Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Zoranis

Grobar
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
277
Reaction score
3
To finale kupa 92/93(revans u rupi) mi je najmucnija utakmica ikada. Sve je bilo katastrofa,vec tada se culo da je arkan posetio nasu svlacionicu pre utakmice,nudio pare,pretio i da su jedino Mijat i Brna odigrali kao ljudi taj derbi.
Jug poluprazan,navijanje nula,jedna grupa od 50 Grobara iz prve ekipe je sedela,cutala i pljuvala i tukla svakog ko im je zaklanjao pogled...znaci raspad.
Da se ne ponovi nikad
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
mogu da kazem da je i Zahovic korektno odigrao taj revans 1993. godine. cak je u produzecima (tad su bili i produzeci 2 puta 15) imao jednu jako dobru priliku ali je milojevic odlicno odbranio (miloja je pred kraj zamenio onaj teletabis Simeunovic).

JeNeA, mozda sam ja pogresno razumeo, ali mislim da je taj "posle auta nema ofsajda" gol pao 2004. godine i da se zavrsilo 1-0. gol je dala Ingrid.
a kada je bilo 2-0 2005. godine zigic je postigao gol glavom a u zaustavnom vremenu i valjda neki krivokapic. nisam primetio neke vece kradje na toj utakmici, a dobro je pamtim jer sam nakon Oditinog promasenog zicera u 1. poluvremenu poskocio i iskrenuo zglob pa sam cupkajuci otisao kuci.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Jeste, u pravu si...proleće 2004. godine...ja sam permutovao, izvinjavam se svima...

http://www.partizan.rs/arhivadetail.php?Jezik=sr&sec=6&sec1=4&god=2003

Ove sezone 2003/04 smo (u proleće 2004.) pokradeni ne samo to u kupu, nego i u prvenstvu, kad nam je na 0:0 na JNA poništen čist gol Ilieva...a tad su cigani imali samo 3 boda prednosti, ovih 9 bodova razlike je nastalo tek posle tog derbija...

Gangster musavi muslin, šta još reći...ukrao 1999/00, pa 2000/01, pa mu nije bilo dosta nego krao i te sezone 2003/04...to je ono kad su davali golove u Čačku (neposredno pre derbija koejg sam gore pomenuo!), a i plavo-beloj drolji u rupi (samo što današnja plavo-bela drolja tada nije bila drolja, tek posle te sezone je to postala) otprilike sa totalnim padanjem mraka...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Сјајан приказ, немам шта да додам, осим напомене за финале 1991/92. Написао си да смо дошли на једвите јаде до 2-2 у реваншу на ЈНА, али не заборави да су они тада били актуелни прваци Европе, са скоро свом оном гамадијом у тиму - Михајловић, Панчев, Југовић...
Те сезоне нису нас ниједном победили. Утакмица је била феноменална, показала је какав јебио потенцијал нашег тима под вођством Осима, али је рат спречио европско доказивање те генерације.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
nikad mi nije bio jasan taj ofk. jedno vreme su stvarno bili, da kazemo, "nasi". recimo u sezoni 00/01 su pobedili cigane na karaburmi 2-1 pred derbi koji smo dobili isto 2-1 (ilic, iliev).

u sezoni 01/02 sam se kao zivotinja napio i isao da slavim titulu jer bi remijem protiv ofk overili titulu. medjutim, oni vode 1-3. ja se otreznim u sekundi, odem da šoram, ispred klonje onaj lik sto pusta vozila na parkingu (pre nego sto je dosao ovaj brka koji ne bi otvorio rampu ni kvadriplegicaru u kolicima) mi mrtav ladan kaze "pa sta hoces, prvaci smo sigurno, kome da das ako ne svojoj ofci "
kasnije smo stigli do 3-3 i ipak uzeli titulu, mada mi je sve to bilo mucno...

ali odosmo na drugu temu.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
otprilike negde posle toga oni postaju sve jači, nema više utakmica kao iz devedesetih kad smo dobijali i sa 8:1 uz gol Radovana Ćurčića za njih, zahvaljujući Terziću koji je bio stalni pretendent na mesto Džajkinog naslednika i uz pomoć pridružene mafije (npr pokojni Miko Brašnjović koji se ubio u zatvoru) smanjuju broj dobrih igrača koje prodaju nama i ciganima, najbolje prodaju direktno u inostranstvo i kroz mladu reprezentaciju.. e onda kreće drugačija priča, od onda smo viši prijatelji, a do nas iz OFKa dolaze mnogo slabiji igrači.. nekad Petrić i Đani Ćurčić, danas Stevanović i Stanković..

priznajem, i meni je nekad davno ofk bio simpatičan..
 

NINKE

Guest
Ne piši sve i svašta, samo da bi pisao. O utakmicama koje pominješ već je bilo reči. Prelistaj malo ovu temu!

WebCrew edit
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
AAAA :respect

Свака част! Као дете сам купио овај часопис, замислите цео број посвећен Партизану! Нажалост, тада, као клинац, нисам био свестан вредности тог материјала и загубио сам га...
Ово је право благо.
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
1994/1995

veljko paunovic je ostao povredjen u nasem petercu, ispred njega je bio krupnikovic, lopta je dosla do krupnikovica, pomocni mase ofsajd. ciganin staje a onda nonsalantno plasira loptu u gol koji pandurovic ne brani, krupnikovic misleci da je ofsajd trci nazad dok glavni sudija svira gol.
kasnije crveni karton dobija mirkovic pred zvezdin korner. otisao je do ciganskog tunela, korner je izveden, bata ulece i izbija loptu sa gol linije na sta opet dobija crveni karton :). nesto kasnije crveni dobija i bolic, a zvezda nas dokrajcuje iz smesnog penala 2-0.

http://www.youtube.com/watch?v=7vnTNSPctY8

Као прво :clap на сјајној ретроспективи куп утакмица са смрдљивцима.

