Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Šampiona 2017/18

Статус
Затворена за писање одговора.

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.917
Локација
Tu, odmah iza tebe
Niko nema nista protiv RS nego nije Partizanova utakmica mesto da se spominje ona ili sve sto je Petar naveo.

Volis RS i Kosovo? Okej, budi mudonja pa prosetaj sa tim majicama po Sarajevu i Pristini a ne da se skrivas u coporu navijaca i da klub placa kazne zbog tebe.

Nemoj samo da okrenes neku pricu kako ja imam nesto protiv RS, samo bih te to zamolio.
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
Branimire nema tog testiranja nažalost! Ali koje ljubav ikada izmerio ili mržnju?

Jesmo, i te kako!!!

Kad od nekih vođa sa severa, pardon Juga, krenu politička skandiranja, ne prihvatiti to i početi sa zviždanjem. CEO STADION!!!



Kad igra moj Partizan i mene zabole kurac za RS, za Srbiju i za sve ostalo. Nema kome mi da pokazujemo i dokazujemo bilo šta, osim da volimo Partizan, jer u tih 90+ minuta on je najvažnija stvar u našem životu i našoj realnosti!

Bravo, Gazda Partizan iznad svih i iznad života!!!
 
Последња измена:

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Taj isti moderator je napisao da ga zabole i sa Makedoniju iz koje potice. Znaci nije selektivno napisao, razumeli ste vi dobro an sta je mislio.
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.806
Reaction score
2.615
Локација
CyberSpace
.................................
Ja sam i ranije čitao/čuo da je reč o nekoj ribici, i da je to nešto pogrdno...al sad mi je nešto jasnije...malo sam otišao do grčkog Gugla, izgleda da je ,,Γαύρος ( gavros),, iliti kako bi se to reklo na jeziku koji nam je zajednički sa još nekim narodima - riba INĆUN...nešto tanji i izduženiji od srdele, a po meni i malo boljeg ukusa...u svakom slučaju mala ribica koja se kreće u jatima...

...ali...osim ribice inćuna na Guglu mi se ,,o istom trošku,, tj. na to ,,Γαύρος ( gavros),, pojavljuje i sve i svašta vezano za Olimpijakos/ili njegove navijače...ne znam Grčki, tako da...možda njih/njihove navijače zovu tako (ili slično tome?), a možda i oni sami sebe zovu tako?
Kao što je naziv Grobari i ,,Cigani,, u početku bio pogrdan, pa posle više nije...doduše, ,,komšinica,, posle maznula reč ,,Delije,,...al' ko da im je prvi put da nešto ,,maznu,,...
A možda je inćun u grčkom žargonu još nešto? Kao što kod nas kad se kaže ,,riba,, ne mora uvek da je u pitanju ona iz vode... :roll:

Bilo kako bilo, to Grci znaju da objasne, a mi ako možemo nekako da pobedimo u toj nastupajućoj utakmici, bilo bi lepo...

...............................

može da bude i inćun i sardela ( na engleskom je to anchovy), ali ako u grčkoj u taverni naručiš Γαύρος ( gavros) dobićeš ono što se kod nas zove "Girice", tako da ja mislim da je to naziv za svu tu sitnu morsku ribu, a zoolozi neka razvrstavaju po rodovima i vrstama..

"smrdljiva riba, ribica" se i kod nas koristi za određeni polni organ kad to želi da se kaže na uvredljiv način, tako da ne verujem da taj naziv koriste ovi dole iz Pireja sami za sebe - probaj da ga nađeš negde na njihovom oficijelnom site-u ( Grobari možeš da nađeš na našem, ali Cigani ne možeš na .... pa, na ciganskom :D )


nego, ima li još neka prigodna pesmica za goste, da li zna neko, da ne vrtimo samo "smrdljivu ribu" celu utakmicu?


:BB :pfc:
 

showtime.pekka

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.379
Reaction score
1.158
„Ko ne skače“, ubijanje i klanje i ostale izlive gluposti ostaviti za svetkovinu našeg fudbala kada igra reprezentacija... Kakav fudbal takva i svetkovina.

