Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2014/15

Статус
Затворена за писање одговора.

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Cim sam video u prvoj postavi Zivkovica i Pantica shvatio sam da nas ceka fijasko...
Uz Napredak, ovaj mec je cist Nikolicev fijasko. Mislim, nije da smo izasli sa 4-5-1 da bi ih pobedili ili izvukli remi, al garantujem da nas ne bi ovako otresli...

Не знам на чему се таква гаранција може заснивати. Пети играч у средини би могао бити неко од Саше Марковића, Џигија и Капитена, или са Грбићем на боку, а Пантићем у средини.
У првој солуцији је јасно да само Капитен има смисла, али онда следи питање колико би по оном терену и временским условима могао уопште да издржи, а у другој би то био само још један дан више док чекамо да Пантић експлодира.
Иначе варијанта са једним нападачем је у ствари варијанта без нападача, јер нити Шкулетић, нити Данко могу одиграти било шта сами, са нашом средином која не уме да прави игру и са одбраном противника која има пристојан квалитет.
Тај наш нападач би био моментално "ухапшен" и не би ни гласа од себе пустио од почетка до краја меча.
Идеја која подразумева да би та ојачана средина била у могућности да стиже у зону шута и да издејствује прекиде из којих би могли да будемо опасни је у ствари шта би било кад би било. Да би то било могуће нужно је да у тој средини постоји(е) играч(и) који прави(е) игру и доводе нашу лопту до тих зона где противник мора да интервенише фаулом или корнером, па да тако створимо могућу опасност.
Ми међутим немамо организатора игре и зато Стојанче лепо констатује како се наш пад поклапа са повредом Брашанца, који није неки велики уметник, али му је та позиција професија.
Без њега ми имамо само могућност да правимо какав бег по крилу (ако нам дозволе) и шаљемо у петерац, што је поприлично висока наука и да Данко и Шкулетић развлаче противничке бекове и носе их на леђима примајући дубинске лопте и тако стварају повољне позиције и то ако им је дан и ако им буде дозвољено. Јуче није било ни једног од тога.
Проблем наше средине у ствари наглашава проблем наше одбране. Када препустимо противнику тај простор, а препуштали смо и много слабијима него што је овај од синоћ, тада они лако, брзо и у довољном броју стигну до казненог простора где их чекају наши бекови са свим својим врлинама и ту је онда само на противнику да одлучи са колико ће да нас почасти.
Пет играча у средини чини нас номинално способнијим, али практично се ту ништа не мења, када је преко пута овако доминантна екипа која и зна са лоптом и расположена је и пуца од снаге.
Колико би добили са тим играчем више толико би и изгубили јер у нападу не би ни постојали, па би и њихови дефанзивци могли више и комотније да се придодају напред.
Само пуно трчања и пресинга може да колико толико поправи ствари, али ни то није неки адут када је противник технички јак и када се и сам доста креће.
Ето доброг примера за моју тврдњу у мечу са Грцима или чак и у чињеници да је и Младост била у стању да нам отме средину и сатера нас Лукачу у крило. У том мечу смо лако могли да примимо и три гола, а неподношљива су нам ова четири од готово евролигашке екипе.
Да не испадне сада да сам се дао у неку критику, баш напротив, имајући ово на уму не замерам скоро ништа и не стидим се примљених голова, већ се стидим тога што и тај Билић зна где је синоћ био и са ким је играо, а они чија је то дужност и обавеза нити знају нити хају.
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
Ja bih izveo sastav kao protiv Totenhema, samo bih u spicu umesto Danka stavio Skuletu, a u vezi umesto Pantica bih stavio Danka, jer ionako veci deo utakmice provede kreirajuci iz sredine, a korisnije je mnogo u defanzivi od Pantica. Mislim da bi taj sastav bio mnogo tvrdji orah. No, kazem, i tada bi nas samo luda sreca spasila poraza, ili neka Drinciceva bomba.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Da Bilić nije rekao svojima da stanu, dali bi nam 10 komada!

