Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

Kad Tad

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
512
Reaction score
1.014
Iskreno se nadam da debil informacija ne navija za nas, jer ako neko ko je navijač Partizana ono prećuti ne treba nam ništa.

Dobro je što smo prošli, igra se na rezultat, sad da odradimo Molde slično i dobro je.

Ispalo je mnogo favorita, a mi smo izbacili jak tim. Ajmo dalje.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.833
Локација
Beograd
Po prikazanom od 2010 do danas, Molde je ostvario 7 pobeda i 10 remija uz 10 poraza na strani u evropskim takmičenjima. Vidi se da mogu da igraju na strani, ali su pokazali i svoje slabosti. Sve poraze u svojoj ligi su doživeli na gostovanjima gde su trenutno na drugoj poziciji. Očekujem da su ozbiljniji od Nordsjelanda ali da su isto tako slabiji protivnik od Malatije u igračkom smislu, u taktičkom verovatno dosta bolji. Gledajući utakmicu sinoć, ne snalaze se dobro kada ih pritisneš na 20 metara od gola, tako da ona priča o ekipi sa izuzetnom kontrom pada u vodu, možda protiv Čuke, sa nama teško. Nemaju agresiju i više su za siguran pas.

Prodali su Halanda za 5 miliona i doveli 6-7 igrača iz domaće lige. Bilo bi dobro dobiti ih ovde 2:0 ili 3:1, čak i 1:0, samo da se izbegne jurnjava na njihovom terenu. Kao što napisah 60/40 u našu korist, pogotovo nakon odgledanog protiv Arisa.

Sad vi možete da kažete da smo mi odigrali loše, ali svakako ne onako kako je Molde sinoć. Dosta problema imaju na poziciji štopera i tu miran pas iza leđa odbrane rešava mnogo, a to svakako očekujem sledećeg četvrtka! Napred Partizan!!!

1565958253164.png
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Mi ove ekipe sto su oni dobili kuci i u gostima, nismo dobili bezmalo nikad!

A ni neresenim ishodima ne mozemo da se pohvalimo... To je cinjenica, dovoljna da shvatimo sa kim igramo.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.402
Reaction score
4.639
Локација
Zemun
Kolike su nam sanse da se kazna ublazi? Ili da bar ne bude pravosnazna za molde?
Ali onda ako nas odbiju grupe igramo prve dve bez publike. Zajebano
Bilo bi sjajno kad bi pravni tim uspeo da otegne predmet do sledecih kvalifikacija:)
Ne znam, imam vere u profesora, ma kako ga mnogi ovde prozivali i napusavali. Njegov deo posla on radi sasvim korektno. Kad bi svi tako radili, gde bi nam bio kraj...

Ja sve nesto mislim da ce uspeti da resi problem "picko ciganska" i time ublazi kaznu, ali onaj naci krst, jbg.
 

101st Airborne

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
70
Reaction score
77
Локација
Ne u Srbiji...
Ne stigoh da pišem posle prve tekme, a onda posle Napretka bolje i da nisam. Sinoć opet čupanje kose, drž ne daj, glup gol...ali prošlo je, to je najbitnije. Igra brine, ovi su totalno divlja ekipa, pa je opet bilo baš nategnuto. Ono što je sreća je da i ovaj Molde nije ništa posebno, mada opet ne bih išao dalje od 50/50 šansi, teško da će dve ekipe zaredom da se pogube kao Malatija na JNA.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.557
Reaction score
38.961
Sad odgledah ponovo šanse i golove Aris - Molde. Sunce mu poljubim, pa Aris 'ladno mogao da ih napuni samo u drugom produžetku. A mi kukamo na našu realizaciju. Ono bi i Gazdin ljubimac pola dao. :D
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.849
Reaction score
29.938
Локација
Beograd
ma jasta, ovi su u dvomecu bas delovali kao vrlo organizovana ekipa, sa jasnim ciljem i filozofijom igre, otud i onako precizna i uigrana kombinacija kod gola sinoc :D
Daj ne zezaj, dunuo covek napred, sto dalje samo.
Гађао или не гађао свог сентарфора, нашао га је и погодио...а овај нам даде гол...
Није мени проблем што ти, и неколицина које те лајковаше за тај пост, нисте схватили једну фудбалску ствар, коју ће Чика Горан сад да вам објасни :D , него ми је проблем што то не знају наши фудбалери а не знам да ли им, и колико пута дневно то неко објашњава? :icon-rolleyes:

Да, у одбрани је понекад (или често) врло паметно само ,,дунути,, напред, али има и ту варијанти, на пример:

1.кад играш у селу, имаш повољан резултат, немаш способност да и даље мељеш ривала, а ривал нема пуно лопти, онда је дуваш у кукурузе (буквално) јер се у кукурузима лопта теже налази, време пролази...

