Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.270
Reaction score
18.328
Локација
Kej Republika
Pop, već sad oziljan golman. Imaće on neke kikseve, ali preozbiljan golman već sada.
Kiflica I Sveta doktorski večeras, gurali su jedan drugog, pokrivali, preorali. Odlični.
Čaki, standardno fenomenalan. Asistencija, rang kapitena #22.
Filipović se još traži, solidan.

Belić > Fejsa
Traore, odličan, dobro se postavlja, grize.
Tatko večeras dosta slabije nego u švabiji.
Mening, trud 100% realizacija 5%
Neću Neću Dijabate, ozbiljna njuška, igra se fudbala, leva noga, vic.

Riki konačno gol jakom protivniku.

Gordan, doktor. Tačka.

Uprava, napolje. Sa sve vatromet, baklja, Mladić Ratko brigadom.

Srce ruke glas, istok.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.631
Ова победа нас је подигла на 67 место и са ових 23.500 поена налазимо се на корак од тога да наредну сезону почнемо са минимум 2 поена више у односу на ову у коју смо ушли са коефицијентом 24.500:

LFGOmpE.jpg


Ако будемо први у групи и узмемо 4 бода из наредна два меча то је додатних 5 поена за коефицијент што нас диже на 28.500 односно негде између 52 и 57 места. Уз наравно могућност да чак и то додатно повећамо резултатима у осмини финала (пошто се она плеј-оф нокаут рунда не рачуна за клупски коефицијент)

Вероватно сви знате да УЕФА рачуна резултате из последњих пет сезона и оно што ове резултате чини још већим је то да смо ове сезоне одбранили сезону 17/18 где смо презимили у Европи и узели 7 поена за коефицијент. Тренутно смо на 6 поена али сва је прилика да ћемо бити на најмање 8 до краја ове сезоне што значи да би за 1 поен превазишли резултате из 17/18. И то није све - наредне сезоне бранимо 2.5 поена из сезоне 18/19 кад смо испали од Бешикташа што значи да се налазимо у фантастичној ситуацији да после ове и наредне сезоне будемо између 40 и 50 места на ранг листи УЕФА.

О новцу ме искрено мрзи да калкулишем колико смо зарадили јер коефицијент нам сигурно остаје док са новцем овде никад не знаш да ли нам нешто значи или не с обзиром какви мешетари воде клуб
 
Последња измена:

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
490
Reaction score
1.754
Ако су Швабови пожелели да виде како изгледају олд скул стадион, и исто такво навијање и фудбал у модерним временима - добили су оно што су тражили!

Прво су, још док је био дан, на неко гробарско певање узлетеле црне вране и прелетеле преко стадиона, када је пала ноћ почео је урнебесни ватромет, који је, по свом завршетку попадао па стадиону, терену, навијачима, фудбалерима...у виду неких изгоретина, папирића па чак и пламичака...

Дија Црни Бата је провукао свом чувару лопту кроз сукњу, дао голчину, затресао пречку...па где ћеш лепше?! Рика ударио још једну црту на свом списку голова. Тра Оре одиграо у стилу најбољих фудбалера из Мислођина, који додуше делују мало крупније, али зато у свакој секунди утакмице фудбалски МИСЛЕ и раде!

Навијање је било неописиво, јер су Гробари, по дефиницији, стока - која се још тиме и поноси...а фудбал је омиљена забава за стоку, која у комбинацији са Партизаном производи толику лудачку количину енергије и синергије...да је то могао да осети само онај који је вечерас био на ЈНА...
Наравно, неразумно је очекивати од стоке да се понаша разумно.

Први прекид са белим димом био је само зачин у лудачком навијању Гробара, а чак и други и ризичнији прекид, са шарено-црним димом, чак и мене као мислећег човека некако није бринуо као пре...
Јер, играо се и певао се Танго смрти, а од Партизана смо тражили да стално напада, чак и када води против Бундеслигаша, и чак и онда када нас је тај Бундеслигаш био сатерао у наших 16м при крају утакмице...а кад је тако, нек иде живот, шта је један прекид утакмице или избацивање из УЕФА такмичења на неко време...или ситница од играња следећег меча без публике - наспрам лудила и луднице која је вечерас завладала и владала на ЈНА! Помало налик оној када смо, осамдесетих, лудачки запалили сопствени стадион и неразумно бацали упаљач на Ђанинија кад је Партизан победио Рому...али...вратимо се у садашњост:

Да је неко, приликом тог другог прекида кад се прст пред оком није видео, рекао: ајде да одемо до ложе и Вазуру и Вучелу избацимо одатле и из Партизана - цео стадион би кренуо.
Него није имао ко да каже.