Ово болдовано, тј. овај гол ганфера је типично ганферски гол. Не због офсајда како описа колега ПФЦ Д, јер је гол чист и није било не дозвољоне позиције (погледај слику и нашег играча оивиченог плавом бојом), него због Пауновића који лежи а циганин Крупниковић не избацује лопту :pickaciganska, чак један наш играч (вероватно Бата:D ) усред ове њихове акције заскаче главног судију са намером да га лиши живота:buhaha (на фотки у "загрљају" оивичени зеленом бојом)

 
Последња измена од уредника:

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
ma nije bio ofsajd, to je tacno. nego, bas se secam utakmice, bio sam na jugu. u trenutku kad je krupnikovic primio loptu, svi su stali. bukvalno svi. pandur je refleksno krenuo, nije ni on branio, a vidi se da je krupnikovic kada je ubacio loptu u gol, okrenuo se prema sudiji i mahnuo mu u fazonu 'sta mases koji k...'. i sam se sokirao kada je glavni svirao gol. ne mogu da se setim o kom se govnetu od sudije radi, ali propisno nas je osakatio. 2 crvena, jedan sumnjiv gol i jedan sumnjiv penal iz kog je pao drugi gol. mnogo cak i za cigane...

a da to ne bude dovoljno, mesec dana kasnije igra se prvenstveni duel, opet u čučavcu, cigani povedu sa 2-0, djuric (ne video bim, vec zoran) smanjuje na 2-1, kasnije ciric pogadja cist gol kao suza, svinje sviraju ofsajd. skandal. gubimo taj derbi nezasluzeno 3-2, par dana kasnije na 3. kanalu neka emisija gde specijalno gostuje Vasovic Velibor gde drsko objasnjava da ne samo sto je ofsajda bilo kod ciricevog gola, vec je i djuricev gol sumnjiv.

dopingovana ciganska crkotina. ko zna koliko je crva potrovao svojom lesinom.
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Moram i ja da pohvalim PFC D na retrospektivi, znam da je to stavio da bi nam skrenuo pažnju na sledeće utakmice u kupu moraju ozbiljno da se shvate, da ne bi bilo iznenađenja...

Ali SS mi uliva sigurnost da neće biti milosti, biće zgaženi i tačka.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
ma nije bio ofsajd, to je tacno. nego, bas se secam utakmice, bio sam na jugu. u trenutku kad je krupnikovic primio loptu, svi su stali. bukvalno svi. pandur je refleksno krenuo, nije ni on branio, a vidi se da je krupnikovic kada je ubacio loptu u gol, okrenuo se prema sudiji i mahnuo mu u fazonu 'sta mases koji k...'. i sam se sokirao kada je glavni svirao gol. akane mogu da se setim o kom se govnetu od sudije radi, ali propisno nas je ostio. 2 crvena, jedan sumnjiv gol i jedan sumnjiv penal iz kog je pao drugi gol. mnogo cak i za cigane...

a da to ne bude dovoljno, mesec dana kasnije igra se prvenstveni duel, opet u čučavcu, cigani povedu sa 2-0, djuric (ne video bim, vec zoran) smanjuje na 2-1, kasnije ciric pogadja cist gol kao suza, svinje sviraju ofsajd. skandal. gubimo taj derbi nezasluzeno 3-2, par dana kasnije na 3. kanalu neka emisija gde specijalno gostuje Vasovic Velibor gde drsko objasnjava da ne samo sto je ofsajda bilo kod ciricevog gola, vec je i djuricev gol sumnjiv.

dopingovana ciganska crkotina. ko zna koliko je crva potrovao svojom lesinom.

Djurović,ali ne Raka,nego neki indijanac iz Niša.Užasan je bio osećaj posle tog kupa.Revanš 3-3 nam je sudio član uprave cigani 2.

A na 3-2 za cigane je sudio babaroga,koji je u to vreme navodno bio strašno ljut na cigansku upravu zajedno sa džajkom.
Na toj utakmici čist gol nam je poništio,i nije svirao očigledan penal za nas, kada je Mitko Stojkovski bez problema rukom izneo loptu iz 16 metara.
Da sam na mestu uprave,napravio bi kompilaciju snimaka derbija koje je babaroga sudio,i tražio pod hitno njegovo smenjivanje sa čela zajednice prvoligaša.
Ono po čemu još pamtin taj derbi, je Djurićev pozdrav ciganima posle datog gola:evo vam kurac.
 

miladin

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2008
Порука
124
Reaction score
6
2jfje60.jpg
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
I ja da dam svoj mali doprinos najzanimljivijoj temi :)
Posto nemam skener, slikao sam neke zanimljive tekstove iz knjige "Derbi" (D. Kovacevic). U knjizi su tekstovi i slike sve do 100. derbija.
(za uvecanje slike kliknuti na sliku koju ocete da vidite u velikoj rezoluciji :D )
p.s. izvinjavam se moderatorima, ali moram da postujem 3 posta za redom zbog broja slika (jer je maximalno 8 slika u jednom postu)










 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Нема фрке, ако имаш још само качи.
 

giga

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
1.452
Reaction score
47
Локација
Istok JNA
Sad dok čitam ovo, setio sam se da sam negde imao pvu knjigu...bog sveti zna gde mi je...sve u svemu zanimljivi osvrti na derbije.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Top