Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Mlađe kategorije, FK Teleoptik

  • Зачетник теме Method Man
  • Датум покретања

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
339
Reaction score
837
Локација
Kraljevo
bas skromno izdanje danas kadeta.

vec je trebalo da primimo jos 2 komada najmanje.

ccc sta ti je fudbal
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.597
Локација
Beograd
Ових дана радим двократно, што је значило да нећу моћи да стигнем баш на почетак Телеоптикове утакмице у Падинској Скели, али - и да ћу моћи да је одгледам до краја...
Ко никад није био тамо, пропустио је да види да још од преласка Панчевачког моста па све до Скеле небројени графити Гробара говоре о томе чија је ово територија. А у самом месту, апсолутно све и свашта је офарбано у црно-бело - осим стадиона локалног ПКБ-а, који чува своје традиционалне зелено-беле боје...
И сам тај стадион, налази се између затвора и луднице, и тешко да на целом свету има неко прикладније место за једно фудбалско поприште!



Елем, не видех уживо уводне кадрове меча, али се затим прво полувреме одвијало више у покушајима да се нешто уради, него што се нешто збиља и урадило...




Ипак...
Киша је падала (а ја сам плакао за њом, рекао би Тома Здравковић), а убрзо су почели да падају и голови!

На самом крају полувремена врло добар центаршут Ђорђа Петровића, а Марко Радојевић, иако леђима окренут голу ПКБ-а, главом (теменом?) спроводи лопту у мрежу домаћих, и клиза на коленима у стилу Драгана Манцеа ка клупи Оптичара да прослави погодак!
Лепа слика за присталице Телеоптика на трибинама (а међу њима је био и капитен Никола Станковић - Стане, који је због повреде тренутно ван тима), док су домаћи више размишљали да ли је све у реду са голманом и играчем ПКБ-а који су се сударили док је Радојевић давао гол...








У другом полувремену није се много чекало на изједначење: грешка одбране гостију и док голман Љубановић покушава да доле уђе у шут, лопта иде високо изнад њега и спушта се ка мрежи...ипак, бек Урош Петровић не дозвољава јој да мрежу и дотакне, али су главни (и још више помоћни) судија проценили да је она ипак (целим обимом) прешла гол-линију...
Неки од оближњих играча Телеоптика тврде да то није било тако, али, судијска се не пориче и то је 1:1.





Средином полувремена нема неких фудбалских усхићења па више размишљамо о томе да смо за овај директни прелаз из лета у зиму ипак требали да обучемо и зимску јакну а не јесењу, али...шта је ту је...




А финиш утакмице нам ипак доноси потврду квалитета Партизанове филијале у односу на домаћи тим: у једној гужви најбоље се сналази наша ,,десетка,, Ђоле Петровић, и данас поново на свој ,,конто,, уписује не само асистенцију него и гол - 2:1 за Телеоптик.





,,Тачку на и,, ставља Урош Кнежевић који по ко зна који пут у својој каријери у дресу Телеоптика ради нешто конкретно - даје гол, а то је у фудбалу ипак најважније, зар не?
Остало је само још да ,,Кнез,, салутира саиграчима и да се полако спремамо за повратак...неко кући, неко обавезама...или размишљањима о неким следећим утакмицама...




Телеоптик сутра од 14и30 игра против Железника за куп, а у суботу од 11 првенствену утакмицу са Земуном...

Што се тиче доживљаја у Падинској Скели - било је хладно, било је повремено клизаво, била је киша, понека неравнина на терену, било је и голова - и било је без фенси навијача који бирају утакмице и плаше се кише - па шта ћеш лепше за једну фудбалску утакмицу?!
Уосталом, фудбал се учи баш тако.
Уживо.

Па какав је то фудбал без кише и хладног времена? Какав си то фудбалер ако не знаш да се снађеш на неравном терену? Како да клизаш на коленима као Манце ако терен није клизав?

Напред Телеоптик! :navijac




 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.597
Локација
Beograd
Телеоптик је ,,минималцем,, прошао у следеће коло купа, а мени је данашњи излет у Железник пробудио баш нека бројна сећања...

Коме није до тога, нек погледа протокол, а коме јесте...нек настави и даље...


Елем...Железник...