Зато је утакмица настављена а В и В остали у ложи (ако су дошли вечерас на текму?)
После се Чаки чаркао са Швабама, а Филиповић (за кога је Миљковић Кафу лично) и даље остао један од најлошијих бекова свих времена у нашем Партизну, АЛИ, да смо погађали који ће резултат бити вечерас - НИКО не би погодио да ће бити 2:0 за нас...

Да ли је све ово кренуло од Столициних темеља, да ли је Миша Пилатес велики зналац, да ли је наш тренер, са погледом тужног медведа са вашара, геније, да ли фудбалери знају нешто што ми не знамо и не видимо, тек, свака им част свима и ХВАЛА им за ову победу! А и за ону у Немачкој.

При крају утакмице хитна помоћ је дошла по некога са Истока, и ту особу унеше у возило умотану у неко платно и то баш док су Гробари Немцима викали ,,Ауфидерзен,, а Биља стајала поред и телефонирала некоме, ваљда да га обавести да возило стиже...
Све је вечерас било некако чудно, симболично, и непоновљиво.

А некада давно...

Прве утакмице Партизана које уопште памтим, гледао сам на ТВ-у: играли смо против Динама из Загреба (и то у ,,робијашким,, белим дресовима са попречним црним пругама), Гурњика и - Келна, који нас је TADA у двомечу добио. И то убедљиво.

Е па...оном скорашњом победом тамо и вечерашњом победом овде, мислим да је Партизан вратио ,,дуг,, Келну за тај пораз из седамдесетих и ондашње нерасположење свог малог навијача, а сад романтичног маторца који је вечерас срећан због ове две победе.

Хвала Партизане. Дуго сам чекао, али сам и дочекао. :D

И после утакмице било је још осмеха и зезанције, наши навијачи су ,,бодрили,, резервисте Келна који су вредно истрчавали своју ,,километражу,,...неко се распитивао где се игра финале ЛК...неко је рекао да Гордан Петрић није лош, други је рекао где лош кад је све победио...осим Сремске Митровице...и додао: Ништа Келн, ништа Ница, само Митровица...

А тај исти Петрић је на ОВАЦИЈЕ при изласку са терена само показивао ка играчима ,,у фазону,, - нисам ја ништа, они су...
Прави ЧОВЕК ( а не број) на ПРАВОМ месту. И заслужио је да се ту дуууууго задржи. Надам се да нема амбиција да ,,трчи,, за неким иностранством. Овде је ипак најлепше. Бар када Партизан ИГРА ПРАВИ ФУДБАЛ. И, побеђује, наравно... :D

Тако да, пали вуруну, терај даље, а само за нашег Флаша Гордана Петрића и друштво из ћошка - мало музике:

Najbolji upis na ovom forumu ikad, bravo. Oni koji su bili na stadionu znaju zasto ne treba biti previse ljut na iracionalno ponasanje "najvjernijih". Na kraju poruka igracima da se ove godine igra tango smrti. A kad samo pomislim da sam se razmisljao da li da dodjem na ovu utakmicu.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Dante zuti (bilo bi odlicno da je i njemu to karton koji ga eliminise sledecu utakmicu).
Evo upravo sam provjerio, Danteu je ovo drugi zuti karton a za suspenziju su potrebna tri. "from the first match in the group stage, players and team officials are suspended for the next competition match after three cautions". U svakom slucaju bez Todiboa su u dosta slabiji pozadi, momak je ozbiljan igrac i ono sinoc po meni uopste nije bilo za crveni, ali ok, nama ide u prilog.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ponosan na igrače i Gordana - nema drugih reči.

Lepo je bilo biti deo onoga što se desilo sinoć. Na licu mesta pružiti podršku momcima i Petriću.

U nedelju protiv Čukaričkog očekujem najmanje 10,000 ljudi jer su oni to potpuno zaslužili.

Sve ste već rekli... Parni Valjak melje !!!

 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Па то је оно што нам је фалило од када ја памтим фудбалску игру - Играј свих 95 минута /од 90/ и играј да победиш од првог до задњег минута без обзира са ким играш! Увек ме је нервирало када играчки згазимо противника, постигнемо го а онда се сабијемо у 16 и "чувамо резултат", и редовно подувамо...