2.било у граду, било у селу, некад ти лопта тако дође да немаш времена да наместиш ногу него лопту чукнеш како год, у најближи аут, рецимо, што није најсјајније решење, али је опет много боља варијанта него да она дође до противника...

3.али, ево и треће варијанте и далеко вишег фудбалског нивоа ,,дувања,, - лопта ти долази тако да имаш времена да ,,наместиш ногу,, како треба и онда је шутнеш, далеко, далеко, далеко што даље од свог гола, јер је то за одбрану гола паметно - али, онај ко је фудбалски писмен и размишља за време утакмице и тада ће покушати да лопту пошаље не само што даље него и ПРЕМА свом нападачу, шпицу, итд. - зато што увек постоји шанса да и они тамо њихови позади киксну и забрљају нешто па да ми тако дођемо у шансу за гол...

Е то је нама урадио фудбалски писмен играч Малатије, да, дува лопту, да, што даље од гола, али и - да, према свом нападачу, да ли га је добро видео, да ли га је само ,,ошацовао,, периферним видом, да ли само ЗНА да је он тамо негде, тек, лопта је ишла тамо где треба да иде...

А наши играчи такве резонске и ,,писмене,, потезе немају баш стално...
Ево и објашњења цитирањем поста форумског колеге:

Sinoć smo definitivno izbacili individualno kvalitetniju ekipu od sebe , ali smo pokazali dosta naših starih nedostataka.
Jednostavno za Evropu ti trebaju igrači sa mnogo više znanja u nogama i fudbalske inteligencije.
Opet dolazimo do objektivnog limita nekih od igrača na jednoj , a na drugoj strani budžeta ,pojačanja ...
mi ne možemo da dođemo do nje nit da je zadržimo, nit da znamo šta bismo sa njom kad je imamo.

Тачно тако, избацисмо екипу која је индивидуално јача од нас, и свака нам част на томе!
:clap

Али наши играчи морају да додатно уче оно што не знају и да мисле, мисле, мисле и то брзо мисле на терену!

Ја сам јуче, после једне ситуације на терену, викао на Здјелара и ,,цртао,, му по екрану мог телевизора шта је требао да уради, баш штета што ме није чуо и видео!
:D

Свака њему част за пас Асану за гол у БГДу, али ретко шаље такве пасове...
...зашто сам јуче викао на Здјелара...па Асано му на левој страни а Здјелар близу њега - и шаље му пас у аут, тако да Јапанац то не може да стигне, па чекај бре, ваљда је нама циљ да дамо гол, Асано је задужен за тако нешто, па где ћеш му пас ,,на споља,, дај му пас ,,на унутра,, ка голу, између одбрамбених играча, он треба да да гол не да изађе у аут...

...и просто не могу да поверујем да наши играчи тако често бирају решења која су потпуно нелогична - некад мање опасна за противника (као то Здјеларово), али зато некад више опасна за нас (Ћелави је рецимо једном ,,испуцао,, лопту из наших 16м тако да је она само отишла горе и вратила се доле, а да се није померила ни 10м напред, ал је зато отишла 15м у вис - уместо да размисли пре него што је само удари да то може и далеко боље да уради...)

Таквих нелогичних потеза имамо врло често, играч нпр. избацује лопту у корнер а могао је и у аут, избацује је у аут, али ту негде близу, уместо да је дуне што даље, итд, итд, то нам се стално дешава и врло смета маторцима к'о што сам ја који се сећају ,,старинског,, фудбала који је био дефанзивно далеко слабији, али зато технички и мисаоно на много вишем нивоу, тадашњи играчи су мислили и слали прецизне смисаоне лопте ка својим играчима...а не било где и ,,како ми падне,,...