Ako će Partizan ovakav da bude i u budućnosti, želim da više nikad ne uđemo u evropsko takmičenje.

Menjaju se igrači i treneri, uprava ostaje, a Partizan je i dalje tim koji u Evropi dok drugi timovi jure bodove i pobede, mi jurimo da damo GOL, bar JEDAN.
Serem se u takvo učešće. 3 utakmice, 2 kod kuće, jedna gostovanje u grčkom selu, golova NULA!
 

H.U.D.

Grobarčina
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
1.800
Reaction score
2.572
Локација
CyberSpace
Ja bih izveo sastav kao protiv Totenhema, samo bih u spicu umesto Danka stavio Skuletu, a u vezi umesto Pantica bih stavio Danka, jer ionako veci deo utakmice provede kreirajuci iz sredine, a korisnije je mnogo u defanzivi od Pantica. Mislim da bi taj sastav bio mnogo tvrdji orah. No, kazem, i tada bi nas samo luda sreca spasila poraza, ili neka Drinciceva bomba.

čekaj, hoćeš da kažeš da Danko nije bio u veznom redu na ovoj utakmici, kao polušpic?!
pogledaj snimak pa vidi kuda se kretao i gde je primao loptu..
i RTS je na grafici pre meča nacrtao postavku da je on iza Škulete, a ne pored..
ništa neka postavka ne bi izmenila u poretku stvari, možda neki individualni performans tu i tamo da je bio bolji pa bi rezultat bio neznatno drugačiji, ali to bi bilo to..
što reče WebGazda, poneki bod ili čak i gol u ovoj grupi su premija sa ovim timom u ovakvom klubu, i to je realnost.. bolna, ali realnost

s druge strane, nije "pomoglo" ni to što je stoka žabarska priznala gol iz čistog offside-a, ili što nije svirala penal nad Škuletićem nego kontra-faul, ali eto.. :pickaciganska
nadajmo se da će i nama takva "sreća" do kraja jednom dopasti, pa da ga umuljamo nekom iz takve prilike.. :pop
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.435
Reaction score
11.916
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
@ PROFESOR

Ja sam najveći zagovornik promene formacije da bi Partizan, uprkos imploziji odgovornosti, te sledstveno, eksploziji kriminala u vodećim strukturama kluba, imao kakvu-takvu priliku da zaliči na ekipu koja mnogima u Evropi može da predstavlja dostojnog takmaca, a po srpskim njivama protivnike natera da na teren izađu samo iz razloga što je obavezno.

Prosto, naš igrački kadar to nameće. Ne možeš svakog osnovca učiti kvantnoj mehanici. Samo izrazito nadarene, a mi ih nemamo.

Moramo da počnemo da igramo ono što nam najviše paše. Petorica igrača u veznom redu mogu da liče na zid, ali podjednako lako i na plesni ansambl. Što pre Nikolić to shvati i krene sa uigravanjem ekipe, to smo bliži moćnijem, pre svega konkretnijem Partizanu.

Pa kad mu na zimu rasprodaju pola tima - sve iznova, guraj kamen. Ali to je za neku drugu temu.

:ziveli
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Ja ne mogu da verujem da ima ljudi koji veruju da ima razlike da li Danko igra pored ili iza Skulete, a da li igraju Grbic ili Zivkovic i Pantic ili Ilic.

Prava razlika bi bila ovako nekako, cenim da bi Stanoje ovako nesto izveo

Lukac, Ilic-Volkov-Cirkovic-Stankovic, Drincic-Markovic-Kapiten-Lazovic-Zivkovic, Skuletic, da verovatno ne bi primili 4 komada

A ovi sto kazu da je bolje da ne igramo i to mi nesto poznato, ne igraju vec dugo to ih i boli

Da, takodje se divim onima koji misle da cemo promenom formacije zaliciti na tim
 

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.435
Reaction score
11.916
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
@ Partizan Style

Ako se igra u formaciji koja najviše odgovara postojećem igračkom kadru, kad-tad će ekipa zaličiti na ozbiljan tim. Ako se forsira formacija koju niko u ekipi ne može da iznese, nema načina da igra ima smisao i rezultat.

