Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

Maxi

Banned
Учлањен(а)
17.08.2008
Порука
1.593
Reaction score
23
Nemojte tu artmediu molim vas.Izgubili smo zato sto sam ja bio na budjavom severu .Baksuz.A zelja mi je da pogledam snimak tekme.Da se isplacem ko covek,kad vec tad nisam...ni sam ne znam kako sam izdrzo.
 

Dr.Hofmann

Guest
[img=http://img140.imageshack.us/img140/454/antologijskafotografija.jpg]

Kad već spominjete tu nesrećnu Artmediu, koliko sam samo živaca izgubio to veče, kaže mi kolega pre izvođenja penala ako bude pucao boya promašiće, reko ako promaši zadaviću te.
Kad se samo setim naše zstave Grobari Vukovar ručno našvrljane.
Iznad je fotografija sa te tekme , e da je tada ušao taj penal boye ko zna iz koje bi perspektive sada posmatrali na ligu šampiona.
Ni ja tu tekmu nikada nisam pogledoa na tv-u a voleo bi da vidim kako je to preko tv-a zvučalo i izgledalo.
 

Igor_RU

Grobar
Учлањен(а)
10.05.2008
Порука
950
Reaction score
5
Локација
Ruma
e kad se setim te nesrecne veceri,i ja sam bio na jebenom severu...onih zadnjih 5 min tekme,ono navijanje celog stadiona,velika steta sto nismo uspeli da udjemo u LS...sprema se Boja da puca penal,a neki covek pored mene se moli i govori daj Boze da pogodi inace ce se cigani nasladjivati nasoj nesreci...jbt,kad smo ispali svi smo plakali kao kise,prizor je bio jeziv,Grobari svih starosnih doba placu i ne moze niko da se zaustavi...ja sav u suzama,stojim nepomicno i gledam slavlje onih gamadi iz Slovacke...BILO NE PONOVILO SE!!!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
E ajde stvarno nemojte da ste maler.... Bilo pa proslo , iz toga smo izasli jaci nego ikada.
 

PFC_D

Guest
Пошто сте запели и оскрнавили друге теме, а не знам шта вас вуче ка овој утакмици :D ево вам инфо, и ко је играо, и је ли Крстајић био у првих 11...



"Наша Борба" 1997.


sunce ti tvoje, kakav sastav...

treba reci da ovaj ciric sto je usao nije dragan vec zoran. jedan od onih koji bi dobili najvise glasova na temi "najveca rupa u fk". kada se setim kako je igrao u beceju, kidao je...

sto se tice ove utakmice, seca li se neko da je u 5. minutu kod 0-0 goran goksi obradovic napravio jedini fudbalski potez u karijeri u partizanu, slomio nekog njihog beka, ubacio u kazneni a direktor tomic se usro i plasirao do ladica... ?

ma ovo je definitivno nas najveci poraz i katastrofa, kakva k... petrzalka...

potpuna nemoc, vukicevic masi penal kod 3-0, ma ludilo...
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Bruka dok smo zivi , mada kad pogledam njihov sastav lagano su nas mogli dobiti i u BGD. Hocemo mi u LS a prodali najbolje igrace , e lopovska uprava uvek bila... Posle Dinamo ispao od Njuke nesto u 120min ako se dobro secam.
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Вукићевић је машио код 2-0 и то је највише болело у јер би са 2-1 ми ишли даље, ипак нисам мога никоме да замерим за ту петарду, и сигуран сам да је реванш био код нас да би ми прошли даље
 

PFC_D

Guest
nisi u pravu.

malo vas moze da mi parira u vezi rezultata i dogadjaja naseg dragog FK :)

3-0 je bilo, vukicevic masi, a pred nasim Jugom se gasi projekcija na bioskopskom platnu koje su agenti organizovali. ocaj... niko nije ni imao snage da pravi sranja posle. bilo je ideja da se ide na aerodrom ali je vecina potpuno ocajna i sokirana odbacila predlog...

3 dana kasnije, tekma sa buducnosti, prvo kolo 6-0 za nas, atmosfera kao da je neko umro, bukvalno...

newcastle je jedva pobedio taj dinamo golom u 119. minutu timor kecbaja na maximiru izjednacava na 2-2 (regularni tok 2-1 za dinamo, u newcastlu 2-1 za engleze)...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Мислим, кад већ нећете да заборавите на тај пораз, да и ја кажем коју...:D

Кривица за тај пораз лежи на тадашњој управи, не на играчима. Тим је обезглављен пред ту сезону. Продати Ћирић, Савељић, Чакар, Христов...а млади и неискусни играчи су бачени у оно усташко гротло. Кад се сетим само оне хистерије на стадиону, као и њиховог коментатора...Вукићевић је промашио на 0-3, колико се сећам, али небитно. Све је зачинио тупсон Звонко Михајловски. Нама нерви усијани а он каже "није ово пораз, ово је један нови мост у сарадњи два народа" :banghead

Не бисмо их ми добили ни да је реванш био у БГ, ко је био на утакмици видео је да су могли ладно да нам стрпају 4 комада. Ми нисмо никакву игру имали, а они никада јачи. Уосталом те сезоне смо завршили на трећем месту.
 