Partizan i njegovi navijači imaju toliko kvalitetnih pesama koje se mogu naći na repertoaru. Iz mog ugla, želeo bih da doživim da se protivniku zviždi u svakom dužem napadu, korneru, prekidu, da se stvori atmosfera da u Beogradu nemaju nikakve šanse.

Partizan i samo Partizan...
Dobro, može i malo gavri munja da znaju gde su došli :D
 

Globtroter88

Početnik
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
95
Reaction score
5
Biće Leo pravi u utorak veče.

Očekujem ovakav sastav protiv cigana: Kljajić, Miletić, Vulićević, Ostojić, Miletić, Kosović, Everton, Leonardo, Janković, Tawamba, Đurđević.

Najbolje što imamo u ovom momentu.
 

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.218
Reaction score
18.904
Локација
U Kinšasi
Mislim da je bilo ko umesto Cirkovica na stoperu potpuno nerealno, cele pripreme i ove tri utakmice se uigravao isti stoperski par. A ja nesto i nisam odusevljen ovim Mileticem, tj. ovim sto je igrao protiv Macve.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.795
Reaction score
55.887
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
„Ko ne skače“, ubijanje i klanje i ostale izlive gluposti ostaviti za svetkovinu našeg fudbala kada igra reprezentacija... Kakav fudbal takva i svetkovina.

Partizan i njegovi navijači imaju toliko kvalitetnih pesama koje se mogu naći na repertoaru. Iz mog ugla, želeo bih da doživim da se protivniku zviždi u svakom dužem napadu, korneru, prekidu, da se stvori atmosfera da u Beogradu nemaju nikakve šanse.

Partizan i samo Partizan...
Dobro, može i malo gavri munja da znaju gde su došli :D

Do sada od ovih što bi da brane Republiku Srpsku i Kosovo na fudbalskoj utakmici, niko nije dao racionalan razlog šta se postiže time što se peva ciklus ravnogorskih pesama na utakmici.
A tek one gluposti sa ometanjem igrača jer im je trener šiptar, usraće se od straha.
Ja mogu da dam argument da te pesme ne daju dovoljno pritiska i poleta igračima i gubi se momentum.
 

Peca

Grobarčina
Учлањен(а)
21.04.2009
Порука
3.415
Reaction score
3.361
Локација
Krcunija
Predlog navijačkog repertoara protiv pirejskih cigana:

- "Đurđeviću, mlad majore"
- "Oj Humsko, Humsko, zemljo moja jedina, zemljo Moce i Valoka, Galića i Bobeka"
- "Drma mi se, drma mi se instagram na glavi, poznaje se, poznaje se Leonardo plavi"
- "Nema borbe, nema rata, bez Ilića komandanta"

Svi srećni, niko zadovoljan.
 

tribiani

Grobarčina
Учлањен(а)
02.03.2007
Порука
1.467
Reaction score
4.907
Da li se zna kako ide prodaja ulaznica i da li će biti "neorganizovanog" dolaska pirejskih, pa i domaćih cigana?
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
USA
Predlog navijačkog repertoara protiv pirejskih cigana:

- "Đurđeviću, mlad majore"
- "Oj Humsko, Humsko, zemljo moja jedina, zemljo Moce i Valoka, Galića i Bobeka"
- "Drma mi se, drma mi se instagram na glavi, poznaje se, poznaje se Leonardo plavi"
- "Nema borbe, nema rata, bez Ilića komandanta"

Svi srećni, niko zadovoljan.

Verovatno si se zajebavao, ali ovo za Ilica je prejebeno :D

Inace, kakvi crni cigani na nasem stadionu, bice ispunjeno navijacima Partizana iz celog regiona
 

zoran.pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
03.12.2012
Порука
1.939
Reaction score
3.054
Pu,pu najgori,nikako to_Ovaj bradonja je bio u pravu,nisu se vratili,ostaće ovde ko zna do kada.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.401
Reaction score
4.637
Локација
Zemun
RTS prenosi prvu utakmicu , a za revanš videćemo.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top