Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
152
Reaction score
447
Локација
Beograd
Odakle ih samo iskopavaju?
Opet cu da pitam isto kao za direktora stadiona.
Gde je bio objavljen konkurs za novog direktora? Koji su kriterijumi, obrazovanje, iskustvo trazeni za tu poziciju?
Koji su mu zadaci, kolika je plata?
Koji su jos kandidati konkurisali za to mesto i ko je doneo odluku o njegovom izboru?

Ono sto sam nasao o njemu je da je vlasnik agencije "Pro Timis" kojoj se placaju pripreme nasih igraca. Za prvi tima i za sve mladje selekcije.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.428
Reaction score
40.815
Локација
Žrnov
Ono što ja znam za Trailovića je da on organizuje sve ove aktivnosti oko kluba navijača u Srbiji i regionu i uspostavlja saradnju sa lokalnim klubovima.
@Humska , apsolutno se slažem sa svim što si napisao. S obzirom da smo mi državna firma, svi ti podaci moraju biti transparentni.
 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.320
Reaction score
2.537
Локација
Humska 1
Nenad Stojakovic ce biti trener omladinaca, Djordjije Cetkovic kadeta.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Iskusni štoper nastavlja karijeru u filijali Partizana: Ostojić trener-igrač u Teleoptiku

Pomenuta opcija je dogovorena još krajem protekle takmičarske sezone, kada se već uveliko spekulisalo o velikoj rekonstrukciji prvog tima

ostojic-830x0.jpg
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Zna li neko kada bi moglo da počne prvenstvo u trećeligaškom rangu, tj. kad će Teleoptik ,,startovati,,?

Željno očekujem da vidim (ponovo!) jedan sasvim novi tim ,,Optičara,, - Ostojić će valjda iskusno (i bar povremeno?) zauzeti svoje štopersko mesto na terenu, napadač Vlahović je ,,prešao,, u prvi tim Partizana gde uglavnom ,,greje klupu,, , vezista Momčilović otišao u Novi Pazar, bek Grković u inostranstvo...


Svima svakako želim sve najbolje, pa tako i ,,Mićku,, u NP (gde će mu društvo praviti još jedan nekadašnji ,,Optičar,, - mladi golman ,,Laki,,), ali malo mi je preterano što pisac članka o njemu kaže ovo:
,,Prošle sezone bio je glavna pokretačka snaga crno-bele ispostave iz Zemuna, koja je završila u najboljem sekstetu Srpske lige Beograd.,,

Naime, Teleoptik forsira veoma timsku igru, gde se ,,pokretačka snaga,, ipak nekako prilično ravnopravno ,,deli,, na bar trojicu vezista, što uključuje obavezu da sva trojica moraju da učestvuju i u napadu i u defanzivi, pa čak i to da se oni, manje ili više, i tokom samih utakmica (a i od utakmice do utakmice) ,,rotiraju,, na pozicijama, zadnjeg, centralnog ili ofanzivnog veznog...s tim što je Momčilović ipak najčešće bio zadnji, Rašković...da kažemo centralni, a Minić ofanzivni...kad se branimo, bar dvojica su trebala da budu ,,defanzivna,, ali i kad napadamo dvojica su najčešće išla u napad...
Bilo je i utakmica gde je Fića Čermelj ,,pokrivao,, razne pozicije pa tako i te ,,vezne,, ali i onih u kojima je mladi Brnović bio ,,ispred,, vezista a ,,iza,, špiceva...itd...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.428
Reaction score
40.815
Локација
Žrnov
Našem klincu, kadetu, Makaiju pozlilo na pripremama.. 16 godina... kažu simptomi moždanog udara..
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
У дубокој сенци свих оних потреса у Хумској због огромне кризе у којој је Партизан, сутра од 11 часова у Земунелу, против Радничког из Обреновца, и Телеоптик почиње своје првенство...
Момцима желим све најбоље, а уверен сам да ће Телеоптик, као и досад, на свакој својој утакмици имати снаге за свих 90 минута и покушавати да игра прави фудбал!
Остаје нам да чекамо до сутра да видимо чија ће све имена бити у протоколу...