На размеђу векова распадала нам се она велика држава, а у највиши фудбалски ранг долазили и улазили клубови који су некада могли о томе само да сањају...један од њих био је и ФК Железник, клуб занимљиве историје (о којој можете ,,прогуглати,, на интернету), једно време озбиљан ривал најјачима, тим који се крљао са Партизаном, а Ц.звезди узео један куп!
Памтим неке жестоке утакмице ФК Партизана са ФК Железником на овом њиховом стадиону, моја тамошња стресирања и нервирања, додуше и неке радости због Партизанових победа...орила се ту некада она њихова химна са оним ,,Лавови, лавови,,...а истоимених кладионица било је свуда по Београду...
Било...па прошло.

Некада сам до овог стадиона долазио неком стазицом кроз поља и баштице, а сад те стазице или нема или не могу више да је нађем, а уместо пуних трибина лудих навијача, сад исте те трибине само надлећу птице, а на њима је тек по који љубитељ фудбала...



ФК Железник је у међувремену имао нека фузионисања, и имену додао и оно старинско ,,1930,, а тренутно је у Међуопштинској лиги група А -дакле у ШЕСТОМ рангу фудбалских такмичења у Србији...

Телеоптик је, као што сви знамо у ТРЕЋЕМ рангу такмичења (Српска лига Београд), а ако неко не зна, поновићу му да наша ,,филијала,, ове уводне утакмице за куп увек користи да шансу да оним фудбалерима који мање играју (или уопште и не играју) за први тим.
И управо због тога, откако их ја мало више пратим, никад и не стигну до завршнице купа...

У првом полувремену данашње утакмице, утисак ми је био да чак наш голман има више посла него њихов, а ако смо нешто и шутнули, шутнули смо безвезе, и без обзира на то што су нам углавном играли резервисти - ипак је ово било превише лоше ако узмемо у обзир колика је разлика у рангу клубова...





Ја сам на паузи гњавио првотимце Телеоптика на трибинама својим схватањима фудбала, али, ако се ико од њих сећа шта сам све изблебетао, могао би да потврди да сам ,,прозивао,, рецимо Уроша Ђурића - ,,Ђуру,, да би својом техником и брзином, морао нешто више да уради, да прође, аситира, да гол...па и ако нема неке лопте да виче и да их тражи, или да сам дође по њих, итд...





И без обзира што ,,Ђура,, није могао да ме чује, у другом полувремену изгледао је као да јесте - ,,упалио је моторе,, неколико пута ,,пробио,, - и - асистирао за гол колеги Марку Симовићу. Иако је и цео тим Оптичара у другом полувремену био агилнији и опаснији и створио још неке прилике - испоставиће се да ће тих 1:0 бити и крајњи резултат.












Млади фудбалери Телеоптика некад једноставно не размишљају на прави начин - у ситуацији кад им колега има ,,зицер,, они му не дају лопту него шутирају и промашују, или кад имају празан простор лево забију се у чувара који је десно, или кад могу да ,,штурну,, ка голу, просто сачекају да их чувар стигне...

Но, каква год била, победи, макар и минималној, се никад ,,у зубе не гледа,,...



Ми прођосмо даље, а у купу нема поправног кад је тако нешто у питању...
Терај даље!



У суботу од 11 сати првенствена против Земуна у Земунелу - и позивам вас да је гледамо заједно!
Напред Телеоптик! :navijac
 

file

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2007
Порука
225
Reaction score
422
Vidim, završilo se nerešeno, 1:1.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Po izvestaju na mozzartu sam skapirao da je golman Vanja Radulaski briljirao.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.597
Локација
Beograd
Kolega je u postu iznad ovog već postavio rezultat, a ja ću vam reći da je današnji zemunski derbi odigran u ,,Zemunelu,, opravdao očekivanja - posebno onih kojima je Teleoptik ,,pri srcu,,! :D

Optičari uvek vole da igraju i da se nadigravaju, a osobito protiv timova iz vrha tabele, ali, ovoga puta ne samo da su se nadigravali, nego su i pobedili i uzeli bodove - i tako se sad dodatno ,,zakuvalo,, u borbi za prvo mesto, jer Zvezdara ima 26 bodova (doduše i utakmicu manje), a Ušće, Zemun i Teleoptik su ,,poravnati,, sa po 24...ali do kraja ima da se igra ihaha...