Трчи, бори се до краја, нападај па како буде :napred-partizan:
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
633
Reaction score
3.879
Sad sam primetio da imamo samo jedan poraz ove godine u Evropi, i to sa ovakvom grupom. Iskreno impresioniran.

Svidja mi se ova liga konferencije, sustinski je dobra ideja. Slabiji skupljaju bodove, dodju do lige sampiona i lige evrope, tamo ih prospu i nazad u konferenciju... I tako u krug svi da vidimo malo elitnog fudbala. Vise klubova iz slabijih liga sada skuplja bodove nego ikad. Ne samo privilegovani...

Kopka me kako bi Suma funkcionisao sa Petricem... Nesto mi govori da bi guru izvukao najbolje iz njega. O Petricu sve vec receno, ali apsolutno sam siguran da na ovo sto gledamo i Nadj ima veliki uticaj. Mislim da su odlican tim i hvala za ovo obojici.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.567
Reaction score
3.371
Nesto sto treba da bude determinanta, ali nasa napacena grobarska dusa zna da je duvala decenijama od sudija sto u domacem prvenstvu, sto u Evropi, vise mislim na navlacenja, nicije lopte i faulove u vazduhu, rane zute i nedovoljno zasluzene crvene kartone itd... red je reci da smo ove dve utakmice sa Kelnom imali egal, ali bas egal sudjenja.

Da ne nabrajam situacije, ali neka spanska, italijanska, madjarska i austrijska govna bi ranije duvali cist penal na ono odguravanje, a izraelac ga iskulirao i jos mu dao zuti, onda Sveta bi za ono povlacenje od 30 metara popio crveni samo tako, a jos se izraelac kod one situacije na nas sut koji je pogodio njihovog igraca u stomak zagleda ka pomocniku i gleda ga 5 sekundi da proveri da li je mozda penal za nas, a neko bi se samo okrenuo i produzio dalje, posebno na 2- 0 za nas, kad i ne mora da nas tintra. Za ona medjusebna guranja i udaranja koja idu 90- 10 za protivnika, i koja su bila bar 50- 50 ili uopste nisu sudjena, cak i ne moramo.

Eto, pa valjda smo i to zasluzili.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.871
Reaction score
13.631
Партизан који је у оваквом налету може да заустави (као и увек од 66-е) само једна ствар - руководство. Осим тога овај Партизан је практично незаустављив. Имали смо овакав моментум са Николићем, имали смо са Савом и све су фотељаши усрали својим одлукама. Надам се чуду овај пут јер било би стварно чудо да и ово са Петрићем не усеру.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.356
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Gordan je sve, smo nije lud. :D Kakava odlična adapratija na igru Kelna u odnus na prošlu utakmicu! Nema se šta dodati ni oduzeti!

Ako mu budu svi zdravi, i na raspolaganju ima Gordan da zloupotebi Nicinu ulogu favorita i lošiju poziciju u grupi. Da ih stisne na sredini, da ih sačeka i da ih izmaltretira!
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Sve,sve ali Dijabate...brate
Onoliki doprinos u napadu,pa gol..
Pa u odbrani petfektan....
Čista 10ka za sinoćni meč
Neverovatan performans,neverovatan
I još da dodam- ni milisekund neke kurcobolje ili kurčenja,ja pa ja
Odavno,me nijedan igrač nije ovako impresionirao
I sve sa osmehom..
A može,onako lakonog, da trči dve utakmice
Bravo,bravo,naklon do poda
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ako nesto volim je to sto je skoro svaki stranac koji je dosao napravio pricu u Partizanu i odskocio dalje u jacu ligu ili za jace pare. Plus smo umeli dobro da izvedemo klince i ta kombinacija nas sluzi solidno. Mislim da bez obzira na pare igraci treba da vide da se na JNA pravi karijera a da je septicka jama bukvalno groblje karijera. Koliko su ljudi fudbalera ugasili,stranaca i para potrosili pa njih Bil Gejts da finansira ne bi izdrzao. Plate ljudi onog klinca Motiku 2 miliona evra i posle dve godine kod njih spuste tog malog da igra derbi omladinaca i ne da ne pravi razliku nego ga pojedu nasi. Dijabate je ziv primer,valjda je bolje igrati u Partizanu nego u Girespor ili kako se vec zove gde je jedino plata bolja ali se boris za opstanak i imas tri upotrebljive lopte u toku sezone. Sto je najgore ume Dijabate brate jos dosta bolje nego ono sinoc.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top