Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga šampiona 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Dominus et dues

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.389
Reaction score
168
Локација
"kod proganog forumaša"
Nemam pojma dal ovo ide ovde ili u Partizan i mediji,menjajte ako treba
Partizan ide na Zvezdinog dželata!

Crno-beli će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona gotovo sigurno igrati protiv kiparskog Apoela, koji je prošle godine eliminisao Crvenu zvezdu u pretkolu UEFA kupa

Mladen Krstajić Biće teže nego protiv velških amatera... Mladen Krstajić

Fudbaleri Partizana će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa pobednikom duela Strejmur (Farska Ostrva) - Apoel (Kipar), epilog je jučerašnjeg žrebanja u Nionu! Kiparski šampion je bio bolji u prvom meču (2:0), pa će šampion Srbije gotovo sigurno put Nikozije na crtu Apoelu.
Treće kolo kvalifikacija na programu je 28. i 29. jula, a revanš mečevi igraju se 4. ili 5. avgusta. Partizan će u prvoj utakmici gostovati, dok će revanš igrati pred svojom publikom u Beogradu.
Prvi utisak posle jučerašnjeg izvlačenja parova za treće kolo su da je srpski šampion mogao izvući i težeg, ali i lakšeg protivnika. Međutim, ako se želi do mesta u najjačem klupskom takmičenju, Ligi šampiona, najtrofejnija kiparska ekipa ne bi smela da predstavlja problem. Svestan je toga i trener crno-belih Slaviša Jokanović.
- Apoela se sećamo iz prošlogodišnjih mečeva s Crvenom zvezdom i činjenica je da je to komplikovan rival. Spremićemo se najozbiljnije i očekujem da ćemo se naći u četvrtom krugu. Cele prošle sezone smo se za ovo borili, za jake utakmice. To smatramo beneficijom. Bili smo na kiši na Ostrvu, a sad idemo na vrućinu - rekao je Jokanović.
Tomić: Imaćemo podršku u Nikoziji!
Sportski direktor crno-belih Ivan Tomić apeluje da se prvo završi posao sa Velšanima, pa onda da se razmišlja o narednom protivniku.
- Nećemo davati bombastične izjave po medijima. Kako god to zvučalo, sada nam je najvažniji revanš sa Rilom iz mnogo razloga - zbog samopouzdanja, kartona, povreda. Na kraju, siguran sam da ćemo spremni dočekati sledeći stepenik. Imamo cilj i od njega ne odustajemo. Siguran sam da ćemo u Nikoziji imati podršku naših navijača, jer gde god da smo igrali navijači su bili uz nas - rekao je Tomić.

Ukoliko dakle dođe do duela Apoel - Partizan, a šanse da se to ne desi su u domenu naučne fantastike (Partizan doneo 4:0 iz Velsa, Apoel 2:0 sa Farskih Ostrva), šampion Srbije će imati šansu da osveti svog večitog rivala, s obzirom na to da je kiparska ekipa prošle godine eliminisala Crvenu zvezdu u prvom kolu Kupa UEFA. Apoel je tada odlično iskoristio kolaps u kome se nalazio klub iz Ljutice Bogdana i u utakmici za nervni slom na „Marakani", posle 120 minuta i mnogobrojnih preokreta, izbacio crveno-bele i ostavio naš najveći stadion u suzama.
Činjenica da je prošlogodišnju šampionsku trku u Kipru Apoel uspeo da završi na prvom mestu, ispred Anartozisa koji je igrao u Ligi šampiona, upozorava da se žuto-plavi nikako ne smeju potceniti. Za razliku od Rila, o kome se veoma malo znalo i gotovo je bilo nemoguće proučiti ekipu jer je ipak reč o amaterima, Kiprani su daleko poznatiji, trenira ih naš stručnjak Milan Jovanović, a standardan prvotimac je bivši napadač crno-belih Nenad Mirosavljević.
U Partizanu najavljuju da će veoma oprezno prići ovom dvomeču i na vreme skenirati mogućnosti protivnika.
- Neće biti problema ni za njih ni za nas što se tiče prikupljanja informacija o protivniku. Neko od nas će sigurno ići na Kipar da ih vidi na delu - kaže Jokanović.
Kapiten Partizana Nenad Đorđević svestan je da je kiparski fudbal u ekspanziji i da sa Apoelom neće biti lako, ali naglašava da ući u Ligu šampiona nikada nije lak posao.