Lepo je počelo ranim golom Teleoptika, tačan pas Cvetojevića u dužini od 50 metara pravo na glavu Marka Lekića koji spušta loptu do Miladinovića, a ovaj vara golmana Zemuna i postiže pogodak, 1:0!
U video-izveštaju gol greškom pripisuju Kneževiću, a u ,,protokolu,, FSB-a, gol je pripisan Stankoviću, ali...valjda više verujete meni. :icon-wink:








Zemun takođe nešto pokušava, ali na odličan centaršut Đorđevića, Lekić šalje loptu u mrežu, i to je već velikih (i rizičnih 2:0) za nas...




Imao sam utisak da treći gol ,,visi u vazduhu,, ... ali ... nije pao u mrežu Zemuna nego u našu.
Igrači Teleoptika zaboravili su ,,dvojku,, Zemuna, Petra Stojanovića, a kad fudbaleru u 16m ne blokiraš šut, velike su šanse da on postigne i gol, i, tako je i bilo, 2:1...




U drugom poluvremenu, uglavnom ofanziva Zemuna koji maši sve svoje šanse, ali i Teleoptik propušta priliku da protivnika dotuče nekom kontrom...
Pri kraju utakmice, u akciji Borović-Đ.Petrović-Isailović, svi smo loptu već videli u mreži Zemuna, ali...golman Zemuna, Milovan Lekić, sprečio je da se to desi...









Naši momci u plavom još jednom su se uverili da mogu da ravnopravno igraju sa svakim u ovoj ligi, a imam utisak i da trener Strahinja Pandurović zasad radi sasvim dobar posao, pogotovo ako uzmemo u obzir da je ovo ipak jedan novi tim u odnosu na prošlu sezonu...
Jer nije lako svake sezone krenuti sa nečim od početka...novi tim, novi trener...i verovatno još neki problemi...
I tako stalno...



(Fotografije: Goran Tomić)



 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.597
Локација
Beograd
Srpska liga grupa Beograd došla je do 11.kola, naš Teleoptik se solidno drži pri vrhu tabele, a u utakmici protiv Zemuna, trener Strahinja Pandurović je izveo verovatno (ili bar otprilike, ili bar trenutno - i svakako po njegovom mišljenju) najjači sastav sa kojim raspolaže, i to je dobra prilika da se malo upoznamo sa momcima koji igraju za našu ,,filijalu,,!

1. Golman je Đorđe MIhajlović (2004.godište), i deli sudbinu svih golmana sveta, kad nas spase i vadi, oduševljavamo se, ali kad primi gol odmah razmišljamo o tome da li je ipak nekako mogao i to da odbrani...



2. Desni bek Uroš Petrović (2006.)...ali moram priznati da me je zbunilo to što sam ga na poslednjoj utakmici video na levom boku - rešenje ,,misterije,, bilo je saznanje da naš trener povremeno bekovima ,,zameni mesta,, - da li stoga da bolje nauče da igraju na obe strane, ili zato da bolje iskoriste jaču nogu kad napadamo...možda vremenom saznamo...



3. Levi bek (a videsmo ponekad i desni) je Vanja Đorđević (2006.), i tako je lepo videti da bek zna da centrira i asistira...



4. Zadnji vezni...ili vezni...radilica i kapiten tima, a po potrebi i bek je Nikola Stanković - Stane (2003.) koji ima zaista veliki radijus kretanja da bi stigao da krpi i povezuje sve što treba...



5. Godinu starije godište u odnosu na kolegu štopera (i sa specifičnom frizurom) je štoper Igor Cvetojević (2001.) - već sam pohvalio njegovu hladnokrvnost u opasnim situacijama, i zaista volim to što bi on da se nekada ,,igra fudbala,, - dakle, retka je on i posebna sorta koja je u stalnom izumiranju u ogavnom ziheraškom fudbalu, ali...ako zbog lepote igre primimo gol... ja se nadam da ćemo dati bar jedan više...ali šta misli naš trener...e, to je već neka druga stvar...



6. Godinu mlađe godište i kratko ošišan je naš drugi štoper, Marko Radojević (2002.) - zadužen za duele u vazduhu - ali svakako i po zemlji...jer takav je to posao...



7. Svake sezone imamo odlična krila, i drago mi je što je i ove tako, po desnom boku ,,ordinira,, Marko Borović (2003.), i on je baš mnogo napredovao u odnosu na prošlu sezonu kad je bio tek rezervista...