Ti se prvi diviš APOEL-u, BATE Borisovu isl. koji su napravili iskorak u Evropi. Igrački gledano, razlog njihovih uspeha je samospoznaja. Nema kod njih kockanja sa načinom igre.
 

Partizan Style

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
2.183
Reaction score
126
Локација
everywhere
Da i otud 8 pobeda u nizu sa nikad osakacenijim timom i prosekom od skoro 3 gola po mecu

Pomesao si nesto, ne cenim bunker ekipe, osim Murinja, on to radi sa stilom :D, ja sam za totalni fudbal, jednostavno je, jaci te guze, ti guzis slabije, nema kockanja sa nacinom igre, sve drugo je kratkorocno, uostalom kao i taj Apoel a pokazace se i Bate.

Mi nismo na nivou da igramo sa Besiktasem i nema tu price, tu formacija ne pomaze

Da ne bude zabune, razumem ja sta vi potencirate, sve to stoji, moglo se i tako igrati, ali mislim da se malo preteruje u kritikama, nismo mi tako losi bili, mozda je to i drugacije moglo biti da nismo primili onakav prvi gol, da je Andrija iskoristio onu sansu pa da opet iz greske nismo primili gol u 45, ako jedna Roma moze da primi 7 komada zasto jedan Partizan ne bi mogao 4
 
Последња измена:

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Формално, тачно је да боли пораз кући од 0-4, било од кога да је. Остаће записано као најтежи европски пораз код куће. Без намере да шминкам реалност, већ смо сви утврдили да су корени Партизанове неконкурентности у фотељама у Хумској 1 а не на клупи или терену.

Оно што хоћу да кажем је лични утисак - губило се у домаћим такмичењима у Београду истим или тежим резултатима. Памте генерације навијача и 1-5 против Војводине, 0-4 и 1-6 од Хајдука, 0-3 од Напретка.

Синоћњи пораз није трагично доживљен од публике и то је битно. То је најбољи показатељ да екипа и тренер имају подршку. На причи о синоћњем поразу и певању с трибина подизаће се неке нове генерације навијача, као што су многи од нас расли уз мит створен на југу који пева на 0-6 против Хајдука и слави почасни гол као победу.

Кад смо код тежине пораза - милион пута је већа срамота оних 2-5 од Петах Тикве (зна се како). Или оних 0-1 од АЕЛ-а, најимпотентнијих 90 минута које сам икада видео од Партизана, без крви, воље, жеље и шута у гол са играчем више. Бројке умеју да варају.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Svi nešto pričate "realno" ovo realno ono, a realan rezultat posle prvog poluvremena je trebao da bude 0:0, jer prvi gol je skrivio Lukač, koja neverovatna greška, a drugi je bio iz ofsajda. Nešto većih šansi osim ovih oni i nisu imali.

Šta bi bilo kad bi bilo, OK, ali verujem da je ostalo 0:0 ne bi onda primili ni ona dva na početku drugog poluvremena.

Jeste, jači su i zasluženo su pobedili, ali ko zna kako bi sve ovo ispalo da smo imali bar malo sreće! Ovaj klub nema sreća i neće je imati sve dok nas vodi ono derventsko govno!
 

Nemanja_1975

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2012
Порука
3.130
Reaction score
184
Локација
NBGD
ПЕНАЛ: Полетарци за наду, Гробари и Билић за 10!

http://www.zurnal.rs/fudbal/partizan/8043/penal-poletarci-za-nadu-grobari-i-bilic-za-10

Толико дуго да је и Славен Билић, не застао, већ стао и посматрао их као да је ко зна какво чудо угледао. Његов аплауз навијачима Партизана и аплаудирање Гробара хрватском стручњаку и фудбалерима из Турске, други је битан кадар слике о српском вицешампиону и људима са трибина који не морају увек да буду и хулигани. Синоћ су засенили чак и фантастичну гостујућу екипу и били достојни аплауза сјајног човека и тренера – Славена Билића.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.188
Reaction score
2.828
Локација
Где год ОН да игра!!!
Jeste, jači su i zasluženo su pobedili, ali ko zna kako bi sve ovo ispalo da smo imali bar malo sreće! Ovaj klub nema sreća i neće je imati sve dok nas vodi ono derventsko govno!