- Da smo pre deset godina izvukli predstavnika Kipra, mogao bih da kažem da će nam biti lako. Sada je situacija potpuno drugačija. Gledao sam ih protiv Crvene zvezde prošle sezone i videlo se da je reč o dobroj ekipi. Takođe, i Anortozis je prošle sezone igrao u Ligi šampiona i to govori koliko se na Kipru ulaže u fudbal i koliko su napredovali, ali i naš cilj je poznat. Niko nam ni pre šest godina nije poklonio Ligu šampiona i tada smo morali dobro da se potrudimo - rekao je defanzivac crno-belih.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - PAROVI TREĆEG KOLA
- STAZA PRVAKA
1. Salcburg (Austrija) ili Bohemijans (Republika Irska) - Pjunik (Jermenija) ili Dinamo (Hrvatska)
2. Zrinjski (BiH) ili Slovan Bratislava (Slovačka) - Olimpijakos (Grčka)
3. Cirih (Švajcarska) - WIT (Gruzija) ili Maribor (Slovenija)
4. STREJMUR (FARSKA OSTRVA) ILI APOEL (KIPAR) - RIL (VELS) ILI PARTIZAN (SRBIJA)
5. Inter Turku (Finska) ili Šerif (Moldavija) - Slavija Prag (Češka)
6. Hafnarfjordur (Island) ili Aktobe (Kazahstan) - Makabi Haifa (Izrael) ili Glentoran (Severna Irska)
7. Ekranas (Litvanija) ili Baku (Azerbejdžan) - Levski (Bugarska) ili Sant Žulija (Andora)
8. Ventspils (Letonija) ili Didelanž (Luksemburg) - Đorče Petrov (Makedonija) ili BATE Borisov (Belorusija)
9. Visla (Poljska) ili Levadija (Estonija) - Debrecin (Mađarska) ili Kalmar (Švedska)
10. Kopenhagen (Danska) ili Mogren (Crna Gora) - Tirana (Albanija) ili Stabek (Norveška)
* Pobednici deset dvomeča iz Staze prvaka oformiće pet parova poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Žreb je na programu 7. avgusta.
PAROVI TREĆEG KOLA
- STAZA PRATILACA
1. Sparta Prag (Češka) - Panatinaikos (Grčka)
2. Šahtjor (Ukrajina) - Temišvar (Rumunija)
3. Sporting (Portugal) - Tvente (Holandija)
4. Seltik (Škotska) - Dinamo Moskva (Rusija)
5. Anderleht (Belgija) - Sivaspor (Turska)
* Pobednike pet dvomeča iz Staze pratilaca, u poslednjem kolu kvalifikacija, kao nosioci očekuju Arsenal, Atletiko Madrid, Fiorentina, Lion i Štutgart.


preuzeto sa pres online

Znaci ekipe iz podvucenog dela dolaze u obzir, fino , fino.
A sto se tice samo texta, koje je bre njima dao te diplome iz novinarstva,ako ih uopste imaju. Ovo je za popizdeti
 
Учлањен(а)
24.12.2006
Порука
252
Reaction score
0
Локација
GROBARI-WORMS
Što se tiče te famozne kiparske lige ne znam kakva je ali sam ubeđen da nije bolja od naše! Jedino je tačno da su kiparske ekipe dosta napredovali kao poput Famaguste ili i baš taj "jaki" APOEL!

Samo taj APOEL je prošle sezone jedva zvezdu izbacijo, a sada Mirosavljević kenja po medijama da imaju veliku šansu, pa ljudi čekajte to je taj isti Mirosavljević koji nije uspeo u Partizanu, ma njegov gol protiv cigana u dresu APOEL-a je jedini koji je, barem meni, ostao u sećanju, a za Partizan neki njegov gol se i ne sećam.

Ali ako gledamo žreb mogli smo i težeg rivala dobiti i što se mene tiče APOEL i nije baš toliki težak rivala. Dosta smo jači tim. Prolazimo sigurno dalje!! :napred Partizan

