Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Uskoro još dosta slika!

Kao što smo već pomenuli, članovi foruma sasagm i Martin poslali su nam dosta slika vezanih za Partizan i "grobare". Narednih dana, čim malo dođemo do predaha i pregledamo sav materijal koji su nam poslali, počećemo sa postavljanjem slika, i to na ovom mestu. Mnoge od tih slika biće prvi put javno prikazane jer nema ih ni na jednom drugom "grobarskom" forumu!

Martinu i Sasi jos jednom hvala :clap jer su podelili svoje fotografije sa nama, kako bi ih videli svi kojima je PARTIZAN u srcu!
 

Biaffra

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
20
Reaction score
0
Локација
Zemun
Predstavljena knjiga o Bobeku

1706171302495243d5d0ad8444920714_big.jpg

www.partizan.rs
U zagrebačkom hotelu “Šeraton” predstavljena je knjiga o Stjepanu Štefu Bobeku "Nogomet je moj život", autora Fredija Kramera.

Autor je na jednom mestu skupio sve detalje iz života i karijere legendarnog fudbalera nekadašnje Jugoslavije i najboljeg golgetera i igrača “crno-belih” svih vremena. U glavnom gradu Hrvatske, klub iz Humske predstavljali su Bobekov saigrač iz Partizana i državnog tima, Marko Valok, predsednik sekcije veterana i Slavko Drljača, pomoćnik generalnog sekretara.
Pored gostiju iz Partizana, bio je i predstavnik FSS Gradimir Branković, Zorislav Srebrić i Vlatko Marković iz HNS, Bobekov rođeni brat Oto i plejada igrača iz doba kada je Bobek “jurio za loptom”.

Po mišljenju fudbalskih eksperata i ljubitelja fudbala, Stjepan Bobek je za tri koplja bio iznad svih i daleko najbolji igrač svih vremena na našim prostorima.

Takođe, po mišljenu mnogih svetskih fudbalskih veličina poput Ferenca Puškaša i Di Stefana, Bobek je bio vrednovan kako i dolikuje velikanu svetskog fudbala i zauzima visoko mesto na večitoj lestvici majstora fudbalske igre.

Za drugu polovinu januara planirana je promocija knjige i u Beogradu.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Martin je poslao sledeće slike našeg fudbalskog Hrama...slikane su davno, `50-ih ili `60-ih godina prošlog veka...

2cdzul4.jpg


k55v9e.jpg


258s183.jpg
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.108
Reaction score
1.502
Локација
Topèidera lepša strana
kakvo je to bilo moćno zdanje nekada ! nove tehnologije ugradnje betona,nove tendencije u arhitekturi,jedinstvena urbana forma grada u velikoj expanziji.vidim i pomoćni teren....malo je off al stvarno sam morao da prokomentarišem.zaista izuzetno vredne slike.:clap jednom rečju, HRAM bio HRAM ostao !
 

VeljaGrobar

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
63
Reaction score
0
Локација
odeljenje za bolesti zavisti -> leèeni PARTIZANOVA
Kakav raritet!
Prva slika je, verovatno, slikana jos prilikom samog podizanja Hrama(mozda i 1949.) posto jos nema ni semafora, a ni reflektora.Auu svaka cast....A pogledajte 3. sliku, jel se meni cini ili su ono reflektori na atletskoj stazi?
Ove slike su blago.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Врло је могуће да је прва слика из 1949, заиста нема ни рефлектора ни семафора. Делује као да стадион није завршен.

Што се тиче ове треће слике, свака част на запажању око рефлектора! Нисам посветио пажњу сликама, сада први пут видим да су рефлектори стајали на атлетској стази...

А сада и слика са реванша 1/4 финала Купа шампиона 1965/66, демолирана Спарта 5-0 после пораза у првој утакмици од 1-4!

zswabc.jpg


И још једна са старог Југа...хвала grujo kumanovo!

2u8wis8.jpg
 
Последња измена:

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Одличан и реалан приказ сезоне 1994/95. Сад сам га тек прочитао.

Додао бих само да нас је напустио и Брновић, спор, али врло битан играч код Љубише, стандардан касније у Еспањолу.

Такође, мислим да смо препотентно ушли у сезону. Колико год смо се плашили 1993/94 због младог тима, толико нас је опила и опустила та дупла круна следеће године.

Даље, већина екипа је прилагодила игру Партизану, у свим утакмицама смо нападали бункере, а гавроси су мислим селектирали тим само за дерби.

Не бих се сложио само за Васиљевића. Врло важан играч, он и Брновић су они шрафчићи који су нам недостајали.

И још нешто: дерби у рупи новембра 94 је највећа крађа после судије Шипке ( 1989/90) у дербијима до дана данашњег.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
И још нешто: дерби у рупи новембра 94 је највећа крађа после судије Шипке ( 1989/90) у дербијима до дана данашњег.

Ах, ко се не би сетио...стојковски опуштено умирује лопту рукама, као плеј у баскету, на 5м од свог гола и наставља игру. :pickaciganska
 

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Пауза је у скоро свим спортовима нашег СД, па реко' да на овој теми напишем нека своја лична запажања...

