Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

PFC nostalgija: istorija, legende, stare slike

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
Bajroza,

jesi saznao rezultat utakmice Partizan - Benfika. ja sam poslao pitanje na zvanican KK sajt. prilicno sam siguran da je rezultat bio 66-66 u Pioniru.

ocajna sezona sa usrankom zeravicom. benfika nas je razguzila, kasnije smo u Pioniru izgubili od "cuvenog" Hapoel Galila 10ak razlike, ali smo ih unistili u revansu i plasirali se u ligu kup kupova gde smo pobedili i to u Pioniru jedino Limoz i belgijski Saner a sve ostalo pogubili (Taugres, Zalgiris).

Prica se da je Nenad Trajkovic preuzeo ekipu posle 0-2 od BFC u Pioniru i sa 3 pobede uzeo titulu.


@ giga

bio sam na toj utakmici, cuvenih 4-1 protiv raspalog Hajduka. vec je bilo govora o tome ovde...
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Skoro da bih smeo da se kladim da je bilo 64:64, a pre nje smo jedva jedva jedva izbacili bugarsku Plamu..
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
vrlo moguce. znam da je sigurno bilo 60ak koseva, a ne 84-84 kao sto kaze Baki.

jedna od najsramotnijih evropskih sezona. doduse, prva posle sankcija.

secam se prvog derbija u toj godini, izgubili smo od kretena kakvi su Lisica i ostali (pre toga izbaceni iz evrope od ruskog giganta Akvarijusa).

pred kraj utakmice bacena je jedna (1) stolica u pravcu nase klupe. mesecima se pisalo posle o tom "vandalskom" cinu. da je neko znao tad sta ce sada da se desava...
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
gde si ovo iskopao, svaka cast.

pazi taj sastav. seca li se ko Davorina Dalipagica, kosarkaskog Nenada Bjekovica juniora. kakva rupa ...
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Гугл је мајка...:D

Ма сећам се и ја те утакмице, нисам уживо гледао, али била је на тв-у. Стварно, из ове перспективе јако суморна сезона. Одмах после санкција, у неким "Тренд" дресовима, ако се добро сећам...
 

miladin

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2008
Порука
124
Reaction score
6
29wpkrn.jpg

1z736u0.jpg
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Сећа ли се неко Фарчићевих слободних бацања? :D
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Како да не. Тада је и кренуло оно "оооооооооооооооооооооооооооооооооо" када би изводио бацања, ко основац. :D
 

markoni

Grobarčina
Учлањен(а)
23.10.2009
Порука
3.287
Reaction score
1.083
Локација
Istok M
jel moze neko da napise nesto vise o toj cuvenoj utakmici sa BFC Beocinom i o samom klubu,posto sam tad bio bas klinac,a nigde na netu ne mogu da nadjem nista opsirnije o toj utakmici,a cudi me gde su mogli taj "fantomski" klub i nas Partizan da se sastanu?
 

Brmba

Grobarčina
Учлањен(а)
14.07.2008
Порука
2.495
Reaction score
202
Локација
Napokon u Pioniru
Nije to bio fantomski klub vec sjajan tim sacinjen od Milenka Topica, Topalovica, Nemanje Danilovica, Vucurevica, Kuzmanovica i tada jako mladog Smiljanica. Naravno, iza njih je stajala mocna firma- Beocinska fabrika cementa. Trenirao ih je Muta Nikolic. Dosli su do finala plej-ofa, a mi smo imali prednost domaceg terena. Igralo se po sistemu 2-2-1...
Samih meceva se secam kao kroz maglu, ali znam da su nas sokirali u prve dve utakmice i odneli sa sobom dve pobede! Kao domacini su igrali na Spensu u Novom Sadu, ali onda Partizan pravi cudesan preokret i uzvracamo brejk (2:2). Poslednja je igrana u Pioniru i kako bi to, pomalo pateticno, rekle moje kolege-sve ostalo je istorija :D
 
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
585
Reaction score
122
Зато Брмба што и јесте било магловито у хали од бакљи... Ни ја се не сећам најбоље, и немам појма како преокренусмо са две победе у гостима. Поготово са Ранком Жеравицом на челу који ми је и дан данас убедљиво најнеомиљенији наш тренер. Далеко испред Муте и Лалета Лучића. У четвртој утакмици је била лудница, колико се сећам - они су ваљда водили, па била нека намерно промашена бацања (и брдо Томашевићевих ненамерно промашених), поменути дим... Нека то боље опише неко ко се боље сећа. Ево резултата за подсетник:

Партизан - БФЦ Беочин 89:93
Партизан - БФЦ Беочин 85:89
БФЦ Беочин - Партизан 63:79
БФЦ Беочин - Партизан 69:71
Партизан - БФЦ Беочин 65:56

