Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NLB-liga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Vuk

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
152
Reaction score
0
У колико сати почиње ,,дерби,,? Прилика да дођемо у што већем броју, да им пружимо подршку.



ЕДИТ-утакмица почиње у 17.00ч
 
Последња измена:

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.244
Reaction score
33.840
Локација
vaginamandibularia
Ne treba potceniti cigane, treba ih ugaziti. Samo ozbiljno, ipak nam je to poslednja provera pred najbitniji duel dosadašnjeg dela sezone protiv litvanaca.
 

Webb

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2009
Порука
587
Reaction score
134
Локација
Nis
Ima da ih zgazimo! Veseli i Gist nece da silaze sa obruca!!!
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
"Derbi se igra sa posebnom energijom"

Petar Božić je do sada sa crno-belima osvojio čak 13 pehara, a veliku većinu njih je imao čast prvi da podigne kao kapiten Partizana. Iz bogatog iskustva u "večitim derbijima" neumorni bek ističe: "Prvi derbi sezone je veoma važan, to je utakmica po kojoj može da se nasluti da li će sezona biti uspešna. Svi znamo koliko pobeda znači nama i navijačima. U derbiju nema favorita, to je utakmica iznad ostalih utakmica, ona koja se igra sa posebnom energijom. Zvezda ima kvalitet, odlično je odigrala protiv Cibone odnos pobeda i poraza koji ima u ovom trenutku ništa ne znači. Crveno-beli će biti ekstremno motivisani, ali bićemo i mi".

Poput trenera Jovanovića, ni Petar Božić nije mogao da izdvoji neki od dvoboja sa Zvezdom kao najdraži. "Ja se svakog sećam, to je posebna utakmica, bilo je i poraza i pobeda. Nijedan ne bih izdvajao, ali naravno da su mi draži oni u kojima smo pobedili".
Utakmica u nedelju biće 130. dvoboj večitih beogradskih rivala. Partizan je do sada pobedio u 65 utakmica, Zvezda u 59, dok je pet mečeva završeno nerešeno. Ukupna koš-razlika iznosi 10.111:10.062 za crno-bele

"Ispucali smo bonus sa 4 poraza"

Nekoliko igrača Partizana u nedelju će igrati prvi "večiti derbi". Trener crno-belih Vlade Jovanović ima puno iskustva u dvobojima sa crveno-belima, ali sticao ih je kao pomoćni trener. Stručnjak koji je u Humskoj od 2006. u 8. kolu NLB lige prvi put će voditi srpskog šampiona u dvoboju "večitih".
"Derbi ima posebnu draž, posebno prvi u sezoni. S obzirom na promenjen sastav, neki igrači će se prvi put susresti sa takvom vrstom utakmice. Bez obzira na sastave, pravog favorita u derbiju nema. Zvezda je lošije startovala, napravila je prethodno veoma podmlađen tim sa dosta mladih reprezentativaca, ali je dovođenjem trojice stranaca dobila preko potrebno iskustvo. Mislim da su pobedom protiv Cibone pokazali da su sastavili kvalitetan tim. Ipak, sastav timova na papiru nikada nije određivao pobednika večitog derbija, pa neće ni ovog puta", kaže Vlade Jovanović.