pozzz
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Preko Kipra do zvezda

V. Tomković, 18.07.2009 20:22:04 Ocena: -.-- (Glasova: 0)
Komentara: 0
sp-partizan.jpg
Adem Ljajić i Nenad Đorđević

KIPAR više nije mesto za prijatan turistički i istovremeno fudbalski izlet, pogotovo nije posle odličnih igara Anortozisa jesenas u Ligi šampiona. Ali, fudbaleri Partizana veruju da se „mušema“ neće ponovo ljuljati na tom ostrvu, već će je, preko Nikozije, preneti u Beograd.
Uz sve poštovanje Apoela, rivalu u trećem kolu kvalifikacija za mesto u eliti, kapiten srpskog prvaka Nenad Đorđević je ubeđen u srećan kraj dvomeča sa Kipranima (28/29. jul u Nikoziji i 4/5. avgust u Beogradu).
- Da se ovo dešava 10-15 godina unazad, onda bismo opuštenije dočekivali Apoel. Sve ove godine Kiprani mnogo novca ulažu u fudbal, dovode dobre igrače, napredovali su i kao nacija u ovom sportu - barata Đorđević dobrim informacijama. - Dakle, mogli smo u žrebu i bolje da prođemo, ali ni one godine kada smo ušli u Ligu šampiona, ma nikada nam ništa nije „palo s neba“, pa neće ni ovog puta. Mi smo, međutim, zacrtali naš cilj na početku
priprema, da se plasiramo u elitu, a deo tog puta vodi nas preko Kipra.
Apoel pamti Beograd po dobrom. I ta sećanja nisu odavno. Prošle jeseni je eliminisao Crvenu zvezdu sa dva nerešena rezultata (2:2, 3:3). Trijumf je doneo Nenad Mirosavljević, bivši napadač Partizana, koji je i prošle nedelje, na gostovanju Strejmuru u prvom meču drugog kola kvalifikacija, bio strelac.
- Znam Nenada dobro, igrali smo zajedno šest meseci u crno-belom dresu. Gledao sam i taj dvomeč sa Zvezdom, ali ne znam koliko im se igrački kadar promenio. Video sam tada da su imali jako dobar tim, ekipu za respekt, a znam da su i posle ulagali dosta novca u pojačanja. Biće zanimljivo, publika će moći da uživa, a verujem u srećan kraj za nas.
Najviše razloga za optimizam Đorđeviću daje kvalitet Partizana. Crno-beli su još jači sada nego kada su pre mesec i po dana podigli šampionski pehar.
- Moramo da poštujemo svakog protivnika, ali još više da verujemo u sebe. Optimista sam protiv bilo koga da izađemo na teren, jer mislim da imamo odličnu ekipu, atmosferu, svi preduslovi za pobedu su tu - poručuje Nenad Đorđević.

ŠVEĐANI DELE PRAVDU
DRUGI meč Partizana i Rila, u utorak u Humskoj (20.45), vodiće sudijska četvorka iz Švedske. Glavni arbitar biće Markus Strembergson, a pomagaće mu Peter Martinson i Erik Bergsten, dok će između rezervnih klupa da bude Hakan Jonason. Zanimljivo, delegat je ponovo Italijan, ovog puta Serđo di Ćezare, kojem se, valjda, neće mešati crna i bela boja kao njegovom kolegi iz Torina pred prvu utakmicu.

NA RIL ZA 300 DINARA
POČELA je prodaja ulaznica za revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Partizana i Rila. Istina, karte se prodaju za sada preko interneta, a od utorka će biti i na stadionu crno-belih. Cene ulaznica su 300 dinara za južnu tribinu, 600 za istočnu ili zapadnu, a 1.000 za mesto u loži.

Novosti
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Ko radi, ne boji se gladi... 19.07.2009. - 01:33
528.jpg
Fudbaleri Partizana su po povratku sa Ostrva (u sredu, u ranim jutarnjim časovima) imali slobodan dan, u četvrtak su odradili jedan (popodnevni) trening, da bi juče (petak) i danas (subota) radili po dva puta dnevno. Boravili smo u „Zemunelu” na današnjem subotnjem popodnevnom treningu i evo kratke retrospektive onoga što smo tamo zabeležili:

Treninge redovno odrađuju 23 igrača Partizana (20 fudbalera i 3 golmana). Iz kadra licenciranih igrača (njih ukupno 24) nedostaje samo jedan igrač. Reč je o Ademu Ljajiću koji je sa omladinskom reprezentacijom Srbije koja uskoro (21.07. i to utakmicom protiv odgovarajuće selekcije Francuske) startuje na prvenstvu Evrope u Ukrajini za igrače ispod 19 godina. Naš Adem Ljajić će dakle istoga dana nastupati za omladinsku reprezentaciju Srbije kad će i fudbaleri Partizana, u našem fudbalskom Hramu, igrati revanš meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv velškog šampiona Rila. Kad je reč o terminu povratku Adema u naše redove, treba znati da se to nikako ne može desiti pre 27.07, s obzirom da toga dana naša omladinska reprezentacija igra svoj poslednji meč u grupi protiv Turske (pre toga igra 24.07. protiv selekcije Španije). Ukoliko srpski omladinci izbore plasman u polufinale, onda će se Ljajićev povratak još više prolongirati – polufinale u Ukrajini je zakazano za 30.07, a finale je na programu u nedelju, 02.08.