А ови су били добар тим, али фантомски клуб утолико што су кратко трајали. После су се ваљда сјединили са сланинарима, 97/98 да би ови остали у лиги. Иначе тих година је знала да бљесне и Боровица Рума коју смо добили годину дана раније у финалу 4-1, и Беобанка са Страгијем и Славишом, па ФМП који је почињао "каријеру", Ива Зорка Фарма са Мијаилом Грушановићем... Имали смо тада доста добру лигу.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
ja sam te godine bio redovan na kosarci.

uzasna sezona, a prilicno dobar tim. nas je vodio ranko zeravica koji je igrao neku igru slicnu kao ivan golac u fudbalu. "ako oni nama daju 10 golova, mi cemo njima 11". isto tako i ranko. ako oni nama daju 120 koseva, mi cemo njima 121. problem je jedino bio sto smo mi redovno primali stotke, a retko prelazili 80. nije ranko skapirao da se igra neka nova kosarka, sa malim brojem poena i cvrstim odbranama.
imali smo mnostvo poraza u ligi i u evropi.
ne secam se ni ja najbolje ligaskog dela. bfc je izbacio zvezdu u play offu, ne secam se cak ni ko je osvojio kup, ali se secam finala.

prve 2 utakmice, identicne. oko 4.000 ljudi u hali, dobijaju nas u zavrsnici. u 3. smo ih pregazili, istina, to se i ocekivalo. prica se da covic, tadasnji predsednik ksj, nije cak ni odneo pehar na utakmicu, koji bi bfc trebalo da dobje da je pobedio.
a onda 4.tekma, u zadnjoj sekundi, ja mislim dlakavi kuzmanovic promasuje trojku za titulu.
5.utakmica, tada nezabelezena atmosfera na kosarci. dim, haos, pobeda koja nije dolazila u pitanje, primetno drugaciji nacin igranja. iako je ranko vodio ekipu u tom play offu, na kraju se proculo da je ekipu u stvari nakon 0-2 preuzeo nenad trajkovic, a ranko je expresno po zavrsetku sezone dobio otkaz i postavljen je dotadasnji trener bfc muta.
sledece sezone pod mutom, prilicno dobra igra u evropi. padali su kinder, efes, olimpijakos, ortez, dinamo moskva, barcelona, ali ne i jugoplastika...
 

vancouver

Početnik
Учлањен(а)
26.11.2006
Порука
9
Reaction score
0
Utakmica broj 4 u spensu je bila totalno ludilo.Ja sam krenuo ko gospodin iz beograda vozom bez ikakvih problema i trzavica a vratio sam se kuci 2 kile slabiji i kao da sam prezivio brodolom.Ja za bolju atmosferu na basketu kad je partizan gostovao ne mogu da se setim i za mene je ova utakmica ostala jedna od najdrazih u mom secanju.Pola gornje tribine u Spensu je bio kop i kada se jos zadesis da si u samom centru to je nesto najludje sto moze dsa ti se dei.Znam da je D... natjerao sve ljude da se skinu goli do pojasa i tako smo navijali celu tekmu bez prekida.Kada je neki njihov lik promasio trojku za pobedu tada je nastalo takvo ludilo da sam ja preletio 5 redova i ni sam neznam kako to prezivio.Trazio sam slike sa te utakmice ili bilo kakav video ali nisam nesto posebno nasao.Ako bi neko mogao da postavi nesto bio bih mu jako zahvalan.Pozdrav svima....
 

Bignotti

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2009
Порука
95
Reaction score
1
Da li se neko seca koje sezone smo mi igrali zavrsnicu kupa u Cacku kada smo pobedili spartaka za koji su tada igrali Djokic i Koturovic pa presli posle kod nas,ja sam bio bas klinac,stariji burazer me je vodio na te utakmice,takodje da li smo bese te sezone uzeli titulu,i da li je neko od vas bio tada u Cacku,ja se secam da smo jedva ali jedva usli u halu kolika je bila guzva.Takodje voleo bih da se malo i prisetimo naseg bivseg kapitena Radosevica,secam se sezone pre nego sto je presao u Partizan,utakmica Borac-Partizan,Radosevic 49 poena,Beric 39 poena,on je tada bio prvi strelac Borca i lige sa 30 poena po utakmici,pa ipak u Partizanu je imao potpuno drugaciju ulogu i nije imao odresene ruke kao u Borcu,samo mi je krivo sto nije osvojio titulu sa nama...
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
kup u cacku se igrao 1995. godine, prilicno sam siguran. osvojili smo duplu krunu tada.
koturovic jeste presao kod nas odmah posle tog kupa (u vreme evropskog prvenstva 1995. godine u atini), ali djokic dosta kasnije. ja mislim 1997. godine.

da, radosevic nije osvojio titulu. dosao je 1997/98, kada je prvak bila zvezda, a kasnije je pocela era KK Milo djukanovic.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
Eh, Markoni, da si ti živ i zdrav koliko je tad bilo fantomskih klubova, sezonu pre toga najjači fantomski klub bila je Borovica (kasnije poznata i kao zvezda ruma), zatim Profi D ili Profikolor iz Pančeva (čija osnovica tima je prešla u BFC)..

