Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Da je pitanje za milion dolara ne bih ga provalio.:buhaha
Šta znači kada čovek skine svoj zaštitni znak iz igračkih dana.:D
 

Двоглави

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2011
Порука
4.102
Reaction score
679
Локација
ovde, nazalost
Covek koji je bitno uticao na moj navijacki identitet.
Roki je legenda.
Eh, ti prodori po boku i ulasci u 16 m...
 

miladin

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2008
Порука
124
Reaction score
6
Ројке је био играчина каквих више одавно нема. Борбен, техничар на нивоу крила, а не бека, центаршутеви су му увек били - пола гола. Што се тиче фотке и да има бркове нема трика да би га препознао.
 

krme

Grobarčina
Учлањен(а)
28.08.2010
Порука
1.696
Reaction score
332
Локација
u čestitoj kući
Jah, dobro si, proljepš'o se čovjek!
Moj stari ga je puno gotivio. A ja, dijete k'o dijete, samo napadače. I Nenada Stojkovića jer je ličio na rođaka Neđu.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
1975 prijateljska u Stipu, Bregalnica-Partizan 2:4
bregalnica-stip.jpg

1979 Belasica-Partizan
79-belasica-pfc.jpg

2.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Navijaci Partizana iz Strumice 1973 idu na derbi kao podrska Istatovu

kombinovani tim 1976
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Један легендарни играч са почетака клуба, да видимо хоће ли неко препознати о коме се ради. Невероватна виталност, с обзиром на године! :clap

Молим оне који знају да не одају. Касније и мало више података о њему.

2co25vt.jpg
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Zar nisu svi iz prve generacije Partizana umrli?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Нису. Додуше, овај човек није играо прве сезоне у првенству, али јесте већ следеће, 1947/48. И још доста година касније...можемо га сматрати чланом прве генерације иако је дошао годину дана касније.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
На горњој слици коју је поставио Голман Раде је Милан Бабић. Један од играча који су играли и за звезду (тамо је и почео у младим категоријама) и за Партизан. У Партизан дошао из Напретка.

Један легендарни играч са почетака клуба, да видимо хоће ли неко препознати о коме се ради. Невероватна виталност, с обзиром на године! :clap

Молим оне који знају да не одају. Касније и мало више података о њему.

2co25vt.jpg

На слици је Марко Валок, који је и данас виталног здравља. Најбољи стрелац у "вечитим дербијима" (14 утакмица, 13 голова!), преко 90 првенствених голова. Врло занимљива животна прича, Валок је родом из Сурчина. Као дечак се крајем рата прикључио партизанима, а из партизана и војске, чији је био официр, дошао је у Партизан, 1947. године. Кад су га људи из Партизана (тачније војска) тражили да пређе да игра за први тим, он је одбио, желећи прво да види да ли ће бити примљен на пилотску академију, па тек ако га не приме, онда би почео са фудбалом. Наравно, "случајно" није примљен. :D Војску је напустио у чину потпуковника, 1967. године.

На радост свих навијача Партизана, касније. Пензионерске дане проводи на Дунаву и Тиси током летњих месеци.

Ево неколико занимљивих линкова о Марку Валоку:

Тема о Марку Валоку на форуму риболоваца


Профил на блогу "Црно-бела носталгија"


"Хтео сам да будем пилот, а не голгетер"


Марко Валок пеца шаране :D
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
@Crno.Beli На горњој слици коју је поставио Голман Раде је Милан Бабић. Један од играча који су играли и за звезду (тамо је и почео у младим категоријама) и за Партизан. У Партизан дошао из Напретка.

Ovaj levi bek Babic je dosao kod nas u leto 1980. iz Napretka(posle one njihove cuvene sezone kad su se carapani plasirali u Kup Uefa) i ostao je samo polusezonu te odmah na pocetku 1981. godine se vratio u Krusevac, a s njim su u paketu otisli Kunovac i Jocic.
Zanimljivo da je odigrao poslednju zvanicnu utakmicu za nas u vecitom derbiju kad smo
nadigrali cigane sa 3 - 1, u decembru 1980., 17.kolo(kad je Moca napravio vola od Ljukovcana, postigavsi treci gol ).
Igrao je pre za cergu, Radnik Iz Bijeljine, a posle Napretka i za Ofk Beograd i Vojvodinu.
 

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Posto je dao gol danas, koliko Sasi Ilicu jos treba da postigne golova da bi prestigao Bobeka? Nesto sitno 2, 3, 4 cini mi se?
 
Последња измена:

ABCDE

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
528
Reaction score
107
Hvala Macak

Partizan+oktobar+1945+vs+Banska+Bistrica.jpg

Moze li neko da napise ko su svi ovi ljudi na slici? Cini mi se da mozda prepoznajem jedino Bobeka i Cajkovskog, ostale ne mogu da izvalim.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Jel to Petar Kurčubić sadašnji trener Spartaka, bivši igrač Zemuna, Novog Sada...
Ako jeste, nisam znao da je on bio u Partizanu.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Не, ово је Милојко Курчубић, играо за Раднички КГ.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Malo liči na slici. Bilo bi mi iznenađenje da je Petar bio u Partizanu, pošto živim u uverenju da iz njegovog perioda kada je on igrao u Zemunu(ili Galenici) znam sve igrače tog kluba koji su igrali za Partizan.:D
 
Top