528_0.jpg

Današnji popodnevni trening je veoma “legao” prvotimcima Partizana - ne samo zbog toga što je ovaj trening bio “fudbalski” (za razliku od prepodnevnog na kojem je rađeno na vežbama snage i jačanja brzinske izdržljivosti), već i zato što je neposredno pred početak popodnevnog treninga došlo do naglog zahlađenja. Temperatura je u kasnijim popodnevnim časovima pala u Beogradu sigurno za 10-ak stepeni Celzijusovih u odnosu na užasno visoku prepodnevnu temperaturu, a krenuo je i da duva jedan veoma osvežavajući vetar (koji je sa druge strane ipak malo remetio rad sa loptom).

Crno-beli su danas popodne, nakon uvodnog zagrevanja, odrađivali tehničko-taktičke finese na jednoj polovini terena, da bi zatim između sebe odigrali “utakmicu” na celom terenu.“Beli” su bili oni fudbaleri koji su započeli utakmicu u velškom Rilu, a “žuti” (sa markerima) su bili preostalih 10 fudbalera čiji gol je čuvao golman Radosavljević. Dok se ova “utakmica” igrala, golman Darko Božović je imao odvojeni trening sa trenerom golmana Pandurovićem. U poluvremenu ove “utakmice” su pojedini igrači navukli, odnosno svukli žute markere (prešli su iz jedne u drugu ekipu), ali nećemo na ovom mestu da imenujemo te fudbalere, iz prostog razloga što je očigledno da je sa ovim “manevrima” stručni štab Partizana isprobavao razne taktičke varijante – ne samo za revanš protiv Rila, već i za ono što Partizanu sledi nakon te utakmice. Naš je moto “špijuni su svuda oko nas” jer opreza nikad nije dosta, pogotovo ne u ovako “osetljivoj” fazi u kojoj se nalazimo, tj. u danima kad su direktno ispred nas, u narednih mesec dana, utakmice koje mogu odrediti čitav tok Partizanove sezone 2009/10.

528_1.jpg

Utakmica u utorak protiv Rila se u taboru crno-belih doživljava veoma ozbiljno, bez obzira na to što je Partizan još u Velsu praktično rešio sve dileme oko prolaska u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Namera igrača je da i u revanšu dokažu svoju igračku nadmoć nad šampionom Velsa, da slave još jednu ubedljivu pobedu, da donesu nove bodove srpskom fudbalu (kao naravno i našem klubu) na rang-listama UEFA i što je u ovom momentu najbitnije - da utakmicu u utorak iskoriste kao jednu dobru dodatnu pripremu (i pre svega kao šansu za dodatno uigravanje!) za ono što sledi, a to su (najverovatnije) dueli protiv šampiona Kipra, ekipe APOEL-a iz Nikozije. Treba na ovom mestu reći da se Partizan još uvek nalazi u pripremnom periodu jer je struka u klubu to tako odredila još 15. juna kad su počele pripreme za sezonu 2009/10. Treninzi su zato i u ovom periodu tako izdefinisani (kao treninzi za vreme priprema) i intezivirani (vrlo čest rad dva puta dnevno, sa jakim intezitetom treninga), bez obzira što je prošlo već nekoliko dana nakon što je Partizan odigrao svoju prvu zvaničnu utakmicu u ovoj sezoni. Takav način razmišljanja stručnog štaba Partizana je eventualno nosio sa sobom određene rizike, ali...kažemo “nosio” a ne “nosi”, pošto su crno-beli u Velsu zabeležili sjajan rezultat i već tamo su obezbedili plasman u naredno kolo kvalifikacija. To znači da se procena stručnog štaba i ovaj put pokazala veoma dobrom, pa nam ostaje da verujemo da će za 4-5 dana (tu negde odmah nakon revanša protiv Velšana) Partizan „napustiti” pripremni period apsolutno fizički spreman za sve ono što ga potom očekuje do kraja ove kalendarske godine.

528_9.jpg

U svakom slučaju smo maksimalno iskoristili blagodeti žreba da “produžimo pripreme” (kad je sam kalendar već bio tako zgusnut) i na taj način smo u mnogo boljoj poziciji od nekih drugih naših klubova koji su već na startu sezone imali tu ogromnu muku da, za razliku od nas, “za rivale u Evropi već od starta imaju veoma ozbiljne, prave profesionalne ekipe sastavljene od prekaljenih pojedinaca”. Pišemo ovde inače samo figurativno u množini, s obzirom da iz redova Sevojna zaista nismo čuli ili pročitali ovakve “bisere” po medijima...

