Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Letnji prelazni rok (Radio Mileva) 2022.

Pajas

Grobarčina
Учлањен(а)
06.01.2008
Порука
1.348
Reaction score
1.327
Da li je Pantović bolji od Jovića i Terzića ? Možda ga dovode zbog bonusa.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.384
Reaction score
5.165
Локација
Beograd
Nije bolji, da je bolji, cigani bi ga zadržali, ne bi ga pustili da ode u Voždovac besplatno.
 

Dusan

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
730
Reaction score
333
Odgledao sam ceo mec na pripremama plus pročitao ovde na forumu sta se piše za odlaske i dolaske.

Kao što je svima već jasno igracemo na posed, pas igra od golmana, da bi se tako igralo moraju i linije da se povuku u fazi izgradnje napada ka našem golu. To se dešavalo cesto na utakmici protiv Kluza i imali smo 5-6 x odlicno iznosenje lopte kroz pas u poslednju trećinu (napadacku) ali tu smo bili bez pasa, bez igraca u zavrsnici, potpuno bezopasni. Nasa krila su bila u situacijajama 1 na 5. To je nedostatk igraca za takav sistem i nepoznavanje takvog sistema, potrebno je da se igraci spuste nize da bi kroz pas po zemlji nadmudrili protivnika, a zatim da imaju karakteristike i sposobnosti da se nadju u zavrsnici (najmanje 4-5 igraca). Nasi timovi imaju problem sa tim ( dolazak u zavrsnu trećinu sa min.4 igraca) kad igraju direktan fudbal, kad igraju odmah loptom na napadace, čak i kad pripreme u formaciji 4231 tu trojku iza napadaca da se ubaci u 16m. A kamoli kad se spustimo kako ćemo mi raditi sada. To je što se tiče ofanzive.

Za defanzivu ovakav stil zahteva visok presing odmah po izgubljenoj lopti, presing na igraca sa loptom I pokrivanje linija pasa. Ne poznajem tu u potpunosti stil Stolice pa cu videti kakvu vrstu presinga preferira. Ali kondicija mora biti na vrhunskom nivou, a i presnig. U suprotnom može biti veoma opasno po nas I u domaćoj ligi i u evropskim mecevima.

Mislim da Stolica mora da kombinuje neke stvari, baza da bude ono što on želi, ali sa ostavi i od Stanojeviceve taktike neke stvari. Pas igrom iz zadnje linije da odmori Rikarda od dugih lopti, ali da nam ne bude 100% samo igra iz zadnje linije već nekada i neka duga na Rikarda. Takodje da ne izbaci skroz igru po boku i centarsuteve, kao što rade neki evropski treneri koju preferiraju takav fudbal kao Stolica. I da pravljeneje viška u sredini bude +1 igrac, nema potrebe za ulaske oba beka u sredinu.
Sta nam treba od igraca jedan vezni kao Moreira i jedno krilo kao Leonardo. Brzi i sa loptom I bez nje, dobar pregled igre i odličan pas. Mogu i dvojica malo, ali samo malo slabiji od pomenutog dvojca. I tu dolazimo do ključne stvari: malo je vremena, treninga i prijateljski utakmica za novi sistem. Ili će Stolica napraviti neki kompromis pa ostaviti dosta taktickih stvari iz Stanojevicevog perioda ili ćemo dobiti dva igraca tipa Leo i Mo( u to ne verujem) ili će napraviti čudo za ove 2 nedelje priprema i jos 3 prijateljski utakmice I sa još 1-2 pojačanja koja će biti takva da ne prave neku razliku. Pod cudom podrazumevam da imamo dobre rezultate u ligi I kvalifikujemo se u LE.

Lep je to stil igre, svidja mi se, ali treba imati igrace za tako nešto, treba ih uklopiti u sistem, jer na ovim prostorima se ne igra to u mladjim kategorijama (nije spanska tikq taka niti holandski totalni fudbal). Da imamo 6 medalja priprema I da se zakaže 8-10 prijateljski i već oformljen tim u prvoj 2 nedelje priprema, to je već nešto. Ovako je velika muka i bice stvarno fudbalsko čudo ako proigramo taj stil i imamo rezultate. Želim im svu sreću.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
808
Reaction score
4.287
Локација
Beograd
Kakav je ovaj Pantović iz Vožda?
Solidno se pokazao na krilu, ali je bio dosta bolji kada je pred kraj sezone zaigrao kao spic. On sigurno nije to krilo koje mi jurimo (pogotovo sto se prva opcija za krilo najavljuje ko da je Salah), ali me ne bi iznenadilo da ga imamo u planu ako odu Jovic ili Milovanovic. Igrao je kod Linte koji je bio asistent Stolici i imaju slican pogled na fudbal, tako da je verovatno i Stolici interesantan. Ako je razumno obestecenje u pitanju nemam nista protiv, dobar igrac i jos bonus za ovu i narednu sezonu.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Osim ako ne prodajemo nekog od Terzić, Jović i Menig ne vidim razlog dovodjenja Pantovića za neku rotaciju.