Нека ми опросте поштоваоци лика и дела Љубише Тумбаковића, али и поред мноштва освојених трофеја, победа и свега осталог не могу да заборавим Кроацију, Славију Праг и Рапид. Шта ћу....

Само се немојте смејати када напишем ко је за мене омиљени тренер ФК Партизан. Зато што смо и поред невероватних киксева имали такве серије победа и изванредних игара, да их је тешко поновити.

Фахрудин Јусуфи.

Да: Фљамуртари, Пиксијев гол из корнера... али један јак, хомоген, Партизан који меље 90 минута, а опет технички дотеран...
 

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Ja ne mogu pisati o tim utakmicama do 98 jer sam bio mali a i tada sam poceo negde da pratim Partizan...utakmica koja mi je ostala u secanju ne bas kristalno jasno... ne znam tacno mozda pre 5-6 godina u Novom Sadu kada smo gubili od Vojvodine 4-1 i dobili 5-4....seca li se neko toga?
 

bitan

Banned
Учлањен(а)
25.07.2007
Порука
505
Reaction score
36
aha , mada se ne secam kako je isao rezultat, kroz maglu je i meni , secam se da smo skoro sve golove primili na kontru...tada smo bili na severu stacionirani

Btw , koje godine je igrana utakmica u kosarci Partizan - Beneton ? mora da je EL u pitanju( posto Partizan otkad znam za sebe igra EL :D ) Ako se dobro secam , Partizan je u gostima izgubio sa 8 razlike pa smo morali da jurimo rez kod nas jer se nije igrala treca tekma nego se gledala kos razlika...ako nisam poblesavio skroz odigrala smo na kraju nereseno u Beogradu ? !Cenim da je negde 1998 god...valjda..moja prva basket tekma

p.s. Ove tekme neko mora da se seca , mislim da je cak i koreografija sa crno-belim balonima bila :D
 

Lord Rahl

Početnik
Учлањен(а)
16.06.2007
Порука
70
Reaction score
0
Локација
по шумама и гора&#1084
Šta im znači ovo "Dinamov druker"? Nešto kao navijač ili...? Ovi hrvati su stvarno bolesno opsjednuti sa mjenjanjem jezika. Uskoro će nam trebati i prevodioci.

Nisam znao da je Štef bio u ciganijakosu. Jel to bio kao trener ili igrač?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Да, код њих "друкати" значи навијати :buhaha док код нас има сасвим друго значење. Што се тиче Бобековог наводног боравка у циганијакосу, колико знам, то је груба новинарска грешка, јер Бобек је тренирао Панатинаикос.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
grujo је пронашао на нету и послао нам следеће слике...

Драган Манце, Партизан-черга 0-0, 1983.

20qgegh.jpg


Припреме ФК Партизан, година 1984...
У првом реду су Манце, Ројевић и Јешић, иза њих Радовић, у позадини се јасно виде Вучићевић и Ђелмаш

2s6lbq0.jpg
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Бобек је од 1970. до 1972. године радио као тренер у Олимпиакосу.
 

apet976

Početnik
Учлањен(а)
25.10.2008
Порука
88
Reaction score
0
Мислим да је у питању Куп Европе или Рајмонда Сапорте, играло се пред бомбардовање...

Нерешено је било. Мислим да смо испали.
 

bitan

Banned
Учлањен(а)
25.07.2007
Порука
505
Reaction score
36
Jeste , ispali smo , sad kad si spomenuo mislim da si u pravu - kup Saporte je u pitanju

Ako neko ima slike sa ovog meca neka me pm-a:ziveli
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.722
aha , mada se ne secam kako je isao rezultat, kroz maglu je i meni , secam se da smo skoro sve golove primili na kontru...tada smo bili na severu stacionirani

Btw , koje godine je igrana utakmica u kosarci Partizan - Beneton ? mora da je EL u pitanju( posto Partizan otkad znam za sebe igra EL :D ) Ako se dobro secam , Partizan je u gostima izgubio sa 8 razlike pa smo morali da jurimo rez kod nas jer se nije igrala treca tekma nego se gledala kos razlika...ako nisam poblesavio skroz odigrala smo na kraju nereseno u Beogradu ? !Cenim da je negde 1998 god...valjda..moja prva basket tekma

p.s. Ove tekme neko mora da se seca , mislim da je cak i koreografija sa crno-belim balonima bila :D

Kako se ne bih secao utakmice na kojoj sam doziveo najfreneticniji aplauz coveku koji nije clan SD Partizan, od strane Grobara. Na toj utakmici, koja se odigrala na rodjendan Zeljka Obradovica, ovaj covek je, ovencan zlatnom medaljom sa SP u Atini par meseci ranije, dobio takve ovacije kada se pojavio na parketu Pionira, da se i sada najezim kada se setim. Slicno je prosao i Zeljko Rebraca, takodje jedan od junaka SP u Atini, i secam se da je na zagrevanju imao jedno monstruozno zakucavanja posle naseg prozivanja - Rebraca zakucaj.
Secam se i da je na toj utakmici Gilic koji igrao za nas bez ikakvog razloga udario Rebracu u lice.
 
Top