Nakon današnjeg popodnevnog treninga smo malo proćaskali sa nekolicinom naših fudbalera i svaki od njih je pomenuo da bi voleo da u utorak protiv Rila tribine našeg stadiona budu solidno popunjene. Niko ne očekuje prepun stadion, ali...jedna pristojna poseta navijača u utorak bi bila zaista prava stvar i jedan lep način da navijači crno-belih pozdrave svoje ljubimce, da ih svojim prisustvom i podrškom nagrade za ono što su igrači pružili u Velsu, kao i da dođe do “uigravanja” igrača i navijača za ono što nam sledi nakon utakmice protiv Velšana.

Opsirnije na www.partizan.rs
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Ne smeta nam vrućina

Mladen Krstajić, fudbaler Partizana, kaže da vremenski uslovi na Kipru neće ići u prilog ekipi Apoela

Thumb_2006KrstajicMladen.jpg


Fudbaleri Partizana upoznati su sa snagom kiparskog Apolea, sa kojim će se sastati u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali Mladen Krstajić je jedini do sada imao prilike da nastupa protiv njih. Iskusni defanzivac crno-belih je prošle sezone u dresu nemačkog Šalkea eliminisao tim iz Nikozije, pa je samim tim najkompetentniji da priča o snazi Kiprana.
- U septembru prošle godine sa Šalkeom sam imao prilike da igram protiv Apoela, kad smo ih eliminisali iz Kupa UEFA. Na Kipru smo slavili 4:1, a u Nemačkoj je rezultat bio 1:1, ali daleko od toga da nam je bilo lako, bez obzira na to što je prva utakmica završena našom ubedljivom pobedom. U pitanju je iskusan tim u kojem ima mnogo kvalitetnih internacionalaca i u oba meča moramo da uđemo odgovorno i motivisano kako bismo ih savladali - kaže Krstajić.
Krajem jula, kad bi ekspedicija srpskog šampiona trebalo da krene put Nikozije, na Kipru vladaju tropske vrućine, ali defanzivac crno-belih ne misli da će to predstavljati problem.
- Normalno je da želiš da izbegneš velike vrućine, ali kako bude nama, tako će biti i njima. Ne treba zaboraviti da mi u Beogradu treniramo dva puta dnevno, i to na temperaturi od 30 do 35 stepeni, što znači da nećemo biti baš totalno nepripremljeni za klimatske uslove u Nikoziji. Smatram da nema potrebe unapred tražiti alibi, već Kiprane shvatiti kako treba, i uveren sam da rezultat neće izostati.
Iako je posle žreba u Nionu pažnja javnosti uglavnom fokusirana na meč protiv Kiprana, Krstajić upozorava da najpre treba sačekati da se završi utakmica protiv velškog Rila, koja je na programu u utorka na stadionu Partizana.
- Sledeća utakmica je revanš meč protiv Rila i treba da razmišljamo samo o tome. U Velsu smo pobedili 4:0 i napravili dobar rezultat, sad treba da ga potvrdimo u Beogradu, pred našim navijačima, koji će nam sigurno pružiti veliku podršku. Mi ćemo se, s druge strane, truditi da im se odužimo na najbolji mogući način - kaže Krstajić.
Spreman za slobodnjake
Mrežu Velšana na susretu u Rilu načeo je upravo Mladen Krstajić golom iz slobodnog udarca, nagovestivši da je njegovim dolaskom Partizan dobio na kvalitetu i po tom pitanju.
- Trener Slaviša Jokanović mi je ukazao poverenje da šutiram slobodan udarac iz pozicije koja je karakteristična za levonogog fudbalara i ja sam je iskoristio. U Partizanu ima mnogo fudbalera koji sjajno izvode slobodnjake, ali su oni uglavnom dešnjaci, pa se meni otvorila pozicija za šut. U Šalkeu nisam mogao da dođem na red, ovde jesam i drago mi je što sam uspeo da postignem pogodak - kaže Krstajić.
Kurir
 

Тесла.Ки

Партизановац
Учлањен(а)
11.12.2007
Порука
1.631
Reaction score
64
Локација
Novi Sad
ако се сећам добро дао је гол Ливорну у УЕФА купу.
Добро се сећаш...:buhaha

Што се тиче Апоела, добили смо шта смо тражили...
Јачи је од Рила, али у тој мери да не сме да нам прави проблем...и верујем да неће...
До прве утакмице са њима има још 2 недеље, а форма нашег тима је већ сад у успону...:respect
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
19. jul 2009. | Izvor: B92, Sportski žurnal Kleo: "Mogu još bolje"

Posle nekoliko golova u pripremnim utakmicama, Brazilac Kleo prvi put je bio strelac na zvaničnoj utakmici za Partizan protiv Rila.