NTT

Početnik
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
85
Reaction score
0
Bruka dok smo zivi , mada kad pogledam njihov sastav lagano su nas mogli dobiti i u BGD. Hocemo mi u LS a prodali najbolje igrace , e lopovska uprava uvek bila... Posle Dinamo ispao od Njuke nesto u 120min ako se dobro secam.

Jeste, i to ih je Kecbaja, sada trener u usponu, izbacio ;). Sto se tice Artmedije, neko vec rece, ako je nesto dobro iz cele one tuge, koja se nadvila to vece nad Topciderom, to je pocetak kraja one dvojce. Bio sam i ja i drug je imao dres Boye na sebi :). Sve vam je jasno kako mu je bilo...

Ovo je sada novo vreme, novi Partizan, rekao bih, Partizan na zdravim nogama. Ako sve bude kako treba, voleo bih u poslednjem kolu Dinamo. Voleo bih da vidim jedan dobar mec, pun naboja...u kom cemo da ih preslisamo sa svim eventualnim "zvucnim" pojacanjima. Ali ok, korak po korak, prvo da maznemo velsane.
 

PFC_D

Guest
tacno...

jedini igrac koji se vodio kao "pojacanje" bio je zoltan sabo, koji se pokazao kao potpuni promasaj... svetla tacka je bio dragan isailovic. covek koji nam je svima bio idol, ostao samo jednu sezonu i posle toga mu se gubi trag...

neverovatno je da je ljubisa tumbakovic tumba imao muda i obraza ne da ne ponudi ostavku posle te sezone vec da nestane iz javnosti. ma kakvi...

tu sezonu obelezile su dve vrlo problematicne i sumnjive utakmice sa obilicem na jna (0-1, 1-2), poraz od vojvodine na jna 5-6 (u jednom trenutku je bilo 2-5), 3 poraza od cigana (0-2, 1-2, i 0-4 (nula-cetiri)) i veoma smesan kup koji smo, kao, osvojili...

generacije 97/98 i 06/07 ce zaista ostati upamcene po mnogo cemu...
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
oko vukicevicevog penala..

dao ga je iz prve, al je ponovljen sut, a niko drugi nije imao petlju da pokusa.. a ladic je 6 godina ranije vec odbranio penal Vukicevicu, na penalima posle neresene tekme izmedju dinama i Buducnosti..

a dinamo je posle toga dao 5 komada i grashopersu, i kasnije ispao od atletiko madrida u osmini finala, i to jedva..
 

Ivan

Grobar
Учлањен(а)
04.02.2007
Порука
437
Reaction score
15
Pa da smo neki narod(kao sto nismo) mi bi Boga molili da nam oni sad dodju pa da iskidamo do iznemoglosti- da ih izbacimo i revansiramo se.

Ali ne- mi Boga molimo da nam oni ne dodju da slucajno opet ne bi ispali..
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
.. mozda zato sto odnos snaga nije bas takav da bi ih iskidali?
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Колико смо били тактички и на сваки други начин очајни, а они "намазани", говори следећи детаљ: они на ЈНА изведу акцију после корнера, тако што се један играч извуче на корнер линију поред самог петерца и одатле прихвата лопту из корнера. Из те акције су имали 100% шансу. Исту такву фору "продају" нам у загребу и наравно, дају нам гол. :banghead
Али да не буде све црно, та победа Кроације/Динама...како се већ звао кроз "повијест" је нешто чиме се они поносе али руку на срце, ако смо некога карали у екс-Ју лиги, то су били Динамо и Хајдук. Ове прве мало чешће. Кад бисмо се само присећали колико пута смо ми згазили Динамо, мало би била ова тема. :D
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
stvar je u tome sto ne bi imali mnogo sta da dobijemo ime sto bi ih izvukli, ali bi imali itekako mnogo sta da izgubimo ako ne prodje sve kako treba..

sto se mene tice, nek ispadnu protiv pjunika ili koga su bese vec izvukli..
 

NTT

Početnik
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
85
Reaction score
0
Kroz maglu se secam prve utakmice protiv Kroacije, u Beogradu. Cini mi se da su bili bolji rival. Mi smo bas delovali neiskusno. Oni su pogodili i neku stativu, ako se ne varam. Prosinecki ih je bas dobro vodio na terenu. Ali kad je Isailovic proturio onu loptu ispod Ladica-eksplozija! Secam se i da je Isa, posle te utakmice, izjavio nesto tipa: Imamo dobar rezultat, damo tamo jedan gol, oni nema sanse da uvale 3! Eh, kad se samo setim...
 

PFC_D

Guest
da...
kralj je izjavio da ne pamti kada je primio 3 gola, bjekovic u dugom selu (selendra kraj zagreba, tamo je kao snimao dinamo) izjavio kako je 1-0 fantastican rezultat, a vujadin boskov pred tekmu sa holandijom 2000. na bergkampovo "ma kakva jugoslavija, nabicemo joj 5 komada" odgovorio "hehe, sta kaze 5? pa kako ne rece 6, sto ne 6"...

blam do blama... :)
 
Top