Krenuću od konstitucije. Obzirom na visinu (185), više mi deluje da bi se bolje snašao na poziciji iza špica (igrao u mladjim kategorijama) nego na krilu. Drugi problem je to što mu je kontrola lopte takva da je suviše daleko od lopte i bude lako zatvoren od strane svakog ozbiljnijeg beka. Krasi ga solidan šut ali je za tranziciju po krilu apsolutno neupotrebljiv.

evo njega u statistikama i minutaži:

F7F44BEC-B76F-4C62-8835-BADCBAC65948.jpeg

A evo dva naša igrača sa daleko manjom minutažom
F8A50F78-A6F6-4267-A9AF-4CAA771B2D7D.jpeg
4746B161-BE4D-46C6-AD96-7389A1C44069.jpeg
 

Прилози

  • 7E3AA428-EC65-48A1-9C58-26A5389572C1.jpeg
    7E3AA428-EC65-48A1-9C58-26A5389572C1.jpeg
    521,7 KB · Прегледа: 3
  • 60994177-1E87-4F8C-85E9-69F9481830E0.jpeg
    60994177-1E87-4F8C-85E9-69F9481830E0.jpeg
    513,5 KB · Прегледа: 6

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.875
Reaction score
13.647
Au. Za tren sam pomislio da se radi o igraču istog imena iz Bohuma. Ko zna, nismo neskloni da imamo 2 sa identičnim imenom
Исто сам помислио. Штета.....овај млађи Пантовић је ипак нека лајт варијанта Терзића. Боље Лакчевић да добије шансу. Холендер је зрео за отпусни трансфер, Лутовац може да буде користан само на беку ако из неког разлога останемо без иједне опције током сезоне.
Што се тиче тог најављеног странца на позицији крилног нападача можда би било добро да Нгој ни овај пут не дође....не свиђа ми се она његова повреда с краја прошле године. После тога је одиграо 3 целе утакмице уз доста лошију форму. Сама чињеница да још није продужио уговор је још један аларм.
 
Последња измена:

њакви

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
541
Reaction score
2.168
Локација
45
.не свиђа ми се она његова повреда с краја прошле године. После тога је одиграо 3 целе утакмице уз доста лошију форму. Сама чињеница да још није продужио уговор је још један аларм.

Значи долази сигурно. :D

Како ми се чини планирају да доведу још то крило странца и штопера ако неки оде. Тачно ће нам фалити играч или два да то буде стварно добра екипа...С друге стране кад погледам како смо ушли у овај рок не могу да будем незадовољан, само доведите то крило више јебем му матер.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ljudi neka mi neko objasni kako je ovo dobar prelazni rok?
Ode nam pola tima, uskoro i Zdjelar i Molovanovic, a doveli smo 3-4 igraca.

Filipovic - nemam pojma kakav je ovo igrac, ovde se predstavlja kao Roberto Carlos, a da je tako dobar ne bi dolazio kod nas - nek bude pojacanje

Markovic - totalni raspad od igraca, koji ne moze da igra nigde drugde no u Srbiji i nemam pojma sta se toliko lozite - zakrpa

Andrade - igrac doveden za dzaba, verovatno bolji od ovih nasih nesrecnika, ali to jos ne znamo - nek bude pojacanje

Sehovic - raspad isto ne moze nigde drugde da igra - zakrpa

jos na kraju ovo kao slag na tortu


Kako smo se mi to pojacali, braco moja?
Bicemo iste snage, mozda cak i slabiji nego u predhodnom periodu.

Ne razumem?
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
@maidros , Filipović-bolji od Miljkovica, Marković-bolji od Miletića, Andrade-bolji od Jojica, Sehović-bolji od Obrada i Rajka. Kapiram sta hoces da kazes ali ipak oslobodili smo se dosta igraca kojima nije mjesto u klubu a za sada doveli 4 igraca koji su bolji nego sto smo dovodili ranijih godina. Ako bi se prelazni rok na ovome zavrsio onda ne bi bila dobra situacija, ali ako bi na ovaj trenutni tim dodali jos 3-4 dobra igraca onda bi to bio dobar prelazni rok.
 

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
Ok otišli su, ali neka onda dovedu nešto.
Doveli su igrače za 300k

Ovo je čista sabotaža.
Ko to ne vidi, JBG.