Но без обзира на мој километарски пост, сјајно је да смо прошли, искрено се надам да је Молде(р) слабија екипа од Маларије...утакмице иду на свака три дана, живци навијача се троше, играчи су нам под великим напором, али та тако потребна ЛЕ нам је живот насушни...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
3.али, ево и треће варијанте и далеко вишег фудбалског нивоа ,,дувања,, - лопта ти долази тако да имаш времена да ,,наместиш ногу,, како треба и онда је шутнеш, далеко, далеко, далеко што даље од свог гола, јер је то за одбрану гола паметно - али, онај ко је фудбалски писмен и размишља за време утакмице и тада ће покушати да лопту пошаље не само што даље него и ПРЕМА свом нападачу, шпицу, итд. - зато што увек постоји шанса да и они тамо њихови позади киксну и забрљају нешто па да ми тако дођемо у шансу за гол...

Е то је нама урадио фудбалски писмен играч Малатије, да, дува лопту, да, што даље од гола, али и - да, према свом нападачу

Izdvojio bih ovo, ovo se uči još u omladinskoj školi da štoperi i bekovi kad su u situaciji da već loptu izbacuju, da opale po njoj sa rezonom i da gledaju gde su im saigrači napred.

Meni se Stojanče danas isčuđava što sam napomenuo loš pokušaj pravljenja ofsajd zamke ili šta je već Pavlović zamislio ali je nerezonski krenuo napred kao muva bez glave ne pogledavši da li su svi iz odbrane izašli u liniji to je štoperu zadatak kad izlazi preko pola ili do pola nebitno. Isto kao i primljeni gol u Beogradu šta je prethodilo tom korneru, ko je napravio kontru turcima? Ako se fudbal gleda površno onda je Stojković jedini krivac kao što je većina vas napisala ili se složila sa Stojančetovim komentarom ali realnost je drugačija. I siguran sam da kad se analizira igra da su taj detalj izdvojili kao bitnu grešku.

Ono što se meni ne sviđa je što mi godinama čekamo da lopta u vezi ili napred dođe do nas tj igramo samo sa loptom. Kad gledaš ozbiljan fudbal tu vidiš zapravo koliko se trči kako vezni igrači treba da igraju bez lopte, ne vidim kod nas da neko napravi lažnu kretnju, fudbal je trougao mala ševa i upravo nam treba takav igrač koji će svojom kretnjom sve ostale naterati da se kreću da budu martinele da se igra brži fudbal a Savo bi i igrao takav fudbal samo da mu oni (ne)sposobnjakovići omoguće 2 3 igrača.

Izbacili smo individualnu bolju ekipu to je istina ko zna kako bismo prošli da igramo sa ovima u oktobru, koji to od ovih igrača kod nas ne bi bio glavni igrač? Mina, Tore, Bifuma, Fofana, pa čak i prgavi Jahović?

Kad sam već kod naše veze i kad ste se dotakli Zdjelara on nije igrač koji će konstantno hraniti ofaznivne fudbalere gol loptama on je pokazao da to ume al to je incident, on ima lepu dubinsku loptu lepo menja strane i samo još malo da poboljša defanzivu i bombona to je onaj igrač onda sa svetskog prvenstva za mlade. Ako se sećate i tad je imao defanzivniju ulogu pored sebe je imao Maksimovića i Sergeja koji su bili ofanzivniji vezni.

@Goran Tomić Na kraju se ispostavilo da se u dosta toga slažemo samo eto u jednom ne.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.849
Reaction score
29.938
Локација
Beograd
Шта се не слажемо? Да је Сума нумеро 10 Ф.К. Партизан? :icon-lol:
Ма све се ми слажемо!

Па доведи ти мени тог Мину, Тореа, Бифуму, Фофану и пргавог Јаховића у Партизан па да видимо како ћу да саставим тим, можда и Сума ,,извиси,, за место (мада сумњам :D )...

