Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.320
Reaction score
2.537
Локација
Humska 1
Dobar posao radi Cetkovic sa ovom selekcijom, turnir je bio dosta jak, pobedjeni su pored gore navedenih jos Pisa i Sturm u polufinalu na penale. Empoli ima tradicionalno dobre mladje selekcije.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Доминација Партизанове школе у Европи

Да је Партизанова школа фудбала међу најбољима у Европи нисмо рекли ми, него они који се стручно баве том тематиком, а успеси које остварујемо широм континента само показују да су им закључци тачни. На листу великих резултата остварених у последње време придодата су и два прва места на изузетно јаким турнирима у Будимпешти и Фиренци.

„Barca Budapest cup”, који је одржан у главном граду Мађарске посетили су петлићи Парног ваљка, односно дечаци рођени 2011. године које су предводили тренери Никола Филиповић, Милош Николић и Слободан Шаранов, уз асистенцију доктора Зорана Пауновића, и победили у конкуренцији 12 екипа.

Lejer-1200x750-blanko-34.jpg


Након тријумфа над Ференцварошем (1:0) и Ђером (2:1), као и пораза од Вероне (0:2), Партизанови петлићи су се пласирали у осмину финала, где су савладали Ујпешт (3:0), на степенику више су били бољи од Барселоне (1:0), екипи Вероне се, потом, у полуфиналу идентичним резултатом реванширали за пораз у групној фази, да би у финалу након 0:0 у регуларном делупосле бољег извођења једанаестераца још једном савладали вршњаке из Ференцвароша (3:2).
IMG-20220830-WA0012-800x599.jpg


Док су њихови млађи другари освајали турнир у Мађарској, кадети црно-белих су играли у Фиренци на једном од најпрестижнијих турнира “TORNEO NEREO ROCCO 2022” и, наравно, победили. И то тако што су у финалу савладали Емполи, клуб чија је омладинска школа најцењенија у целој Италији и на чијој клупи седи Алесандро Бириндели, а резултат је био 6:1.

Пре тога, играчи тренера Ђорђија Ћетковића, Милоша Богуновића, Срђана Остојића и Васила Тимотића савладала је екипу Милана (3:1), ремизирала против Понтендера (1:1), а затим прво место у групи обезбедили победом над Пизом (5:1).
Елиминациони део турнира, поред играчких квалитета, показао је и менталну снагу црно-белих који су у полуфиналу, након 1:1 у регуларном делу меча, на пенале савладали аустријски Штурм из Грацa (5:4), да би у већ поменутом финалу показали потпуну доминацију.

IMG-20220901-WA0012-800x360.jpg
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.354
Локација
Ja sam ceo život s tobom...

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Богуновић јеботе!
Гледао сам неки турнир за клинце на скраћеном терену пре годину или две и приметио неку дечију верзију Мирослава Сточа. Брз мали, окретан, спретан, агресиван, права чигра, баш одскаче од остале деце, класично модерно крило 1 кроз 1...после преко јутјуба сазнам да је Богуновићев син
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Ево како је Журнал видео ту утакмицу:

 

milosh10

Grobarčina
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
1.320
Reaction score
2.537
Локација
Humska 1
Omladinci Rad-Partizan 2-1
Kadeti Rad-Partizan 1-1
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Naša škola proizvodi mnogo igrača...ali ne za Partizan...
A ja sam nešto mnogo zauzet da bih vam sada pisao šta mislim zašto je to tako...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Naša škola proizvodi mnogo igrača...ali ne za Partizan...
A ja sam nešto mnogo zauzet da bih vam sada pisao šta mislim zašto je to tako...
I dalje sam zauzet ali ukratko:

iz cele naše fudbalske škole i par generacija polaznika, odabere se par momaka godišnje koji mogu odmah da budu prodati i da donesu neku zaradu...i to se i desi.
O ostalima se ne razmišlja baš previše, neki od njih mogu da ostanu u Zemunelu i odigraju sezonu-dve za Teleoptik a onda odlaze u druge klubove...drugi će otići i bez igranja u Teleoptiku.