Udarnu trojku BFC činili su Milenko Topić (kasnije jedini igrač cigana u reprezentaciji 98, i stoga čovek kome je najčešće skandirano na trgovima, koliko god bio nebitan lik u tom timu), Željko Topalović (penzionisao se pošto je umalo umro na operacionom stolu oko 2002, isto igrao za cigane i bacao slobodna bacanja iza glave) i šuter Vladimir Kuzmanović (da, i on je bio kod cigana. Voja Stojaković i Delta Banka su uložili silne pare u cigane tih par sezona, doveli gomilu iskusnih igrača iz drugih timova, igrali finale kupa Koraća, čak su i titulu uzeli). Sporednu ulogu igrao je izmeću ostalih i Aleksandar Smiljanić, kasnije bek KKPFC, koji je promašio trojku za pobedu BFC u četvrtoj utakmici, par sekundi pred kraj. Bili su ozbiljna ekipa sastavljena po Mutinom ukusu, a Muta u to vreme nije voleo da ima previše igrača u rotaciji, što je pokazao i sledeće godine u Partizanu, igralo je 7 do 8 igrača po utakmici. Nas je te godine trenirao Žeravica, najgori trener kog pamtim u Partizanu, i nikako mi nije bilo jasno što svi pričaju o njemu kao o legendi, pa ako je čovek legenda što ne pokaže. Cele sezone smo igrali tvrde utakmice u kupu Saporte, ili kako se tad već zvao, i sem par komada, sve pogubili, a dobili smo upravo one u kojima smo gubili do pred kraj.

U finalu BFC je dobio dve utakmice u Beogradu, umalo i četvrtu u Novom Sadu, a onda smo mi relativno lako dobili petu. Pošto je lokalna vlast u Beočinu konstantno odlagala izgradnju hale sportova, BFC je na kraju sezone odustao od sponzorisanja beočinskog kluba, klub se fuzionisao sa nekim u NS i postao Vojvodina, a prava Vojvodina ostala u nekoj nižoj ligi (prva takva tragikomedija NS košarke, a bilo ih je nekoliko), trojica otišli kod cigana, a Muta kod nas..

Što se Radoševića tiče, došao je 1997/98, definitivno. A utakmica s Borcem je bila.. neverovatna..

Đokić takođe 1997/98, standardni par plejeva bio je Ljuba Vidačić-Lukovski, dok Ljuba nije otišao kao prestar (tad je nekako bilo normalno da ko pređe 26 nema šta da traži u Partizanu). Đokić se nije nešo proslavio, ali je protiv Orteza u gostima imao kecmanovsku trojku sa svoje polovine u poslednjoj sekundi. Nažalost, trojka je bila za 88:84 za njih..
 
Последња измена:

djomla

Partizanovac
Учлањен(а)
20.02.2007
Порука
4.175
Reaction score
18.457
Локација
U Kinšasi
A tadasnji plej BFC-a Nemanja Danilovic je cini mi se jos uvek u komi nakon onog stravicnog udesa kod Lapova od pre 2 meseca. Radio je kao trener KK Novi Sad.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Шта ви памтите, финале кошаркашког купа у Чачку...свака част. :clap
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
ja taj tim 97/98 nisam nesto gotivio. iako su izbacili Olimpijakos koji je bio aktuelni prvak evrope, a potom i cska u kojoj je igrala cela ruska reprezentacija skoro, nekako su mi bila antipaticni.

uostalom, dosta tih igraca je igralo i za zvezdu. lukovski, djokic, tomasevic...

ne znam da li se ko seca cuvenog polufinala play offa sa zeleznikom.

u 3. utakmici u pioniru, 7.000 ljudi, utakmica se zavrsava nereseno zahvaljujuci neverovatnoj partiji Nikole Bulatovica. medjutim u pauzi pre produzetka crkava semafor za napad iznad kosa. spiker nas obavestava da se utakmica prekida i da ce se nastaviti sutradan, a karte ce vaziti. napustamo halu.
stizem kuci, naslovi na BK televiziji "u finalu kosarkaskog prvenstva SRJ igrace zvezda i fmp koji je u produzetku savladao Partizan". neverica...

gledam posle na SOS, nastavili su utakmicu pred 150 ljudi u hali, i izgubili smo.

skandal nad skandalima...
 
Top