

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
325
Reaction score
16
Локација
Strumfograd
Steta za Miljka...znaci Rankovic...ko zna zasto je to dobro... :D
Posto su svi skoro svi dali svoje vidjenje tima...ae i ja...
Volkov-Ivanov-Anderson-Rankovic
Ilic-Medo-Petrovic-Babovic
Edu-Scepovic
Prognoza : 2-3
Strelci: Meda, Anderson, Scepa... :D
 

Mladen

Početnik
Учлањен(а)
16.10.2007
Порука
97
Reaction score
1
Локација
Negotin
Ne znam samo,na osnovu cega,je Scepovic zasluzio da bude ispred Jovancica...jedino sto mi pada na pamet je,da je duze u klubu,ali do sada nije se pokazao,nista bolje od Jovancica...
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Znas i sam odgovor na to pitanje, da se ne ponavljamo ;)

Uostalom, vec smo govorili o tome.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top