Neću i ne volim da mračim, ali ljudi ovo je SABOTAŽA!
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.081
Reaction score
14.366
Локација
Kipar
To sto se ljudi raduju odlasku igraca nedostojnih Partizana je u redu ali treba i da se dovedu provereni igraci kao zamene.
Kao po pravilu pred pocetak nove sezone imamo skrpljen I nekompletan tim pun igraca za koje se ne zna sta moze da se ocekuje.
Uz to imamo hipoteku nad stadionom I jednog igraca u U19 reprezentaciji.
Potpuni slom kluba na svim nivoima.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.745
Reaction score
11.379
Локација
.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.875
Reaction score
13.647
То што ћемо да уђемо неуиграни и некомплетни у сезону за коју се одавно знало да почиње рано је заслуга Станојевићевих прелазних рокова. Не прави се читав тим тик пред сезону и по мени ово што је до сад урадио Столица је и више него што је могло да се очекује за овако прекратко време. Ако ништа друго за сад нам састав постаје све професионалнији и физички способнији. Управа је таква каква је и ту се ништа не мења али ипак има нешто и до тренера, није исто кад имаш тим који даје кредибилитет циганима и кад имаш тим који цигане дискредитује, а од Столице очекујем ово друго. Тако да умерени сам оптимиста у односну на период од пре месец дана. Презадовољан сам Филиповићем и Андрадеом. Што се Шеховића тиче мало сам уздржан (свакако велико побољшање у односу на претходну конуренцију Чакију) али због Урошевића на бринем за ту позицију. Света је по мени добро решење само ако добије писменијег саиграча од Вујачића или Саничанина поред себе. Фали крилни нападач и још један централни везни или два ако Здјелар оде.
 
Последња измена:

dusan.petrovic

Grobarčina
Учлањен(а)
18.05.2018
Порука
1.458
Reaction score
5.792
Локација
beograd
Ljudi neka mi neko objasni kako je ovo dobar prelazni rok?
Ode nam pola tima, uskoro i Zdjelar i Molovanovic, a doveli smo 3-4 igraca.

Filipovic - nemam pojma kakav je ovo igrac, ovde se predstavlja kao Roberto Carlos, a da je tako dobar ne bi dolazio kod nas - nek bude pojacanje

Markovic - totalni raspad od igraca, koji ne moze da igra nigde drugde no u Srbiji i nemam pojma sta se toliko lozite - zakrpa

Andrade - igrac doveden za dzaba, verovatno bolji od ovih nasih nesrecnika, ali to jos ne znamo - nek bude pojacanje

Sehovic - raspad isto ne moze nigde drugde da igra - zakrpa

jos na kraju ovo kao slag na tortu


Kako smo se mi to pojacali, braco moja?
Bicemo iste snage, mozda cak i slabiji nego u predhodnom periodu.

Ne razumem?
Tačno tako. Nama fali jos 4 5 ozbiljnih igraca da možemo da pariramo kurvi. Koliko vidim, dovodi se jos jedno krilo, a napušta nas Zdjelar.
Na poziciji dm ostajemo samo sa Jevtom i Fejsom, za koga znamo da će se povrediti vrlo brzo i opet necemo imati alternativu.
Ista priča je i u špicu, opet će Rikarda da voze na 4500 obrtaja cele sezone.
 

marinho94

Početnik
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
187
Reaction score
603
Локација
New York
Jedna od kljucnih stvari ovog prelaznog roka je da svaki igrac koji je dosao je fizicki spreman i ima kontinuitet igara. 80% igraca koje je Stanoje doveo su bili bez 5+ utakmica u zadnjih godinu dana njihove karijere. To znaci da u svakom smislu te reci svi igraci koji su dosli za sada su sigurna 'pojacanja' u odnosu na ono sto smo imali. Mislim da cemo igrati formaciju od 4-3-3 koja ce da se transformise u igru od 3 pozadi tokom izgradjivanja akcije itd. Nacin na koji fudbal evoluira forsira svakog igraca da bude dobar na minimum 3-4 pozicije. 10-ka kao pozicija izumire i sve te 10-ke su se danas pretvorile u 8-ce koje moraju da igraju box-to-box gore dole (primer De Bruyne). Osim ocigledne inteligencije, elokvencije i moderne fudbalske filozofije naseg novog sefa, brine me nacin na koji cemo mi moci sve ovo da implementiramo i da to izgleda kako treba pred superligu i evropu za malo vise od mesec dana. Mislim da uz dolazak Ngoya i backup napadaca, moci cemo da budemo konkurentni u Evropi i da se borimo za titulu. Mislim da je ovo neka projekcija startnih 11 koju vidi Stolica.

Stevanovic
Filipovic - Vujacic - Markovic - Urosevic (Sehovic)
Fejsa
Andrade Natho
Ngoy Gomes Menig
 
Top