Od mnogih dvoboja Partizana i Zvezde u kojima je do sada učestvovao, trener crno-belih nije mogao da izdvoji jedan kao posebno drag. "Oni koji su se igrali u polufinalnim i finalnim serijama plej-ofa bili su najznačajniji, ostavili su najjači utisak na mene. Svaki derbi nosi nešto svoje, sećam se svih, onih u kojima sam bio, a i onih pre njih".
Poslednjih godina Crvena zvezda je imala više uspeha u prvom večitom derbiju sezone. "To je samo još jedan dokaz rečima da ne postoji favorit u takvim utakmicama. Ne gledam u prošlost, niti previše u budućnost. Ovo je nova sezona, nov tim, trener, početak... Nadam se da će i debi biti drugačiji od prethodne dve godine. Ima uvek određenih doza rasterećenosti i opterećenosti koje nesvesno stavljaju breme favorita na pleća nekom timu. Nama je rezultatski ova utakmica jako važna. Ne kažem da nije i njima, ali smo mi sa četiri poraza ispucali bonus poraza koje smemo da priuštimo. Derbi nije kao i svaka druga utakmica, ali je jedna u nizu. U ovom trenutku oba tima još rade na tome da se se slože kockice u timu, taktika, igrači unutar tima, da se u punoj meri oseti pripadnost jednom i drugom grbu. Kada se sve to složi, može da se očekuje prava snaga ovih timova".
Prirodno je da Partizanu pripadne uloga favorita, posebno posle pobede nad Kahom Laboral u Evroligi. Ipak, Jovanović ističe: "Ne bih voleo da se stavlja breme favorita na naša leđa. I mi smo tim u stvaranju i za Evroligu i NLB ligu. Meč sa Zvezdom uvek nosi opterećenje, jer u njemu može mnogo da se dobije i izgubi. Moj osećaj je kao i pred svaki derbi. Uvek sam učestvovao u utakmici maksimalno, koliko se od mene tražilo. Meč u nedelju vodiću sa istom emocijom kao i kada sam bio pomoćni trener".
Koje je najveće Zvezdino oružje? "Oni su jako mlad sastav, mladost donosi dosta kvaliteta, ali da bi se igrale teške utakmice u egal završnici potrebni su iskusni igrači. Ovog trena, sa trojicom Amerikanaca, Zvezda je upotpunila kvalitetan i mlad sastav. Mladost će doneti agresivnost i trčanje, a ova trojica i Vujadin Subotić stabilnost u igri. To je iskustvo presudno u velikim mečevima", zaključio je Jovanović.
Zbog bezbednosti odlučeno je da kapacitet "Pionira" u nedelju bude smanjen, pa u prodaji neće biti 600 ulaznica, već će mogućnost da uđu u dvoranu imati samo vlasnici godišnjih propusnica KK Partizan

kosarka.rs
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Odvališe na www.kosarka.rs sa statistikom samo tako...pominju 65:59 u prvenstvenim utakmicama, a to je bilans samo u domaćem prvenstvu...sem toga, u nedelju se igra NLB-liga...

Ko da je cigan pisao...pa mu lepše za oči 65:59 nego 10:4, ili naravno 111:85...
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Namerno sam postavio taj deo, da vidim da li ces se oglasiti :buhaha
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ako si samo namerno postavio - oprošteno ti je...
Ali ako si namerno i pisao...:D
 

Choda

Početnik
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
1
Reaction score
0
Локација
Lazarevac
Izgleda da je ogranicen broj gledalaca,tako da ulaze samo oni sa sezonskim!!?!?
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Nije "izgleda", nego jeste tako...:wink:
 

Zex

Grobar
Учлањен(а)
31.10.2007
Порука
525
Reaction score
173
Локација
Basel / Svajcarska
Malo derbi gubi draz sa tim restrikcijama publike, ali ok bezbednost je na 1. mestu. Nije vise kao ranije, em je protivnik slabiji (derbi samo na papiru), em nece biti pionir pun...steta
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Ja u zadnje vreme(i hahaj vreme) pobedu u derbiju doživljavam kao neko olakšanje,tipa,dobro je nismo kiksnuli.
Skroz se izgubio drhtavi osećaj derbija. Valjda je svima nama jasno zašto.
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Šta bre samo sa propusnicama, jel to ozbiljno???
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Ne znam da li je tebi bitno ali meni jeste!Zašto da u hali bude 2000-3000 ljudi a može ladno da bude i više od 5000.Dolazim redovno na NLB ligu iako nemam godišnju i sad ne mogu da idem na derbi zbog neke "sigurnosti".Derbi je mrtav a i ti problemi sa sigurnošću.
Ja sam milion puta rekao da mi ne bi bilo žao da izvisim za kartu a da hala bude puna,ali sada me to užasno nervira jer znam da će hala biti poluprazna.
 

Deki_blade

Grobarčina
Учлањен(а)
12.04.2008
Порука
1.467
Reaction score
84
Локација
..u svom svetu..
ono gore sam rekao cisto onako.. sa najpozitivnijim ciljem... a za derbi i sigurnost.. to je tacno.. nema potrebe da se ne dozvoli puna hala, ove godine za nlb ionako ima po par hiljada ljudi na svakoj utakmici u pioniru, a za derbi bi mozda bilo i puno... ali posto se u ovoj nasoj drzavi obican narod nista ne pita.. tako je kako je..

http://www.youtube.com/watch?v=H1nVg0MM5y4

vreme je da se ponovi :) :)
 
Последња измена од уредника:

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
Stvarno sramota, uopšte ne razumem čija je odluka da se ne dozvoli prodaja karata. Ko god da je posrao se debelo po ljudima koji dolaze stalno u pionir a nemaju godišnje. Mnogo sam razočaran.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top