23-godišnji napadač kaže da još uvek nije zadovoljan formom i da može bolje. „Još nisam sto odsto spreman. Mnogo je bolje nego na početku priprema, bez problema mogu da izdržim ceo meč, međutim, osećam da tek ulazim u formu“, rekao je Kleo.
Partizan je savladao velški Ril rezultatom 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i nalazi se na korak od naredne runde gde ih najverovatnije očekuje kiparski Apoel. Brazilac je priključio šampionu Srbiju u letnjem prelaznom roku i već postao jedan od ljubimaca navijača.

„Postigao sam gol i pomogao timu da pobedi, srećan sam zbog toga, ali mogu još bolje. Raduje me što ljudi vide da se trudim i da stvari idu u pravom smeru. Najvažnije je da smo sezonu počeli pobedom, jednom nogom smo u narednoj rundi kvalifikacija“, izjavio je Kleo.
Fudbaleri Partizana su po povratku iz Velsa imali slobodan dan, a potom su nastavili sa treninzima u četvrtak pre podne. Trener Slaviša Jokanović ne može da računa samo na Adema Ljajića koji se sa omladinskom reprezentacijom Srbije nalazi na Evropskom prvenstvu u Ukrajini. Mladi fudbaler neće moći da se priključi „crno-belima“ pre 27. jula.

Odsustvo Ljajića iskoristio je Brana Ilić koji je prekomandovan sa pozicije napadača u vezni red.

„Konkurencija je sjajna stvar, omogućava ti da pružiš maksimum, da nje nema ne bismo znali koliko možemo. Zato mi ne smeta Ljajić, za svako mesto u Partizanu konkurišu bar po dvojica kvalitetnih igrača i to me raduje“, rekao je Ilić.

Revanš utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona Partizan – Ril igra se u utorak od 20.45 na stadionu u Humskoj, a karte su u prodaji od subote.
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
UFFFF,bilo je cemerno tesko bez mog voljenog foruma:D.Nisam stigao da iskomentarisem RIL i sve oko toga,pa evo da kažem kojuo Apoelu.Mislim da necemo imati problema da prođemo,uz potrebnu dozu opreza,ipak imamo iskusniju(u Evropi) i sigurno kvalitetniju ekipu od Kiprana koji doduse jesu napaljeni i zajbani na svom terenu,ali to sto su izacili presmjesnu mahalu lane ,ne znaci da sad treba nesto od njih strecati.Treba im jos tamo pokazati ko je ko,a ovde samo zavrsiti posao,kao protiv Temišvara.
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Svaki bod od suvog zlata!