ЕДИТ:
О млађим категоријама још и ово:


 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Шофер је слушао Плачите са мном јесење кише, док је кишица росила шофершајбну његове 18-ице која нас је возила до Земунела, подсећајући нас да ће и лето и наши годишњи одмори свакако проћи, као и све што у животу пролази...

И као што нам све и свашта долази:
Док стигосмо до Земунела, кишица је престала, али је учинила да прву утакмицу новог Телеоптиковог првенства против Радничког из Обреновца испратимо у сасвим пријатним фудбалским временским условима.
Ново првенство и наш скоро сасвим нови тим, па хајде да вам их представим:

1. голман Гочманац Матија (2003.)
2. десни бек Бојат Драган (2003.)
3. леви бек Кекић Дарко (2003.)
4. задњи везни Стојановић Урош (2002.)
5. леви штопер Јанковић Ђорђе (1999.)
6. десни штопер и капитен Пурић Алекса (2003.)
7. лево крило Ђурић Урош (2003.)
8. везиста Станковић Никола (2003.)
9. шпиц Петровић Ђорђе (2003.)
10. везиста Чермељ Марко (2003.)
11. десно крило Кнежевић Саша (2004.)

За данас се Телеоптик одлучио да игра нешто као 4-3-3.
Тим је са клупе водио помоћни тренер Чермељ Мирослав, а са трибина (слично и гласно као и док је протеклих сезона био на клупи), Алберт Нађ. Игора Дуљаја, у медијима најављеног као новог тренера Телеоптика, ја данас не приметих...

На клупи су били резервисти:
12. Чукурановић Никола (2004.)
14. Каузларић Игор (2000.)
15. Крстић Јован (1997.)
16. Тробок Дамјан (2000.)
17. Остојић Стеван (2003.)
18. Миладиновић Лазар (2004.)
19. Сретеновић Богдан (2001.)

Чуо сам да су Лекић и Суботић повређени, а да је Бојан Остојић задобио опекотине док је спаљивао неко грање или шта већ...комплетан везни ред од прошле сезоне (Момчиловић, Рашковић, Минић, Ф. Чермељ) напустио је клуб, а читали смо како је и Брновић био негде у Шпанији на проби...
У садашњем тиму Телеоптика има деце која су досад била у Партизановим млађим категоријама, па, ако их је неко пратио, нек напише коју реч о њима...

Утакмица је почела блиц-кригом Оптичара који су врло брзо повели са 3:0, а стрелци су били Кнежевић, ,,Деда,, Стојановић и Пурић...
Раднички је узвратио голом, чини ми се, Вукосављевића, и после је било као нешто неких полуприлика, али цело друго полувреме одиграно је без неке битније шансе на обе стране: Телеоптик се скроз повукао на своју половину чекајући контре које нису донеле ништа битно, а ни Раднички није успео да озбиљније запрети голману Гочманцу.
Но, победа је победа, лепа и убедљива, не треба се превише залетати са неким коначним оценама када је ово тек прва утакмица...
Чекам да видим када ће се у тим вратити они који данас нису били ту, а највише ме интересује може ли овај везни ред да буде бар на нивоу прошлосезонског, и, има ли на клупи некога ко може да буде џокер у игри када нам то буде затребало...

Наравно, очекујем и Дуљаја, и верујем у његову озбиљност и вредноћу, али он тек треба да се упозна ко уопште игра за Телеоптик и какве су им особине, па тек онда долази на ред све остало...
Алберту Нађу сам поручио да победимо у дербију...и на осталим утакмицама, али...зна он то и без да му ја поручујем...




