Ova ti je bila baš onako Njegoševa! Pa naravno da ne zaslužujemo sreću s obzirom kakva nas djubrad vode!

PS: Jedino rešenje izgleda je govnjiva motka! Al' sačekajmo prvo decembar!
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Svi nešto pričate "realno" ovo realno ono, a realan rezultat posle prvog poluvremena je trebao da bude 0:0, jer prvi gol je skrivio Lukač, koja neverovatna greška, a drugi je bio iz ofsajda. Nešto većih šansi osim ovih oni i nisu imali.

Šta bi bilo kad bi bilo, OK, ali verujem da je ostalo 0:0 ne bi onda primili ni ona dva na početku drugog poluvremena.

Jeste, jači su i zasluženo su pobedili, ali ko zna kako bi sve ovo ispalo da smo imali bar malo sreće! Ovaj klub nema sreća i neće je imati sve dok nas vodi ono derventsko govno!
Gazda, realno je prvo poluvreme trebalo da bude 1-1, njihova stativa i velika šansa Živkovića. I naravno da bi sve bil otovoreno u drugom poluvremenu, čak šta više i da je ostalo 0-1 kao što je trebalo da bude da nije priznat neregularan gol, opet bi drugo poluvreme bilo otvoreno i siguran sam da nam ne bi lupili one dve šlage na početku drugog dela utakmice.

I analogija Crno-belog sa nekada velikim porazima na našem stadionu su sasvim logične, dodao bih samo da nas je Hajduk onda trpao od samog početka, za razliku od ove utakmice protiv Turaka.
 

krme

Grobarčina
Учлањен(а)
28.08.2010
Порука
1.696
Reaction score
332
Локација
u čestitoj kući
Ja sam li jedini ovdje koji misli da na Čarši treba izaći u najjačoj postavi i ne dati im ništa džabe, nego ih drknuti tamo da se priča o tome po cijeloj Evropi?
Jebeš tim koji ne igra svaku utakmicu na pobjedu i u svakom trenutku ne želi da postigne gol, to onda nisu sportisti.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Pa i ja se nadam nekom uznenadjenju u ovoj grupi. Dal mi ili Grci drknemo nekog u gostima. Naravno da oni imaju vise sansi za to al ja se nadam da ce to da budemo MI :D
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
Oni mogu da drknu još samo nas, a to i nije neko iznenađenje. Znači mi.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Vidi lopta je okrugla, kapiram mi smo 0 za njih al jbg cuda su moguca ...
 

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.323
Reaction score
3.994
Локација
Kobasicarija "Venac".
posle odigrana tri kola LE, nas partizan se po ucinku nalazi na 42 od 48 klubova koji ucestvuju u ovom takmicenju. ispod nas je pet ekipa sa 0 bodova(helsinki, astra, rio ave, metalist harkov i slovan).
od nekoliko ekipa, koje su kao i mi osvojili po bod, bolju gol diferenciju imamo samo od dinama iz minska.
uz to gol jos uvek nisu postigli dnjipro i helsinki. "mi nismo sami", sto bi rekao stublic.

eto nam malo ne bas ocaravajuce statistike pred stambol.
 

RotoShack

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
6.244
Reaction score
2.825
Iskreno, da se Nikolic i Bilic dogovore da nas ne biju vise od dva razlike i ja zadovoljan. Vidjeli ste svi kako su stali na gas a mogli su da ga dodaju u Beogradu. Jest da su golove dali em u pravo vrijeme em iskoristili svaku nasu i najmanju gresku, ali opet se ne nadam previse, tako da cu se vise radovati ako izvucemo remi a kamoli pobjedimo :D.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top