Bilo bi interesantno nabrojati sve fudbalere u prva tri fudbalska ranga Srbije (regiona, Evrope, sveta) koji sada igraju negde drugde, a koji su prošli našu školu ili igrali za Teleoptik...
Recimo, gledao sam 2.pol. utakmice IMT - Sloboda Užice, vidim za ove druge igra Savo Rašković, odem da gledam utakmicu Kolubara - Partizan, za ove prve je igrao Ivan Ćorković, itd...

Što se Teleoptika tiče, prva sledeća utakmica im je na Karaburmi, protiv OFK Beograda, u nedelju, 18.9.2022. od 16h.
O prošloj utakmici sa BSK Borčom evo izveštaja iz Sportskog žurnala:

 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
339
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
ko je sad na poziciji levog beka u Teleoptiku, moram da priznam da ih nisam gledao ove sezone ? jel se zna zbog cega je "pusten" Dusan Ikanovic ? Nakon povrede u prethodnoj sezoni kao da mu se gubi svaki trag. Na mene je on ostavio bas pozitivan utisak i stvarno sam verovao da mozemo da dobijemo finu opciju za prvi tim u nekoj skorijoj buducnosti.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Darko Kekić je bio levi bek Teleoptika ove sezone, bio je to i Kauzlarić, ali vidim iz izveštaja Žurnala sa poslednje utakmice da ni jedan od njih tad nije bio u sastavu...videćemo za dalje...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.552
Локација
Beograd
Није лоше, само што не ваља...
Фудбал је игра чији је циљ да победиш, а ако изгубиш, као данас Телеоптик од ОФК-а (2:1) - нормално да не ваља...
А шта је то што није лоше?

Није лоше то што тренер Дуљај сад има комплетнији тим него што је то било на почетку сезоне - ако упоредимо тим који је почео утакмицу у првом колу са данашњим, видећемо да сада имамо осам нових играча - или старих, зависи са које стране посматрамо - јер неки од њих већ су играли за Телеоптик, у блиској или даљој прошлости...

На голу 1.Гочманац, бекови 2.Сташевић, 3.Дукић, штопери 5.Суботић, 6.Бојан Остојић, везисти 4.Станковић, 8.Филип Чермељ, иза нападача 11.Петровић, десно крило 10.Лакчевић, лево 7.Кнежевић, шпиц 9.Арамбашић.

У тиму ОФК Београда наш некадашњи, скорашњи и дугогодишњи капитен Филип Минић (бр.10) и наш некадашњи ултра-офанзивни десни бек Данко Радић (бр.18) - који се већ на самом почетку утакмице изненада нашао на левој страни напада, предриблао нашег голмана, али ипак није дао гол...




У првом полувремену ОФК је више нападао, током целе утакмице извео већи број корнера, али...некако најбоље прилике имао је наш Саво Арамбашић који је једном шутирао ногом, а кад је шутнуо главом погодио је стативу...
Никола Лакчевић после дужег времена на терену, жељан игре, жељан да буде газда на терену, да реши, да се судари са судијом, да приговара судији и саиграчу...ипак, како он, тако и сви други - упропастили су сваку прилику да из транзиције постигнемо гол.







У другом полувремену ОФК је почео да користи своје прилике, ако не из оних правих коренера, а онда из оног скраћеног - њихов играч бр.3.Никола Јовановић био је потпуно сам у срцу наших 16м, и нормално да је добио лопту којом цепа нашу мрежу.
Несхватљиво ми је да неко може тако сам да кампује тамо где то иоле озбиљном тиму - не сме да се деси?!






Ипак, тргнуло је то ове наше, и схватили су да морају мало јаче да нападну ако желе нешто битније од пораза...



У једном нападу, Ђорђе Петровић је наместио шут а ла Дијабате - и гол је био неминован - 1:1!






Мислили смо да сад можемо нешто више у нападу, али...



...али смо заспали у одбрани...неко је помислио да је офсајд, Гочманац се нешто спетљао а Александар Милић (бр.15) шаље лопту у нашу мрежу, 2:1 за ОФК...



Е онда је већ било касно да учинимо нешто више...утакмица се завршава тим резултатом, ни улазак наших резервиста 13.Бојата, 15.Стојановића, 17.Ђурића није ништа променио...




Ипак, ово сада уопште није слаб тим, остаје да се момци уиграју, можда и да добију још неког новог (или старог) играча за неку позицију, и...терај даље....
 
Top