V. TOMKOVIĆ, 19.07.2009 19:53:11 Ocena: 4.00 (Glasova: 1)
Komentara: 0
sp-dijara.jpg
Lamin Dijara

POBEDA u revanšu protiv Rila je imperativ! Ali, ne zato što Partizanu „visi“ prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, jer je 4:0 iz Velsa sasvim dovoljno za mirnih 90 minuta igre u Humskoj 1, već za crno-belo bolje sutra. Naime, svaki meč, svaki bod, imaće za „parni valjak“ ove sezone u Evropi specifičnu težinu, jer će igrati i za poene na klupskoj UEFA rang-listi, na kojoj je potonuo na 116. mesto, a tako nisko odavno nije bio. Zato da li je sa druge strane prvak Evrope ili amaterski sastav iz Velsa, našem prvaku nije važno, jer kolekciju pobeda pravi za svoj račun.
Šta se desilo? Partizan je ostao bez 12,402 boda, koja je osvojio u sezoni 2004/05, što je njegov rekordan bilans u Evropi otkako se ova lista pravi. I sada će imati delikatan zadatak da se makar približi tom skoru, da bi i u narednim sezonama ponovo bio na listi nosilaca prilikom žreba u kvalifikacijama. Poređenja radi, sa 12,325 bodova, koliko ima u ovom
momentu, srpski prvak sigurno ne bi bio povlašćen u četvrtoj rundi eliminacija, dok je sa pomenutom zalihom od pre pet sezona, koja mu je u julu iscurela, ipak stekao tu privilegiju da na poslednjoj prepreci pred plasman u Ligu šampiona nosi zvanje favorita.
I na ovoj rang-listi klubova se i te kako oseća krah koji je klub iz Humske 1 doživeo pre dva leta, kada je i pored obe ubedljive pobede nad Zrinjskim administrativnim putem izbačen iz Evrope. Imao je Partizan tada jako dobar tim i sigurno bi osvojio više od 0.525 bodova, koliko mu je na kraju saldo za sezonu 2007/08, koja je trajala za crno-bele, zbog nefudbalskih stvari, nikad kraće.
Dakle, pred Partizanom je izazov da proba da dostigne bar jednu od dve lestvice koje su visoko podigla dvojica njegovih bivših trenera, Lotar Mateus i Vladimir Vermezović. Nemac je jedini uspeo da neku srpsku ekipu uvede u Ligu šampiona 2003. godine i punih šest godina se čeka repriza tog sna. Ali, Vermezović je otišao, na drugačiji način, korak dalje, jer je odveo Partizan u evropsko proleće posle 15 godina, a taj tim je zaradio više nego duplo bodova od generacije kojom je dirigovao Mateus! Tada su crno-beli skočili na 76. mesto klupske liste, što im je bio najbolji plasman ikada.
Dakle, kada bi bilo koji od pomenuta dva rezultata Partizan uspeo da ponovi, bila bi to fantastična evropska sezona, za pamćenje, ali i za bolje sutra. A pobeda u utorak i u drugoj utakmici sa Rilom je prvi korak na tom putu, koji će potom srpskog šampiona odvesti do Kipra, a nadamo se i dalje...

STRAZBUR ZA SIKIMIĆA
NEĆE u Klermon, ali bi lako mogao u Strazbur. Milovan Sikimić je na dobrom putu da se ipak vrati u Francusku, odakle je pre dva leta došao u Partizan. Iskusni štoper, na kojeg crno-beli ne računaju, na meti je Strazbura, koji pravi ekipu da se ove sezone definitivno vrati u Prvu ligu. U maju mu je to izmaklo za jedan bod u poslednjem kolu.

Novosti
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Vidm da ni ovaj novinar novosti ne kapira da se samo plasman u narednu rundu nagradjuje bodovima nebitno pobedis ili remiziras bitno je da prodjes dalje, tako da sam polasman u CL donosi 5 bodova.
 

pepsi

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
104
Reaction score
44
Plasman u CL donosi 4 bodova (ne 5)
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
I Ne samo za bodove nego i za ukupan evropski skor jer smo rezultatima u poslednje tri sezone u Ligi UEFA pokvarili nas bilans,pa smo u novu sezonu usli sa negativnim skorom,sto Partizanu ne sme da se desava ni pod razno!Skup nas je kostao smrdljivi zrinjski,ne mogu da vjerujem da smo se sjebali na nekom anonoimnom hrvatskom klupcicu i sjebali sami sebe,bez obzira sto znamo sta se sve desavalo ,svi moramo biti svjesni sta radimo Partizanu nekim svojim bubicama,zbog toga bi moglo da nam bude čupavo narednih sezona u Evropi,moramo ove godine da uzmemo bar nekih 5,6 bodova,ako mislimo da imamo status nosica sledeće sezone,mislim da je to realno,sve ćemo morati sami jer su ostali klubovi krs i od mahale,Vojvodine i valjatora nece biti neke pomoći ,po svoj prilici
 

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
U svakom slučaju smo maksimalno iskoristili blagodeti žreba da “produžimo pripreme” (kad je sam kalendar već bio tako zgusnut) i na taj način smo u mnogo boljoj poziciji od nekih drugih naših klubova koji su već na startu sezone imali tu ogromnu muku da, za razliku od nas, “za rivale u Evropi već od starta imaju veoma ozbiljne, prave profesionalne ekipe sastavljene od prekaljenih pojedinaca”. Pišemo ovde inače samo figurativno u množini, s obzirom da iz redova Sevojna zaista nismo čuli ili pročitali ovakve “bisere” po medijima...