8. Protiv Zemuna nešto kao centralni vezista bio je Uroš Knežević - Knez (2002.) momak čije su fudbalske osobine dobro poznate onima koji prate Teleoptik, ali, kako sam čuo, on je u nekom prethodnom periodu imao nekih zdravstvenih problema, pa trenutno ipak nije još na 100% svojih mogućnosti...



9. Rvanje grčko-rimskim i slobodnim stilom, malo ga tuku, malo on tuče njih, nije baš lako i ima ogromnu potrošnju, ali - u fudbalu je ipak najlepše biti na mestu gde si zadužen da daješ golove - Marko Lekić - Leka (2003.) je ovosezonski nesumnjivi prvi izbor za radno mesto druga centarfora!



10. Ovosezonska ,,desetka,, je Đorđe Petrović - Đole (2003.) - što će reći, pas, asistencija, gol! To je njegovo!



11. I, levo opasno krilo je Lazar Miladinović (2004.) - i divno je videti kako protivnika bušiš i sa oba boka, i preko devetke i desetke, i... - ali...moram priznati da nije lako ,,pokrpiti,, defanzivu sa toliko fudbalera u timu koji bi radije da su u ofanzivi...



I priličan broj ,,rezervista,, dobio je neku minutažu u dosadašnjem toku sezone, ali...ne mogu sad baš sve da ih nabrajam...
Evo bar petorice onih koji su ušli u igru protiv Zemuna, i još ,,dodatne,, dvojice (Ljubanovića i Đurića)...

Dakle, sa ugovorom Partizana u džepu, ali i često na klupi Teleoptika, golman Krsto Ljubanović (1999.)



Univerzalni vezista i već sa priličnim iskustvom igranja za Optičare, Marko Čermelj - Mare (2003.)



Rezervni štoper, Danilo Stamenković (2004.), takođe jedne specifične (kovrdžave) frizure...



Bojan Ćalić (2002.), vezista, je često bio u prvih 11, ali je na utakmici protiv Zemuna Pandurović rešio da utakmicu ipak počne Knežević (koji je inače obično ulazio kasnije u igru)...a kada je Ćalić ušao u igru, videli smo da može da igra i u odbrani (na poziciji desnog beka, recimo)...



A na poziciju veziste ušao je Stefan Bogosavljević (2004.)...



Mladi Mihajlo Isailović (2004.) je napadač...



I, pomenuo bih još i Uroša Đurića - Đuru (2003.) jedno probojno krilo (ređe i napadača), koji je imao nešto više minuta u igri kod ranijih trenera Teleoptika...



Ostajem vam dužan i ostala imena Teleoptikovih rezervista, ali...
Biće prilike...

Napred Teleoptik! :navijac
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Dodjite danas od 18h na JNA, ko može, da podržimo omladince u revanš utakmici omladinske LŠ.
Ulaznice su stvarno simbolične - 300 dindži, a momcima će mnogo značiti podrška.
 
Учлањен(а)
20.07.2019
Порука
327
Reaction score
1.289
Локација
Београд
Пошто је први тим играо у радно време и није било могуће гледати њихову утакмицу, отишао сам право са посла на утакмицу омладинаца. Рутинска победа, било је трзавица и пар неугодних ситуација али видело се да смо изразито бољи тим. Надам се већој посети на наредној утакмици.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Kako se zvao onaj igrač iz našeg podmladka što se pisalo skoro svakodnevno o njemu i bio je jedan forumaš koji je imao uvek ekskluzivne informacije za tog klinca? Na kraju je otišao za dž i nikad više se nije pojavio u medijima, a taj forumaš nestao..
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Ee da taj. Vidim dečko baš uspeo. Ovaj sadašnji klub je neka 5ta liga Austrije koliko vidim.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Nikola Simić, zapamtite to ime :)

Dečko je 2007. rodjen, a igrači u njega imaju najviše poverenja na terenu!
Po konstituciji i zrelosti igre, komotno može u prvi tim.

Janko Jevremović - 2 asistencije, ali vidi se kao neka zadrška pri ulasku u duele.. verovatno još uvek posvesno ima neki strah od te povrede od koje se oporavlja.
Pobeda više-manje rutinska...
Ono što je na mene ostavilo utisak to je podrška koji svi treneri iz stručnog štaba daju momcima dok su na terenu.

Stalno se priča o toj nekoj uspešnosti naše omladinske škole, pa eto sada prave prilike da se ta naša omladinska škola izmeri na terenu, a ne samo po statističkim podacima.

Sve u svemu, predivan dan je bio.
 
Top