 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
U subotu, 20.avgusta od 17h, Teleoptik gostuje Zemunu.
Novi trener, Igor Duljaj, imao je nekoliko dana na raspolaganju da se upozna sa igračima, a uz njega je i Miroslav Čermelj, koji je tu već duže vreme...

Međutim, ovo je ipak novi tim, čiji su dometi i ambicije još uvek nekako ,,u magli,,...i nisu tu u pitanju samo nekih 11 (ili malo više) momaka na terenu ili na klupi, nego i način funkcionisanja, ciljevi i sredstva čitavog kluba - za koga znamo da je filijala Partizana - a za koga takođe znamo da imamo dosta kritika upućenih upravi, tako da...verovatno da stanje u Partizanu mora na neki način da utiče i na stanje u Teleoptiku...

Uzgred, u fudbalu se neka pravila vremenom menjaju, i ja sam čuo da (uskoro?) igrači sa profesionalnim ugovorima (a tako igraju momci iz Partizana na pozajmici u Teleoptiku), neće više moći da igraju u Trećoj ligi...
Ako to bude tako, biće tu nekih pravnih komplikacija, a i ne baš samo pravnih...no, neću sada dužiti o tome, ali ako neko bolje poznaje problematiku, neka se javi...

Evo golova iz prvog kola lige, Teleoptikovi su od 4:17...

 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.087
Reaction score
5.043
Локација
vezenemam
Da, to je ta briga fss-s za razvoj domaćih talenata.
Mada, možda se to pravilo opet promeni.
Omladinska škola nam je senka nekadašnje, a i cigosima bi odgovaralo da imaju par "jeftinih" igrača na dvojnoj...
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
339
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
jel zna neko da mi kaze gde je sad Ikanovic levi bek koji je prethodne sezone nastupao za juniore ?
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.732
Reaction score
29.526
Локација
Beograd
Mada, možda se to pravilo opet promeni.
Već više puta sam pisao da Partizanu i Teleoptiku ne odgovara što ne postoji pravilo o dvojnim registracijama: Partizan ne može da uzme igrača iz Teleoptika za neku utakmicu, a rad i trud momaka koji igraju za Teleoptik i to u seniorskoj konkurenciji, se praktično obezvređuje, jer u Partizan mogu da pređu samo u prelaznom roku, dok recimo omladinci i kadeti Partizana mogu da igraju i za prvi tim u svakoj sledećoj utakmici.

Ali ovo što sam vam nedavno napomenuo je nešto još mnogo gore!

Sa dva mesta sam već čuo da igrači sa profesionalnim ugovorima (a takve ugovore imaju momci koje Partizan pozajmljuje Teleoptiku), NEĆE VIŠE MOĆI da igraju u trećem rangu takmičenja, nego samo u ona prva dva, savezna, u Superligi i PLS.

A to bi praktično značilo da Teleoptik više ne može da bude filijala Partizana...

Rešenje problema
je da Teleoptik uđe u rang iznad, zašta verovatno nema ni kapaciteta ni finansija, ili da pravnici pronađu rešenje a la Miralem Zjajo (pročitajte na Vikipediji ko je to), međutim...mi nismo C.zvezda pa da nam FSS dozvoli da imamo te ,,Zjajo,, pravne akrobacije...

Ostaje da vidimo da li je moja informacija tačna, i - šta će biti dalje?

Možda pored ,,Zjajo,, pravnih ,,rešenja,, postoje i neka druga, ali momci koji već imaju ugovore sa Partizanom, kao i njihovi roditelji ili menadžeri, sigurno nisu baš raspoloženi da ih nešto menjaju, prilagođavaju, da ih se odriču, itd...

Partizan je Partizan i sa treće strane sam dobio informaciju da je bilo slučajeva da fudbaleri, iako nisu u prvom planu trenera, radije žele da presede sezonu na klupi ili na tribinama, nego da odu u neki drugi klub (pa tako i Teleoptik) na pozajmicu...
 
Top