Sto mi je milo sto smo ciganjerima na ovako lep nacin servirali njihove fekalije...:pickaciganska
A i neki interenet sajtovi su to preneli pa oni mogu to lepo da procitaju...
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Велшани тренинг за Кипране


И поред победе с 4:0 у првом мечу, озбиљна припрема за сутрашњи реванш с Рилом. – Дубинско „снимање” наредног ривала у квалификацијама за Лигу шампиона – Апоела
Almami-Moreira,-Partizan,-fudbal-foto-ZZI-JOVANOVICH.jpg
Креатор најлепших Партизанових акција: Мореира у букету играча Севојна Фото Живан Јовановић

Корак по корак, миц по миц, тако размишља и тако се припрема Партизан у тек започетој сезони у којој му је први циљ пласман у Лигу шампиона. У фудбалском табору „црно-белих” већ увелико праве планове за предстојеће мечеве, прво са велшким Рилом а потом са кипарским Апоелом. Човек, по Полу Дилу, познатом енглеском психологу, нема стварног задовољства изван сталног напора, а пред српским шампионом је период великог напора. Судећи по амбицијама – и великог задовољства.
Спортски директор Иван Томић и ново руководство „црно-белих” су брзо поставили клуб из Хумске на чврсте ноге, па у једном мирнијем тону и опуштенијој атмосфери него оној која је владала пре извесног времена, фудбалери су се усредсредили на своје задатке па самим тим и успех није изостао. За две године Партизан је освојио четири трофеја на домаћој сцени доказавши супериорност у односу на своје највеће ривале, па се чини да му најљући противник с друге стране Топчидерског брда ни ове године неће моћи ништа, без обзира на оптимизам који је захватио табор Звезде, после победе у Велењу. Звездин нови председник и њен некадашњи фудбалер Владан Лукић се „затрчао” када је рекао да је Партизан лако победио аматере из Велса, јер вероватно и сам зна да Рудар по свим фудбалским стандардима није нешто посебно у односу на Рил. Таквом својом изјавом је још уочи старта трке створио „затегнуту” атмосферу… У Партизану, ипак, такву изјаву нико није озбиљно „размотрио”, јер у овом моменту имају много важнија посла.
Велшани данас стижу у Београд, без икакве наде да после пораза на свом терену (4:0) могу да ураде нешто више и домогну трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Партизанов приступ ће и сутра бити исти онакав као пре неколико дана у Рилу.
У Хумској, ипак, хтели не хтели, много више размишљају о знатно озбиљнијем тиму Апоелу, ривалу у трећем колу квалификација. Томић и тренер Јокановић су већ скупили низ важних информација готово са свих страна. Партизану ће од помоћи бити и његов бивши фудбалер Еднилсон, који је пре тачно годину дана из Хумске појачао редове Аека из Ларнаке, али и велики број фудбалских стручњака који тренутно раде или су радили на Кипру. Очекује се да ће неко од Јокановићевих сарадника, ту се пре свега мисли на Горана Стевановића, отићи на Кипар да би на делу гледао фудбалере Апоела. Уосталом, како још давно рече Хераклит – очи су поузданији сведоци од ушију.

Млади фудбалер Иван Обрадовић ће остати у Партизану бар до зиме а до тада ће се за услуге овог сјајног фудбалера борити Ајакс, Вердер, Тотенхем, Лион, Атлетико из Мадрида, Јувентус и Наполи.
Драган Тодоровић
-----------------------------------------------------------
Улазнице 300 и 600 динара
Реванш другог кола квалификација за Лигу шампиона судиће Швеђани. Главни судија биће Маркус Стренбергсон а помагаће му Петер Мартинсон и Ерик Бергстен. Утакмица је сутра у 20.45 часова а у управи клуба су одлучили да цене карате буду 300 динара за јужну, 600 за источну и западну трибину док је за ложе потребно издвојити 1.000 динара. Капије на северној трибини биће затворене.


www.politika.rs
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Ово се зове озбиљан рад и приступ, свака част.
 

Firestarter

Grobarčina
Учлањен(а)
28.05.2008
Порука
1.676
Reaction score
72
Ne mogu da dođem sebi da sam ovo crveno procitao u jednim domaćim novinama.Jednostavno:shock:.Ipak,prilicno ohrabrujuce s obzirom na stanje u medijima.Ganferska džukela Lukić je dobila po nosu i to bez da se nesto ljudi iz Partizana nesto cimaju oko toga.Znači:clap
 

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
Da se nadovezem na prethodne postove...i ja sam bas prijatno iznenadjen ovim tekstom uopste, a narocito ovim istaknutim delom teksta!
Bravo za novinara, a i jos lepse je kad usta ciganima ne zatvaramo samo mi nego i novinari, i to jednog istaknutog lista kakav je Politika!
 

Тесла.Ки

Партизановац
Учлањен(а)
11.12.2007
Порука
1.631
Reaction score
64
Локација
Novi Sad
Нема ко није пријатно изненађен... Ипак се овако нешто не чита сваки дан у нашим новинама... Мора да је зато било нестабилно време ових дана... Хехе...
Само озбиљан приступ, и неће бити проблема...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top