А овако...играмо са оним што имамо...додуше и Фофану смо већ једном имали, али...сад је тако како је, без Фофане, али са Сумом и искрено се надам да ћемо имати добар резултат у недељу, па да уђе бар тај Гигић Гига Моравац на 15 минута да га видимо какав је...
Можда је човек бољи као центарфор од Садика, Фајер Ожежија, или пргавог Јаховића, шта га знаш? :icon-biggrin:
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.557
Reaction score
38.961
Imamo mi Fofanu ponovo, nisi pazio juče na času kod prof. dr. Strajnića. :D
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.918
Reaction score
4.265
ne smemo da primimo gol, to je najbitnije !
izgleda da ce se igrati pred praznim tribinama, ne verujem da ce uefa uvaziti zalbu, moooooozda je smanje na 1 utakmicu bez publike kako god bilo to bi opet bila ova...
pred praznim tribinama nije lako igrati, i pored celog rasula u kojem se nalaze nase tribine ipak je bolje da se cuje neka pesma sa tribina
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ne slažemo se da oko Sume :D. Da se ogradim nisam od onih koji su odmah zajahali na njega čekao sam cela sezona da prođe da bih mu dao sud. Evo i sad kad je postavljen na svoje mesto stvarno ima lepu statistiku ali opet nije to to što bih voleo da imamo na toj poziciji možda će on imati još bolju statistiku i još bolju igru kad dođe konačno taj centralni ne možda nego sigurno jer on sad mora da radi posao koji realno ne može da radi a to je da se spušta niže po loptu i tu dolazi do duel igre, tu je predaleko od gola previše se troši i ne ide mu ta uloga ne kažu džabe svi da je njemu idealna pozicija poslednja trećina terena kad se igra oko suparničkog gola.

Te nabrojane igrače možemo dovesti da ne pucamo bezveze na jsl igrače tipa Ivanović i Nikolić. Voleo bih i ja u nedelju da vidim na terenu Gigića od tog momka očekujem da bude drugi špic mislim da ima materijala da se napravi solidan igrač.

Ja bih skakao od sreće kao što i sad skačem što konačno imamo fudbalera po krilu koji ima brzinu i kojem moraš dati loptu u prostor spojiti ga sa golom dok bih se udarao nogom u dupe da na drugoj strani isto imamo brzinu tipa Torea koji sem brzine ima i prekid, lep šut iz igre, dribling. Baš namazan igrač. Da ne napominjem koliko bi Sadikova igra došla do izražaja.
 

GORAN-BL

Grobar
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
775
Reaction score
2.916
Локација
Banja Luka
Sto se tice ovih Norvezana nasu sansu vidim kod kuce i ocekujem da tu zavrsimo posao.Pa oni su igrali pretproslo kolo kvalifikacija protiv ribara sa Islanda 0-0 u gostima a kuci ih nabili 7:1.Iako su sanse minimalne opet se nadam da nasa zalba urodi plodom i da ih uz pun stadion ispratimo sa 3,4 komada...
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Uz dužno poštovanje prema Sumi, ali neki o njemu ovde govore kao da je u najmanju ruku Vukić ili Moreira. Trebalo bi izvući postove od pre godinu i po šta se o njemu govorilo, a radi se o istom igraču. Naravno da postoji pomak, ali neka čovek spoji 6 meseci konstatno dobre igre pa da razgovaramo. Prelako se menjaju mišljenja, pada, uzdiže, hvali, kudi... Sećam se isto i za Ostojića, kad je doveden gde ovaj, kad je počeo da igra pronađen biser u JSL, kad je pao u formi otpisan, kad se ponovo digao bravo majstore. Daleko od toga da nekog prozivam, samo iznosim svoj stav da ne treba olako ni kuditi ni uzdizati u nebo. Čak je i meni teško da se potpuno držim toga, pa kritikujem Sadika koji na terenu deluje presmešno, a ne vidim ni neki njegov učinak.
 

Tomic11

Terroristen
Учлањен(а)
03.04.2016
Порука
5.304
Reaction score
11.917
Локација
Tu, odmah iza tebe
Ostojica su neki ovde prozivaku zbog slike sa klupe u rupi, a koliko me mozak sluzi njega nikad niko ovde nije otpisivao.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
Nisam mislio na to, već na igrački deo. Imao je pad u formi i dosta kikseva u jednom periodu pa je bio na klupi, van protokola, čak je i trenirao odvojeno čini mi se. Komentarisalo se, ako se sećam dobro, da je nesiguran ako nema uza se jačeg štopera. Ali poenta mog posta nije bila na Bojanu, već Sumi, kaže čovek gore 10-ka, a sećam se nekad si morao da uradiš mnogo, mnogo više da bi te neko tako oslovljavao. Suma ima i specifičnu ćud pa me ne bi čudilo da opet krene da se duri i da hvata krivine. Za pare koje je dobio i koliko je plaćen moraće još mnogo da se popravi da bi sve to opravdao.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ovde se o Ostojicu pisalo gluposti tipa da je njega nosio Bleki. A istina je da su se Bleki i on nadopunjavali kao sto i sad pomaze Pavlovicu.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top